Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2012.08.15 0 0 2508
A 2 kiskanál instant élesztőt, olykor egy 50 gr-os kockaélesztő kb. 1/4 részével szoktam "helyettesíteni" a kenyérsütéskor.
Előzmény: firmitudo (2507)
firmitudo Creative Commons License 2012.08.15 0 0 2507

Az 1,5 kismérő porélesztő hány gramm hagyományos kocka élesztőnek felel meg?

Előzmény: mauratius (2505)
mauratius Creative Commons License 2012.08.15 0 0 2506

Amúgy én a szenvicskenyér problémámat (mivel hasnyálmirigy miatt kiesett a zsíradék/olaj, a vérnyomás miatt meg a só)
úgy oldottam meg hogy a szokásos keverékbe több aszkorbinsavport tettem meg szódabikarbonátot is egy kicsit, + joghurt egy evőkanállal.
A héja vékony lett, nem szétesően tömör, de ugyanakkor laza szerkezetű. jól meg kellt és nem esett össze sütéskor. Mikor kész lett tűvel körbeszurkáltam, így nem lett olyan nedves kenyér érzete ami jellemző a kenyérsütőgépes dolgokra.

mauratius Creative Commons License 2012.08.15 0 0 2505

át böngésztem a kovász szóval a topikot de nem találtam konkrét utalást hogy az élesztőt mennyire váltja ki a kovász (ezzel szeretném majd csinálni)

Ez a recept vált be, ezt szeretném kovászal csinálni (azt sem tudom hogy a élesztő kihagyásával és kovász hozzá adásával mennyire kénr a többi hozzátevőt változtatni)

Erről lenne szó, esetleg valaki átírná hogy lenne jó ha kovészal csinálnám és a kovászból mennyi kell bele:

350   ml                víz

  50   dkg              finomliszt

  15   dkg              rétesliszt

    2   kismérő        só

    2   kismérő        cukor

    2   nagymérő     olaj

    0,5  nagymérő   10%-os ecet

    1,5  kismérő      porélesztő

Sütni: normál program közepes szín, II. fokozat.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.15 0 0 2504

Sok kenyérsütő csak klón, gyakran kinézet alapján meg lehet találni a Clatronic erdetijét, illetve a Clatronic honlapon találhatók kezelési utasítások is. (Már amennyiben feltételezzük, hogy a Clatronic, ami elvileg egy Németországban bejegyzett kínai cég, lenne az eredeti forrás, bár ez nekünk voltaképpen mindegy is.)

 

Esetedben a BBA 2594-et kell keresni:

 

http://www.chlebpolski.pl/instr/clatronic_BBA2594.pdf

 

Van benne magyar rész is.

Előzmény: Barneymaci (2501)
mauratius Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2503
BaGira-79 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2502

Mi benne a nehéz?

Előzmény: Barneymaci (2501)
Barneymaci Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2501

Sziasztok!

ETA Siesta kenyérsütőgéphez keresek használati leírást, a táblázatot már megtaláltam, de az nem elég. Köszi

BaGira-79 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 2499

Helló! Bocs, hogy csak most..:-$

A "Dough"-nevű, a tieden 8-as program csak +keleszti a kenyértésztát, és ha kész, csipogással leáll.

Anyum is újabban a gázban süti + a gépben kelesztett kenyeret..

Előzmény: vejne (2426)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 2498

5-re:))

 

Elég volt amúgy az a mennyiség, amit megadtál abban a receptben.... jó vékonyra kinyújtottam, finom lett.:)

Előzmény: .ETNA. (2493)
Lona.W Creative Commons License 2012.08.11 0 0 2497

Kedves oalex100 !

Megnyerő soraidat olvasva úgy látom leginkább neked lenne szükséged pszichológusra.

Ne feledd:

„A stílus maga az ember.”( Buffon)

 

oszt most már nálam is tudod ragozni a semmit…

Előzmény: Törölt nick (2487)
blaze73 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 2496

/ignore oalex100

Előzmény: Törölt nick (2495)
.ETNA. Creative Commons License 2012.08.11 0 0 2494

Ellmentem nyaralni (szerencsére ott most is jó idő van), hátam mögött nem anyázni, további jó sütögetést:-)

.ETNA. Creative Commons License 2012.08.11 0 0 2493

4 főre azért kell már néhány pizza, tudom, mert én is ennyire sütögetek:-)) A gépem használatijában lévő recept, a legnagyobb kenyérhez (2,5 font) 700 gr lisztet ír, eddig még nem mentem el pizza-tészta mennyiség ügyben, de az alap 460 gr másfélszeresét már többször csináltam és ez is tökéletes lett, a fiúk nálam vegyesen kérik, de mivel a vékonyra nyújtott pizzatésztát szeretjük, így szerencsére, mindig jut a pizzatésztából egy-egy langallora, vagy pomposra is:-) Egyébként csináltam már kapros túróval, maradék pörkölttel stb.stb. is...

Előzmény: tunderlala-3 (2481)
.ETNA. Creative Commons License 2012.08.11 0 0 2492

Nyugi, lazíts már, kedves pszichológus, nem vagyok "profil troll", de még csak profiterol sem, Karinthy babérjaira sem török:-) Egyszerűen csak viszonzom azokat a jó tanácsokat, amit anno, kezdő kenyérsütögetőként (vagy éppen Bulgáriába készülőként stb.stb.) kaptam, nagyon sok új, érdekes recepthez is itt jutottam hozzá, ezért a sok hozzászólás (ezekből simán lejön, hogy a rosszmájúság milyen messze áll tőlem).

 

Te ide - ahogy a tavalyi hozzászólásaidat olvastam - eddig csak elajándékozni, eladni jöttél .... amivel semmi gond, remélem sikerült a cicának is szerető gazdit találni (egy ilyen fórum erre is jó), de gondolom, talán éppen a ritka "látogatás" miatt, nem tűnt még fel Neked, hogy ez a személyeskedő stílus itt nem szokás. Tanácsokat adunk egymásnak (pl. vásárlás előtt) saját tapasztalat alapján, vagy éppen recepteket, linkeket cserélünk, beszélgetünk gépekről, olcsókról és drágákról, fontos tudnivalókról vásárlás előtt, ennyi.

 

Egyszóval, köszönöm, hogy voltál olyan kedves és azon túl, hogy kaptam némi infót a személyiségedről, megosztottad velem azt is, hogy mi a hivatásod. Szívből kívánok Neked minden jót, jó egészséget, szakmai sikereket, sok gyógyult pácienst és további jó fórumozást!

 

Ha egyszer mégis úgy fogsz dönteni, hogy inkább otthon sütögetnél majd kenyeret, gyere vissza ide, mert itt sok receptet és haladóknak, kezdőknek szóló sok-sok gyakorlati tanácsot is találsz, a lenti bemásolt linken pedig összehasonlíthatod majd, hogy a sütögetési igényeidhez (mennyi kenyeret szeretnél egy héten stb.) és a pénztárcádhoz igazítva, melyik gépet érdemes megvásárolnod.... na pá!

 

Üdv: OKOS-TONI-etna 

 

P.s.: Ez tetszik, megtartom :-))))

 

http://www.arukereso.hu/kenyersuto-c4110/?gclid=CP7jzM733rECFUe-zAod2GwAYQ

Előzmény: Törölt nick (2487)
blaze73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 2491

a boy-ról lecsúsztál, már nem az a korosztály vagyok :)

 

nagyon sok kört futottam, és hidd el én is néztem a Panasonic-ot, meg is vehettem volna - hála istennek anyagilag belefér.

de nem láttam sok értelmét amikor 3 év garival az ALDI-s gép 14.900 Ft volt.    azóta is örülök neki.

 

6 fórum (bocs már 7 az előzővel) beírással, poszt-tal elég fellengzős, magabiztos a stílusod, nagyon osztod az észt - ez tűnt csak fel.

 

szóval bátran lovagolj a Tesco - Aldi jelzőkön, rólam (rólunk) lepereg.

egyszerűen a kenyérsütő gépnél nem éreztem okát, hogy drágábbat vegyek - pedig tényleg néztem Panát is, ha van időd, kedved keress vissza.   

 

jó a gép amit árulsz, ezt senki nem vitatja, de egy 37 ezres cuccot kipróbálva, kibontva 30-ért kéz alól megvenni nem egy deal of the year :)     de tényleg sok sikert hozzá, szerintem el fogják vinni.     ilyen aprod.hu , jofogas.hu meg expressz.hu oldalakra is tedd fel, ha van időd-ideged hozzá ! :)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2490)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 2489

Ha valaki személyesen át tudja venni, az ár akár jó is lehet... én nem tudom, nekem 25 plusz postát ér meg, ennyit tudok ajánlani érte, visszavásárlási garanciával természetesen.

Azt is megértem, ha ennyiért nem adod ide, szíved joga kitartani az árat.

Előzmény: Törölt nick (2487)
blaze73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 2488

szerintem 2-3 hozzászólás után ITT kissé azért vissza is vehetnél a búrából.   

 

az ügy a Ti ügyetek, de a stílusod kissé fellengzős. 

Előzmény: Törölt nick (2487)
.ETNA. Creative Commons License 2012.08.10 0 0 2486

Ja és még csak annyit - mert azért ezt az apró szurka-piszkát is észrevettem ám - , hogy azért lettem nagybetűvel ETNA, mert a kisbetűs akkor foglalt volt, s nem azért, mert "OKOS-TONI-etna" szerepkörre vágytam volna:-DDDD

.ETNA. Creative Commons License 2012.08.10 0 0 2485

bögögés=böfögés

 

ot=ott

Előzmény: .ETNA. (2484)
.ETNA. Creative Commons License 2012.08.10 0 0 2484

Kedves Oalex, fölösleges túráztatni magad, tényleg nem jártál még ezen a fórumon, különben tudnád, hogy az én hozzászólásom, itt nem számít extrának, a megjegyzésem (nem akarom az üzleted rontani... továbbgondolva: aki akarja, úgyis megveszi, akinek meg nincs rá pénze, az úgysem, aki ragaszkodik a vaci újhoz dettó, egyszóval fölösleges parázni, miattam nem veszítettél egyetlen potenciális "vásárló-jelöltet" sem), ebben a körben tök természetes, nem "bögögés" meg bla-bla-bla...

 

Nyilván nincs tapasztalatod kenyérsütőgépek tekintetében sem, különben most max. csak annyit írtál volna, hogy aha ... hát ez a világ már csak ilyen, ez tényleg így van, de hát néha a márka-nevet is meg kell fizetni, s talán - reménykedjünk - egy nagy gyártó gépe talán tovább bírja, jobb az alkatrészellátás, vagy éppen komolyabb a szervízhálózat (ezt sem vette volna egyetlen gyakorlott otthoni kenyérsütögető sem rossz ómennek, hiszen pontosan tudjuk, hogy ami elromolhat, az egyrészt el is romlik, másrészt, nincs abban semmi, ha jó sok sütögetés után egy gép, vagy bármely alkatrésze "feladja", hiszen az árát bőben behozza, pláne, ha figyelembe veszed, hogy az otthoni kenyér mennyivel egészségesebb a boltinál, s ugye az egészség eleve megfizethetetlen).

 

Azt is tudnád, ha jártas lennél - de ugye jelezted, hogy nem vagy - kenyérsütőgépek terén, hogy a 15ezres az MÁR NEM TESCO kategória, amit Te valami hű-ha degradáló stílusban emlegetsz, úgy egyébként:-)) A "tescos-kategória" jóval 15 alatt van. Nekem egyébként Hausmeister HM1300-asom van, ééééééééévek óta, gyakran sütök vele, ha itthon vagyok, tökéletes, és én is AJÁNDÉKBA kaptam. S bizony, mivel ajándék volt, nem tudtam választani, csak erre utaltam, vagyis az, hogy mennyit szánnál rá, HA MAGADNAK VENNÉD, előtte összehasonlítanád-e olcsóbb gépekkel, vagy direkt extrákra keresnél rá az árukereső oldalán (pl. bagettet is akarsz sütni stb.), AZÉRT írtam, hogy ilyenkor nem tudsz választani (a szempontok ebben az esetben lényegtelenek), hanem szívből köszönöd a kedves ajándékot.

 

Tehát, kedves "morcos-érces-hú de mérges vagyok az egész világra, s rajtam kívül mindenki biztosan pfúj de gonosz és hülye és még ostoba is, no meg önjelölt" eladó Oalex, fogadd el, nem rossz szándék, nem bla-bla-bla, amiket felsoroltál .... egyszerűen csak írtam egy megjegyzést arról, hogy manapság (és persze mindig is) meg kellett fizetni a márkát, ami olykor valóban jelent minőségi különbséget is - ezt mindenki tudja - , de speciel a kenyérsütő esetében már ot tartunk, hogy - szerencsére !!!!! - egy 15ezres gép is szép és kellemes, akár még madártejízű (minden csak hozzávalók és ízesítés kérdése!!!!!!!!!!!!) kenyeret is tud sütni.

 

Ennyi, a többit csak te látod bele, s csak szólok, ha nem törölik ki és el tudja olvasni, nyilván ezzel a hozzám hasonlóan régóta itt fórumozó is egyetért, a belső frusztrációk kivetítése a világra, a többi emberre pedig olykor fizikai megbetegedés formájában manifesztálódnak, egyszóval nyugi és köszi, pontosan tudom, hogy nem vagyok rosszmájú (néhány ezer hsz-em erre ékes bizonyíték) egy, számomra vadidegen embernek pedig soha nem lenne annyi "ereje", hogy képes legyen a lelkembe taposni, mert már régen megtanultam, hogy ne tegyen függővé a hangulatom mások magatartásától, szóval részemről minden OK, remélem ezzel Te is így vagy és ezzel az általad kreált "ügyet" már túl is tárgyaltuk, nálam itt a pont .

Előzmény: Törölt nick (2482)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 2483

Nem akarok véletlenül sem a vitába belecsöppenni... de... egy dolog, hogy mennyi az új ára, ez már olyan, mint amikor egy 0 km-es autót kihozol a szalonból... a "kicsivel 30 fölött" az sok érte, az már majdnem az új áránál van.

 

Mivel a mi kenyérsütőnk már legalább 7 éves (amúgy gagyi nethaus), bár még soha semmi baja nem volt, már "várom", hogy mikor  hibásodik meg, ezért lassan új gépet keresek. Én is sok jót olvastam a panasonicról egyébként.:)

 

25-öt tudok ajánlani érte, a postaköltség is még jön rá pluszban. (amúgy csak márkás ht. gépeim vannak, ezt az egyet leszámítva, amit mi is ajándékba kaptunk... de mivel a kenyérsütés nem létszükséglet, ezért valóban sajnálnék több pénzt kiadni, ez nem az a kategória, mint egy mosógép, vagy mosogatógép, porszívó, sütő, stb.) És valószínűleg sokan (legtöbben) ugyanígy vannak ezzel...

 

 

Előzmény: Törölt nick (2482)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 2481

Azt sütök, amit a család kíván (férj+3 gyerek:)), én úgyis csak csipegetek belőle.... és a pizzát jobban szeretik, mint a langallot.:)

Előzmény: .ETNA. (2480)
.ETNA. Creative Commons License 2012.08.09 0 0 2480
Persze számít a mennyiség is... egy-két szelet nem vészes - gondolom. Örülök, hogy jó lett!!! Próbáld ki az alap pizza tésztából a langallot és a pompost is, de vigyázz, mert mindkettő olyan fincsi, hogy utána majd nem győződ készíteni... mindenki ezeket akarja majd megkóstolni.
Reggelire, ebédre, vendégvárónak is szuper és a langallo pl. még olcsóbb és egyszerűbb is, mint a normál pizza.
Előzmény: tunderlala-3 (2477)
.ETNA. Creative Commons License 2012.08.09 0 0 2479
Ha valaki otthoni kenyérsűtésre adja a fejét, azért ne ájuljon el a nagy márkáktól, mert egy alacsonyabb árkategóriás gép is tudja mindazt, amire szükségünk van a sütögetéshez. Azért - nyilván - van egy összeg, ami alá pl. én nem mennék, de egy kb.15ezres gép is süt szuper kenyeret:-):-) Bocsi, nem az üzletet akarom rontani, na és persze, ha ajándék, akkor ezek a tények amúgy is lényegtelenek:-)
Előzmény: Törölt nick (2478)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 2477

Valami lehet a különböző felszívódásban, mert a barnától viszont nem lesz éhes az ember.... 1 vékony szelet egész napra még elmegy... és annyi a napi össz. kenyér.

 

A pizza viszont finom lett, köszi a receptet.:))

Előzmény: .ETNA. (2476)
.ETNA. Creative Commons License 2012.08.08 0 0 2476
Bocsi a telefom a hibas, inkabb nem irok ekezetet:-) tehat feher 56, barna 42, graham 54, abonett 5 g szenhidrat 100gr termekben

.ETNA. Creative Commons License 2012.08.08 0 0 2475
Csak szólok, hogy a teljes kiőrlésù lisztben pl. a fehérnél is több lektin van ...

Ha valaki fogyózik, inkább ne egyen kenyeret, mert pl. a hízásért is felelős szénhidrát értékében sincs túl nagy különbsèg a fehèr és a barna között (42 ill. 56), a grahamkenyér pl. 54.... alkor màr inkább Abonett (5) :-):-):-)

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 2474
Előzmény: tunderlala-3 (2473)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 2473

SOS -- 2 teáskanál (kiskanál) friss élesztő az mennyi száritott élesztőnek felel meg?

 

Pizzatésztát raknék fel és kevés itthon a friss élesztő, száritott viszont van itthon... mennyit tegyek belőle?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!