Keresés

Részletes keresés

HAME Creative Commons License 2001.08.20 0 0 825
pompás következtetések egy magát filozófikus alkatnak tartó egyéntől. Ezért a disznótor=lezsidózás konzekvenciáért GLászló, vagy macskaköröm egyszer még sírva fog könyörögni neked...
:-DDDDD
Előzmény: Iván Gábor (822)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.20 0 0 824
...no ja, a papoknak van itt disznótor 1000 éve...
Előzmény: tesvir (800)
nyilhegy04 Creative Commons License 2001.08.20 0 0 823
Kíváncsi lennék arra , hogy hány magyar áldozata volt Sz. Istvánnak ?
Előzmény: PuPu (820)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.20 0 0 822
Na már kezdem unni ezt a disznólkodásaidat. Nem vagyok zsídó ha ezzel próbálsz húzni és nagyon sok előkelő vegetariánus éttermet ismerek. Ja és az erdő helyett én bevásárlóközpontokba járok az általad említett gumókért:-))

Egyébként meg a disznólopásból eredő disznótort a törvény bűnteti:-)))

Előzmény: HAME (817)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.20 0 0 821
Engem nem érdekel, hiszen én többvallásos hívő vagyok, de látom te figyeled a stilust:-)))

Az Ovi is sok trükköt le nyúlt tőle.

Előzmény: st.mirror (818)
PuPu Creative Commons License 2001.08.20 0 0 820
Gondolom, - legfrissebb híreik...
Hááát, mindenesetre aktuálisabb, mint Szent Istvánunk pogánymészárlásairól sugározni összeállítást...
:O)))
Előzmény: st.mirror (818)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.20 0 0 819
Egyik is másik is gusztustalan, de azért még elég sok minden van amiből választani lehet.

Az ateizuson és a teizmuson kívül és nélkül is eléldegél a világ.

Előzmény: ptiszai (816)
st.mirror Creative Commons License 2001.08.20 0 0 818
Kapcsoljatok a Duna tévére, ott ugatott Rákosi a vallás ellen. Érdemes nézni.
HAME Creative Commons License 2001.08.20 0 0 817
Látod erről van szó. A disznótor, de még a csontok sem érdekelnek. Akkor még mindig két lehetaség van. Csendben koplalni, vagy kimenni az erdőbe és gumót rágni. De bekiabálni az ablakon, hogy mocskos disznózabálók, nem old meg semmit.
Te nem laksz jól, csak más étvágyát rongálod...
Előzmény: Iván Gábor (806)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.20 0 0 815
Meg szoktak még csókolgatni egy ókori kivégzőeszkön haldokló ember maketjét is.

Eléggé fura és gusztustalan szokások:-)))

Előzmény: st.mirror (814)
st.mirror Creative Commons License 2001.08.20 0 0 814
Lehetne egy kis fogalmad arról, hogy nem a kezét csokolják meg hanem a gyürüt.
Előzmény: szoke_lany (813)
szoke_lany Creative Commons License 2001.08.20 0 0 813

Mondja meg már valaki, hogy a most a katolikusok kezét csókolgató eredetileg református Viktor, mikor tesz (tetet) pl. egy református ünnepet (nem is beszélve az egyéb vallásokról!) munkaszüneti nappá?!

st.mirror Creative Commons License 2001.08.20 0 0 811
Többet voltam ott mint Te egész életedben.
Hány embernek kellett volna lenni, hogy ne köss bele a dolgokba.
Örülhetne egy két párt, ha ennyi szavazatot össze fog tudni gyüjteni a következö választásokon.
Előzmény: Topicromboló (810)
st.mirror Creative Commons License 2001.08.20 0 0 809
Te magadtól vagy ennyire ostoba vagy segitenek Neked?
Előzmény: Topicromboló (808)
st.mirror Creative Commons License 2001.08.20 0 0 807
Ezek szerint Te csak nézted de nem láttad.
Dávid Ibolya például ott volt.
Előzmény: Iván Gábor (794)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.20 0 0 806
Hát ebből a "disznótorból" sokan nem kértek.

Maradjunk abban, hogy én meg egy zenbudhista vegetariánus vagyok igy a meghívás a disznótora és a csontok sem érdekelnek.

Előzmény: HAME (799)
kovacsmami Creative Commons License 2001.08.20 0 0 805
szvsz akkor errôl nem is igen hallhattál...
Előzmény: Aradi Zoltán (804)
Aradi Zoltán Creative Commons License 2001.08.20 0 0 804
Rosszul teszed fel a kérdést. Helyesen: Demszky javaslatára a Hornnak néztem volna-e el, hogy beköltözzön a Curiába?
Most utólag nem mondom meg, mi lett volna róla a véleményem.
Előzmény: kovacsmami (803)
kovacsmami Creative Commons License 2001.08.20 0 0 803
na most akkor mi van? OVInak elnézted volna, Fodor meg nem csináltathatja meg a saját irodáját?
Fodor viszont nem hurcoltatta volna el a koronát!
Igaz nem is részeült az oltári szentség kegyelmében ma amikor viki (a hithű református) lassan elhagyja a hitét :-)
Előzmény: Aradi Zoltán (797)
kovacsmami Creative Commons License 2001.08.20 0 0 802
ba, baa, bart, Barta polgártárs, olvtárs
Tudod aki most kap életmentô díjat mert mióta polgármester (bár botrány botrány hátán, és gründolja az orvosi ellátás felügyeletét) tehát mióta nem operál, senki nem halt bele műhibába, az ô keze alatt!
Megérdemli!
Előzmény: Aradi Zoltán (798)
ramboarpi Creative Commons License 2001.08.20 0 0 801
"A Szent Korona a magyar nemzet szent titka. A magyar nemzet
fennmaradásának, létének szent titka. Minden magyar erofeszítés a Szent
Koronában találja meg az értelmét: Ot erosíti, Obenne marad meg. Benne van
Szent István és Bethlen Gábor és Széchenyi István minden próbájának az
értéke, de a mi próbánk értéke is, minden magyar vállalás értéke benne
összegezodik. A Szent Korona az Ég egy darabja. A régi korok magyarjai még
tudván tudták, hogy a Szent Korona, az angyal hozta Szent Korona Isten
gondolata a magyar létrol."

tesvir Creative Commons License 2001.08.20 0 0 800
"1000 éve élünk itt.
Mivel ez az évforduló egy ember életében csak egyszer fordulhat eló. ezért ezt méltóképpen kell megünnepelnünk."

A 997 is csak egyszer fordul elo. :)

Előzmény: st.mirror (788)
HAME Creative Commons License 2001.08.20 0 0 799
Végül is lehet, hogy igazad van és a kijasátitás helyett, jobb szó az önkirekesztés. De az eredménye úgyan az.
Ha én vagyok a disznóvágási felelős, és levágom a disznónkat, akkor két lehetőség van arra, hogy éhen maradj.
Kitiltlak, kidobóemberekkel távol tartalak a disznótorról, vagy meghívlak, de elutasítod mert a disznótor megnevezés egy konzervatív agyrém, szerinted sertéstornak kéne nevezni. Nos az eredmény tényleg ugyanaz - éhen maradsz. De míg az első esetben joggal kiáltsz tolvajt, a másik esetben az éhséged magánügy.
Illetve bíróságra is viheted az ügyet, de mire az befejeződik, neked már úgyis csak a csontok maradnak.
Előzmény: Iván Gábor (794)
Aradi Zoltán Creative Commons License 2001.08.20 0 0 798
Ki a polgármester Szegeden?
Előzmény: kovacsmami (791)
Aradi Zoltán Creative Commons License 2001.08.20 0 0 797
Ez bizony nem hazugság, erről már sok vita folyt itt. Bizony a Demszky javasolta a Néprajzi Múzeumot miniszterelnökségnek a Horn idejében. Ha a kultúrális tárca döntene ebben, akkor már régen ott lenne a miniszterelnöki hivatal, nem gondolod?
Előzmény: AmBesten (795)
AmBesten Creative Commons License 2001.08.20 0 0 796
Teletabili,
a koronázási palást nem koronázás céljára készült, hanem miseruha volt, és a Te Deum hálaadó ének képi illusztrációja. A miseruhát csak késobb alakították át, a 13. század elején.
Előzmény: teletabiii (781)
AmBesten Creative Commons License 2001.08.20 0 0 795
Ez roppant szórakoztató hazugság! Hol olvastad? :-)

Aradi a Néprajzi Múzeum épületével nem a fováros rendelkezik, hanem a kulturális tárca. :-)) Következésképp Demszkynek semmi beleszólása sincs a dologba.... pláne nem abba, hogy hol legyen a miniszterelnöki hivatal. A miniszterelnöki hivatal elhelyezése ugyanis szintén nem fovárosi ügy.

Előzmény: Aradi Zoltán (790)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.20 0 0 794
Végül is lehet, hogy igazad van és a kijasátitás helyett, jobb szó az önkirekesztés. De az eredménye úgyan az.

Ezt az augusztus 15-i "cirkuszt" ebben a formájában az ország többsége nem érezte magáénak. Úgy gondolom megalapozott a kijelentésem, ha a várakozással szembeni csekély résztvevői számot nézzük, továbbra azt is, hogy politikai pártok részéről, nem hogy az ellenzék részéről, de kormányban résztvevő pártok részéről sem nagyon voltak ott képviselők. Lehet, hogy ott volt, de nem láttam, sem Dávid Ibolyát, sem Torgyán Józsefet, sem Csúrka Istvánt, sem Pokorni Zoltánt a kamerával pásztázottak között.

Előzmény: HAME (793)
HAME Creative Commons License 2001.08.20 0 0 793
Na ja, ez a spanyolviaszk felfedezése. A Húsvétnél pogányabb eredetű ünnepet már keresve sem találhatnánk (tavaszi Újhold ünnep), mi korábban születettek meg még emlékezhetünk a Fenyőünnep és a Télapó kisérletekre is. Aug. 20. is volt már Új Kenyér Ünnepe.
Ám ezzel a kisajátítással valahogy nem értelek.
Én mindenünnen azt hallom kormányoldalról, hogy ezer éves magyar államiság, Magyarország mindannyiunké, ünnepeljük együtt, stb. Ebben nem látok kisajátítást.
A másik oldalról: Szent István nem is szent, csak a katolikusoknak, meg aztán amúgy is csak egy piszlicsáré kis diktátor volt, stb.
Ez sem kisajátítás. Sőt inkább önkirekesztés.
Elmagyaráznád?
Előzmény: Iván Gábor (792)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.20 0 0 792
Az ünneplés persze, hogy kell, hiszen így van rendjén, bár megjegyzem, hogy pl (bár ez most csak részben tartozna ide), hogy az augustus 20-i időpont egy pogányságtól átvett ünnepi időpont. (((Persze mi nem volt még augusztus 20-a? Talán könnyebb felsoronli, hogy mi nem volt, mint hogy mi volt:-)))A halottak napja is egy átvett pogány vallási nap.Általában az ünnepnapokat és a szokásokat átköltik a mindenkori politikának megfelelően.

Tehát itt visszatérve azzal van a gond, hogy egyesek kisajátítanak és saját politikai és (a pletykák szerint saját pénzügyi)céljaikra használnak fel ünnepeket.

Ez pedig csúnya dolog.

Előzmény: st.mirror (788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!