Keresés

Részletes keresés

skoumi Creative Commons License 2010.08.21 0 0 7277
@lekvaroscsirke:

mire gondolsz? az adott adatbázisban lévő "alfejezetek" sorrendjére, vagy hogy mi alapján választanak, hogy mit töltenek fel?
lekvaroscsirke Creative Commons License 2010.08.21 0 0 7276
Kedves Olvtársak!

Ismeri valaki a jelenlévők közül, hogy mi az onlány elérhető mormon filmek sorrendjének rendszere?
rodokmen Creative Commons License 2010.08.18 0 0 7275
"Arcanum-os" CD-k : Csánki: Magyarország történelmi földrajza. (földbirtokosok neveivel)
Siebmacher címereskönyv (12000 címer)
Királyi Könyvek 1-9. kötet
Révai nagylexikon ( 4 db CD-romon)
és Nagy Iván (A-Ö) I-VIII. kötet.
sürgősen eladók.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 7274
Felmenőim között nem is egy olyan nő akadt a 19. század közepén, aki 44 ill. 45 évesen lett (sokadszorra) anyuka. A Te esetedben ha pl. 16-17 évesen házasodott az illető, akkor akár 28 évvel az esküvő után is születhetett gyermek.
Előzmény: Norbi25Bcs (7268)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 7273
Amire tudok válaszolni:

- A Pest Megyei Levéltárban felekezeti (egyházi) anyakönyvi másodpéldányokat legfőképpen 1828-tól 1895-ig őriznek, ugyanis 1827/8 körül lett kötelező az anyakönyvek két példányban történő vezetése (visszamenőleg sajnos nem másolták le a korábbi adatokat) és évenkinti leadása. Azonban nem minden évben adták le a másodpéldányt, így azok eléggé hiányosak, ezeket érdemesebb a MOL-ban kutatni.

- Turcsik családot lehet keresni pl. az 1828-as összeírásban. Ha Mária 1903-ban 76 éves volt, akkor 1827 körül született (előfordult hogy pár évvel elírták az életkort, vagy akár a leszármazottak rosszul emlékeztek a születési helyre - saját tapasztalat). Célszerű megnézni Alsó- és f.pakonyt egyaránt.
Előzmény: fuleric (7272)
fuleric Creative Commons License 2010.08.13 0 0 7272
Kedves Fórumozók!

Kezdő kutatóként szeretnék segítséget kérni Tőletek, saját őseimet kutatván! Ha túl szimplák lennének a kérdéseim, akkor előre is elnézést kérek.
Elsősorban Pest megyében (Nagykőrös, Ócsa, Bugyi, Alsónémedi, Cegléd) kutatok (továbbá Kecskeméten és Jászkiséren, valamint Erdélyben), s mivel most láttam, hogy a levéltár augusztus végéig zárva van, így Hozzátok fordulok!


• Az 1848/49-es szabadságharc nemzetőreit, egyszerű közkatonáit hol lehet megtalálni összeírva? Volt valamilyen bevonulási jegyzék (gondolom ez csak a nagyobb városoknál), vagy ilyesmi; esetleg egy központi összeírás?
• Igaz az, hogy a pest megyei levéltárban csak 1822-1895 között vannak meg az egyházi anyakönyvek?
• Egyik ősömnél (Turcsik Mária) elakadtam a kutatásban, aki 1903-ban halt meg Ócsán 76 éves korában, s ugyanott házasodott meg 1846-ban. A halotti és a házassági anyakönyv szerint Pakonyban született, ám születési évszám helyett csupán életkort adnak meg minden esetben (a polgári halotti anyakönyv születési helyszínt egyáltalán nem ad meg). Az sem tisztázott pontosan, hogy Alsó- vagy Felső-Pakonyban született-e. A szülei nem Ócsán haltak meg vagy házasodtak össze, az biztos. Mivel az apja neve Turcsik György volt, s ez a családnév gondolom elég ritka; milyen úton-módon lehetne utánakeresni a családnak? Milyen összeírásban lehetne keresnem a 19. század közepén akár Turcsik György, akár Turcsik Mária esetében, hogy hol találhatóak? Választási névjegyzék, vmilyen adózási névsor?
• Erdélyi anyakönyveket csak Romániában lehet kutatni? Engem konkrétan egy 1899-es születés érdekelne Maros-Torda vármegyében, valamint a további ősök.
• Egy családi „legenda” szerint a Viola-család Itáliából vándorolt be a 18. század első felében Magyarországra. Én egy 1774-es ócsai születésig jutottam csupán. Van arról valamilyen írásos feljegyzés, h mikor kik költöztek a falvakba, s esetleg honnan? Esetleg falvanként a polgármesteri hivatalban lehetnek ilyen iratok?
• Kerekes Judit és Seregély Ferenc egyik gyermeke az ősöm.

http://www.totosy.com/parteight.html

Az alábbi levezetésnél azonban nem tudom őt visszavezetni a címert 1715-ben kapó őshöz, Seregély Jánoshoz. Ebben szeretném kérni a segítségeteket!


Köszönettel, fuleric

iater Creative Commons License 2010.08.12 0 0 7271

simán előfordulhatott :)

az illető gyermeke lehetett fiatalabb az illető unokájánál ;)

nálunk is volt ilyen

Előzmény: Norbi25Bcs (7268)
grandpaa Creative Commons License 2010.08.12 0 0 7270
Tisztelt Topictársak!

Zselíz illetve Garamszentgyörgy filmjeivel foglalkozik/zott mostanában valaki?
Pélyi Creative Commons License 2010.08.11 0 0 7269
Kedves plmari,

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.
Előzmény: plmari (7265)
Norbi25Bcs Creative Commons License 2010.08.10 0 0 7268

Köszönöm a segítséget.

 

- Mennyire volt ritka a XIX. sz. első felében, hogy a házasságkötés után még 26 évvel is született gyermek?

 

- Véletlenül nem közületek valakivel beszéltem hétfő reggel a Békés Megyei Levéltárban?

Előzmény: iater (7267)
iater Creative Commons License 2010.08.10 0 0 7267
arra gondolok,hogy "megholt paraszt", "elhalálozott földműves", hogy szebben fejezzem ki magam.
Előzmény: Norbi25Bcs (7266)
Norbi25Bcs Creative Commons License 2010.08.10 0 0 7266

Kedves Kutatótársak,

 

tudnátok abban segíteni, hogy a következő szövegkörnyezetben mit jelent a "def." szó?

 

Kiss Joannes def. rust.

 

Norbi

plmari Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7265
Pélyi!
A mai Ukrajna területére vonatkozó anyakönyvek után érdeklődni érdemes a Kárpátaljai Területi Állami Levéltárban.
elérhetősége:
- weboldal: Ukrajnai Állami Levéltári Bizottság: www.archives.gov.ua (Archives)

igazgatója: Delehan Mihajlo

Úgy tudom (talán még most is) van aki tud magyarul. De az orosz nyelv tudása szükséges!!!
Előzmény: Pélyi (7248)
Norbi25Bcs Creative Commons License 2010.08.06 0 0 7264
Érdekes jegyzet egy gyulavári anyakönyvben:

A' halottak beírására nézve legjobb lessz azt a rendet követni, mely az 1826k esztendő végével ezen könyvbe béhozott. Úgy fok haszontalan írkálás elkerűlődik, 's az által nézése is a' jegyzéseknek tisztább, könyebb, akadály nélkűl valóbb. Ha a' hóltt asszony nemes lévén 14, férjfi nemes 18, esztendőn alól van, akkor Házassági állapotját senki se kérdi. Ha pedig azon felyűl vagynak, oda kell tenni a' neve után, annak sorában v. rubrikájába, hogy hajadon v. nőtelen, ha t. i. olyanok vóltak ...
krisssz Creative Commons License 2010.08.06 0 0 7263
Sziasztok!
Nagymamám Myjavában született, annyit megtudtam, hogy valószínűleg Pozsonyban van az anyakönyvi kivonata. Valakinek van tapasztalata az ottani ügyintézésről?
altwien1 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 7262
Nem sokára megyek kutatni és akkor utána nézek!
Szeptember elején szólj rám az altwien1@pannongsm.hu címen!
István
Előzmény: Norbi25Bcs (7249)
grandpaa Creative Commons License 2010.08.04 0 0 7261
Köszönöm, magam is a honosításra gondolok, de nem vagyok biztos a dologban.
Előzmény: milyennincs (7260)
milyennincs Creative Commons License 2010.08.04 0 0 7260

Szia!

2 ötletem van (beléptem magam is ránézni egyre, az 1900-as bevándorlás volt, s két személynél is volt hasonló, dátum szerkezetű bejegyzés, 1938. ill 1939. éveket tartalmazóan. Ezek esetében az 1938-as dátumú 1900-ban 25 , a másik, az 1939-es 15 éves volt. Azaz a bejegyzésre vonatkozó években 63 ill. 54 évesek voltak.

 

Ebből gondolom, hogy esetleg elhalálozáshoz köthető bejegyzés ...

 

A másik ötlet egy honosítási időpont, de annak idős korban nem tudom mennyire van alapja.

Ezt a posztot a témában ajánlom figyelmedbe.

Előzmény: grandpaa (7254)
tuxxy55 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 7259
Szia.. nagyon köszönöm a válaszod,bocsánat ,hogy ilyen sokára válaszolok. Ezt a leírást én is ismerem, egy kicsit sántít a dolog,.: Lengyel Anna--Tarodházi Kiss Ignác  leányuk Teréz, kinek a férje , Inkey Antal I  / első / nem első férje, de volt egy másik, Tarodházi Kiss Iren ,1791 dec.23. Lengyeltóti---1840.febr. 1. Iharos.  kinek a férje, Majtényi István 1788--1868,----és itt volt kettő leányzó Anna és Gabriella,  Anna férje lett gr Forgách Antal  ő Gombán született  és halt meg.   Így örökölte a szigligeti birtokokat, csak arra gondoltam, hogy valaki hátha tud még erről többet.   Köszönöm a gyors válaszod,talán még találsz adatokat ebben a témában......  üdv.
Előzmény: milyennincs (7244)
grandpaa Creative Commons License 2010.08.04 0 0 7258
Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Törölt nick (7257)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 7257
Igen, ő az. Írj neki.
Előzmény: grandpaa (7256)
grandpaa Creative Commons License 2010.08.04 0 0 7256

IDÉZET:

Tavaly nyáron egy kedves ismerősöm ajánlására ŕ160arlota Drahoŕ161ová asszonyt
kerestem meg levélben egy kérésemmel. Ő a nyitrai levéltár igazgatója.
Választ a levelemre egy bizonyos Anna Untermajerovától kaptam, akinek e-mail
címe: Anna.Untermajerova at sanr.vs.sk. Szerintem nyugodtan írj erre a címre
(magyarul).

Ő lehet az Ő?

(radindexről)
Előzmény: Törölt nick (7255)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 7255
Ezt nem tudom biztosan, de szerintem igen, ott is 1895-ig vannak meg az anyakönyvek. Sajnos már kitöröltem az Anna Untermajerovával való levelezésemet, így nincs meg az email címe, pedig tőle meg lehetett volna kérdezni. Nagyon kedves volt, az én leveleimre mindig válaszolt.
Előzmény: grandpaa (7253)
grandpaa Creative Commons License 2010.08.04 0 0 7254
Még egy kérdés.
Az Ellis Island bevándoló listán több esetben találkoztama sorba láthatóan utólag beírt számsorral. Mi lehet ez?
A mellékelt képe többször is látható.
grandpaa Creative Commons License 2010.08.04 0 0 7253
Köszönöm a választ.
Ott is 1895-ig vannak a filmek, mint a MOL-nál a filmanyag, vagy van lehetőség újabb anyakönyvek kutatására?
Előzmény: Törölt nick (7252)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 7252
Én tavaly voltam a nyitrai levéltárban. A levéltár (Statny archiv v Nitre) Nyitraivánkán található egy modern épületben. Az udvarban lehet parkolni. Volt ott egy hölgy, Anna Untermajerová, ő tud magyarul, és nagyon segítőkész, keresd őt, remélem még ott dolgozik. Először ki kellet tölteni egy űrlapot (ő majd segít a kitöltésben). A mikrofilmeket rögtön kihozzák, nem kell rá sokat várni, azonban fizetni kell érte. Sajnos már nem emlékszem pontosan, de kb. 1,5 euróba került, nem tudom azóta változott-e valamit. Az olvasótermük nagyon kicsi, és kevés benne a mikrofilmolvasó. Ami engem nagyon zavart, hogy csak negatívban lehetett a filmeket megnézni, tehát fekete alapon fehér betűk.
Előzmény: grandpaa (7251)
grandpaa Creative Commons License 2010.08.03 0 0 7251
Kedves Olvtársak!

Akinek van tapasztalata a nyitrai levéltárról. kérem ossza meg velem, itt, vagy magánban.

Kösz.

pomposbela kukuc gmail ponty hú
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 7250
ha (amúgy jogosan) bizalmatlan volt a lelkész és akadt ideje másolgatni, akkor lehet hogy megvan az eredeti.....
Előzmény: Norbi25Bcs (7249)
Norbi25Bcs Creative Commons License 2010.08.03 0 0 7249
Abban az anyakönyvben még nem volt megjegyzés rész. A szóban forgó bejegyzést követően, 1850 körül kezdtek el Gyulaváriban több adatot feljegyezni kereszteléskor.

Ukrajnáról ez ügyben nem tudok semmit. Azt tudja esetleg valaki, hogy Romániában valóban minden egyházi anyakönyvet begyűjtött-e az állam? Semmi esély, hogy egy kis faluban megvannak az egyházi anyakönyvek?
Előzmény: Pélyi (7248)
Pélyi Creative Commons License 2010.08.03 0 0 7248
A keresztelési anyakönyvben a név előtti + jel esetén érdemes elolvasni a megjegyzés részt, mert ha meghalt, akkor oda van írva a halálozás dátuma is.

Nekem meg olyan kérdésem lenne, hogy a mai Ukrajna területére eső települések anyakönyvei után, hol lehet érdeklődni ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!