Keresés

Részletes keresés

hoffmann eta Creative Commons License 2013.07.10 0 0 9200

Nem igazán lep meg, ha rajtam kívül mindenki ért már egy bizonyos dolgot. ­– Megszoktam, mert nem vagyok gyors felfogású, de mit csináljak?

Én csak azt szerettem volna tudni, mi a különbség az általad említett "lebomlási felezési idő" és a felezési idő, valamint a lebomlási idő között. Erre még sajnos nem kaptam választ, pedig nem egyszer kérdeztelek. Ez, ha jól számolom egyébként, három dolog, nyilván nem egy és ugyanaz? Vagy mégis? 

Azért "kötözködöm", mert az a tapasztalatom, hogy a gyártók, amikor a növényvédőszerek címkéjét kiötlik, erősen szépítik az igazságot. Teszem azt, a lebomlási idő és a felezési idő szándékos összekeverésével. Ez az ő részükről szerintem kifejezetten helytelen, hogy finom kifejezésnél maradjak, mert alkalmas arra, hogy az óvatlan felhasználót félrevezesse. De nyilván a te esetedben nem erről van szó, legfeljebb az a látszat keletkezhetett.

Előzmény: Törölt nick (9199)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.10 0 0 9199

Nagyon szívesen,de akkor miért nem olvastad ki:) már bocs nem megbántásképpen ,de szerintem itt rajtad kívül szinte mindenki értette,és a számítás is ott van a wiki-be,csak ki kell olvasni.

Részemről a téma lezárva.

 

 

1. kép Lugas

2. Május végi Elán (mikro parival)

3. Biológiailag érett,vagy ahogy sokan ismerik lecsó paprika

 

Előzmény: hoffmann eta (9193)
Jani71 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 9198

T.T.R.-em van, még csak apró bogyócskák vannak rajta.

Ráadásul az átültetéskor szerintem elszúrtam a talaj összetételét, gondolom rossz az arány, valamiből nagyon sok lett (nitrogén?). A növényeim megszeppentek, totál leállt a növekedésük, torzult leveleket hoztak. Egy részük azóta beindult, de pl. a T. T. R. csak mostanában kezd magához térni, mintha újra lenne virágzás és hajtásnövekedés.

De még csak meglehetősen gyámoltalanul...

Előzmény: Lunni (9196)
arwen2008 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 9197

A ribizli már érik,nekem sárga van illetve van piros is de azt  késöbb ültettem.Nagyon fincsi a gyerekeim imádják:)Sajnos rossz a számítogépunk így képet nem tudok felrakni.

Előzmény: Lunni (9196)
Lunni Creative Commons License 2013.07.10 0 0 9196

akinek van: érik már a TTR és ribizli pari?

esetleg aki tud rakhatna fel képeket, jövőre szeretném őket kipróbálni :)

Lunni Creative Commons License 2013.07.10 0 0 9195

azt mondod lopózzak be valami építkezésre? :D

 

Előzmény: hoffmann eta (9194)
hoffmann eta Creative Commons License 2013.07.10 0 0 9194

Nem tudom, milyen ötleteket kaptál mészhiányra. Én tavaly a paprikám feltűnő mészhiányán oltott mésszel segítettem. Egy evőkanál bele kevés vízbe, majd ezt 10 l vízben feloldani. Segített, és nem is ártott meg, lehet ismételni.Másik előnye, hogy olcsó.

Régen is ezt használták mészhiányos talajok esetén, azaz akkoriban nem elsősorban az intenzív termesztés miatt keletkezett mészhiány a talajban, hanem ha ilyen típusú volt a talaj, akkor ősszel kiszórták a meszet.

Előzmény: Lunni (9154)
hoffmann eta Creative Commons License 2013.07.10 0 0 9193

Köszönöm a választ.

Azt hogy mi a felezési idő, azt én is ki tudom olvasni a Vikipédiából. (De nem biztos hogy akkor értem is a dolgot egy konkrét összefüggésben.)

Én arra lettem volna kíváncsi, hogy mi az a  "lebomlási felezési idő", amiről te írtál, és hogyan számolják - mert azt írtad, hogy kiszámolják.

Előzmény: Törölt nick (9142)
Lunni Creative Commons License 2013.07.10 0 0 9192

igen folytonnövő a nagyrésze, de kell valahol lennie pedig balkon koktélnak is... nem is értem :) de majd ha februárban otthon járunk veszek mindenféle paradicsom magot még... meg persze elültetem amit kaptam tőletek :)

 

az a terv hogy ha jön a rosszidő majd egy részét becipelem dézsástúl... meglássuk mi lesz vele úgy....

 

hát igen a föld minősége kétséges, a ládák alján van feketébb föld, de utána leginkább csak tőzeges amit sűrün locsolok, meg kapnak csalánlét mindenhéten és banánhéjjat is (azt olvastam valahol hogy jót tesz nekik és tényleg van benne valami...) de majd legközelebb ha az erdőben túrázunk ások egy kevés fekete földet is onnan :)

Előzmény: TINTUS (9189)
Iszka Creative Commons License 2013.07.10 0 0 9191
TINTUS Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9190

Sajnos a woldüngerbe egy szem kálcium sincs.....pezsgőtabletta? Nem tudom nem vagyok kémikus.

Előzmény: Lunni (9154)
TINTUS Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9189

Üdvözöllek a messzi távolból.... Úgy látom ezek folytonnövők és felétek nem lesz hosszú a nyár,  ha jó a földed akkor vezetheted az oldalhajtásokat 2-3 darabot. Többet nem érdemes mert elaprózódnának és még nehezebben érnének be.

Előzmény: Lunni (9156)
gergerg Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9188

Ha lesz idén termésed kérhetnék belőlle újra magot? Természetesen semmit nem tudok adni érte, én érdekességeket nem nagyon tartok, de szivesen fizetek érte, vagy ha valamire van szükseéged ami nekem épp van......

Előzmény: beetee (9186)
beetee Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9187

palálta=palánta

Nekem mondjuk annyira nem gyere be... csak választékbővítésből tartom.

Megvan még annak a kereknek is a magja, amit az előbb mutattál.

Előzmény: beetee (9186)
beetee Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9186

Van magom. Tavalyi is, tavalyelőtti is...

Mivel elvesztek idén a feliratok, nem tudom palálta ki lett-e ültetve...

Különben előástam mit írtak róla, mikor beszereztem, de nálam már nem volt csöcsös...

Előzmény: gergerg (9185)
gergerg Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9185

A tojás alakra én is emlékszem, most mutattam a családnak és ők is azt mondják hogy az volt csak nem volt csücsös a vége. Te termeszted még ezt a fajtát?

Előzmény: beetee (9184)
beetee Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9184

Nem, nem ezek. Szerintem amit az előbb linkeltem. Vastagabb héjjal, kevesebb lével és tojás alakkal.

Előzmény: gergerg (9179)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9183

a levélsodródás lehet attól is, ha túl sok levelet, hajtást szedtél le róla egyszerre.

Előzmény: URobi76 (9180)
URobi76 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9182

Ha a felső levelek sodródnak az vírusbetegség!

 

A többi esetben azt írja a szakember,hogy magátol elmúlik.

 

Akkor megnyugodtam!

Előzmény: URobi76 (9181)
URobi76 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9181

Rá gugliztam,és azt találtam amit te mondtál+kiegészítve kálcium,és magnézium hiánnyal,mármint az is okozhatja.

Előzmény: beetee (9173)
URobi76 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9180

sodródik a levél össze,lentről halad felfele,volt hajtásválogatás 2 hete.Elég bőséges.vizet 2-4 naponta kap.

És folyamatos napon van,kivéve du5-töl már árnyék.

De már találtam száradó leveleket is a sodrottak közűl,az egyiknél a virágbimbók is elkeztek elszáradni,és csak a marhabélszín paradicsomra jellemző!

 

shampion,amistar,actara,és sanmite ezeket kapta az idén.

 

Tehát nem volt elhanyagolva!

 

 

Piszkálódni azt látom nagyon megtanultál  ((-:

Csak nem te sz..tad a spanyol viaszt?(((-:

 

te még nem gépeltél el semmit?

Előzmény: beetee (9173)
gergerg Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9179

Bocsesz:

Előzmény: gergerg (9178)
gergerg Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9178

Igen, pontosan erre. Közben visszanéztem az akkori e-maileket, és én is megtaláltam. Ezen a képeden a baloldali sárgák azok ugye?

 

  http://web-20.citromail.hu/view_attach.php?mid=140&part=1.2&rand=5387&mime=image%2Fjpeg&mb=gergelygabor123%40citromail.hu&vip=1c20e268b6206592898066dedc3e70f63

Előzmény: beetee (9153)
beetee Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9177

Persze. Nem 100%-os a trükk, akkor nagyüzemileg is használnák, de arra jó, hogy addig a pár napig a hangyák ne gondozhassák a tetveket, és ne harcoljanak meg a lt. ellenségeivel, pl. a katicalárvákkal.

Aztán amennyibe kerül egy ilyen tubus ragasztó, meg is lehet újítani a kenést...

Előzmény: Törölt nick (9176)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9176

Hát nekem ez az egérragasztós trükk nem volt valami hatásos. Vagy egy-két napig tébláboltak a fentiek fent, a lentiek lent, de aztán simán keresztülgázoltak rajta. Pedig még mindig ragad, bár lehet, hogy nem eléggé.

Előzmény: beetee (9171)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9175

Nekem is ilyen a paradicsom az őszibarack közelében. Onnan kerül rá, de hogy árt-e nem tudom. Nem szivesen permetezném az őszibarackot a veteményesben, de elég tetves.

Előzmény: Törölt nick (9163)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9174

Általánosságban írtam, hogy kis odafigyeléssel jobb fotókat lehetne készíteni, nem konkrétan neked, Lunninak, vagy bárki másnak szólt. Én is sok rossz képet készítek, mert csak számítógépen derül ki, hogy valójában milyen lett a kép, de a lenti trükkökkel növelni lehet az elfogadható képek arányát.

Előzmény: Törölt nick (9169)
beetee Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9173

Mitől koyul a paradicsom levele?Mármint mitöl kezd összezárodni?

 

Most akkor melyik?

 

Konyulni vízhiánytól szokott. Főleg a csúcshajtások. Illettve vírusbetegségtől, de az a Te növényvédelmed mellett lehetetlen. :D Oda vírushordozó nem tehette be a lábát.. ;)

 

Összezáródni, pontosabban az alsó levelek kanalasodni már érdekes, összetettebb kérdés. Okai lehetnek: szintén vízhiány, pontosabban ingadozó vízháztartás (hirtelen sok aztán meg kevés víz...), aztán sokk a hirtelen tömeges hajtásválogatástól (sarjhajtások kitörése, alsó levelek túlzott letörése...), nagy adag UV sugárzástól. Ezek a legvalószínűbbek.

Előzmény: URobi76 (9172)
URobi76 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9172

Sziasztok.

 

 

Mitől koyul a paradicsom levele?Mármint mitöl kezd összezárodni?

se gombatünet,se atka,se tetü nincs rajta,+még kapott atkaölőt is,gombaölövel.

beetee Creative Commons License 2013.07.09 0 0 9171

Kend be egérragasztóval a törzset körben egy sávban, és várj meg pár katicát. Pár nap alatt letakarítják.

Nálam így működött egy szintén magról kelt őszibarackkal.

Érdekes mód a tetvek ciklikusan jönnek-mennek. A cseresznyét a feketék szeretik, azok is eltűntek mostanra permetezés nélkül.

A szilváról a zöldeket és az almáról a szürkéseket ugyan megkínáltam rovarölővel (ott nem volt más haszonnövény, és maradt lötty a hibiszkusz-trombitafolyondár vs. tetű csatából).

 

Előzmény: Törölt nick (9170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!