Keresés

Részletes keresés

Tierce Creative Commons License 2010.05.09 0 0 69701
Szia Gabe the Blade!


Volt (Taekwondo) mesterem jelenleg hallássérült gyerekekkel foglalkozik:

http://www.youtube.com/watch?v=z_KnyVVngj8&feature=player_embedded


Üdvözlettel,
Tierce
Előzmény: Gabe_the_Blade (69699)
Gabe_the_Blade Creative Commons License 2010.05.09 0 0 69700
Persze mindenkinek más a fogyatékossága, de talán általános elveket, amik néhány irányzathoz is kapcsolódnak talán ki lehet alakítani.
Előzmény: Gabe_the_Blade (69699)
Gabe_the_Blade Creative Commons License 2010.05.09 0 0 69699
"Az ilyen kezdeményezést támogathatná az állam ,nyugodtan."

Én mindig azon gondolkoztam, hogy milyen jó dolog lenne valami lágy stílusú mozgásformát (mondjuk taichi, vagy egyszerűen csak a chikungok) kifejezetten testi fogyatékosok számára alakítani, nekik tanítani.

Azok a srácok, akiket ismerek, a táncterápiát is nagyon élvezik (némelyikük értelmileg akadályozott is), hát még a fiúk hogy élveznének egy ilyet!

Tudtok Magyarországon valakiről, aki harcművészként kifejezetten fogyatékosokkal is foglalkozik?
Előzmény: bigbabylon (69689)
arhat Creative Commons License 2010.05.09 0 0 69698
Köszönöm!
Előzmény: bigbabylon (69697)
bigbabylon Creative Commons License 2010.05.09 0 0 69697
http://www.mediafire.com/?5tkh3dmjjmy
Előzmény: arhat (69696)
arhat Creative Commons License 2010.05.08 0 0 69696
Betennéd ide?
Köszi!
Előzmény: bigbabylon (69695)
bigbabylon Creative Commons License 2010.05.06 0 0 69695
Ha ez se megy át szóljál,beteszem ide
Előzmény: bigbabylon (69694)
bigbabylon Creative Commons License 2010.05.06 0 0 69694
Elment az,csak visszajött a mailler-daemon:))
Megpróbálom citromailről
Előzmény: arhat (69693)
arhat Creative Commons License 2010.05.06 0 0 69693
Nem jött levél... :(
Előzmény: bigbabylon (69691)
bigbabylon Creative Commons License 2010.05.06 0 0 69692
A panda kung fu legyőzi a Jeet kune do-t:)

http://www.youtube.com/watch?v=N7ZfQBYAE6s
bigbabylon Creative Commons License 2010.05.05 0 0 69691
Üdv Arhat

Ok,küldöm
Előzmény: arhat (69690)
arhat Creative Commons License 2010.05.05 0 0 69690
Üdv bigbabylon!


"Ha már Arhat és sáska kung fu,nem tudom te is érdekelt vagy-e,de belefutottam pár db formagyakorlat leirásba(az a rajzos féle)a Hét Csillag sáska rendszerből (13 db)
ha valakit érdekelne."

Na ná!!!! Jöhet!

arhat
Előzmény: bigbabylon (69689)
bigbabylon Creative Commons License 2010.05.05 0 0 69689
Üdv Louhan

Köszi a választ,tanultam valamit megint.

Ha már Arhat és sáska kung fu,nem tudom te is érdekelt vagy-e,de belefutottam pár db formagyakorlat leirásba(az a rajzos féle)a Hét Csillag sáska rendszerből (13 db)
ha valakit érdekelne.

DezsoKE

Ez tetszett,nagyon jó .
Láttam régebben egy magyar kempo klubbot,ott Down kóros gyerekekkel foglalkoztak,nekik is tisztelet.Az ilyen kezdeményezést támogathatná az állam ,nyugodtan.
Az a jó a ks/hm rendszerekbe,hogy komplexek,a 20 éves versenyző tűzgolyó ugyanugy maximumot futhat ki,mint egy totyogni alig tudo papa.Persze a saját szövegkörnyezetükben,önmagukhoz képest.


Előzmény: Louhan (69687)
dezsoKE Creative Commons License 2010.05.05 0 0 69688

Eloszor is tengermely tiszteletem Sheilanak, nagyon orulok, hogy nem hagyja el magat.

 

Masodszor is a hatterben megfigyelheto a tobbi botladozo barna meg mas sotet oves. McDojo ez a javabol... :-(

 

http://sportgeza.hu/sport/2010/05/05/feketeoves_karatevizsgara_keszul_a_kez_nelkuli_no/

 

Louhan Creative Commons License 2010.05.05 0 0 69687
Szia!

Meg kell mondjam, hogy nem igazán hiszek ezekben a "régi" történetekben. A legtöbbről általában kiderül előbb-uóbb, hogy a '20-as '30-as években Kínában igen divatos kug-fu regényekből származik... Semmi köze a valósághoz. Ez azért szomorú, mert torzítja a valós képet, ami viszont igazán magával ragadó. :)

A louhan buddha tanítványa, az arhat szanszkrit szó kínai megfelelője. A nickem onnan ered, hogy első beírásomat arhat barátom helyett, nevében tettem meg, és ezt a névvel is megpróbáltam kifejezni... Megjegyzem ezt rajta kívül senki sem vette észre...

Louhan
Előzmény: bigbabylon (69686)
bigbabylon Creative Commons License 2010.05.04 0 0 69686
Ja,ma egész nap ilyen könyveket nézegettem,azért az előtt a régi mester előtt is kulup emel,aki egy kéziratból rájött a titkok titkára,pár pálcikaemberkés rajzból,meg egy versből,hogy Északról fuj sárkány lehelete,délről jön a tigrismancsnak szele,süllyeszd a chit a bokádig és a mennyei császár feljön a tokádig:))

Én meg ,ha nem ismerném a katát,még a Nakayama könyvből se jönnék rá mit kell csinálni,pedig a shotokan a kungfuhoz képest egyszerű mozgásokkal dolgozik.

A videok viszont jók, sok régi történetben a legkisebb tanitvány az orgona mögül leste ki a csinyját binyját a tudásnak,ehhez képest itt gépen lehet lassitgatni,nagyitgatni,rákeresni......
Előzmény: bigbabylon (69685)
bigbabylon Creative Commons License 2010.05.04 0 0 69685
Bár még mindig a kacsabox:)hatása alatt vagyok......kár hogy nem tudok kinaiul olvasni,nem adnám egy vak lóért,mi az indolás,melyik harcimarci figyelte meg a kacsák élet halál küzdelmét:)))))
Előzmény: bigbabylon (69684)
bigbabylon Creative Commons License 2010.05.04 0 0 69684
Üdv Louhan

Szeretem tanulmányozni a különféle dolgokat,nem tudom ismered e Stephen Chang nevű palit,Wing Chun,na az ő videoja tetszik.Oktató jellegű,de a srácokon látni hogy izmosak,a távolság is nagyobb,mint a WT ban,a fele értelmezésre ha fehér ruhában lennének,azt mondanám Goju ryu:)
Te,pont most találtam egy könyvet,az a cime: Louhan Gong....mit jelent a nicked kinaiul?
Előzmény: Louhan (69683)
Louhan Creative Commons License 2010.05.04 0 0 69683
Szia!

Semmi gond. Szóval oktatóvideót bajiról is lehet szerezni, nem is keveset, csak talán jobban szét kell nézni. A bácsitól, akit belinkeltem pl nekem is van egy kétrészes japán videóm... Ez a filmecske is abból van kiollózva (nem én ollóztam ki). Láttam már részleteket Adam Hsu nevű oktatótól is, aki Amerikában nagy baji isten. Egy taiwani kínai csóka. Taiwanon a bajinak nagy hagyománya van, bizonyos Liu Yunqiao miatt, aki híres bunyós, és katona volt, valamint Chang Kaishek testőrségének kiképzője, ha jól emlékszem. Nagy hírnévnek örvendett Japánban is, Amerikában is...

Szóval találni oktatóvideókat, de, hogy abból meg lehet-e tanulni valamit is a mozdulatokon kívül, azt kétlem. Márpedig a belső stílusoknál a mozdulatok tanulása a legkevesebb...

Liu Yunqiao:
http://www.youtube.com/watch?v=dL831v6FrzA

Louhan
Előzmény: bigbabylon (69682)
bigbabylon Creative Commons License 2010.05.03 0 0 69682
Ismételten elnézést a nickért,de az előzőn vagyok katonai topikokon,ezzel meg ide jöttem fel,néha elfelejtek kijelentkezni
Előzmény: Haragei (69681)
Haragei Creative Commons License 2010.05.03 0 0 69681
Szia Louhan

Rengeteg videot meg irott anyagot találtam,csak azt nem tudtam kisilabizálni,jön vagy megy a szekér:))
Érdekes,hogy régen belső stilusokkal kapcsolatban csak a Taiji,Xhing-i,Bakua vonalról hallottam,mindenhol ezekről irtak.(a leirást mindig aszerint változtatom,hogy láttam nemrég:)
De felfedeztem a Ji quant meg ezt a Bajit is.....ez utóbbi elvarázsol teljesen:))

Kár hogy nem találok komplex oktató videokat......vagyis pld Wing Chunból találtam jót,meg Higaonna-é is jó szerintem.
Előzmény: Louhan (69677)
DrDGF Creative Commons License 2010.05.03 0 0 69680
Továbbá egy keresztmetszeti rajzot is nyújts be (3 példányban), és az építési engedélyt is mellékeld ;))
Bandi-T Creative Commons License 2010.05.03 0 0 69679
Ó, tök jó, ha vannak lábak, akkor nem is lesz rossz szerintem. Mekkora a fesztávolságuk (a fő oszlop tengelyétől milyen messze érnek véget)? Az alsó végükön is rögzítve vannak a főoszlophoz (tehát egy zárt merev fémszerkezet van) vagy csak állnak szét merevítés nélkül, mint egy villa ágai?
Előzmény: Elm (69678)
Elm Creative Commons License 2010.05.03 0 0 69678
180-as.

A labak be voltak tervezve, de aki hegesztette elrontotta, es az aljatol kb. 40 cm-rel feljebbrol indulnak, igy mint a betonba kerult, pedig en 90 centit montam neki, es akkor reszben kiallt volna a foldbol. Ugyhogy most azt teljesen fogja a beton - meglatjuk birja-e majd...
Előzmény: Bandi-T (69671)
Louhan Creative Commons License 2010.05.03 0 0 69677
Szia!

Érdekes, hogy nem sokat találtál a baji-ról a neten, mert elég komoly irodalma van, itt is ott is...
A bajiquan (fordíthatnánk mondjuk a nyolc szélsőség öklének..) a kínai muszlimok egyik igen hatékonynak tartott rendszere. Elég sokáig oktatták a császári testőrségnek, és jelenleg Taiwanon a rendőrség és azt hiszem a különleges alakulatok HM oktatásának is része. Brutális, szép, és rengeteg alfaja van. Ugyanúgy beslő stílusnak számít, mint a xingyi és a taiji, amikkel sok hasonlóságot mutat (főleg a chentaijval). A youtube-on elég sok jó anyagot lehet találni róla, akit másodiknak belinkeltél, meglehetősen híres muszlim baji mester, ha jól tudom a wu családi baji jeles képviselője.

Ez a bácsi pl nagyon ott van:
http://www.youtube.com/watch?v=BRDdUFOC9RA&feature=related

Louhan
Előzmény: Bolondbond (69672)
bigbabylon Creative Commons License 2010.05.03 0 0 69676
Erre a Timibabora ne kattintsatok,valami vicces gyerek,ilyen Kjoci megfertőzte az oldalad linket tett be Bruce Lee vs Seagal néven.
Gondolom majd a moderátorok letörlik.
bigbabylon Creative Commons License 2010.05.03 0 0 69675
Egy érdekes cikk a Tomari-te ről

http://www.msisshinryu.com/history/tomari-te/
Bandi-T Creative Commons License 2010.05.03 0 0 69674
Ja, igen, átugrottam az "M"-et az elején.
Előzmény: Bolondbond (69672)
Bolondbond Creative Commons License 2010.05.03 0 0 69672
Szia Bandi-T

Ok,köszi......jó ötlet.Azért nem látsz képet a hsz.-ban mert nincs:)
Azt kédeztem,te milyen megoldásra gondolsz.

Más
Aki ismeri a karate Passai/Bassai katáját:
http://www.youtube.com/watch?v=7ERE3U1EzKk
Azt olvastam most a neten,hogy ebből a baji quan formából ered:))

Kérdezném,mifene ez a Bajiquan,az interneten nem nagyon okosodtam ki,de tetszik,sok jó ötlet van benne,hogy baxuk el valaki napját.
Bár most nézem ,megvan ennek a kinai mesternek a videoja
http://www.youtube.com/watch?v=1OdUOWSkZmk&feature=related
csak én azt hittem ez Hsing-I
Valószinű azért,mert abban is látok olyan megoldásokat,amik bemutatón is életfogytiglant érnek.
Előzmény: Bandi-T (69670)
Bandi-T Creative Commons License 2010.05.03 0 0 69671
180-as vagy kétméteres, ugye?
Előzmény: Elm (69669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!