Keresés

Részletes keresés

szőrmók Creative Commons License 2019.10.07 0 0 32956

És még képek.a tokmány magasságában lévő vas szerkezet egy beforgatott  motortartó.Asztala gyári,öntvény ,lába szintén.Viszont van rajt pár repedés ami szerintem öntvény vagy saválló pálcával javitható.Ha érdekel irj.

szőrmók Creative Commons License 2019.10.07 0 0 32955

Toolontool olvtárs figyelmébe! Irtad hogy csinálnál transzmisszios szerszámparkot.Nos mit szólsz egy ilyenhez? 

Csuhás Creative Commons License 2019.10.07 0 0 32954

Még annyit hogy az én fűrészem ( KLAEGER 4B / 200 ) lökete kb 80mm és mert százas anyagnál vastagabbat ritkán vágok ezért készítettem egy toldót, így tudom a napi rutinban használni az arasznyi fűrészlapokat. A gépre egyébként 400-as lap menne és D200 anyagot vág át.

Előzmény: Csuhás (32951)
CNC guru Creative Commons License 2019.10.06 0 1 32953

Sajnos nekem jóval rövidebbek vannak.

Előzmény: mérnökferi (32947)
Rocco33 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32952

Üdv. Debrecen térsége belefér? Stanko 6p81-es.

Előzmény: mérnökferi (32936)
Csuhás Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32951

Van egy két tömör vidia csigafúróm, azzal fúrom. Vigyázni kell rá mert könnyen törik. De bármi jó, még a fémhez megélezett falfúró is.

Semmi különös nincs az ütközőkben, lényeg hogy ne kelljen pontozni, és mégis pontosan egy magasságba legyen a két oldalon a furat.

A fúrógép asztalra egy darab műanyag alátét, majd arra egy hulladék aluprofil aminek neki lehet tolni a fogazást, és oldalra egy csavar hogy a végétől  kb  azonos távolságra legyenek a furatok.

Előzmény: mérnökferi (32950)
mérnökferi Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32950

"A lapot keményfém fúróval fúrom ki a fúrógépre épített ideiglenes ütközőkkel vezetve."

Keményfém fúró alatt, az acélfúráshoz árult vídialapkás csigafúrót érted? Nemrég vásároltam pár darabot, de azóta még nem volt rá szükségem, így ki se próbáltam.

Az ideiglenes ütközőkkel vezetve alatt mit értesz?

 

Előzmény: Csuhás (32939)
mérnökferi Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32949

Köszönöm, de az az igazság, hogy eddig nem is nagyon kerestem fűrészlapot! Én már mindenütt csak szalagfűrészt látok, ezért gondolom úgy, hogy talán már nem is árulnak lapot?! Sőt megmondom őszintén, a gépek úgy "elvannak dugva", hogy az elővételük is napokba telik! Esetleg télen megpróbálom elővenni?!

Előzmény: N&I (32938)
generátoros Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32948

A pofák nélkül ugyan olyan mint pofákkal. Az a menetes rész ami a pofákat mozgatja az ( nem tudom a nevét) egy tárcsa szerű alkatrész, ez hogy áll meg ott ahol van? Ez fog kiesni, ha a padlódarabhoz oda vágom?

Előzmény: crosspisti (32946)
mérnökferi Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32947

Szia!

A géphez (KF250F) nem tudok hozzáférni, mert teljesen körbe van pakolva. A gépkönyve viszont itt a kezemben, eszerint a fűrészlap hossza: 480-500mm. A különböző anyagokhoz ideális fogosztást pedig, 3-10fog/1"-ban adja meg egy táblázatban.

Előre is köszönöm!

Előzmény: CNC guru (32937)
crosspisti Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32946

Meg kell vizsgálni,hogy miért is szorul,a pofák nélkül is szorul? A szétszedése a tokmánynak a következő:hátlap le,diók ki,Egy padlódarabra erőteljesen odavágni,és már szét is hullott. Az összeszerelése kevés olajjal,és nem zsírral.A nagyon szorulós részt meg lehet finoman csiszolni.Nem rég nekem is volt egy ilyen esetem,fordított pofákat vettem a régi tokmányhoz,meg kellett egész kicsit csiszolni a pofa vezető hornyát,nagyon kis mértékben, talán 0,01-0,02mm nagyságrendben.

Előzmény: generátoros (32941)
generátoros Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32945

Ezek után biztosan nem szedem szét, nekem még nem volt új tokmányom, mivel ez az első és ezért voltam megijedve, köszi neked is a választ.

Előzmény: Törölt nick (32943)
generátoros Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32944

nem berágódósan szorul, zsír is van benne, és még nincs a gépre felmenesztve, gondolom javul a forgatás élménye, ha felszerelem a helyére.ja és nem látok benne semmi spént vagy forgács darabkát. Hozzáértés és tapasztalat hiányában kicsit szomorú lettem, hogy egy vadi új szerszám miért szorulós, de megvigasztaltál, hogy ideális esetben belefér egy kicsi.

Előzmény: Csuhás (32942)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.06 -1 0 32943

Normális. Az én négypofás tokmányom (TOS gyártmány) is kissé szorosan járt új korában, de végig az egész tartományon egyformán. Én nem bántam, mert tudtam, hogy új és kopni fog. Tehát te se csiszoljál rajta, mert némi használat után föllazul.

 

A négypofás tokmány szétszedése semmivel sem bonyolultabb, mint a hárompofásé. Ezért ilyen kérdésben nincs szükséged semmilyen segítségre.

Előzmény: generátoros (32941)
Csuhás Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32942

Ha simán egyenletesen nem berágódósan, nem a dió körbefordulásától függő módon a teljes mozgástartományban szorul egy kicsit az belefér. Azt esetleg érdemes megnézni hogy nem kenetlenség, benne maradt forgács stb okozza-e a szorulást.

Előzmény: generátoros (32941)
generátoros Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32941

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy normális dolog az amikor egy vadi új 4 pofás 100-as tokmány olyan szorosan mozgatja a pofákat, hogy egy újjal nem tudom a tokmánykulcsot körbe forgatni? A jelenlegi 3 pofás az könnyedén forgatható, igaz elég sokat volt használva. Lehet dilettáns a kérdésem, érdemes szétszedni és valami csiszolást elkövetni vagy nem is lehet szétkapni, a diókat kitudom venni a hátlap eltávolítása után csak azt nem tudom , hogy tovább hogy jön szét, mert szerintem ennél jobban szét lehet ezt szedni. Köszi, ha seít valaki.

saguaro9 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32940

Sziasztok!

 

Szeretnék kérni egy kis segítséget!

 

Faesztergát szeretnék venni apumnak, de fogalmam sincs melyiket lenne érdemes.

Olyat szeretnek, aminek erős a tengelye, tálakat is lehet vele esztergálni.

Nem lenne hátrány, ha hosszirányban is 80-90 cm-t lehetne megmunkálni, de nem ez az elsődleges.

Nézegettem sokfélét, de nem tudom melyiket érdemes.

 

Scheppach, Axminster, Draper...ezeknek a márkáknak a 100e körüli gépeiket.

Nem ragaszkodom az új géphez, de használtan is 100 körül szánnék rá.

 

Tudnátok segíteni?

 

Előre is köszönöm!

Csuhás Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32939

Szalagfűrészlappal használom a kicsi keretes fűrészem évek óta. Mondjuk emberes gépre való lappal, 0.9*40 lap minden fogán felhegesztett vídiával.  A lapot keményfém fúróval fúrom ki a fúrógépre épített ideiglenes ütközőkkel vezetve.

Előzmény: mérnökferi (32936)
N&I Creative Commons License 2019.10.06 0 0 32938

KF250 fűrészlap

Szia!

SzVSz szalagfűrészlapot nem jó belebarkácsolni, bár sosem próbáltam, de elnézve a 3mm széles HSS lapot nem biztos, hogy egy szalagfűrészlap sokáig bírná...

Fűrészlapot szerszámboltból... talán Uránusz, de lehet, hogy a Fairtoolnál is van. Úgy emlékszem 8000 Ft körül került.

Előzmény: mérnökferi (32936)
CNC guru Creative Commons License 2019.10.05 0 0 32937

A fűrészlap méreteit meg tudod adni? Megnézem.

Előzmény: mérnökferi (32936)
mérnökferi Creative Commons License 2019.10.05 0 0 32936

Kedves Kollégák!

 

Ilyen az én formám: A fórumtárs nagyon jó Strigonjáról lecsúsztam, mert míg nekem intézte a gép körüli ügyeket, sajnos kapott egy visszautasíthatatlan ajánlatot! Vele párhuzamosan rátaláltam egy, az iparát felszámoló idős bácsi, szintén jó állapotú, koreai gépére, sikerült is megállapodnunk! Ígérte, hogy szerez valami emelőgépet, ami feltette volna az utánfutómra, szándékom szerint már itthon is lenne a gép de, azóta a telefont se veszi fel, most meg már nem is kapcsolható... Úgyhogy, ha valaki tud ismeretségi körében, használható állapotú/megkímélt, jól felszerelt marógépet, kérem szóljon!

 

Különben, a topik témájához kacsolódóan, az alábbi "súlyossabb" gépeim vannak: E1N és EU 215 esztergagép, FOF 32 oszlopos fúrógép és 2db (hely és időhiány miatt, beüzemelésre váró) KF 250M keretes fűrész. Kérdezném KF 250-hez lehet még fűrészlapot vásárolni, vagy Ti hogy oldjátok meg a fűrészlap ellátást? Nem próbálkoztatok még, fémvágó szalagfűrész lappal keretes fűrészben?

 

Köszönöm, aki hozzászólt az F1-250 indíthatóságával kapcsolatos kérdésemhez! Azóta egy hirdetésben megtaláltam, hogy a főmotor 4kW, a szánmozgató 1,5kW, a gép adattáblájára meg 8kW van írva?! Na ezt a matekot nem értem, de per-pillanat úgy néz ki, hogy nincs is szükségem a megfejtésre  :-)

 

Üdv: Feri

occseb Creative Commons License 2019.10.05 0 0 32935

Ezt a hornyos vezerorsó dolgot ki tudnád fejteni, esetleg képekkel? Ilyenre át lehetne alakitani a gépünket?

Előzmény: KART EMG (32912)
default6 Creative Commons License 2019.10.05 -1 0 32934
Nagyon nehéz kitalálni hogyan akarják kinyírni magukat, egyenkent még oké, de falkában súlyosak, életkorilag szegények.
Előzmény: Csuhás (32932)
rferi Creative Commons License 2019.10.05 0 0 32933

Az ő baja, de még nem az ő felelőssége

Előzmény: Csuhás (32932)
Csuhás Creative Commons License 2019.10.04 0 0 32932

Nem állhatsz mellette a kezét fogva. Ha elmondtál mindent, meg is értette, gyakorolta is akkor az adott feladatot önállóan végzi el. Ha közben elkövet valami hülyeséget, mit tudom én mit, elírja a fordulatszámot egy nullával, vagy startot nyom laza tokmánnyal stb akkor az már sajnos az ő baja. Ugyanaz mint az iskolába járás, először együtt mész a gyerkőccel és tanítgatod, azután távolból figyeled, de végül elengeded hogy menjen egyedül.. 

Előzmény: rferi (32929)
jalpar Creative Commons License 2019.10.04 0 0 32931

Nem csak KKV.

Nemrégiben jártam egy (inkább nem mondom melyik) egyetem tanműhelyében, ott is meg volt patkolva a CNC marógép ajtaja.

Ott nem volt életveszély, mert műanyagokat farigcsáltak vékony ujjmarókkal (*).

Csak éppen pont ezeken a helyeken kéne biztonságra szoktatni az diákokat, mert itt a műanyag megmunkálással modellezik a való életet.

Ugyanebbe a gépbe komolyabb munkadarabot, komolyabb szerszámokat is be lehet fogni.

 

 

(*)egy-két ujjat, szemet azért ez a setup is le bír amortizálni

Előzmény: CNC guru (32926)
rferi Creative Commons License 2019.10.04 0 0 32930

Nyolcvanegy őszén a műhelyben a tanár az ilyen gépbemutatásoknál pálcával a kezében állt oda a géphez, és azzal mutogatva magyarázott.

Előre közölte, aki kinyújtja a kezét a gép felé, rácsap, akkor is, ha nem érné el egyébként a kéz a gépet.

Mindenki szokjon hozzá, hogy nem nyúlkál.

Inkább ez, mint a baleset.

 

Én annyira hozzászoktam ahhoz, hogy ha nem a saját helyemen vagyok, hátrakulcsolom a kezemet, hogy már észre sem veszem.

Előzmény: tycon2 (32928)
rferi Creative Commons License 2019.10.04 0 0 32929

Egy gyakorlatos fiúnál szerintem nem létezhetne saját hiba.

Ő még nem végzett melós, a cég a felelős minden balesetéért.

Szerintem.

Legalábbis ennek kéne lennie, hogy mindenki észnél legyen!

Előzmény: CNC guru (32926)
tycon2 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 32928

Igen, a tokmánykulcs. A tanár orra előtt repült el a technikumban. Mondjuk a levett borítós cserekerekeknél is mutogatva kérdezte meg a tanuló, hogy ezek a cserekerekek? A három maradék ujjával akár asztalosnak is tanulhatott.

Előzmény: CNC guru (32927)
CNC guru Creative Commons License 2019.10.04 0 0 32927

Nekem röptetett ki egy 2-3 kilós alu téglát a főorsó (kiszabadult a gyenge lefogatásból), pont szemközt vágott volna, de ott volt a plexi. Az életemet mentette meg. Látni nem láttam még egy villanást sem, csak a csattanás (pedig pont sasoltam) és már nem volt ott az anyag a helyén.

 

A leggyakoribb hiba a tanműhelyekben a tokmánykulcs bennhagyása.

Előzmény: rferi (32925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!