Keresés

Részletes keresés

Napfény1 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 7527
Olvastam az újságban, hogy gondban vannak az utazási irodák, mert a gyenge forint és az euro ingadozása miatt nem tudják, hogy mennyiben is határozzák meg az áraikat. És állítólag lehet, hogy több iroda arra fog áttérni, hogy euroban adja meg az árat, abban kell befizetni.
Előzmény: evk (7526)
evk Creative Commons License 2009.02.12 0 0 7526
Szia !

Ha így lesz, akkor semmi aggodalom.
Azért jó tudni, ugyanis ez így konkrétan nincs leírva sehol.
Innentől jó, ha jóindulatúak, mert ezen múlik minden.

Köszi.
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.02.12 0 0 7525

Szia !

 

Ha már befizetted a teljes összeget, és nem indul a járat, felajánlanak több lehetőséget:

 

1. Átfoglalás ugyanabba a szállodába,  későbbi időpontra , módosítási díj nélkül.

Ha a későbbi időpont drágább, lehet kérni, hogy a már befizetett  összegen utazhass.

 

2 Felajánlanak más úticélt ,módosítási díj nélkül,  de itt már az új úticélnak megfelelő 

áron (katalógus ár -törzsutas kedvezmény, vagy akciós ár -a helyek függvényében)

 

3. Visszafizetik a teljes összeget  .

 

Nálunk az 1. pont áll fenn. Ha már befizetted , de Te mondod vissza az utat,vagy módositasz a szállodán, akkor levonnak  a befizetett összegből a szerződés szerint.

 

Egyébként azt tapasztaltam, hogy ha az ő hibájukból marad el az út , nagyon jóindulatúak , és az utasnak legkedvezőbb megoldást igyekeznek megtalálni .

 

 

Üdv

 

Gy

Előzmény: evk (7524)
evk Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7524

Én is úgy érzem, hogy mi sem leszünk egyszerű esetek....
Nálunk még sanszos, hogy akkor már menni fog a gép (ápr. 20 ), de már készülök a legrosszabbra...
Hurghadát nem akarom elfogadni helyette, nem véletlenül akarok most ide menni.
Inkább egy későbbi időpont, de az már jóval drágább.
Mi csak törzsutas-kedvezményt vettünk igénybe a foglaláskor, de ha akkor ( még januárban ) májusra foglaltunk volna, ott nem 7%, hanem 15% lett volna a kedvezmény.
Én most is abból indulok ki, hogy annál többre nekem ne számolják az árát, mintha
akkor mindjárt ide fizettem volna be.
Nem beszélve arról, hogy ők változtatnak....Ha mi változtatunk, annak megkérik az árát.
Mi van akkor, ha számomra nem kedvezően akarják átszámolni az utakat, és inkább visszakérem az árát?Tarthatnak vissza vajon a pénzből? Még nem néztem utána..Nem tudod véletlenül?.
Lehet, hogy abból a pénzből ott, ugyanabban az irodában, azonnal befoglalva last minut útra (ugyanakkor indulva) már 2 hétre elmehet az ember.

Ha jól értem, Ti most másik szállodába is mentek ? Hogyhogy így alakult?
Előzmény: GYURMÓKA (7522)
Napfény1 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7523
Köszi a leírást! Én eddig az egyiptomi üdülőhelyek közül Hurghadát-El Gounát-Sharm-ot tudtam összehasonlítani és Sharm tetszett a legjobban közülük. De egyszer lehet, hogy Tabát is megnézném majd és a kirándulások is érdekelnek.
Előzmény: GYURMÓKA (7521)
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7522

Szia !

 

Tulajdonképpen még most zajlik az átfoglalás, mert "problémás esetek "vagyunk . Le kell kérniük a szobákat, mert nem volt elég hely a szállodában (összesen 2 szoba volt a kontingensük, de nekünk több kell) A katalógusár márciusban drágább, mint februárban, de mi a last minute-árra fizettünk be, márciusra meg ilyen még nincs. Egyébként nem nagy a differencia , mi mindenképpen azt szeretnénk, hogy a már befizetett áron utazzunk.

 

 

Üdv

Gy

Előzmény: evk (7519)
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7521

Szia !

 

Én ugyan Sharm El Sheiken nem voltam eddig, csak Hurghadán és Tabán , de valószínüsítem, hogy a No 1  nekem Taba marad. Csodálatos szépségű a táj , nagyon kellemes volt a szálloda és a tengerpart is. A Jeruzsálemi és a petrai kirándulás fantasztikus élmény.Elsősorban a két kirándulás miatt választottuk

Tabát. Jeruzsálemben a Kartagós idegenvezetővel voltunk.

Sokan szidták a Taba fórumon, nekünk nem volt bajunk vele . A petrai kirándulást

egyénileg szerveztük, 10-en összeálltunk itt a neten, megrendeltük a hajójegyet

és fogadtunk egy Jordán taxist, aki várt az aqabai kikötőben és elvitte Petrába a

csoportot . Erről részletesen beszámoltunk a Taba fórumon. Nagyon közel az izraeli határ , és lehet kirándulni Eilatba is. Bármikor szivesen visszamennénk , de most oda sem lehet, mert a Sharm -Taba egy géppel megy. (ha megy)

 

 

Üdv

Gy

Előzmény: Napfény1 (7517)
Napfény1 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7520
Igen, én valószínűbbnek tartom a válság miatti visszaesést, mint a gázai problémát, hisz azért még a határtól is messze van SHarm, nemhogy a gázai övezettől. Én úgy hallottam valahol, hogy 40%-kal esett vissza az egyiptomi utakra való érdeklődés, úgy általában.
Előzmény: evk (7518)
evk Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7519
Szia !

Részben a gázai válság miatt nincs elég utas, részben a gazdasági miatt. Valahogy így lehet igaz - szvsz.
Lehet, hogy az Anubisznál azért volt tele a gép, mert együtt mennek a Hurghadásokkal. Nem olyan rég még a Kartago is így csinálta.
A március 23-i ár a katalógusban ugyanaz volt, mint az előző időponté?
Vagy ha nem, akkor hogyan egyeztettétek?

Üdv: evk
Előzmény: GYURMÓKA (7513)
evk Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7518

Figyu, ezt mondták...
De ott van még a válság is, azt is add hozzá.
Az első vesztes a sharmi járat.
Előzmény: Napfény1 (7512)
Napfény1 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7517
Taba egyébként jól sikerült nektek? Voltatok Jeruzsálemben, Petrában?
Előzmény: GYURMÓKA (7515)
Napfény1 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7516

Tudom, én októberben voltam velük Sharmon, csak hát most kicsit nehezebb lett szerintem a helyzet az utazási irodáknak (is).

Előzmény: GYURMÓKA (7515)
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7515

Szia  !

 

Nem hiszem, hogy gond lenne velük. Nagy cég, vannak irodáik Szlovákiában, Csehországban , Lengyelországban, Romániában is. Lehet, hogy  a tél kicsit megviselte őket. Tavaly szeptemberben voltunk velük Tabán, egy hónappal az indulás előtt már volt akció, és 25.000.-ft-tal volt olcsóbb a katalógus árnál. Külön

gép ment egymás után Tabára és Sharmra és mindkettő dugig volt.  Most meg nem

csinálnak semmit. Remélem márciusban már beindulnak,és el tudunk menni, bár olyan jó lett volna február végén elmenni ebből a hidegből a 27 fokos Sharmra.

 

 

Üdv

 

Gy  

Előzmény: Napfény1 (7514)
Napfény1 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7514
Jajjaj, reméljük ezek nem előjelei valaminek... Mondjuk még mindig korrektebb, ha megmondják, hogy nem tudják kivinni az embert, mintha kiviszik, de nem hozzák vissza...
Előzmény: GYURMÓKA (7513)
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7513

Szia !

 

Mi február 23-án indultunk volna a Kartagóval  Sharmra, be is volt fizetve. Múlt héten közölték, hogy március 16-ig nem indítják a járatot. A gázai ügyek szerintem csak duma.Nekünk azzal indokolták , nincs elég utas. Ezt azért sem értem, mert az Anubis travelnél próbálkozva már febr. 1-én nem volt hely a sharmi gépen február 24-re . Szerintem valamilyen ok miatt nem akarják csinálni a KT , nem volt tisztességes akció sem, 1-2 ezer forintot engedtek a katalógus árból, de előfordult, hogy a katalógus ár  egyenlő volt az akciós árral.Felajánlották Hurghadát, de oda nem akartunk menni,így átírták március 23-ra. Remélem az a járat már menni fog. Hurghadával is érdekes a helyzet. Amíg a  Best Reisen gépe Pestről dugig van, a Kartagós  charter Pozsonyban  is leszáll .

 

Üdv

 

Gy  

Előzmény: evk (7511)
Napfény1 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 7512
Ezt most jól értem?? A gázai ügyek miatt nem mennek utasok Sharmba??
Előzmény: evk (7511)
evk Creative Commons License 2009.02.09 0 0 7511

Nem vártam tovább a válaszra, felhívtam a Kartagót.
Március akárhányig nem indul a hétfői gép, mert a gázai ügyek miatt senki nem akar még mindig odamenni.
Aki ez idő alatt ment volna, az visszakaphatja a pénzét, v. felajánlják Hurghadát.
Remélhetőleg később már beindul a dolog, v. marad a fenti változat.
Nem annyira tetszik....
Előzmény: evk (7509)
Matka81 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 7510

Sziasztok!

 

Nászutunkat tervezgetjük párocskámmal, többen ajánlották Sharm el Sheikhet - tekintve, hogy szeretnénk delfinekkel úszni. Ti voltatok már ott?

evk Creative Commons License 2009.02.04 0 0 7509
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a hétfői gép kb. mikor szokott menni?
Néztem hétfőn a bud.hu-n , de nem láttam...
moka628 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 7508

Kedves Dijjja és Karolka1980!

 

Küldtem nektek e-mailt.

 

Üdv,

Kata

Előzmény: Dijjja (7465)
Napfény1 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 7507

Igen, így voltam vele!!:)

Szia Anbati, jó újra itt látni!!:))

Előzmény: Anbati (7506)
Anbati Creative Commons License 2009.02.03 0 0 7506

De látta. Én is voltam mindkettőben, nekem is Asszuán volt  egyértelműen

a durvább. Lehet, hogy te nem mentél bele a sűrűjébe.

Ez egy jó példa arra,  hogy ugyanazt a dolgot mindenki másképp értékeli.

Előzmény: lacibá55 (7505)
lacibá55 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 7505

"...Engem ami már feszélyezett Egyiptomban, az az asszuáni bazár volt. Na ott tényleg nem mentem volna egyedül... "

 

Akkor még nem láttad a kairói bazárt!

 

Az asszuáni ahhoz képest öt csillagos plaza.

Előzmény: Napfény1 (7504)
Napfény1 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 7504

Engem ami már feszélyezett Egyiptomban, az az asszuáni bazár volt. Na ott tényleg nem mentem volna egyedül...

 

Hurghada-Sharm összehasonlításban ami még eszembe jut, hogy Hurghadán több a magyar sztem, vagy lehet, hogy több a szálloda is és ezért több a magyar vendég is. Ezt nem tudom.

Előzmény: smakai (7497)
cefzil Creative Commons License 2009.02.01 0 0 7502
Sziasztok!

Volt valaki a Millennium Oyoun hotelben? Kellene egy kis információ.
smakai Creative Commons License 2009.01.31 0 0 7501

T. Granuloman!

Ha megerősíted, ha nem, ezt tapasztaltuk egyiptomi arab barátainkkal, illetve ezt ők is megerősítették. Lehet, hogy nem egyről beszélünk, ott európai arcot nem láttunk. A H-i bazársor a városban az kitűnő, az nem rejt veszélyt magába.

Sharmban is van éjszakai bazár, az Old Market, csak az kulturáltabb.

De én nem óhajtok vitázni, én véleményt írtam.

Üdvözöllek!

 

stellamy Creative Commons License 2009.01.31 0 0 7500
Sziasztok! Laguna Vista Resortról tudtok valamit? Milyen a tenger élővilága, milyen mély, homokos,vagy törmelékes a part?? A delfináriumról is írhatnátok pár infót! Megköszönném,ha szállodáról is írnátok,a szobákról,tisztaságról kaja választékról! Köszi a segítséget!!
btimko Creative Commons License 2009.01.31 0 0 7499

Sziasztok Utazok!

 

Aki epp most kint van Sharmban (es nezi a netet) vagy a napokban keszul oda, kerem jelezze, mert lenne 1 szemelyes keresem. En kint lakom Sharmban. Koszi!

 

tuzsarkany@yahoo.com

smakai Creative Commons License 2009.01.30 0 0 7497

Szia!

Azért a sorrend Sharm-Hurghada-Taba szerintem. Minhárom helyen kitünő az elelátás, jó a tenger, de egyik jobb mint a másik. A látnivaló sem az utolsó: mindegyik helynek van előnye, pl. egyiknél az izraeli kirándulás, a másiknál az Old Market, a Giftun, stb. Sharm igényesebb, Taba most kezd kialakulni, Sharm vagy Naama Bay sétáló utcája azért jobb mint a hurghadai, főként ha valaki a fő utca mellé is kitekintett. Mi egyébként voltunk az európaiaknak nem ajánlott éjszakai h-i bazárban. Nem rossz, csak veszélyes!.

Üdv

Vad Creative Commons License 2009.01.22 0 0 7496
áááá, húrgada és sármelsejk!
Előzmény: Törölt nick (7494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!