Keresés

Részletes keresés

bohrer Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13491

Persze értjük miről beszélsz , de ezek már a lenyomott árak. Az itt jelenlévő és egyéb "kiskaliberű" mesterek ezt nem fő tevékenységként űzik, van munkahely , nem halunk éhen ha kimarad valami. Napi 1 tál levesért senki nem fog autózni, gépet pakolni, dolgozni vele, annál is inkább hogy vannak a mestereknek is költségei, segédmunkás, üzemenyag, gépkopás stb. Nyilván közeli mestert keress, Ő ismeri a helyi viszonyokat, a napi oda-vissza utazás sem időben sem pénzben ne legyen tetemes.

A főállású szakik megint nem jönnek szóba, akik 2-3 nagyteherautóval dolgoznak  több emberrel  ott olyan árakat hallasz amit nem szeretnél. Ők főként közületeknek dolgoznak  és nem 10 méteres kutakat készítenek ,a mélység 100-200m az ár az 7 számjegyű .

Előzmény: lac1 (13484)
Innodrill Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13490

Üdv Lalibátyó!

Szivesen kipróbálnám,nagyon jókat írnak róla és teljes mértékben feljavítható.

www.engstromsdrillbits.com

Üdv : Tibi

Előzmény: Törölt nick (13489)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13489

Mit akarsz megtámadni Tibikém ?

Előzmény: Innodrill (13488)
Innodrill Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13488

Üdv Mindenkinek!

 

Ilyen tip.fúrófejet keresek,nincs valakinél elfekvőbe?

 

Üdv: NT

lac1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13487

Nyilvánvaló, hogy egy ekkora munkára Debrecenből nem jön el senki. Azért kérdezem így és itt, mert a nicknevek ismeretelensége - és hovatartozása - miatt csak próbálkozom, hátha van itt helyi erő.

Előzmény: Törölt nick (13486)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13486

Üdv

Azért egy helyi erőnek mások a költségei. Nekem az 1 jövés menés és a vele kapcsolatos fix költségek kerülnek kb 40 be oda. Tehát ha lefolyócsőből csinálnám a kutad sóderozás nélkül akkor 52 ben vagyunk és ingyért dolgoztam és ingyért koptattam a cuccaim. De mivel nem lefolyócsővel dolgozunk és gazdagon kavicsolunk homoknál, ezért nem is mondom mennyi ami csak a rezsije a 12 méter kalandnak.

Csodák nincsenek, az olcsóságot valahol be kell hozni, mert ráfizetésért senki sem dolgozik.

Előzmény: lac1 (13485)
lac1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13485

Ja, hogy így! Hát nem tűnik rossz üzletnek - neked.

:-)

Amúgy én nagyon futólag körbekérdeztem látatlanban, és 4-8 ezer közti árakat mondtak, akii ismerik a helyszínt, ez nyilvánvalóan a fúrás a csövezés és az ehhez tartozó munkák ára. A szivattyú és az akna az egy másik dolog.

Előzmény: Törölt nick (13477)
lac1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13484

Igaz, de az anyagok árában nem jelenik meg olyan markánsan, mint a tétlenségre kárhoztatott mesterek megélhetési vágya miatti munkadíjcsökkenés.

Lehet mondani, hogy sajnos, de hát mindenki a realitásokkal számol.

Tudom miről beszélek, hidd el. Politizálni most nem akarok, de ha egyszer olcsóbbért is hozzájutok a portékához - vagy bárki más - akkor kapok az alkalmon.

Előzmény: gfoto (13476)
gfoto Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13483

jaja. volt egy kis "meglepetés", hívlak, elmesélem. 

Előzmény: Törölt nick (13478)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13482

Üdv

Igen ahol a lehetőségek ezt megengedik. Mármint a geológia lehetőségek. Csak egyik másik szőlőhegyen meg ezen kívül még egy csomó helyen ahol mondjuk 20-40-80 méteres nyugvószintek vannak ott hány méteres aknát kellene ásni hogy "elérje" a szivattyúd a vizet a 63 as kutadban?  Maradjunk annyiban hogy szerencsés helyen laksz. (Nem átlagos, hanem szerencsés mert nem ez a jellemző )

Előzmény: Infomaker (13481)
Infomaker Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13481

Így van; talán annyit tennék hozzá, hogy az én emberem aki fúrt nálam Monoron, mint a tenyerét úgy ismeri a várost, és láttatlanban mondta, hogy 30 méterre kell lemenni (alföldi techinka, kézzel fúr 63mm kút); és előre mondott egy 90e Ft árat anyaggal együtt.

 

Meg is csinálta 3 éve, és azóta is jól műkszik.

Előzmény: Aukc (13480)
Aukc Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13480

Én másfél éve úgy indultam el, hogy végigolvastam ennek a fórumnak a bejegyzéseit. Kicsit soká tartott, de a téli estéken volt időm és megérte, szerintem itt minden le van írva, amit tudni érdemes. Ráadásul a bejegyzésekből már azt is tudtam, hogy aki ajánlatot tett, az korrekt, megbízható, hozzáértő ember, mert a visszajelzések egyértelműen ezt mutatták. Ha van rá időd és végigolvasod a bejegyzéseket, akkor megérted, hogy mennyire bonyolult és összetett dolog a kútfúrás, de azért az alapvető kérdésekre választ kapsz.

Előzmény: olanzsahlef1 (13479)
olanzsahlef1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13479

Köszi a válaszokat.

 

Továbbra is várom az ajánlatokat (mailben, és igen, szerintem is helyszínen adható végleges válasz), nem értem miért gondolják itt egyesek, hogy magam állok neki, ha ezekre a kérdésekre választ keresek.

 

 

Gondolom, hogy nem könnyű hely ez a Budafok, ezért nem az első villanyoszlopon látott telefonszámot hívtam, hanem jobban utána akartam nézni. 

Előzmény: .Guriga. (13469)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13478

Üdv !

 

Ez így igaz. Az olajárak viszik a műanyagcső árakat is. Mezőfalva biztosan emelni fog tavaszra megint.

Mi újság működik minden rendesen ?

Előzmény: gfoto (13476)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13477

Méterenként 21 ezer + áfa ez már azért elég jó nem ? + a csövet is Te adod. Ennyiért talán el is mennék Kaposvárra csak 12 métert fúrni.

Előzmény: Törölt nick (13474)
gfoto Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13476

ebben csak az a bukfenc, hogy közben a jó kis forintunk is romlik, és így az anyagok / alkatrészek ára meg megy felfelé. Legalábbis nem vagyunk cső / fúrótorony / szivattyú / hidraulika gyártó nagyhatalom. 

Előzmény: lac1 (13467)
lac1 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13475

És neked ebben mi a jó?

Előzmény: Törölt nick (13474)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13474

Én kifúrom cső árában :)

Te adod a csövet hozzá de mezőfalvi erősített 200-as lesz  21 + áfa / méter. Biztos ami biztos ez nem fog összeszakadni :)

 

Előzmény: lac1 (13473)
lac1 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13473

Szia,

 

azt nem is várom el (de azért jó lenne), hogy a cső árában kifúrja a mester. Ha megkérdezek négyet, és mind a négy kb egy árat mond, akkor elfogadom mert valószínűleg annyi (vagy kartelleznek) ha különböznek és nagyon, akkor...

Előzmény: Törölt nick (13472)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13472

Ez így igaz, de attól hogy fogy a zsé még nem fogják a kenyeret fél kiló liszt árában adni, legfeljebb ha már penészes is lesz.  

Előzmény: lac1 (13467)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13471

Üdv

Egy-két választ leszámítva valóban nem a szakmaiság beszél belőled sőt kifejezett csacsiság is van köztük :).  A szösszeneted magyarázata nélkül is ez világosan látszik. Tudom a választ szeretnéd kiprovokálni :)

Amúgy hidd el minden (kút) fúrás más sokszor még akkor is ha "csak" a szomszédba kell átmenni. A másik pedig hogy komoly fúrósok nem szoktak fórumba beírkált felkérésekre ráugrani, főleg nem kidolgozott ajánlat formájában hiszen a helyzín pontos ismerete nélkül nem is lehet. (pl be sem fér a gép a kapun, vagy oda ahová a megrendelő megálmodta vagy a pálcás embere javasolta)  

Előzmény: .Guriga. (13469)
bohrer Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13470

Az egésznek az a szépsége hogy egy telken belül is találkoztam már 10m-en belül 4m nyugalmi szint különbségel, sít telken.  Domboldalon pedig a magasabban lévő szomszédnak volt 2m-rel feljebb a vízszint ahogy a domborzat gyűrődik.  Vagy 2-3km távolságra már egész más talajviszonyok, kőzet volt.

Elölre nem tudni mibe fúrunk, még ha az adott városról van is információ.

.Guriga. Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13469

a kérdések nagyon jók..

választ a helyszínen kaphatsz a "mestertől"... itt nemnagyon fognak neked válaszolni, mert : "..minek is tudnád??... elég ha a mester tudja.." :))

.. egy laikus (mint én) azt válaszolná:

 

- Vizes fúrásnál nem lehet megállapítani, hogy vizadó rétegbe értél. Biztosra száraz (kisátmérős) próbafúrással lehet az optimális mélységet "feltárni".... vagy száraz fúrással egyből.

 

-A földnek és a kölömböző rétegeknek van bizonyos tömörsége, így tartása is. Rövidebb-hosszabb időre marad a fal. Ennyi bőven elég a munka végéig. Lehet példának pl. emésztőgödör, vagy pince ásást venni... pár napig tart a fal, majd idővel leomlik (szárad, esik rá az esső, mossa a víz.. stb., vagyis változik a struktúra, állaga.. elkezd mozogni, tágúl, vagy zsugorogik és ezért mállik, omlik)

 

-Ideiglenes csövet pl kavicsos, homokos rétegeknél használnak, mikor a fal azonnal omlik, mert nincs tartása.

 

-A szűrő homok a gravitációtól megy le a helyére.. :))

 

-Az ellenörzést úgy hívják: geometria... a furt Lyukból kivonod a cső átmérőjét, majd szorzod a magassággal... megkapod: hány vödör homok (kavics) tölti ki "teret".

 

Fontos!!

Ezt  a kis szösszenetet csak neked írtam! Nem biztos, hogy így van, mert ez a saját véleményem.

Írtam ezt azért, nehogy lehurrogjanak a NAGYOK..

További kellemes estét!

 

Előzmény: olanzsahlef1 (13458)
.Guriga. Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13468

.

lac1 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13467

Hát majd körbeinformálódok a helyi erőknél. Csavar az egészben, ahogy fogy a népek pénze, egyre kevesebb lesz a megrendelés, és így talán jobb pozícióba kerülök.

Legalábbis a logikám szerint.

Előzmény: Törölt nick (13465)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13466

Üdv

Azért az a Budafoki sziklafúrás sem a szeretem kategória. Lehet gatyát felkötni fúrósnak és tulajnak is. Az egyiknek a talaj miatt a másiknak majd a fizetnivaló miatt. Ráadásul a vízhozam is bizonytalan és a siker pedig kérdéses.

- nem véletlen a sok kérdés szerintem :)

Előzmény: gamate (13461)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13465

Igen ez így lenne kerek.

Előzmény: lac1 (13462)
rotaryfun Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13464

Annyit vedelsz már arra se emlékezel miket irogatsz a fórumba. Elvonóba mész hogy 2 hétre nem leszel ? Talán mindenki sír majd érted. Mielőbbi gyógyulást kuruc komám !

Előzmény: guthkut (13452)
bohrer Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13463

Két dolog merült fel bennem is a kérdések alapján.

 

1., Vagy magad szeretnéd fúrni a kutat  , és próbálsz infót gyüjteni.

 

2., Vagy nagyon alapos megrendelő vagy aki próbál tanácsot adni a mesternek ha nem megfelelő eljárással dolgozik, legyen az akár száraz akár vizöblítéses  technológia.

Bár az általad feltett kérdéseket minden mester tudja, de azért dícséretes ha valaki ilyen felkészülten várja a mestert.

 

Ha az első eset áll fenn, lehet őszintének  lenni, aki akar segít, ha meg nem akar azt a kérdéseidből kisakkozzák  hogy miért kérdezed.

 

Először azt döntsd el mivel akarsz fúrni szárazon vagy vízöblítéssel. Mindkét technikának vannak előnyei, más a gépigénye, magam sem tudnám eldönteni melyik a nyerő.

kb. mint autóknál a Diesel-benzin vita.

 

 

Előzmény: olanzsahlef1 (13458)
lac1 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13462

Szia,

nem nem akarok csövezni, hanem úgy gondoltam, hogy a vállalkozó kifúrja, becsövezi, tisztít, kompresszor meg ami kell, esetleg ajánl egy szivattyút is, én meg az aknát kivitelezem - meg az energiaellátást - meg ami még dukál.

Előzmény: Törölt nick (13457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!