Keresés

Részletes keresés

muzsa Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1536

Hát ebből ami az Ivánnál látszik, az az oldalkamrák hátsó szarvainak tágulata mindkét oldalon.  Ezt június 27 óta 3x vizsgálták és ugyanazt látták...

Gondolom ezért is gyanakodnak olyan nagyon:(

A feje normális méretű volt idáig minden alkalommal, legalábbis nem mondta senki, hogy nem az, és ezt a párhuzamosságot sem említették.

Hát próbálok megnyugodni. Neked is köszönöm a nyugtató szavakat.

Előzmény: kheiron (1535)
kheiron Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1535

Először legyen egy biztos diagnózis, és ha baj van, csak akkor érdemes megijedni.

 

A corpus callosum fejletlenségének vannak indirekt jelei: részben az abnormálisan kicsi fej, részben az agykamrák hátsó szarvainak tágulata, részben meg a párhuzamos oldalkamrák. Szóval egyéb dolgoknak is illene látszania.

Előzmény: muzsa (1534)
muzsa Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1534
köszönöm :(
Előzmény: kheiron (1533)
kheiron Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1533
A corpus callosum hiánya gyakran mindenféle neurológiai és pszichiátriai betegségekkel jár: mentális retardációval, bénulásokkal, görcsrohamokkal, szóval semmi jóval.
Előzmény: muzsa (1532)
muzsa Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1532

Jó a gép, jó a vizsgáló, legalábbis információim szerint nem nagyon lehetnék jobb helyen. De a gyerek másodszorra sem tartotta úgy a fejét, hogy a corpus callosum hiány 100%-osan kimondható lenne. Így maradt a "valószínűsíthető" a leleten. És így maradt a remény is bennem, hogy talán tévedés az egész. Hogy talán valami tök banális is kiderülhet. Hogy nem betegség az, amiről szó van, hanem ahogy te fogalmazol, fejlődési "variáció".

 

Ne haragudj, nem akartalak megbántani ezzel a neurológiás félmondattal, csak azt akartam mondani, hogy nyilván egy gyerek-neurológus az, aki majd a születés után arról tud nekem beszélni, hogy ha ez az ACC a helyzet, akkor mire számítsunk, mire készüljünk fel.

Előzmény: kheiron (1530)
kheiron Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1531

tudom, nem neurológiai kérdésekkel foglalkozol, nem is ezt a részét szeretném feszegetni.

 

 

Valamennyit azért értek a dologhoz.... :-))))

Előzmény: muzsa (1529)
kheiron Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1530

Elvileg látszania kellene a corpus callosumnak, de ez elég sok tényezőtől függ, elsősorban attól, hogy hogyan fekszik a magzat. Aztán kell még hozzá jó gép és jó vizsgáló is.    

 

A tágult agykamrák, a hydrocephalus (vzfejűség) 30 %-ban társul a corpus callosum fejlődési zavaraival, talán ezért merülhetett fel a dolog.

 

Az alapkérdés, a tágultabb agykamra meg legnagyobb eséllyel fejlődési variáció.

Előzmény: muzsa (1529)
muzsa Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1529

Kedves kheiron,

 

tudom, nem neurológiai kérdésekkel foglalkozol, nem is ezt a részét szeretném feszegetni. De tudsz-e arra mondani valamit, hogy corpus callosum agenesis, mint ultrahangos orvos? Mekkora az esélye annak, hogy a 29-31. héten ha erre gyanakodnak, mégsincs így? Hogy később kiderül, hogy mégis ott van az a corpus callosum?

Talán emlékszel, úgy merült fel ez a hiány, mint lehetséges opció, hogy az oldalkamrák hátsó szarvait tágultnak találták két hete a kisbabámnál, a 29. héten. (16 és 14 mm). Azóta nem nőttek a tágulatok, tegnap nézték meg újra, igaz, nem is csökkent a nagyságuk. A TORCH negatív lett.

 

köszönöm előre is a válaszod.

vzsofi Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1528
Köszönöm a választ!
Ezt én sem értettem, de ezt már csak itthon hasonlítottam össze. Így nem tudtam erre külön rákérdezni. Az orvos viszont nem kérte el az előző UH-kat, csak a kolléganője által mért adatok voltak mérvadók. Sajnos most kényszerültem orvos váltásra (kórház felújítás miatt). Nem tudom, ki mért jól vagy rosszul, de már alig várom a következő, uh-t.
Előzmény: kheiron (1527)
kheiron Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1527

Kedves vzsofi, nekem nem áll össze a kép - hogyhogy kisebb lett 1 hét alatt a magzat koponyája, hasa és combcsontja?

 

Valószínűleg a más gépen, más orvos által végzett vizsgálat miatt lehet.

 

Nem gondolok semmi rosszra.

Előzmény: vzsofi (1526)
vzsofi Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1526
Kedves Kheiron,

Segítséged szeretném kérni, tegnap voltam UH-on, és vizsgálaton is, és nagyon elbizonytalanított az orvos, emiatt sajnos nagyon nyugtalan vagyok. Nálam a menses alapján nem tudtunk pontosan, terhességi hetet számolni, ezért az uh-k alapján nézték, hogy kb. 36-37. hétben vagyok, eddig minden uh rendben volt, a méretek és az arányok is rendben voltak. Tegnap viszont az orvos azt mondta, hogy jövő héten újra kell mennem uh-ra, és ha nem változik meg a BPD és a TAD arány, akkor be kell feküdnöm a kórházba, de többet nem mondott, és ez nem hagy nyugodni. Rákérdeztem újra, de azt válaszolta, majd jövő héten meglátjuk, de én nem bírom a bizonytalanságot. Mi lehet a gond? Kérlek, ha tudsz segíts abban, hogy mi a baj a méretekkel, és ez mit von maga után.
Méretek:
06.30.-i UH: BPD:95, OFD:112, HC:335, AC:271, Femur:72 Becsült súly: 2200 gr- Ez még rendben volt.
07.09.-i UH: BPD:93, OFD:111, HC: 321, TAD:91, AC:286, FL:71 Becsült súly:2720 gr
Kb. 1 hét volt a két vizsgálat között, és két különböző orvos vizsgált, két különböző gépen vizsgált. Ez okozhat ennyi eltérést +, - irányba is?
kheiron Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1525

Kaptál választ. :-)

Előzmény: dtamika (1523)
kheiron Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1524
OK, a bébinek nem lesz tőle baja. :-))))
Előzmény: Arthurgazdi (1522)
dtamika Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1523

Köszönöm, ez így megnyugtatóan hangzik.

(írtam neked levelet is) :)

Előzmény: kheiron (1521)
Arthurgazdi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1522
köszönöm.
Azért biztos, ami biztos a- héten úgy is megyek vérvételre, meg rákszűrésre is-....kisírok még egy ultrahangot.
Előzmény: kheiron (1517)
kheiron Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1521

Kedves dtamika!

 

Egy jó géppel elvégzett hüvelyi ultrahangvizsgálat szerintem elegendő ahhoz, hogy megítélhessük a méh szerkezetét. A 3D-s vizsgálatoknak van valamennyi szerepe egy miómagöb diagnosztikájában, de elsősorban a 3D több síkú rekonstrukciós lehetőségei miatt (pontosabb méretek).

 

A hiszteroszkópia annyiban ér többet, hogy ott direktben látszik a nyálhahártya, lehet belőle mintát venni, polipokat eltávolítani, és amennyire tudom, a méh üregét szokás ilyenkor fel is tölteni, hogy a nyálkahártya két rétege elkülönüljön egymástól. Az ultrahang során a nyálhahártya rétegei meg egymáshoz fekszenek.

Előzmény: dtamika (1520)
dtamika Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1520

Kedves Kheirón,

 

mi a véleményed / tapasztalatod, jobb, egyértelműbb képet ad-e a 4D-s UH az esetleges miomatikus méhről, mint a sima, 2D-s? Megközelítheti-e az UH a hiszteroszkópia pontosságát?

 

A történetem "röviden": 40-en felül, másodlagos meddőség (mechanikai + hormonális okok) miatt lombikozom,. eddig 3 stimulációm volt, 2 visszaültetéssel, most már erősen a donor petesejt felé hajlunk.:(

Két héttel ezelőtt a "saját" nőgyógyászom - a magánrendelőjében lévő, kicserélésre váró géppel - egyenetlen felszínt, inhomogén izomállományt, csak a fundusban mérhető mnyh vastagságot, a rendesnél nagyobb méhet látott, a diagnózis uterus myomatosus volt, konkrét mióma mennyiség és méret megnevezés nélkül. Ez egyébként egy stimulált, de visszaültetés nélküli ciklus végén volt.  Az I

VF-ek megkezdése előtt, 10 hónapja természetesen végeztek hiszteroszkópiát, kivettek egy polipot, egyébként mindent rendben találtak.

 

Rohantam "reklamálni" a meddőségi intézetbe, hogy a miómás méhfelszínt eddig miért nem vették figyelembe. Az ottani orvos váltig állította, hogy nincs szó erről, a ciklus végén úgysem lehet diagnózist felállítani, de összehasonlította az elmúlt egy évben náluk készült UH-felvételeim fotóit (a legutolsó 10 nappal korábbi volt, a punkció előtt készült). Szerinte nincs ok aggodalomra, folytathatjuk az IVF-kezeléseket.

 

Engem viszont nem hagy nyugodni a dolog, szeretném megtudni, mi is van a méhemmel. Jó sorrend az, hogy nézzenek meg ciklus elején egy jobb géppel, esetleg 4D-vel is, s ha ott bármi probléma felmerül, akkor hiszteroszkópia? Előfordulhat olyan rendellenesség, amit UH-val nem, csak hiszteroszkóppal lehet látni? Tehát egy negatív UH-s lelet biztosan negatívnak tekinthető?

 

Előre is köszönöm a válaszodat.

kheiron Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1519
Egy csomó kolléga nagyon rendesen megtanulta az "anyagot", aztán meg csinálják a vizsgálatokat, és néha akkor is borúlátóbbak, ha arra épp nem lenne szükség....
Előzmény: Mamacsibe (1518)
Mamacsibe Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1518
Kedves Kheiron!
Köszönöm!
Végül ahol voltak pénteken ultrahangon, hasonló véleményt kaptak, így már nincsenek annyira kétségbe esve.
Az amniot végül nem csináltatják meg, mert mindkét gyereknek annyira rossz helyen van a méhlepény tapadva, hogy egyenként több mint 10%-ot mondtak nekik a vetélés esélyeként.
Még egy ultrahangra elmennek.
Ha megszülettek a babák, leírom, mi lett velük!
És még egyszer köszönöm!
Előzmény: kheiron (1511)
kheiron Creative Commons License 2007.07.07 0 0 1517

Passz.

 

Egyrészt most kapod a gyógyszert, ami elvileg hatásos, ettől nyugodtan lehetne a 12. héten rád nézni.

 

Ugyanakkor meg persze az is érthető, hogy benned van a bizonytalanság, amiatt meg érdemes lehetne 2-3 hét múlva megkontrollálni.  

Előzmény: Arthurgazdi (1515)
kheiron Creative Commons License 2007.07.07 0 0 1516
Igen, egy 14 hetes magzat adatai. :-)   
Előzmény: hubbabubba2 (1514)
Arthurgazdi Creative Commons License 2007.07.07 0 0 1515
Szia Kheiron! A tanácsodat szeretném kérni. 2005-ben volt 2 miss. ab-om -az okát a természetes szelekcióra fogták... aztán most ismét babát várok...az első uh-n (jún. 11.) teljesen üres méh, jún. 18. petezsák látható... Aztán mint írtam begörcsöltem...barnáztam -utrogestant kaptam... 28-án a következöket írta a doki: korábban alhasi görcsök miatt kezdett Mg, utrogestan mellett panaszmentes. Laborok, uh rendben. A has puha betapintható. Kp. tág vag. Zárt, megtartott portio, folytatásában kisökölnyi, gravid jellegű uterus anteflexióban. Környezet mko szabad. Mammák eltérés nélkül. Perifériás nyirokcsomó nem tapintható. Széklet, vizelet rendben. Normotensios. Az uh: a vizsgálatkor a terges méh üregében egy embrió látható. CRL: 7,5 mm. Jó életjelenségek. Dg.: grav.s. 6-7. Nekem csak az a furi, hogy az előzmények ellenére (mindkét baba a 7-8 héten állt meg a fejlődésben ), hogy csak annyit javasolt a doki, utrogestan folyt., 12 hetes Uh javasolt aug. 09-én. Nem kellene közben még 1 uh?
hubbabubba2 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 1514
Szia Kheiron!



Ma voltam a 12.heti ultrahangon .
Amin kiderült a baba 14 hetes+4napos.
Az értékei: CRL:86mm
BPD:30mm
FL: 14mm
NT: 1,9mm
végtagok rendben , gerinc épnek, hasfal zártnak imponál.

A fenti értékek jók??????
Válaszod köszönöm:Krisztina
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.06 0 0 1513
Na, de egy ilyen ingatag diagnózis alapján halálra ítélni egy kisfiút? Hallott ez az orvos Hipokratészről?
kheiron Creative Commons License 2007.07.06 0 0 1512
Kedves doncos, a nőgyógyászati jellegű kérdéseidet inkább a nőgyógyászati topicban tedd fel, mert én radiológus vagyok, nem nőgyógyász.
Előzmény: doncos (1510)
kheiron Creative Commons License 2007.07.06 0 0 1511
Igen, amniocentézist vagy chorionboholy-biopsziát kellene szerintem is csinálni.

Nem, nem valószínű, hogy nagy baja lenne a megszületett gyereknek.
Előzmény: Mamacsibe (1509)
doncos Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1510

Kedves Kheiron!

Ma ismét el kellett mennem az orvosomhoz, mert továbbra is barnás folyásom volt, majd elkezdtem vérezni és fáj az alhasam. Készült UH, ahol az alábbiakat mondták:

CRL:15 mm

YS: 5,4 mm.

Azt mondta, az orvos hogy ezek az adatok 8 hetes terhességnek felelnek meg.

Nekem csak az lenne a kérdésem, hogy tényleg nem gond e a vérzésem, ami már nem csak pecsételő illetve, hogy folyamatosan fáj az alhasam. Duphastont és Pipolphent kaptam, de nem vagyok jobban.

Válaszod előre is köszönöm!

 

Mamacsibe Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1509
illetve akkor sincs baj, ha nem szívódik fel, és ezzel együtt megszületik a baba?
Előzmény: kheiron (1507)
Mamacsibe Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1508
akkor szerinted is amnio a következő lépés?
Előzmény: kheiron (1507)
kheiron Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1507

A plexus choroideus cysta egy, a fejlődés során néha látott eltérés, ami úgynevezett minor anomália, szóval kromoszóma-rendellenességre utalhat, de önmagában nem jelent semmi bajt.

 

Ha nem genetikai az oka, akkor vagy elmúlik, vagy megmarad - nem okoz bajt, és nem lehet ellene semmit tenni.

Előzmény: Mamacsibe (1504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!