Keresés

Részletes keresés

evk Creative Commons License 2009.02.09 0 0 7511

Nem vártam tovább a válaszra, felhívtam a Kartagót.
Március akárhányig nem indul a hétfői gép, mert a gázai ügyek miatt senki nem akar még mindig odamenni.
Aki ez idő alatt ment volna, az visszakaphatja a pénzét, v. felajánlják Hurghadát.
Remélhetőleg később már beindul a dolog, v. marad a fenti változat.
Nem annyira tetszik....
Előzmény: evk (7509)
Matka81 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 7510

Sziasztok!

 

Nászutunkat tervezgetjük párocskámmal, többen ajánlották Sharm el Sheikhet - tekintve, hogy szeretnénk delfinekkel úszni. Ti voltatok már ott?

evk Creative Commons License 2009.02.04 0 0 7509
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a hétfői gép kb. mikor szokott menni?
Néztem hétfőn a bud.hu-n , de nem láttam...
moka628 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 7508

Kedves Dijjja és Karolka1980!

 

Küldtem nektek e-mailt.

 

Üdv,

Kata

Előzmény: Dijjja (7465)
Napfény1 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 7507

Igen, így voltam vele!!:)

Szia Anbati, jó újra itt látni!!:))

Előzmény: Anbati (7506)
Anbati Creative Commons License 2009.02.03 0 0 7506

De látta. Én is voltam mindkettőben, nekem is Asszuán volt  egyértelműen

a durvább. Lehet, hogy te nem mentél bele a sűrűjébe.

Ez egy jó példa arra,  hogy ugyanazt a dolgot mindenki másképp értékeli.

Előzmény: lacibá55 (7505)
lacibá55 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 7505

"...Engem ami már feszélyezett Egyiptomban, az az asszuáni bazár volt. Na ott tényleg nem mentem volna egyedül... "

 

Akkor még nem láttad a kairói bazárt!

 

Az asszuáni ahhoz képest öt csillagos plaza.

Előzmény: Napfény1 (7504)
Napfény1 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 7504

Engem ami már feszélyezett Egyiptomban, az az asszuáni bazár volt. Na ott tényleg nem mentem volna egyedül...

 

Hurghada-Sharm összehasonlításban ami még eszembe jut, hogy Hurghadán több a magyar sztem, vagy lehet, hogy több a szálloda is és ezért több a magyar vendég is. Ezt nem tudom.

Előzmény: smakai (7497)
cefzil Creative Commons License 2009.02.01 0 0 7502
Sziasztok!

Volt valaki a Millennium Oyoun hotelben? Kellene egy kis információ.
smakai Creative Commons License 2009.01.31 0 0 7501

T. Granuloman!

Ha megerősíted, ha nem, ezt tapasztaltuk egyiptomi arab barátainkkal, illetve ezt ők is megerősítették. Lehet, hogy nem egyről beszélünk, ott európai arcot nem láttunk. A H-i bazársor a városban az kitűnő, az nem rejt veszélyt magába.

Sharmban is van éjszakai bazár, az Old Market, csak az kulturáltabb.

De én nem óhajtok vitázni, én véleményt írtam.

Üdvözöllek!

 

stellamy Creative Commons License 2009.01.31 0 0 7500
Sziasztok! Laguna Vista Resortról tudtok valamit? Milyen a tenger élővilága, milyen mély, homokos,vagy törmelékes a part?? A delfináriumról is írhatnátok pár infót! Megköszönném,ha szállodáról is írnátok,a szobákról,tisztaságról kaja választékról! Köszi a segítséget!!
btimko Creative Commons License 2009.01.31 0 0 7499

Sziasztok Utazok!

 

Aki epp most kint van Sharmban (es nezi a netet) vagy a napokban keszul oda, kerem jelezze, mert lenne 1 szemelyes keresem. En kint lakom Sharmban. Koszi!

 

tuzsarkany@yahoo.com

smakai Creative Commons License 2009.01.30 0 0 7497

Szia!

Azért a sorrend Sharm-Hurghada-Taba szerintem. Minhárom helyen kitünő az elelátás, jó a tenger, de egyik jobb mint a másik. A látnivaló sem az utolsó: mindegyik helynek van előnye, pl. egyiknél az izraeli kirándulás, a másiknál az Old Market, a Giftun, stb. Sharm igényesebb, Taba most kezd kialakulni, Sharm vagy Naama Bay sétáló utcája azért jobb mint a hurghadai, főként ha valaki a fő utca mellé is kitekintett. Mi egyébként voltunk az európaiaknak nem ajánlott éjszakai h-i bazárban. Nem rossz, csak veszélyes!.

Üdv

Vad Creative Commons License 2009.01.22 0 0 7496
áááá, húrgada és sármelsejk!
Előzmény: Törölt nick (7494)
Vad Creative Commons License 2009.01.22 0 0 7495

Hát idén nemigen jövök rá (merhogy tudtommal nem repülnek most arrafelé a háború miatt), max. ha megírja az újság Hurghadában :)

 

Mellesleg a HRG meg az SHS nekem olyan, mint régen az szvsz meg a lol volt, magyarul egy szót se értek az egészből.

Előzmény: Törölt nick (7494)
Vad Creative Commons License 2009.01.22 0 0 7493
Mi baj van a Maya Bay-jel?
Előzmény: Vad (7492)
Vad Creative Commons License 2009.01.22 0 0 7492
Ja, látom, az Maya Bay.
Előzmény: Vad (7491)
Vad Creative Commons License 2009.01.22 0 0 7491
Ja, és nem tudod véletlenül, hogy a hirdetett busz melyik strandra visz?
Előzmény: Törölt nick (7488)
Vad Creative Commons License 2009.01.22 0 0 7490

Aha, ez több, mint 1 km. És az ott milyen strand például, rögtön alatta?

Meg ez azt jelenti, hogy ott lesétálok, és azon a kis sárga bütykön kell vesztegelni, amit a térkép jelöl? :)

Előzmény: Törölt nick (7488)
Napfény1 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 7489
Igen, nekem is pont ez jutott eszembe:))
Előzmény: evk (7486)
Vad Creative Commons License 2009.01.22 0 0 7487

Szia, mennyi az a séta gyalog a partig?

Csak a saját strandra lehet menni, vagy bármelyikre?

Előzmény: Törölt nick (7456)
evk Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7486

"Ha nem szereted ha zaklatnak vásárlás közben keress olyan boltot amire kivan írva, hogy no hassle vagy no harass. Ott nem zaklatnak amíg nem kérdezel."

Évek óta olvasgatom a fórumot (igaz, a tesót, a Hurghadásat), de ezt még senkitől nem hallottam. Nagyon jó, hogy most már ezt is tudom.
Igazán köszi (a többiért is, de ez volt a forradalmian új infó).
Előzmény: shifty666 (7483)
evk Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7485

Oké. Vizicipő-kérdés eldöntve.Inkább viszünk.Elfér, ruha úgy sem kell sok.

A sisházóhelyen a fogyasztás azért még free, ugye?Már ha nem palackos víz, és import ital, és gyümilé.

Koktélokról Te is úgy tudod, hogy az nincs benne az AI-ba?

Köszönöm a választ.
Előzmény: travel60 (7484)
travel60 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7484
A vízipipáért fizetni kell, ha jól emlékszem 15LE, de nagyon hangulatos, gyönyörűen kivilágított.
Én is azt javasolnám, hogy valahol középtájon kérj szobát. Mi a középső medencnél laktunk, jó volt, minden közel volt.

Ez volt a mi épületünk feljárója

Ezek a földszintes bungik 300 körüli számok és annál kissebbek


Itt még délután is mindig volt napágy.
Azért szerettünk itt lenni, mert közel volt a stég és nyugi volt.Ha bementünk, rögtön ott úszkáltak körülöttünk a színes halacskák. Viszont ide kellett vízi cipő.
Előzmény: evk (7482)
shifty666 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7483
Igen a sárga épületek. A bungalók fehér kupolás tetejű kicsi épületek.
Igazából a többszintes sárgákból van több, de a magyaroknak akik ugyanakkor voltak mint mi, rajtunk kívül mindenkinek a bungalókban adtak szobát.
Kb fele akkora alapterületűek, ősöreg légkondival és sokan panaszkodtak, hogy éjjel nagyon áthallatszik a szomszéd szálloda zaja ha buli van.
Mi, ha jól emlékszem a 455-ben voltunk. Pont jó helyen volt, nagyjából félúton a part és a főépület között, a medencéktől kb 1-1 percnyi sétára, úgyhogy ott jó csönd volt és közel volt minden.
A snack a sárga épületek közt van, rendes kő épületben, illetve elé kirakott asztaloknál egy kicsi medence mellett.
Ha nem szereted ha zaklatnak vásárlás közben keress olyan boltott amire kivan írva, hogy no hassle vagy no harass. Ott nem zaklatnak amíg nem kérdezel.
Előzmény: evk (7482)
evk Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7482

Az emeletes épületeknél a sárga modernekre gondoltál, ugye ? Ami a medencék mellett látszik a képeken?
Esetleg nem tudod, hogy hányas számmal kezdődnek? Hívják őket valahogy?
Az az 1 hely a központi étterem?V. a strandon a faépítmény?
Tulajdonképpen én is elvagyok az alkudozással, csak azt tapasztaltam, hogy a fix árasban békén megnézegethetsz mindent, nem szállnak rád.Az sem gáz, ha végül kimész üres kézzel.És nem utolsó sorban kb. tisztába lehet jönni az árakkal, ez még jól jöhet az alkudozánál is.

Köszi a választ.
Előzmény: shifty666 (7481)
shifty666 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7481
Faraana


- mi mindíg találtunk szabad napágyakat a parton

- szobát próbáljatok meg az emeletes épületekbe szerezni ne a bungalókba. azok nagyobbak és jobbak (csendesebb, modernebb légkondi)

- snack ebéd 1 helyen (+ a bárokban kirakva ez-az)

- koktélok. vizipipa szerintem nincs benne az AI-ban de ebben nem vagyok biztos mert én nem próbáltam

- palackos vízért fizetni kell (érdemesebb kint megvenni és bevinni)

- mi csak a takarítófiút jattoltuk

- cipő szerintem nem kell a vízbe de ha gondolod vihetsz

- szeptember elején nem találkoztam piros zászlóval, 0 szél volt

- ATM-re nem emlékszem, de lehet, hogy volt

- séta... ha kimész a hotelból jobbra, a következő nagyobb út balkéz felé a Bank street végig tele boltokkal (fixárast nem figyeltem, én élvezem az alkudozást)

- Old Market 5 perc taxival, Naama Bay 8-10

térkép
Előzmény: evk (7473)
evk Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7480

Hát..., meg kell ezt gondolni. Ennyit fázni !

Lehet, hogy idén a kulturális programot elhagyjuk. Eddig is főleg azért játszott, mert jó kis átmozgatásnak tűnt a heti henye közben.
Még jó, hogy ezt bőven van időnk átgondolni.
Előzmény: neszy (7479)
neszy Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7479
Matracot és takarót lehet bérelni a helyiektől, az árakra nem emlékszem. Mi kb. az első 20-30 ember között értünk fel, megvártuk a Napfelkeltét, pár fénykép aztán irány le (már nagyon fáztunk és eléggé fáradtak is voltunk) Kb. 8-kor már lent ültünk a kolostor mellett a kávézóban
Előzmény: evk (7478)
evk Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7478

Kezdem azt hinni, hogy nem is lehet eléggé felöltözni...
Igaz, hogy vannak ott fent valamilyen matracok? S akkor itt jön be a hálózsák....
Ha valaki jó tempóban (persze, kinek mi a jó) felmegy, kb. mennyi időt tölt fent?
Lehet aludni is egyet?

Köszi .
Előzmény: neszy (7477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!