Keresés

Részletes keresés

Wifidog Creative Commons License 2010.11.06 0 0 2791

A városból kifelé nézve AP Count: 27  db hálózatot találtam

Doky586 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 2790

És azt mivel magyarázod hogy évekkel a google kamerásautója előtt is kizárólag gprs-en (wifi nélkül) párszáz méteres pontossággal tudtam használni...  ?

 

De mindenki az hisz amit akar. vallásszabadság van..  :-)

 

Egyébként ki az az 'okos' aki több kilométeres úton nyitvafelejtett wifiket (ami általában nincs) próbál használni nyomvonal végigjáráshoz, a megbízható és biztos gprs helyett..?

Előzmény: Degeczi (2789)
Degeczi Creative Commons License 2010.11.05 0 0 2789

dehogy nincs köze!!!

 

még cikk is volt róla pár hónapja, h kisebbfajta botrány volt belőle, h a Google Street View fényképezőautói térképezték föl a wifi hálózatokat mindenfelé, ahol csak jártak - hát innen tudja...

 

wifi nélküli hálózaton lévő gép helyzetét tényleg csak durván saccolja, bár gyakran elég jól (de persze azt már messze nem házszintűen)

Előzmény: Doky586 (2783)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.05 0 0 2788

:) még nincs fent a helyén:) de mar 2dB nél is van net

Előzmény: kacagógerle (2787)
kacagógerle Creative Commons License 2010.11.05 0 0 2787

Részletes beszámoló?:-)Több hálózatot talál mint a routered?Erősebb a jel?Stb....

Előzmény: Wifidog (2786)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.05 0 0 2786

Be állítottam mindent nagyon jó lett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wifidog Creative Commons License 2010.11.05 0 0 2785

Meg jött a cucc nagyok jóóó!! :)))

Wifidog Creative Commons License 2010.11.05 0 0 2784

nem már bámom,hogy onnam rendeltem meg!

Előzmény: kacagógerle (2782)
Doky586 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2783

Akkor az a válasz, hogy semmi köze a wifihez. ugyanúgy mint ahoz sincs köze hogy fekete vagy ezüst színű telefonon fut a progi.

Én már sokat használtam, de mindig gprs-en, wifi nélkül. Úgy jobb mert mobilabb..

a közel alatt pedig akár több háztöbnyi vagy több kilométeres távolságot értek tőled akár egy egyszerű "buta" wifinélküli telefont bluetooth-os külső gps-el..

 

De ha nem hiszed járj utána...   :-)

Előzmény: paithana (2781)
kacagógerle Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2782

Nem hozták meg?

Előzmény: Wifidog (2780)
paithana Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2781

Azért nem a GPS topicon, mert a wifi-s hogyan volt a kérdés, nem a GPS-es vagy cellainformáción alapuló helymeghatározás.

Tehát szerinted valaki járkált a házamnál, megtalálta a kódolt wifit és .........?

Előzmény: Doky586 (2779)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2780

ÁÁÁ ez a gépbolt is csak igérget,hogy van minden meg,hogy másnap ittvan az áru fele semm igaz!

Doky586 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2779

Jó jó, de miért nem a GPS tokikon kérded?

 

Egyébként szerintem csak a cellainfókat nézi, ha járt már valaki előtted gps-el azon a környéken telefonos google mapsal akkor be tud téged mérni, ha nem akkor nem.

Minek szereznék be pénzért a szolgáltatóktól ha ezt a felhasználóktól ingyen megteheti..

Az adatátviteli mód (wifi/gprs/3G/stb) lényegtelen. Nemcsak wifi-képes telefonon futtatható...

 

> Ha sima ADSL-em van és nincs wifim, akkor  is megmondja házra pontosan?

igen, de kicsit nehéz lessz a telefont kábellel rákötni adsl-re...

Előzmény: paithana (2778)
paithana Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2778

Sziasztok.

Ma szembesültem (lehet röhögni) azzal, hogy a Google házra pontosan meg tudja mondani, honnan netezem.

Ezt hogy tudja?

Rákerestem, és 3 megoldás lástzik:

-Mobil telefon cella adataiból (ezt hogy szerzi meg a Google a magyar szolgáltatótól?)

-Beépített GPS (szintén mobil telefon)

-És a legérdekesebb a Wifi hálózat alapján. Sajna csak annyit találtam, hogy a cella infóhoz hasonlóan szerzik be az adatokat. De hogyan??

Ha sima ADSL-em van és nincs wifim, akkor  is megmondja házra pontosan? Ehhez a szolgáltató adatbázisából kellene az adatokat kinyerni, nem?

 

Tehát a kérdés röviden: ha wifit használok, hogy tud a Google házra pontosan bemérni?

vanchu Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2777

Ezeken a natolós dobozokon kb. a shaping meg a policing nagyhából az "ENABLE/DISABLE" szintjén mozog, szal nagy dolgot ne várj. Bizonyos dolgokat megold magától, mást meg úgy se fog. A doksi alapján lehet sávszélességet dedikálni IP tartományoknak, szal akár még jó is lehet.

De ezen felesleges agyalni, a dobozt már úgy is megvetted. Tedd be, próbáld ki, aztán ha nagyon szar, akkor el lehezt gondolkozni valami más gyártón a TP Link helyett.

Előzmény: discrate (2776)
discrate Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2776

köszi.

mindkét gépen lenne torrentezés, akár egyszerre is. ezért is akartam a softveres felezést. ezek szerint ez nem lehetséges?a fő cél az lett volna, hogy egy előfizetést tudjunk használni két gépen. mi a megoldás ilyen esetben?kábelnetem van, nincs felh meg jelszó, gondolom, ez egyszerűsíti a dolgot.

 

Ha a lokális hálózaton dinamikus IP-címet használsz, akkor a gépek kérjenek DHCP-től IP-címet, a router DHCP szervere legyen bekapcsolva.

ezt nem világos számomra...

 

titkosítás alap, most is úgy használom.

 

Előzmény: locsemege (2775)
locsemege Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2775
Az utóbbi kérdésedre: ez teljesen automatikus. Ugyan nem feleződik a sávszélesség, hiszen ha az egyik gépről sok szálon töltenek, a másikról egy szálon, akkor nagyjából a szálakhoz rendelődik azonos sávszélesség - ez sem pontosan igaz, de azonos feltételek mellett mondhatjuk szimmetrikusnak.

Ha az egyik gépről torrenteznek, a másiknak kínlódás lesz a netezés. Ilyenkor oda kell menni a másik gép gazdájához, és tarkón kell vágni szívlapáttal. :)

Laikusként kérdezem, hogy hogyan/hol tudom ezt beállítani (gondolom meg kell adni a desktop ip címét)?

A szolgáltató felé a router authentikál, tehát a szolgáltatáshoz tartozó felhasználónevet, jelszót a router-nek kell megmondani. A gép azon kapcsolatát, amely a szolgáltatóhoz authentikált eddig, törölni kell. Ha a lokális hálózaton dinamikus IP-címet használsz, akkor a gépek kérjenek DHCP-től IP-címet, a router DHCP szervere legyen bekapcsolva. Wireless-nél a WPA titkosításról se feledkezz meg, különben a fél város a Te előfizetésedet használja majd, meg olvasgatják a szerelmes leveleidet. :)
Előzmény: discrate (2774)
discrate Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2774
Sziasztok,
van egy TL-WR741ND routerem, ezzel szeretném megosztani a 15mbites kábelnetem egy asztali gép és egy wifis laptop között.
Laikusként kérdezem, hogy hogyan/hol tudom ezt beállítani (gondolom meg kell adni a desktop ip címét)? Hogyan lehet szabályozni, hogy a két gép között feleződjön a sáv ha egyszerre használják, illetve ha csak az egyik megy, akkor maximális kihasználtsággal működjön annál pl a letöltés? Vagy ez automatikus?
kacagógerle Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2773
Akkor teszteld és írd meg a tapasztalatokat.
Előzmény: Wifidog (2771)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.03 0 0 2772
miért nincs semmi megint?
Wifidog Creative Commons License 2010.11.03 0 0 2771
Holnap jön meg a TP-LINK :(
Wifidog Creative Commons License 2010.11.01 0 0 2770
ÁÁÁ dehogy is nehéz gyerek játék az a jó ha van kliens bridge mód ott egyszerübb
Előzmény: kacagógerle (2767)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.01 0 0 2769
és hol áll ez a telnetes konfigrálciótol :) ez a web felület nem is nehéz szerintem...bár kinek mi megy jobban
Előzmény: locsemege (2768)
locsemege Creative Commons License 2010.11.01 0 0 2768
nem is olyan nehéz csak érteni kellene hozzá.:-)

Legtöbb dolog ilyen az életben. ;)
Előzmény: kacagógerle (2767)
kacagógerle Creative Commons License 2010.11.01 0 0 2767
Komolyan mondom napközben már arra gondoltam,milyen jó hogy nem vettem meg 13 rugóért a WA-5210G-t ha ilyen nehéz belőni egy AP-t.S a végére kiderült,hogy nem is olyan nehéz csak érteni kellene hozzá.:-)
Hát mindig tanul az ember valamit.
Mostmár menni fog fel ez az AP a panelantennám hátuljára,és irány a tető.
Előzmény: locsemege (2765)
kacagógerle Creative Commons License 2010.11.01 0 0 2766
Áááá nagyon köszi!!
Ez volt a kulcsszó.Tényleg az AP konfigurálása után mindent vissza kell állítani automatára.
Mostmár működik.
Előzmény: locsemege (2765)
locsemege Creative Commons License 2010.11.01 0 0 2765
Mellesleg miért akarod elérni az AP-t, miután már bekonfiguráltad? Nem kizárt, hogy ha most a gépeden visszaállítod a hálózatot úgy, hogy DHCP-től kérjen IP-t, működni is fog.
Előzmény: kacagógerle (2763)
locsemege Creative Commons License 2010.11.01 0 0 2764
Akkor miből gondolod, hogy kellene lennie internetelérésednek? A böngésző hova küldje a domainnevet, ha azt fel akarja oldani, s meg akarja tudni, milyen IP-cím tartozik hozzá? Az alapértelmezett átjáró is kell.
Előzmény: kacagógerle (2763)
kacagógerle Creative Commons License 2010.11.01 0 0 2763
Az IP-cím az általam megadott IP,mert csak így tudom elérni az AP-t.
Alapértelmezett átjárónál semmi sincs írva.
DNS-ről szó sem esik.
Előzmény: locsemege (2762)
locsemege Creative Commons License 2010.11.01 0 0 2762
Géped mit mond? Szerinte mi a default gateway, a DNS, valamint a saját interface-ének címei?

ipconfig /all
Előzmény: kacagógerle (2761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!