Keresés

Részletes keresés

joci32 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 13508

üdv mindenkinek     lenne egy eladó búvár szivattyúm ,saját részre vettem de nem igazán tudom kihasználni mivel 380 voltos,elég macerás a telepítése és az áramellátása, nekem igy fölös,valami nagyobb géppel járó szakinak ajánlanám, nagy hasznát venné,brutál vizhozama van ,2100 watt az adat táblát lefotóztam de ha valami nem tiszta telefonon adok infót 06303980259

gödörásó Creative Commons License 2011.10.29 0 0 13507

Eladó eredeti orosz furórúd 60,3mm átmérővel kúpós menettel 5,7méter hosszú 23db Irányár  5000Ft/méter

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.29 0 0 13506

Hello Mindenki!

 

Az lenne a kérdésem, hogy mitől függ, hogy kútásás, vagy kútfúrás?

 

Agyagos területen szeretnék kb. 20m mélységben.

Az ház ellátását és a kerti öntözést is erről szeretném ellátni.

 

És még egy dolog, mivel halvány fogalmam sincs ezekről a dolgokról, ha van egy kutam, ahhoz állítólag kell valami tartály,

amiben tárolom a vizet. Ez mekkora kell, hogy legyen és milyen szerkezet kell még ahhoz, hogy a házban rendes nyomással legyen víz?

 

Köszönöm a segítséget!!

 

Ja, Tömorkény (Csongrád megye) tanya részéről van szó, mennyiért lehet ásatni, furatni kutat?

 

Köszi

bohrer Creative Commons License 2011.10.29 0 0 13505

Rozsdamentes a tengelye, és műanyag a lapátkerék, széngyűrűs axiálsimmering . Vizet leengeded, elteszed.

Tavasszal feltöltöd, a ventillátorlapátoknál benyúlsz egy csavarhúzóval, megforgatod, hogy a télen összetapadt simmering megjáródjon és indítasz.

Előzmény: Nihil1965 (13502)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.29 0 0 13504

Szemüveg nélkül hülyeségeket látok. Azt olvastam életre kelteni :)

Engedd le a vizet és kész. Tavasszal meg mielőtt bekapcsolnád tölts bele.

Előzmény: Törölt nick (13503)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.29 0 0 13503

Üdv

Víz kell bele csak :) Milyen leo ? (kép vagy típus )

Előzmény: Nihil1965 (13502)
Nihil1965 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 13502

Üdv Mesterek.

 

Egy LEO szivattyút mikép kel eltenni télire ? Kell bele valami olaj vagy varázsszer ?

guthkut Creative Commons License 2011.10.27 0 0 13501

Kútfúrás - Index Fórumhttp://www.kut.guth1640.hu. Rezgős szivattyúval kipucolva homokmentesen adva

át garanciával, fizetni csak mikor minden rendben. ...

 

És igen müxik pörög a google oldalon :) nagyon köszönöm :)))))

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 13500

Üdv

Sajna ez a műanyagcső nem épp a legjobb választás mert kívül nem egyforma vastag. A menetes részeknél meg van vastagítva vagy ha az olcsóbb fajta akkor karmantyúkkal van egybe tekerve. Na most ezek a vastagabb részek épp elegendőek hogy ne menjen le. Ráadásul az aját illenék megfogazni és forgatni is kellene lenyomáskor (és felhúzáskor is) , csak hát a műanyag ezt nem nagyon bírja.

Előzmény: szaki10 (13498)
kosztoglotov Creative Commons License 2011.10.26 0 0 13499

Használtunk már ilyet, 500- 600-as átmérőben, a fő előnye az hogy ahol nagy, nehéz, vagy drága a komplett szerszám cseréje, például aszfaltmaró hengere, alagútfúró pajzs, cölöpfúrófej vagy ilyesmi, ott gyorsan, olcsón fel tudod újítani a vágóéleket, de a teljesítménye nem jobb a hagyományos fúrófejeknél.

Előzmény: Innodrill (13490)
szaki10 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 13498

Szép Estét!

 

Kérdéssel fordulok a Fórumozókhoz.

Szombaton fúrtunk egy 8m mély, kb 130-as átmérőjű monitoringkutat. (90-es pvc cső (réselt 3m-nyi), 4-8mm mosott kavics)

Szükre homokkal találkoztunk ezért lehelyeztünk egy kb 120-as külső átmérőjű (menetes) pvc csővet köpenycső gyanánt. Majd ledugtuk a (kézi, spirál, ami pont passzol a köpenycső belső méreteihez) fúrót, de hiába próbáltuk a kihúzásoknál lejjebb tólni a köpenycsövet (kézzel) nem ment. Ezekszerint csak a vizes fúrásnál működik ez a technika? Legközelebb hogyan csináljam?

A méteres darabokból álló köpenycső a menet alatt át van fúrva, oda acél "tüskét" dugtunk és úgy akartuk kihúzni. Pechünkre a csörlőn lévő acélsodrony elpattant, úgyhogy traktoros segítséget kellett hívni. Végül addig-addig kinlódtunk, hogy lement a 90-es cső.

 

Kérdésem lényege, hogy száraz, kézi fúrásnál használható egyátalán a köpenycső?

 

Köszönettel:

 

Szaki

lac1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 13497

Nem próbálkoztam, csak akkor jutott az eszembe először.

Előzmény: bohrer (13495)
guthkut Creative Commons License 2011.10.26 0 0 13496

Elnézést, hogy bele szólok, de a kezembe akadt egy okos telefon és tudok vele itten lenni. Tetszik ez a ne kapkodd el !! És be kell vallanom rángó görcsöt kapok a világ bármely legszebb tályékán is net nélkül. Tudom igértem , hog majd nem zavarom itt a levegőt. Jó az elvonó  Kínában :))))

bohrer Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13495

Valahol az 1M Ft és a T szár között találd meg a helyes utat, ez a két véglet.Igen azt jól sejtetted a T szár és a gödörfúró az nem a teljes gépezet volt.  Bár itteni mesterurak idézete szerint  isten kezében a kapanyél is elsülhet, kitudja : )))

Ha ez elég lenne a sok szaki nem építene-venne bonyolult gépeket sok pénzért.

 

Ahogy írtad már 10 éve is próbálkoztál,  ne kapkodd el. Várni kell még egy kicsit   és jön a megfelelő alkalom , türelem.

Ismertem olyat aki 52 évesen nősült és azt mondta elkapkodta: )))

Előzmény: lac1 (13493)
lac1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13494

...bevallotta...

Előzmény: lac1 (13493)
lac1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13493

A véleményedet osztom. Olyan tíz éve már nekifutottam ennek, akkor felhívtam egy szakit (Balaton part) és kérdeztem tőle, mire lehet számítani, ő erre elmondta, hogy tervezés, engedélyezés, aknaépítés, bevizsgálás, x év garancia és ezért egymillió felett kicsivel szivattyúval.

Persze megköszöntem, és tavaly az említett ismerő furatta emlékeim szerint 60-ért szivattyúval, igaz ő bevalotta, egy kicsit kedvezményes volt valami régebbi kapcsolat miatt.

És folyamatosan öntöz a kútjából.

Igaz, volt olyan is, aki a kútfúró szerszámát akarta eladni, olyan mint a kertioszlop fúró, egyméteres vízvezetékcső, a tetején menetes "T" tekerő. Leteker 21-30 centit, kihúzza a földet. Megnit és megint. Aztán megtoldja a szárat, igaz a végén már 15 méterről húzza ki a földet, és ezt akarta eladni nekem annyiért, mint a másiknak amennyiért kifúrták. Igaz, azt mondta hogy a menetek emelkedése és a mittudomén milyen szöge a nagy titok, azért ennyi...

:-)

 

Előzmény: bohrer (13491)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13492

Üdv

Szó se róla különleges forma de a honlap az olyan "TV shoppos"- nak tűnik. Nem hinném hogy azokra a gépekre amikkel mi "zörgünk" ez jó lenne. Habár aki már hidraulikusban kezd nyomulni ......   :)

Előzmény: Innodrill (13490)
bohrer Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13491

Persze értjük miről beszélsz , de ezek már a lenyomott árak. Az itt jelenlévő és egyéb "kiskaliberű" mesterek ezt nem fő tevékenységként űzik, van munkahely , nem halunk éhen ha kimarad valami. Napi 1 tál levesért senki nem fog autózni, gépet pakolni, dolgozni vele, annál is inkább hogy vannak a mestereknek is költségei, segédmunkás, üzemenyag, gépkopás stb. Nyilván közeli mestert keress, Ő ismeri a helyi viszonyokat, a napi oda-vissza utazás sem időben sem pénzben ne legyen tetemes.

A főállású szakik megint nem jönnek szóba, akik 2-3 nagyteherautóval dolgoznak  több emberrel  ott olyan árakat hallasz amit nem szeretnél. Ők főként közületeknek dolgoznak  és nem 10 méteres kutakat készítenek ,a mélység 100-200m az ár az 7 számjegyű .

Előzmény: lac1 (13484)
Innodrill Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13490

Üdv Lalibátyó!

Szivesen kipróbálnám,nagyon jókat írnak róla és teljes mértékben feljavítható.

www.engstromsdrillbits.com

Üdv : Tibi

Előzmény: Törölt nick (13489)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13489

Mit akarsz megtámadni Tibikém ?

Előzmény: Innodrill (13488)
Innodrill Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13488

Üdv Mindenkinek!

 

Ilyen tip.fúrófejet keresek,nincs valakinél elfekvőbe?

 

Üdv: NT

lac1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13487

Nyilvánvaló, hogy egy ekkora munkára Debrecenből nem jön el senki. Azért kérdezem így és itt, mert a nicknevek ismeretelensége - és hovatartozása - miatt csak próbálkozom, hátha van itt helyi erő.

Előzmény: Törölt nick (13486)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13486

Üdv

Azért egy helyi erőnek mások a költségei. Nekem az 1 jövés menés és a vele kapcsolatos fix költségek kerülnek kb 40 be oda. Tehát ha lefolyócsőből csinálnám a kutad sóderozás nélkül akkor 52 ben vagyunk és ingyért dolgoztam és ingyért koptattam a cuccaim. De mivel nem lefolyócsővel dolgozunk és gazdagon kavicsolunk homoknál, ezért nem is mondom mennyi ami csak a rezsije a 12 méter kalandnak.

Csodák nincsenek, az olcsóságot valahol be kell hozni, mert ráfizetésért senki sem dolgozik.

Előzmény: lac1 (13485)
lac1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13485

Ja, hogy így! Hát nem tűnik rossz üzletnek - neked.

:-)

Amúgy én nagyon futólag körbekérdeztem látatlanban, és 4-8 ezer közti árakat mondtak, akii ismerik a helyszínt, ez nyilvánvalóan a fúrás a csövezés és az ehhez tartozó munkák ára. A szivattyú és az akna az egy másik dolog.

Előzmény: Törölt nick (13477)
lac1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13484

Igaz, de az anyagok árában nem jelenik meg olyan markánsan, mint a tétlenségre kárhoztatott mesterek megélhetési vágya miatti munkadíjcsökkenés.

Lehet mondani, hogy sajnos, de hát mindenki a realitásokkal számol.

Tudom miről beszélek, hidd el. Politizálni most nem akarok, de ha egyszer olcsóbbért is hozzájutok a portékához - vagy bárki más - akkor kapok az alkalmon.

Előzmény: gfoto (13476)
gfoto Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13483

jaja. volt egy kis "meglepetés", hívlak, elmesélem. 

Előzmény: Törölt nick (13478)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13482

Üdv

Igen ahol a lehetőségek ezt megengedik. Mármint a geológia lehetőségek. Csak egyik másik szőlőhegyen meg ezen kívül még egy csomó helyen ahol mondjuk 20-40-80 méteres nyugvószintek vannak ott hány méteres aknát kellene ásni hogy "elérje" a szivattyúd a vizet a 63 as kutadban?  Maradjunk annyiban hogy szerencsés helyen laksz. (Nem átlagos, hanem szerencsés mert nem ez a jellemző )

Előzmény: Infomaker (13481)
Infomaker Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13481

Így van; talán annyit tennék hozzá, hogy az én emberem aki fúrt nálam Monoron, mint a tenyerét úgy ismeri a várost, és láttatlanban mondta, hogy 30 méterre kell lemenni (alföldi techinka, kézzel fúr 63mm kút); és előre mondott egy 90e Ft árat anyaggal együtt.

 

Meg is csinálta 3 éve, és azóta is jól műkszik.

Előzmény: Aukc (13480)
Aukc Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13480

Én másfél éve úgy indultam el, hogy végigolvastam ennek a fórumnak a bejegyzéseit. Kicsit soká tartott, de a téli estéken volt időm és megérte, szerintem itt minden le van írva, amit tudni érdemes. Ráadásul a bejegyzésekből már azt is tudtam, hogy aki ajánlatot tett, az korrekt, megbízható, hozzáértő ember, mert a visszajelzések egyértelműen ezt mutatták. Ha van rá időd és végigolvasod a bejegyzéseket, akkor megérted, hogy mennyire bonyolult és összetett dolog a kútfúrás, de azért az alapvető kérdésekre választ kapsz.

Előzmény: olanzsahlef1 (13479)
olanzsahlef1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 13479

Köszi a válaszokat.

 

Továbbra is várom az ajánlatokat (mailben, és igen, szerintem is helyszínen adható végleges válasz), nem értem miért gondolják itt egyesek, hogy magam állok neki, ha ezekre a kérdésekre választ keresek.

 

 

Gondolom, hogy nem könnyű hely ez a Budafok, ezért nem az első villanyoszlopon látott telefonszámot hívtam, hanem jobban utána akartam nézni. 

Előzmény: .Guriga. (13469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!