Keresés

Részletes keresés

Sanikó Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2505

Kedves Degucska!

Én is nagyon köszönöm a hajó menetrendet, már alig várom, hogy a hajó tetején kenegethessem magam!

Előzmény: degucska (2498)
szicsilla Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2504

Sziasztok,

 

Júl 24-től 2 hétre vettünk négy jegyet Mallorcára a wizzairnél. Sajnos családi okok miatt mégsem tudunk utazni, de 45e Ft/fő darabáron (ami mindent tartalmaz) átadnánk a jegyeket.

 

Mivel itt sok Mallorca kedvelő van, gondoltam, hátha valakit érdekelne. A csilla.szili@gmail.com cimen tudtok érdeklődni.

 

Sziasztok!

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 2503
Pedig ezen a szigeten bátran lehet kalandozni,az emberek kedvesek,nyugis hely én nagyon komfortosan éreztem magam.Ha Palmából indulsz,akkor miinden elérhető távolságban van és jó a közlekedés.

A reptéri transzferhez visszatérve,nyugi:a buszok tuti,hogy járnak éjfélkor is ! Mi voltunk a Mallorca-Atletico meccsen,ami 22.00.-kor kezdődött és busszal kellett bemenni a kp.-ba,majd onnan Arenalba és jártak még,pedig jócskán 01.00. felé volt már az idő,amíg a tömeg felszívódott.
Előzmény: degucska (2502)
degucska Creative Commons License 2007.07.15 0 0 2502

Szia gagman!

nyugi, nem csak 2000-ben volt olcsóbb ez a formula, most is drágábban kínálták ugyanezt fakultatívként. És akkor még alkalmazkodjak, + szabja meg valaki, hogy hol mennyi időt töltök. Mi egyetlenegy fak.-ra sem fizettünk be, de nem mindekinek van jogsija, meg bátorsága...

Előzmény: Törölt nick (2499)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 2501
Mondjuk gyalog ? :)))) Azért ne aggódj,Európa majdnem legnagyobb repteréről csak megy még ilyenkor is busz ! Mondjuk HÉV. villamosról nem tudok,de a taxi sem lehet horror ár,hiszen kb. 20. km.-es táv amit le kell küzdened.Csak nem mondod le az utat azért a fránya transzer miatt???:) Féláron vevő vagyok !
Előzmény: Babyspice (2500)
Babyspice Creative Commons License 2007.07.15 0 0 2500

Sziasztok ! Visszaolvastam és sajna nem találtam választ a bennem felvetődött kérdésre. Azt szeretném tudni hogy a palmai reptérről kb. éjféltájt hogyan tudunk átmenni Playa de Palmába távolsági busszal esetleg helyijárattal. Van ilyen lehetőség a reptér környékén ? Pénteken mennénk.

A segítséget előre is köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2499
és az a röhej,hogy La Calobrába utazás ezen formája / kisvonat+villamos+hajó oda-vissza / olcsóbb volt 2000.-ben,mint az utazási iroda fak. útja.Néztek is az utitársak,amikor ők a busszal megérkeztek és mi már a parton heréztünk.
Előzmény: degucska (2498)
degucska Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2498

Hi, Sensitive!

Hát tényleg mákotok van, hogy sikerült találni, és akkor még tök jó az idő!!! Mi ott voltunk, ahová ti mentek! Nagoyn tuti hely, és nagyon  szép is! Mi voltunk Arenálban is, az is nagyon szép, de Paguera az más.  Nézd meg a 2311, 2360, illetve a 2356-os hsz-eimet (+2450, de azt úgyis Neked írtam, arra biztos emlékszel); de ha bármiben segíthetek csak szólj!

A hajó menetrendje a következő Port de Sollerből La Calobrába:

oda:     10.00, 11.00, 13.00, 15.00

vissza: 12.00, 14.00, 15.00, 16.45 

ez érvényes hétköznapra és hétvégére is.

A 7-es számú katamarán közlekedik ezen az útvonalon, ha bírjátok a napsütést lehet az emeleten utazni, de mindeképpen kenjétek be magatokat; mi visszafeklé már alul ültünk, mert nagyon meleg volt.  A vonat nem egészen 1 óra, a villamos kb. 20 perc, a hajó pedig kb 45 perc volt, de ez függ a hullámzástól és az időjárástól is.

Ui.: én nem vettem utikönyvet, csak  a neten lógtam állandóan, rengeteg infot össze tudsz itt is szedni (aztán odafelé késett a repcsi, mármint késve jött Ferihegyre amivel mentünk volna tovább, így a tranzitban egy könyvesboltban végül vásároltam én is egy utikönyvet a Marco Polo sorozatból. Borsos ára nem állt éppen egyenes arányban a vastagságával, de azért hasznát vettük.)

Végezetül egy pár hasznos link:

A hotel:

http://www.beverly-playa.com/

 

Nagyon tuti virtuális túra:

http://www.virtourist.com/europe/mallorca/index.html

 

Strandok:

http://www.mallorcastrand.de/MallorcaStrand.htm

 

Információk:

http://www.mallorcafact.com/index.htm

Előzmény: sensitive (2497)
sensitive Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2497
Szia Degucska!

Sikerült! Megvan az út! Augusztus 21-én megyünk. Úticél Paguera, Beverly Playa.
Sok hsz-t sikerült már elolvasnom, ill. lementenem a fórumról és úgy emlékszem, mintha Ti is pont ide készültetek volna... De végül máshol voltatok, ugye?
Ha nem,akkor bocsi.. A sok infó keveredik a fejemben... :(

El sem hiszem, hogy összejön a nyaralás.. Be vagyok zsongva teljesen.. :)
Rendeltem egy könyvet Mallorca-ról, a Top10-es sorozatból, remélem lesznek benne jó térképek is. És már az útiolvasmányt is kiválasztottam, stílszerűen: Egy nyár Mallorcán a címe.. :)

Ha bárkinek van friss infója Paguera-ról, illetve a fenti hotelről örülnék neki, bár jókat olvastam róla itt, remélem idén is úgy lesz.. :)
Előzmény: degucska (2466)
Sanikó Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2496

Köszi, így is jól hangzik! Várom az adatokat.

A korábbi bejegyzéseket elolvastam, igyekszem rendes fórumozó lenni :-). Pont ilyet nem találtam, de lehet, hogy csak figyelmetlen voltam?

 

Ha valakinek van esetleg tapasztalata a Santa Ponsa-i Hotel Punta del Mar-ról, azt is szívesen venném :-).

Előzmény: degucska (2495)
degucska Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2495

Szia Sanikó!

Nem tudom, hogy lesz e olyan hajó, amivel Palmába tudtok visszajönni, de annak a hajónak( illetve nem is hajó volt hanem katamarán) a menetrendjét meg tudom neked írni, de csak este, mert elő kell keresnem a prospektust.  Plama-Soller-Soller de Port és ugyanígy vissza. Ha Palmaban a végállomáson veszed meg a kombinált jegyet, akkor csak 35,- EUR oda-vissza (vonat+villamos+katamarán).

Ha visszább olvasol sok minendt megtalálsz, mikor mi  hazajöttünk  én is írtam egy csomót + még a többiek is...

Előzmény: Sanikó (2489)
Napfény1 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2494
Szia! Minden érdekel a BArceloról:) 10 nap és indulunk!!! MIlyen volt a hotel? Tengerpartja nem túl zsúfolt? Kaja? Mi félpanzióra megyünk. Idegenvezető normális volt? Fakultatívval, vagy bérelt autóval kirándultatok? Mi az a kirándulóhely, ahova nehezebb terepen kell autózni, úgy értem, hogy gyakorlottabb autóvezetői tudás szükséges, szerpentinek, stb miatt? Belváros mennyire van kb. a Barcelotól? Éttermek, ilyesmi, hol érdemes enni, milyenek az árak? És minden ami még eszedbe jut... Köszi előre is!!!!
Előzmény: borsikaa (2482)
Sanikó Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2493
Nagyon köszönöm a segítséget! Természetesen én is keresgéltem, de csak többnapos utakat és nagy kompokat találtam. Biztos vagyok benne, hogy a helyszínen megoldható, csak hát olyan jó tervezgetni!
Előzmény: Törölt nick (2491)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2492
Megnéztem az oldalakat, sajnos csak más szigetekre és Barcelonába vannak utak. Szigeten belül (Mallorcán) belül nem találtam semmit. Azt talán csak helyben lehet, vagy nem tudom.
Előzmény: Sanikó (2489)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2491
Megkérdeztem a Mahart-ot, ők ezzel nem foglalkoznak. Még megnézem azokat a honlapokat, amiket én is nézegettem tavaly.
Előzmény: Sanikó (2489)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2490
Ha jól emlékszem van ilyen lehetőség, majd körülnézek a neten. Mi Barcelonából mentünk át hajóval. Elővételben vettük meg a jegyet, a MAHART-nál lehet utánaérdeklődni, nemzetközi hajójegyeket is árulnak. Mi is itt vettük meg, de a helyszínen is meg lehetett volna venni.
Előzmény: Sanikó (2489)
Sanikó Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2489

Sziasztok!

 

Néhány napja figyelem a topicot, köszönöm a sok hasznos infót!

 

Szeretném megkérdezni a tapasztaltaktól, hogy mi a helyzet a hajójáratokkal? Nem a kirándulóhajókra gondolok, hanem a "menetrendszerintire", ha van ilyen. Nagyon szeretnék egy kis körutazást tenni vonattal Sollerbe, villamossal a kikötőbe, majd hajóval vissza Palmába. A vonat és villamos menetrendet megtaláltam, de a hajókról semmit. Mit gondoltok? Talán a helyszínen ez egyszerű lesz, csak szeretek előre tervezni.

 

Előre is köszi!

frecska Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2488

Szia megyi99

 

Ott mi nem voltunk, de majd bepótoljuk.

Köszi az ötletet.

 

 

Előzmény: megyi99 (2487)
megyi99 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2487

 

 Szia frecska!

Találtam valamit, amit Te nen írtál, bár lehet, hogy csak kifelejtetted. Voltunk szafariparkban. Porto Cristotól északra 7 km-re van. Végig lehet menni autóval, vagy szafaribusszal. Naponta többször van tigris show, az időpontokat pontosan nem tudom, de egy órakor biztos van. A belépő 13 és 9 euro.

Előzmény: frecska (2483)
Htomas79 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2486

Szia!

Ha félpanzióba mentek, ketten kb 20 euróért étteremben meg tudtok ebédelni.

Hasonló a magyar árakhoz.

Mit érdemes megnézni?

Plamaban a katedrálist és környékét, mindenképpen. az előző kép, amit linkeltem, az is mellette készült.

Formentor félsziget.- mindenképpen. A milliomosok félszigetnének is emlegetik. Gyönyörű.

Porto Cristo- sárkánybarlang és a manacori Majorica gyöngygyár.

Son Amar- Nem szabad kihagyni! ez egy tradícionális showműsor! azt hiszem 50 euro a belépő, de egy többfogásos vacsi is benne van! Ezt tényleg ne hagyjátok ki!

 

Portals Nous-ban van marineland. Ott van delfin, fóka és papagájshow.

egy helyen, egy belépőért.

Az aquapark el-arenalban van, ingyenes buszok járnak oda.

Én személy szerint nem voltam tőle elájulva, de ízlések és pofonok :-)

 

Előzmény: feki3 (2484)
megyi99 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2485

 

  Szia frecska!

Köszi a sok infót, amit az utazásunk előtt adtál. Tényleg nagyon jó hely. A hotel kb egy tunéziai ötcsillagos szállodának felel meg. Azokon a helyeken voltunk- és nem is mindegyiken,- amit Te is írtál. Mi kevesebb napra béreltünk autót, mert a férjem a munkája miatt elég sokat autózik ( 5-6000 km-t havonta), ezért neki az az igazi kikapcsolódás, ha néhány napig legalább nem kell autóba ülnie. Voltunk hajókiránduláson, az is klassz volt. Kár, hogy gyorsan eltelt az egy hét. Biztosan nagyon jó lesz Nektek is, mert Mallorcán csak jól érezheti magát az ember.

Előzmény: frecska (2483)
feki3 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2484

Helló Borsikaa!!!

 

Írtad, hogy 2 hét alatt bejártátok a szigetet. Autót béreltetek? Ha igen mennyi időre és milyen költségekkel? Amúgy milyenek odakint az árak. Kb ketten két hétre félpanzióval milyen összegben gondolkozzunk, mennyit vigyünk ki? Mit érdemes megnézni? Csúszdaparkban, delfinárium van a szigeten (ha igen, milyen)?

Több kérdést nem zúdítok most egyszerre rád :)

 

Előre is köszi a válaszod!

frecska Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2483

Szia megyi99.

 

Örülök, hogy tetszett a Cala Marsal és hogy jól éreztétek magatokat.

(Nemsokára mi is megyünk, még bő 2 hét.)

Voltatok valami jó helyen amerre mi  tavaly nem.

 

Hali.  

Előzmény: megyi99 (2481)
borsikaa Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2482
Sziasztok!

Ma jöttünk haza Cala D'orból a Barcelo Ponent Playából. A majdnem 2 hét alatt bejártuk a szigetet így ha valakinek tudok segíteni - akár kirándulás, akár a szállásunkra vonatkozóan írjatok!

megyi99 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2481

 

 Sziaszok!

Ma hajnalban jöttünk haza Mallorcáról, Porto Colomból. A Cala Marsal hotelben voltunk. Szuper volt. Ezt a helyet nagyon tudom ajánlani kisgyerekkel utazóknak. Tágas kertje van, több nagy medencéje, és rengeteg napozóágy. A tenger lassan mélyül és kb 150 méterre van a medencéktől. Egész nap egy csomó program van gyerekeknek és felnőtteknek is. Éjszaka csönd van, nincsenek ordibáló németek, sőt szinte egyáltalán nincsenek németek. Szóval nem egy bulizós hely, de éppen zért nyugalomra vágyó családoknak ideális.

Htomas79 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2480

ha egyénileg mentek,akkor sem kell aggódni a transzfer miatt, azt hiszem a 100-as busz talán 1 euroért  elvisz arenalba.

 

Előzmény: fiatka (2479)
fiatka Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2479
Köszi még1szer!!!
Előzmény: Htomas79 (2478)
Htomas79 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2478

Szia!

 

is-is! Voltunk már a budavár-toursal, és a kartagosokkal , valamint egyénileg is. 

De ha egy kicsit beszélsz angulul vagy németül, akkor simán le tudsz foglalni szállást a neten is.

A wizz-air szerintem a legolcsóbb, és korrektek is.

El -arenal mindenképp a legjobb választás bulizás szempontjából, tele van discoval és szórakozó helyekkel.

Egy dologra kell odafigyelni, hogy ne közvetlen a tengerpari sétányra néző szállodába menjetek, mert akkor nem lesz éjszaka pihenés!

Augusztus végén-szeptember elején nagyon jó idő van! Biztosan nem fogsz vacogni :-) 

Előzmény: fiatka (2477)
fiatka Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2477
Szió!!!

Utazási irodával vagy egyénileg utaztatok???Elég sok utazási irodát +néztem,de nem találtam igazán kedvező ajánlatott. Szeptember legelején mennénk,gondolom akkor még jó idő van?!
Melyik részre érdemes inkább menni?A nyüzsgő életet kedveljük. El Arenal jó választás lenne?

Előre is köszi
Előzmény: Htomas79 (2476)
Htomas79 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2476

Sziasztok!

 

Többször jártunk már Mallorcán, elég sok részét ismerjük a szigetnek.

Ha valakinek tudunk valamiben segíteni, szóljon bátran :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!