Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.12 0 0 11631

Hat nem is lehet sokat valaszolni arra, hogy szerinted az epiteshatosag hataskore egy mukodo vallalkozas szaga.

Előzmény: lavendeer (11630)
lavendeer Creative Commons License 2015.03.12 -1 0 11630

Nem muszáj reagálni a hozzászólásaimra, főleg ha válaszolni nem tudsz.

 

Előzmény: Törölt nick (11629)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.12 -1 1 11629

Az nem szemelyeskedes, hogy megkertelek, hogy ne told tele a topicot erthetetlen, irrelevans hozzaszolasokkal,

a kerdeseidre adott valaszok teljes figyelmen kivul hagyasaval.

Ha nem hiszed, megkerdezhetsz egy moderatort.

 

Az erzelmeid es nyugjeid rogzitesere sokkal alkalmasabb lenne egy blog szamodra.

Előzmény: lavendeer (11628)
lavendeer Creative Commons License 2015.03.12 0 0 11628

Ha nem tudsz érdemben válaszolni, akkor kímélj a személyeskedéseidtől. 

Előzmény: Törölt nick (11627)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.12 0 0 11627

Nem, ez nem epiteshatosagi ugy.

amennyi energiat itt fektetsz a hul esegekbe, annyival zaklathatnad inkabb a jegyzot.

Előzmény: lavendeer (11625)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.12 0 0 11626

"további személyek részére a Honvédségnél rendszeresített egyenruha, vagy azzal összetéveszthető ruházat viselete tilos."

http://www.complex.hu/kzldat/t1100113.htm/t1100113_10.htm

 

 

Szerintem a nemetet se lehet, ha az jelenleg hivatalos, de ne kerd, hogy elokeressem a vonatkozo jogszabaly:-)

Előzmény: rdk90i (11622)
lavendeer Creative Commons License 2015.03.12 0 0 11625

Nem voltunk ügyvédnél, egyszerű épitéshatósági ügy az egész, pontosabban a településrendezési és épitésügyi szabályok be nem tartásáról van szó. Elsőfokon a helyi jegyzőknek kell eljárni, és nem járnak el. Ilyenkor ezt hogy kell szankcionáltatni? Hiszen a jegyző a törvényesség felügyeletét látja el.A másik tettes az ipari és keresk.osztály, amely szabályellenesen adta ki a működési engedélyt.

Előzmény: arrius7 (11619)
lavendeer Creative Commons License 2015.03.12 0 0 11624

Namármost van egy bezáratási határozat.Valószinűleg azzal trükköznek, hogy nem vették még át.

Meddig tartanak ezek nyitva?

Ha az üzemeltető önkormányzat, rendőrség is kapott határozatot, akkor miért nincs ellenőrzés és bezáratás? 

lavendeer Creative Commons License 2015.03.12 0 0 11623

Fordulj esetleg a Békéltető testülethet. A Curves rosszhiszeműen járt el.

Előzmény: julinagyi (11621)
rdk90i Creative Commons License 2015.03.11 0 0 11622

fura kérdésem lesz és nem is tudom hova kéne feltenni :) úgy tudom, hogy mo.-n közterületen nem lehet a magyar honvédség egyenruháját viselni, mert megtévesztő. ez ok. nekem van német hadsereghez tartozó egyenruha (névtáblával, rangjelzéssel) érdeklődnék, hogy ezt lehet viselni közterületen legálisan? van erre valami törvény esetleg, ami tiltaná? ebben járok vadászni pl., de nem tudom, hogy legálisan teszem-e ezt. ha valaki tudna válaszolni, örök hála :)

julinagyi Creative Commons License 2015.03.10 0 0 11621

Szia!

 

Köszönöm elfogadom a tanácsod. Várom a fejleményeket . Több fórumot már meg kerestem , és véleményük az volt, hogy hogy nagyon  agresszív a curves. Fogyasztó védelemnek is írtam, most várom a fejleményeket.

szép napot mindenkine

Előzmény: Törölt nick (11620)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.09 0 0 11620

ha kikötötték a felmondási időt, akkor azt is ki kell fizetni.

 

ha elfogadod a tanácsom, ne állj ki a történeteddel eléjük, még a végén feljelentenek rágalmazásért, az meg büntetőjogi kategória. ráadásul, a jog szerint, te nem voltál körültekintő. az, hogy ők ezt hallgatólagosan kihasználták, csak egy morális dolog.

 

sajnálom, hogy nem tudok jobb hírt mondani neked.

Előzmény: julinagyi (11618)
arrius7 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 11619

@lavendeer: Látszik hogy voltatok ügyvédnél :) Jól hangzanak a paragrafusok, reméljük a gyakorlatban is alkalmazzák majd őket. (Kíváncsi lennék melyik helyi jegyzőt vonták már felelősségre hasonló ügyben.)

@julinagyi: Nevekkel és tényállításokkal óvatosan. Elfogadtál egy konstrukciót egy szolgáltatásra, aminek keretében - ha jól értem - tetszőleges időt eltölthettél (volna) a szerződés időtartama alatt az edzőteremben. Esetleg a használati jog (pl. belépő) átpasszolható még másnak is. Ez azért komoly elkötelezettség a másik oldalról is. Szerintem egyébként ezeket a feltételeket (és árat) csak olyanok szokták választani, akik tényleg hosszú távon és komolyan gyúrnak, pl. testépítők.

Előzmény: lavendeer (11614)
julinagyi Creative Commons License 2015.03.09 0 0 11618

Szia Babette!!

 

Sajnos én is rájöttem hogy a szerződés dátum a lényeg csak szemét volt az ügy intéző aki erre nem hívta fel a figyelmem.   / TÓTH EDINA / cSAK SAJNÁLNI TUDOM,HOGY ILYEN FIATALON MEGTANÍTJÁK HOGYAN KELL PÉNZT SZIVATTYÚZNI A SZERENCSÉTEL NYUGDÍJASOKTÓL.

Milyen felnőtt lessz belőle?

 

Befizettem a feb. havi díjat. de nem a 13000 ft. csak a 9400 ft.

 

Vagy is 10 xer voltam jan-27-feb. 20-ig. Így egy alkalom 3400 ft -ba került. Drága tanuló pénz.!!!

Még van csavar a történetben hogy a ha felmondok akkor a felmondási idő ami 30 nap arra is követelhetik a havi díjat!!!

Én többet nem fizetek ezeknek a szemeteknek várom a behajtó cég telefonos zaklatásait.

Facebook- itt is megosztom hogy mit műveltek velem. Már két olyan esetről tudok akik meghátráltak és inkább fizettek, vagy még az egy évet lejárják.

Próbálok minden fórumon elmesélni történetem, hogy mások ne essenek ilyen hibába!

 

pl. ha hírdető táblával oda állok az edző terem elé amin leírom történetem ezért megbüntethetnek???

üdv mindenkinek aki olvassa  és úgy érzi érdemes megosztani akkor adja át.

 

Nem az edzéssel van bajom nagyon tetszett és jól éreztem magam!

Előzmény: Törölt nick (11617)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.08 0 0 11617

Sajnos, ha nincs kezdo datum meghatarozva a szerzodesben, akkor a szerzodes datuma lesz az, es onnantol jogosan kovetelhetik a dijat (bar szamomra fura ez a hasznalati jog atengedese megoldas, de ez most lenyegtelen)

 

Ugy ertem, hogy hatarozatlan idore kototted, de minimum 12 honapra, es folyamatos dijfizetssel? Amibll csak orvosi igazolassal lehet szabadulni, ez ezt tartalmazza is a szerzodes? Akkor a felmondasod datumaig kerhetik a dijat.

 

Arra figyelj, hogy ha a behajtocegnek fizetsz (de ne tedd,fizess kozvetlenul az edzoteremnek), akkor hajlamosak az ugyfelre terhelni a dijukat, ami viszont jogszerutlen, hiszen nem te biztad meg oket, te nem allsz veluk semmilyen jogviszonyban.

 

 

Fizesdki a jan 13-febr 25 kozotti dijat (vagy ha nem lehet toredekhonapot, akkor a 2 honapot), kozvetlenul az edzoteremnek, es akkor tobbet nem kovetelhetnek.

Előzmény: julinagyi (11615)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.08 0 0 11616

Ja,ha pont,akkor te biztos jobban tudod. De akkor miert jottel ide?

Előzmény: lavendeer (11614)
julinagyi Creative Commons License 2015.03.08 0 0 11615

Sziasztok!

Újra itt vagyok beszámolok a curves edzőterem tisztességtelen nyomulásáról.

Leírom,hogy mit is írtam alá . Megjegyzésképpen 62 évesen első találkozásom edzőteremmel és gondoltam ez így szokás. Persze ezt már látom nem mentség számomra.

a szerződés amit aláírtam 2015 január 15-én

 

A tag megvásárolja az eladó létesítményének használati jogát legkevesebb 12 két egymást követő hónapra (kivéve,ha fentebb másként van feltüntetve) Kivételt képez az az eset amikor a tagságot megszüntetik minden büntetés nélkül,ha a tag az eladónak bemutat egy orvosi igazolást arról ,hogy fizikai okokból képtelen tovább használni a létesítményt.A tag tagsági viszonyát a fenti havi díj mellett folytathatja a tag vagy a létesítmény  élettartalmára.

 

Nos ezt jan. 13-án irtam alá 14000 ft tagsági díjat befizettem és mondtam,hogy csak január 27-én tudok először jönni és akkor befizetem a havi tagdíjat.  HÖLGY AZT MONDTA AKKOR PERSZE SEMMI GOND. Nagyon szívesen jártam hozzájuk élveztem és febr. 23- mikor menten edzeni félre hívott egy recepciós csaj, hogy gond van velem mert feb. 13. be kellett volna fizetnem a havi díjat. Mondtam,hogy én feb 27.én vagyok esdékes

Közölte velem a nő örüljek hogy nem 13000 ezer ft kérnek tölem mert késésénél ezt így kell és egyébként is aláírtam a szerződést. Ha nem tetszik keressek ügyvédet mert behajtócéggel az éves tagdíjat ami 126700 ft elindítják ellenem. Ott hagytam őket egy hete már e-mailen közölték hogy megbíztak egy behajtó céget jobb ha fizetek.

 

feb. 25én elküldtem ajálva tértivevénnyel a felmondásom orvosi igazollással amit nem vettek át.

A feb. hvi díjat befizettem még és várom a fejleményeket. Ennyi pénzből magán edzőt is fogadhattam volna Jan 27-töl feb. 23-ig összesen 32800 ft fizettem .

Csak úgy mellékesen a pénzt úgy sikerült összeszednem ,hogy két nagytakarítást vállaltam el. Most jelenleg nyugtatókon élek mert pár napja ügyeletet kellet hívni hozzám Baromira bánt a hülyeségem . üdv mindenkinek.

lavendeer Creative Commons License 2015.03.08 0 0 11614

Egyrészt igenis ervenyes a társasházi tv azon pontja, hogy lakhatásban,birtoklásban nem zavarhatják egymást a tulajdonostársak,másrészt az Alaptörveny is giztositja eme jogokat, emellett a helyi önkormányzatoknak is részrehajlás nélkül kell intézkedniük.

 

Harmadrészt pedig az OTÉK 253/1997. (XII) korm.rendelet 90.$ több bekezdese is rendelkezik műszaki feltételekről. 

Elsőfokon a helyi jegyzőé a felelősség a szabályszerű üzemeltetés kialakitása.

Pont.

Előzmény: Törölt nick (11613)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 11613

Melyik torvenyre gondolsz?

Előzmény: lavendeer (11612)
lavendeer Creative Commons License 2015.03.04 0 0 11612

Ahol megállapitják, minden ki van e alakitva egy szabályos ,előirt üzemeltetéshez, és ahhoz hogy a társasházban élőket ne zavarják. Ugyanis ez a törvény igenis létezik és érvényes. 

Előzmény: Törölt nick (11611)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 11611

Milyen építéshatosagi vizsgalat?

Előzmény: lavendeer (11610)
lavendeer Creative Commons License 2015.03.03 0 0 11610

Nem hiszem hogy olvassák, egyszerűen erőszakosak vagyunk.

Több bibi is van ilyen ügyekben:

- mivel péküzem kialakitásához több szakhatósági engedély kell, ezek kôzt vannak trehànyságból vagy baksisért kiadott kamuengedélyek, pl.az elszívó megléte.

- az ÁNTSZ több hiányosságot jegyzett, megse törődtek vele

- nekünk sem a Vagyonkezelő, sem az önkormányzat nem mutatta meg, milyen engedélyei vannak a pékségnek, egyszerűen szóba se álltak velünk, nem reagáltak a levelekre

 

Először ott történt a szabálytalanság, hogy nem másik kerületnek adták ki az engedélyeztetési eljárásokat, mivel saját tulajdonú helyiséget adtak ki.

Aztán az eljáró hivatal pedig -ki tudja,miért - késleltette, utoljára  hagyta az épitéshatósági vizsgálatot, amivel minden szabálytalanságra fény derült. Mivel jegyzőkönyv készült a szemléről, nem lehetett elsumákolni.

Sok itt a kérdés, már tavaly nyáron be lehetett volna záratni az üzemet. És ami a lényeg: probálnak birtokvédelmi eljárásra biztatni, amivel magikról levakarják a felelősséget és szabálytalanságokat. 

Pedig ők követnek el súlyos mulasztásokat! 

 

A pékség nyilván addig marad és működik szabálytalanul, ameddig hagyják. Majd ugyis továbbállnak, megint beteszik magukat egy társasház aljába és kezdődik az egész rémálom előlről - a lakók kárára.

 

Még nem vagyok nyugodt. Mert a bíróságon kérhetik a felfüggesztést, és igyekezni kell kivédeni, mertha megkapják, akkor kihasználják a bírósági itélkezési szünetet.

Nagyon észnél kell lenni.

Előzmény: arrius7 (11609)
arrius7 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 11609

Van Isten! Csak nem olvassa valaki a fórumot? :-)

Legalábbis kiküldtek nektek egy értesítést, mondjuk a határozat egy példányát - amit persze még megfellebbezhetnek albiék...

A 90 nap elvileg arra szolgálna szerintem, hogy elvégezzék azokat az átalakításokat (pl. külső falon légelvezető csatorna felszerelése), melyek megszüntetik a környéken lakók zavarását. Merthogy ugye nem azzal van a gondotok alapvetően, hogy egy pékség van alattatok, hanem a negatív externáliákkal (szag). De ha nem változtatnak semmit, akkor ebből nyilván lehet végleges.

Előzmény: lavendeer (11608)
lavendeer Creative Commons License 2015.03.02 0 1 11608

90 napra bezárják a pékséget elvileg.

Ez gyakorlatilag hogy fog lezajlani? Úgy érzem, van itt valami csavar a dologban, hogy ezt ki fogják megint játszani.

Tavaly óta tudnak a hiányosságokról és mégse tettek semmit. Többször kaptak határidőt, nem csináltak semmit, sem az üzemeltető, sem az önkormányzat. Fura. Pedig a logikus az lenne, hogy visszavonják a működési engedélyt és azonnal bezárják az üzemet.

 

lavendeer Creative Commons License 2015.02.09 0 0 11607

Saját magukkal voltak összeférhetetlenek .

Az indok az volt, hogy mivel önkormányzati tulajdonu helyiseget adott ki a vagyonkezelőjük, eppen ezért a jegyző  összeférhetetlennek tartotta, hogy a saját szájukból csináljanak s.gg.t.

Es ez is milyen jól hajtka az albánok malmára a vízet.

Elkepesztő, ahogy hülyének nézik az állampolgárokat csak azért, mert esetleg korrumpálódtak. Mert mi másért menne ez a szartologatás? 

Bocsánat a csunya szavakért, de nagyon dühös vagyok.

Előzmény: arrius7 (11606)
arrius7 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 11606

És - ha még szabad kérdeznem - mi volt az összeférhetetlenség tárgya? Azaz ki volt összeférhetetlen és miért?

Előzmény: lavendeer (11605)
lavendeer Creative Commons License 2015.02.09 0 0 11605

Pontosabban az történt, hogy miután sikertelenül hadakoztunk a vagyonkezelővel, a közösképviselő a jegyzőhöz fordult ( már hozzá tartozik a társasházak felügyelete is) , az meg összeférhetetlenségre hivatkozva kérte a kormányhivatalt, hogy helyezze át máshová az ügyet.

Előzmény: arrius7 (11604)
arrius7 Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 11604

Tehát az ügy elindult először az egyik önkorinál, ment X hónapig, majd mikor elfogultságot tapasztaltatok, ezt jeleztétek Budapest Főváros Kormányhivatala felé, aki kijelölte a másik kerület önkoriját.. Már az is meglep egyébként, hogy a KH-nál hajlandók voltak elismerni az elfogultságot és áthelyezni.

Előzmény: lavendeer (11603)
lavendeer Creative Commons License 2015.02.08 0 0 11603

Szóval,velünk mindkét kerület packázik, tologatják az aktákat.

Pedig más ügyekben határozottan lépnek fel, kiszabnak bírságokat, vegrehajtokat küldenek, lakoltatnak ki családokat, dózerolnak el kunyhókat, de az albínó pékségek szent tehenek. 

Előzmény: arrius7 (11601)
lavendeer Creative Commons License 2015.02.08 0 0 11602

Mivel konkretan nem nevezhetek meg senkit es semmit adatvédelmi ookokból, remélem érthető így is, miről van szó.

A kormányhivatal által kijelölt önkori / jegyző illetékes a mi ügyünkben, tehát nem a saját kerületünk.

A maca a kijelölt önkori ügyintézője.

Az otékk miatt nem lehet beepiteni a házba semmit, kezdettől fogva hangsúlyozzuk, hogy pékség üzemeltetésére alkalmatlan a ház.

De a vagyonkezelő kiadta a helyiséget a házunkban, nem láttuk a használatbavételi engedélyt sem. Innentől a kálvária.

Kétlem,hogy hülye az ügyintéző csaj, szvsz korrupt, vagy tetszik neki az albán ügyvezető pasas, korban össze is illenek :-))

Folyton a birtokvédelmet vagy bíróságot javasolja. Menjen a fenébe, akkor minek van ott jo pénzért a hivatalban? Egyszerűen blokkolja az ügyet, és hazudik.

Ezek a pékségek sokmillióba vannak,nem egyszerű bevándorlok csinálják,hanem pár gazdag család épiti ki a franchise-rendszert.

Bíróságra menni kész anyagi csőd, életveszély,pláne külföldiekkel szemben.

Előzmény: arrius7 (11601)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!