Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2021.10.31 -2 2 125776

Mire fogok rájönni? De majd akkor szólok, addig maradj csendben. Eddig egyelőre felhívtak, hogy jöhetek. Sőt, engem nem is kellett hívni mert kollégát hívták, Neki nem volt jó az opció és az időpont, így átpasszolta :-)

 

És olyan is volt, aki arrafelé járt és beugrott, meg mivel most nincs nagy roham, most is kb. így műxik. Tavasszal meg 3 millióan álltunk sorba és előregisztrációval, időponttal is volt némi sorbanállás. Ugye nem kell mondani, mi lett volna időpont nélkül? Ennyire hülye vagy? Megválaszolom magamnak: igen.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (125770)
Jahno Creative Commons License 2021.10.31 -2 0 125775

Ez miért függ attól, hogy hol laksz?

 

AD tág kérdéskör, de el lehet menni minimál tudással vagy nélküle és 1-2 nyelvvel telefonos lófasz melósnak, aztán kikupálod magad céges környezetben. Aztán ha reszelgetsz scripteket ami az ADből dolgoz fel és megkönnyít valami melót, akkor akár fel is figyelhetnek az emberre. Valahol el kell kezdeni.

 

De miért ez a pozi? Ez nem is annyira specifikus, hogy egy állás lenne, miközben legtöbb MS rendszer alfája és omegája.

 

Tanulja azt, amihez kedve van (ezért is esik nehezemre a programozás) aztán ha most nem keresnek X tudással oda, akkor majd keresnek máskor vagy máshova.

 

Többit nem is értem, de mint említettem, pont az AD alapok 20 éves múltra tekintenek vissza, akár Exchange alapokkal együtt, amihez most a technológiailag új O365 (ami már M365 lett, de sebajja) is tökre ugyanaz. Szóval ha 15 éve értett valamennyire ehhez a kettőhöz, akkor jobb esetben napok sem kellenek, hogy értelmezhető szinten eladja magát. Pont be tetszett nézni a problémát.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (125769)
schlumberger Creative Commons License 2021.10.31 0 1 125774

Az asszintens tündi-bündike  

Mi az az asszintens?

Előzmény: Törölt nick (125766)
arenarock Creative Commons License 2021.10.31 -1 2 125773

Azt hiszem ebbe a fórumba a moderátor már kérésre sem mer benézni...

Vaaaaagy -mekk valahogy elintézte hogy ő az...

kiggyo Creative Commons License 2021.10.31 -1 1 125772

Hát te beteg egy troll vagy, további jó topic szétbaszást!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (125770)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.10.31 -3 0 125771

Te rohadtul ki szetetnéd szedni belőlem ezt a dolgot :))))

de akkor sem fogok segíteni,

ezt a tudást a sírba viszem magammal :)

a csaló, ötlettolvaj IT cégek meg mind elmehetnek a francba.

Előzmény: Törölt nick (125752)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.10.31 -4 1 125770

"Ez (is) a háziorvos(+asszisztens) dolga hogy ebben segítsen. "

 

És amikor éppen segített kitölteni a regisztrációt, nem kérte el a telefonszámot is?

És ez a telefonszám szerinted hová került?

Ha nincs tipped, akkor legkésőbb jövő tavasszal, a választások előtt rá fogsz jönni ;)

 

"Semmi plusz adatot nem kell megadni magadról a vakcina igényléshez."

 

Na ez az, amit én máshogy tudok.

Ha valóban elég lenne a TAJ szám, akkor nem lenne szükség erre a regisztációs adatgyűjtő aljasságra, lehetnének mindenfelé az országban oltópontok (akár napi 24 órás nyitvatartással) és ha éppen arra jársz és nálad van a személyi meg a TAJ kártya, akkor egyszerűen  beugorhatnál egy oltásra.

 

Asszem Csehországban történt: amikor megszüntették a kötelező regisztrációt, már a következő napokban több százezren rohamozták meg az oltópontokat, Portugáliában az egész COVID ügytől eltiltották a politikát (plusz első pillanattól kezdve a katonaság intézi az egészet), ha jól emlékszem 90% felett van az átoltottság.

Előzmény: kiggyo (125768)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.10.31 -3 0 125769

"Active Directory, Server, SCCm, MS O365, InTunes, Azure, Vmware 

.. A tudnivalók zöme készség szintre fejleszthetők az ilyen házi projectekkel is.
Avagy nem akarásnak nyögés a vége."

 

Remélem nem gondolod, hogy az informatika az itt felsorolt 7 területből áll :)

Az egyszerűség kedvéért beszéljünk mondjuk 100féle kisebb nagyobb, egyméstól elkülöníthető tudás-halmazról, amelyekre mostanában van valahol kereslet. Egy-egy ilyen rész-területnek egy munkahelyen felhasználható szintű megismerése legalább 200-500 óra (megfelelő rendszer otthoni kiépítése + tanulás + gyakorlás), de egyes területeknél lehat akár jóval ezer óra felett is..

Kérdésem MI ALAPJÁN választod ki azt a részterületet, aminek a tanulásának neki fogsz állni, ha NEM Budapesten laksz? 

- pl mondjuk meglátsz egy álláshirdetést, hogy a szomszéd faluban Active Directory tudóst keresnek jó fizetésért

- ekkor tiszta erőből nekiállsz, összeépíted otthon a rendszert, szorgalmasan tanulsz, gyakorolsz mint állat

- ha csak 5 órát alszol naponta, akkor (a jelenlegi állásod mellett) mindössze néhány hónap múlva már jelentkezhetsz is a meghirdetett állásra

- csakhogy addigra már nemcsak azt a pozíciót töltötték be, de 50 kilométeres körzetben a kutyának sem kell Active Directory tudós, helyette mondjuk éppen Vmware szakértőt keresnek a közelben

Kérdés: mit teszel, ha ezt az önfejlesztő-tanuló kört már párszor végigcsináltad, feleslegesen?

- nekifutsz századszorra is, mindig újabb és újabb terület megtanulásának, miközben elfut melletted az élet + tönkremegy az egészséged és a családod

- reménykedsz: arra vársz, hogy amit eddig megtanultál, azon ismeretek közül valmelyikre előbb-utóbb ismét szükség lesz a lakóhelyed közelében

- megvárod, míg Magyarországon is lehet majd távmunkában csinálni azokat a munkákat, amelyeket a világ többi részén már régóta távmunkában végeznek, mert akkor lehetne jelentkezni a lahóhelyetdtől távolabbi cégekhez is.

Előzmény: Törölt nick (125748)
kiggyo Creative Commons License 2021.10.31 -1 3 125768

Képzeld, sok százezren kapták meg úgy hogy az se tudják mi az az eszt meg internet. Ez (is) a háziorvos(+asszisztens) dolga hogy ebben segítsen. 

Sokan azért mentek amúgy a háziorvoshoz mert ott tudtak válogatni a vakcinák között, mig az állami oltópontokon erre nem nagyon volt lehetőség. De ez egy másik sztori.

De te biztosan sokkal jobban tudod hogy csináltam, hiszen te mindennél is okosabb vagy.

Mellesleg ezt az egész baromságot te kezdted el a fidesz listás baromsággal.

 

Pedig akinek TAJ száma van az benne van az ESZT adatbázisban. Semmi plusz adatot nem kell megadni magadról a vakcina igényléshez. Tehát nem értem milyen Fidesz listáról beszélsz a vakcinával kapcsolatban, de nyilván az egyirányú interneten találtál valami összeesküvés elméletet...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (125763)
C20NE Creative Commons License 2021.10.31 -1 3 125767

Ember! Hol élsz! Amikor a nap végén a kiolvasztott oltóanyagot kidobnák, bárki aki besétál kap oltást! Próbáld ki mielőtt ilyen hülyeségeket beszélsz!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (125763)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.31 0 2 125766

Nos, csak hogy tudd én sem regisztráltam és a családom nagyobb fele sem.

A házi orvos felhívott telefonon... rögtön az elején.

Kérek-e szputnyikot, holnapután 10 órakor?
Kértem, mi baj lehetetett volna.

Az asszintens tündi-bündike regisztrált az email címek alapján.
Elküldték az értesítőt+nyilatkozatt is emilben, kinyomtat, aláír.
(...naja GDPR alighanem kissé sérült, de tojok rá, mint a többi libero elmebajra)

 


Néhány nap alatt letudta az összes érdeklődőt.
Nem csengett heteken át a telefon a rendelőben a sok tájékozatlan ember által.

Igen, elvégezte a munkáját optmalizálva.
Felmérte a betegkört, gyorsan lerendezte akit érdekelt, haladjunk.

Mert vannak valódi betegek is, nem a vírusbamba és/vagy online analfabaltákkal akart szarakodni non-stop.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (125763)
soproniirsai Creative Commons License 2021.10.31 -1 1 125765

oltatlan vagy? mert akkor nincs is miről beszélgetni veled!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (125763)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.10.31 -1 0 125764

"Azért ismerek néhányat akinek sikerült..."

 

Otthon megtanulta ezeket hobbiból? Letöltötte ingyen a torrentről milliós árú szoftvereket?, Feltelepítette a lopott szoftvereket simán? Elindította kulcsok, licenc ellenőrzés nélkül nélkül, majd profin felkonfigurálta anélkül, hogy tudta, hogy mit csinál? (hiszen életében először látta)  Megtanulta kezelni legalább a leggyakrabban előforduló problémákat anélkül, hogy bármiféle problémával találkozott volna?

Mindez teljesen hihető :))))))

Előzmény: Törölt nick (125748)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.10.31 -1 0 125763

"Elmondom hogy lett oltásom, 3 is: felhívtam a háziorvosomat hogy szeretném beoltatni magam. "

 

SENKI sem kaphatja meg az első oltását regisztráció nélkül, tehát hazudsz. Ha nem te regisztráltál az interneten, akkor a háziorvosod töltötte ki a regisztrációdat helyetted (biztos rohadtul örült, hogy még azzal is neki kell foglakoznia).

Előzmény: kiggyo (125744)
Atis57 Creative Commons License 2021.10.31 -2 2 125762

Szia!

 Ez lemaradt.

 

Előzmény: Atis57 (125761)
Atis57 Creative Commons License 2021.10.31 -2 0 125761

Szia!

 A Netről csak  igy ;             Mások is látnak fantáziát ebben.S elég bejáratot név ?

 

Mekk Elek Kft

Mekk Elek BAU Kft

Mekk Elek Külkereskedelmi Kft.

Mekk kft visonta, 

 

anglisul;

 

McMaster University

McMaster-Carr

 

McMaster Yachts: Superyacht Management, Charter, Brokerage

 

McMaster Children's Hospital - Hamilton

 

Mcmasters Catalog

 

Előzmény: tfe_tng (125757)
Jahno Creative Commons License 2021.10.31 -2 0 125760

De ESZTben minden is ott van, max. szabályozhatod, hogy ki lássa. Ez mondjuk a másik, hogy én nem félek meg miért pont az orvos elől titkoljam el és csak jó, ha nem kell 30 papírral mászkálni, minden ott van és látja. És még erre is lehetőséget ad a pógárnak, hogy bekattintja és nem látja a doki. Felhő, recept, minden online és ez magában a komplett ESZT. Oda megy a beutaló és minden is, nélküle csak ott pár nyilvántartáson kívüli létezhet mélynyomorban sötétborsodban.

Előzmény: Törölt nick (125756)
Jahno Creative Commons License 2021.10.31 -2 0 125759

Akkor meg ahhoz hülye, hogy profilt csináljon, de ki akarna ilyet felvenni jómunkásnak? Még mindig mondom, hogy beszórnak pár kulcsszót és kész. Nálam meg ha szóbeliségig eljutunk, akkor pont fordítva van. Nem tudok németül és az követelmény. Jó, nem baj akkor attól még próbáljuk meg. De tényleg nem tudok. Semmit. Dánkezée, bie, deine tokter ist ákcén? Őőőő, akkor jó lesz a csak angol is...

Előzmény: tfe_tng (125757)
kiggyo Creative Commons License 2021.10.31 -1 2 125758

Az eszt évek óta létező adatbázis, minden orvosi adatod itt van. Arról függetlenül hogy ügyfél regisztrációt (Elek szerint: Fidesz adatbázis) csináltál-e vagy sem.

Az hogy a covidos cucc is ott van-e az részletkérdés, minden más lelet ott landol, TAJ szám alapján.

Lehet papíron is nyilatkozni a dokinak hogy akarsz oltást, semmi susmus sincs benne.

 

Egyébként meg mindenki tudja hogy a Bill Gates chipje van minden oltásban és 5G-vel aktiválják :-)

 

Előzmény: Törölt nick (125756)
tfe_tng Creative Commons License 2021.10.31 0 1 125757

Lehet hogy nem egy órdítóan kamu profillal kellene próbálkozni. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (125743)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.31 0 0 125756

OFF

 

ESZT-ben aki nincs oltásra felregelve, nem kap védettségit, nincs hova felrögzíteni az oltásait, hogy megkapta. Sőt a rendszer tkp. úgy találja, hogy nem oltott, ha bárhol lekérik, lehet a karjába szúrva 3oltás, akkor sem tudja bizonyítani. 

 

Akiknek a doki intézi, pont azon a felületen regeli őket, ahol ők maguk tennék.  (nem lehetne jogilag ilyet, de "elnézik", mert sok a 77éves számítógépet sosem látott vidéki marinéni)

Hogy egy "egész nap" a neten, fórumon lógó nick avval tromfol, neki a doki intézte, hát.....végülis..most erre mit lehet mondani...attól még rögzítve lett ő is.

 

Persze amit próbált mondjuk úgy cáfolni vele, elek újabb hülyesége, az teljes szánalmas blődség. Minden szempontból. 

De ezeket ő pont azért okádja ide, hogy ilyen válaszokat és szituációkat provokáljon.

És amíg ez működik, és teheti, nem is fogja abbahagyni.

 

ON

Előzmény: Jahno (125755)
Jahno Creative Commons License 2021.10.31 -1 1 125755

Ráadásul válthat háziorvost. Én is telefonközpontot basztattam a rendelőben és éppen lejárt a jogsi, úgy is maradtam a 8kerben egy véletlenszerű jó fej dokinál. Meg hát ESZTben regisztrálsz, akkor mi az amit úgy kell megadni, amit nem tudnak ésvagy? TAJ szám, vagy születési dátum?

Előzmény: kiggyo (125753)
kiggyo Creative Commons License 2021.10.31 -1 0 125754

Ha a kitartás, szorgalom mellé van egy kis nyelvtudás, akkor pedig mindnen is elérhető.

A kolléganő most csinál Machine learning kurzust 20 dolcsiért, millió videó, sample kódok, házi feladat, minden amit akarsz.

Előzmény: Törölt nick (125748)
kiggyo Creative Commons License 2021.10.31 -1 0 125753

Vannak jó és rossz orvosok, akárcsak más szakmákban. De nem feltétele az oltásnak a választási Fidesz listára feliratkozás mint itt elhangzott.

Előzmény: Atis57 (125749)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.31 -1 0 125752

Előzmény: tfe_tng (125740)
Jahno Creative Commons License 2021.10.31 -2 0 125751

Mondjuk eddig azt volt a baj, hogy minek bemenni és dokik is nyilván erőltették, hogy menj be, mert ez olyan, mint a gomba, hogy azt látni kell és utána határozunk. Szerintem addig örülj, míg ilyen a doki és meg szeretne nézni. Viszont időpontot tudsz kérni. Oltásra meg ESZT-t is, ki mit szeretne. Néha korlátokba ütközünk, de azért nem olyan, mint a KGST, hogy ne lehessen megoldani.

Előzmény: Atis57 (125749)
Jahno Creative Commons License 2021.10.31 -1 0 125750

És ezekről jó sok videó meg labor anyag van, pont az utálatos LinkedInen esetleg előfizetősen, de ha regisztrálsz, akkor 30 napig elérhető anyagok, vagy az összes gyártónál, de persze akkor meg az lesz a baj, hogy az igazán minőségi és egyben lévő az "sokba" kerül. Kinek mi a sok, Elek óradíjához képest szerintem semmi sem sok, főleg nem egy kb. 9ezer/havi előfizetés.

 

Aztán bárki kérte annak adtam komolyabb MS könyveket, de a komplett Vmware anyagot is analógban, Azureos dolgokat, meg néha csak szeren kell lenni mert néha olyan ekönyveket tesznek ingyenessé, ami előtte nyomtatva még csöppet sokba került. De majd most jön az, hogy ezekkel nem ér rá foglalkozni mert napi 22 órában pékeskedik, ezzel meg ismét nehéz mit tenni, mert ha nem akarja, akkor az nincs.

 

Idehaza sok elfekvő vasam ilyesmire fogyott el, hogy odaadtam a régi szervereket esxi meg egyéb kísérletezésekre, de Ciscoval is ugyanez, szállodában már lejárt a támogatás, villág elvitt egy switchen pár portot, meg routernek is kehessége akadt, pont jó ilyenekre és huzalozz össze belőle amit akarsz. Na jó, nyilván ha Elek így adja magát elő, akkor Neki letagadom, hogy milyen szaraim állnak rendelkezésre, de ezek is virtualizálhatók, meg persze valahol el kell kezdeni. Ez üzemeltetés, programozás még mindig egyszerűbb, csak tegyen össze két alkalmazást és kész. Múltkor soroltam, ismerős pld. a MOL Bubihoz csinált térképes keresőt, többen csinálnak pittyputty játékos mobil appot (5 éve kezdték el, idehaza egyből lett állás, most megnéztem és vidéken nyomják nagy cégeknél), menetrendet, böngésző eszköztárat, sima jegyzetfüzetet, bármilyen egyszerű de nagyszerű alkalmazást. Tök mindegy mi volt az és van-e belőle már a piacon 37ezer. Csak legyen valami és működjön. Ha mobilos és kamerát, GPS-t minden vackot kezel akkor nyilván még jobb.

 

Igazából nincs is ezzel az egésszel semmi baja, csak nekünk rágni jó gumicsont, Ő meg belekapaszkodott és időnként bedobja az ilyen barmoknak, hogy írogassak róla :-D

Előzmény: Törölt nick (125748)
Atis57 Creative Commons License 2021.10.31 -2 0 125749

Szia!

 Szerencséd van , nem  mindenütt megy igy .Én tudok telefonálni a körzetisnek ,A nejem meg a másik körzetben nem ! Az az orvos kijelentette csak személyesen hajlandó bármit is.....

Nála elektronikus recept sincs.

 

Hát ennyit erről .

Előzmény: kiggyo (125744)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.31 -1 0 125748

"Active Directory, Server, SCCm, MS O365, InTunes, Azure, Vmware "

 Ha azt a feladatot kaptad, hogy "írd össze azokat az ismereteket, amit otthon, autodidakta módon tanulva soha az életben nem lehet megszerezni"


Azért ismerek néhányat akinek sikerült...
Vagy éppen dolgozik rajta most is.
Egyik sem tanult hivatalosan ilyesmit soha.

Nem nagy kihívás néhány kukaközeli alaplapon/notebookon pártucat gépet virtulizálni.
Nomeg a családi/ismerősi kép/film/zene archívumokatm nyomtatókat, "felhősíteni" sem.

A rokonság/ismerősök egy része a világon bárhol megkaphatja a saját munkakörnyezetét.
Csak legyen valami internet képes eszköz kéznél.

A tudnivalók zöme készség szintre fejleszthetők az ilyen házi projectekkel is.

Avagy nem akarásnak nyögés a vége.
Illetve

Aki tűrhető időn belül nem képes felmászni a tudásgörbe kezdeti szakaszára sem önállóan.
(bármi is az adott tudás témaköre)

A mai google+forum+online élet adta kényelmes+instant+nonstop világban !!!
Ebbe beleértem a nyelvi korlát átlépést is.

Azzal bajok vannak fejben... komoly bajok.
Szerintem.

Az bizony marad örök álmodozó tipikusan, akinek a szar is szar.
Akkor is, ha akár havonta 2X szent elhatározással kezdi újra- és újra, hogy demosmáraztán fejlődök.

Avagy nem csak próbálkozni kell, hanem tenni is kitartóan.
Akkor elválik a szar a májtól hamar...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (125743)
Jahno Creative Commons License 2021.10.31 -1 1 125747

Fotós csoportban is volt egy ilyen arc, mindent ehhez kavart. Mégis mi lehet az amit eddig nem tudtak rólunk és milyen adatbázis kell? Idióta majom, erre nehéz mit mondani.

Előzmény: kiggyo (125744)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!