Keresés

Részletes keresés

k.martin Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10708
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az olasz óriáscitromot tarthatom télen a szobában (20-23C)?
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10707

 

 Kedves Mindenki !

 

 Ezt a hozzászólást most azért írom, mivel nekem van egy 36 éves narancsfám és egy 36 éves citromfám is, amelyek magoncok, továbbá sok nemes citrusom van, rég óta foglalkozok velük.

 Teljesen felesleges vitatkozni  a magoncok termőképességén. Inkább mindenkinek ajánlanám, még aki nem ér rá, annak is, hogy olvasgassa végig a fórumot. Ott már többször leírták, leírtuk, hogy a magoncok csak későn teremnek, még ideális körülmények között is.

 Ha pedig nem ideálisak a körülmények, akkor úgy jártok, mint én, hogy a 36 éves fáim közül egyetlenegyszer termett a citromfám (igaz, azok nagyon szépek és bő levű citromok voltak) , de hát ez a kiszámíthatatlanság. A narancsfám egyszer sem.

 Narancsnál pedig egyáltalán nem biztos, hogy élvezhető lesz a gyümölcs. Mert ugye a citrom az legfeljebb savanyú =o)

 Mindenkinek ajánlanám, aki nem tudja a maximális feltételeket biztosítani, tehát tápanyag, típusföld, teleltetés, páratartalom, üvegház, stb. -de szerintem ezeket már Quiktor leírta-, biztosítani, az inkább oltsa vagy szemezze a magoncait.

 Én amit most leírtam, nem a könyvekből olvastam ki, ez a saját tapasztalatom. Természetesen - és ez a kiszámíthatalanság- hogy pl a narancs több csírás növény, tehát esetleg (!!!!!)  lehet az anyanövénnyel megegyező tulajdonságú a magonc is. 

 Még egyszer, kedves mindenki, ezért kellene végigolvasni a topicot, nem sajnálva rá az időt, mert itt már többször leírták (nálam okosabbak is), Jozsó48, Kurdi Laci, jozsefh2 - hogy csak azokat említsem, akiket én ismerek. És természetesen Quiktor, aki komoly munkával összegyűjtötte saját és mások tapasztalatait. Ennek az oldalnak a linkjét vissza lehet keresni a topicban és betenni a Kedvencek közé :-)

 Tessék olvasgatni, mert másnak sincs arra ideje mindig, hogy amit századszor kérdeznek, ugyanazt két oldalon keresztül ismételje.

 Még valami a magoncokkal kapcsolatban: vannak olyan citrusok, amik magról is vethetőek, és az anyanövénnyel megegyező tulajdonságúak lesznek.

 

 Üdv: Lajos

1ibolya Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10706
Még azt hozzátenném,hogy nem a magam érdemeit helyeztem előnybe,mert kezdő kertészként még oltani sem tudok.Viszont vannak itt komoly szaktekintélynek számító kertészek is...
1ibolya Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10705

Ha 60 éves lennél,nem így gondolnád.+ ha kigyökereztetsz 1 termő ágat azzal foglalkozni kell,párásítani gomba ölözni....Szerintem inkább ez az eredmény....Én több figyelmet fordítok arra a növényre,amelyiket hosszas mérlegelés után veszek meg(pénztárca),mert esetleg nem tudom,vagy csak nehezen tudom pótolni.Nekem is van magról nevelt citrom fám,még Anyu ültette,10-15 éves,de még esze ágában sincs virágozni.

Szóval szerintem jó,hogy mindenfajta növény van,mindenki választhat az izlésének,korának,pénzének megfelelően.De ha Te úgy érzed,hogy a magoncaiddal több eredményt értél el,mint aki oltja,szemzi,nemesíti a fácskáit,akkor legyen tied az érdem:-)

Előzmény: Tamasa (10704)
Tamasa Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10704
Magról kelt citrus félékkel kapcsolatban azt tapasztaltam, hogy sokan leszólják ezeket a növényeket, mivel nem teremnek 3-4 éves korukra mint a szemzett, oltott vagy termő növényről dugványozott citrusok. Saját példa: van a családban 2db mandarinfa 10-12 évesek tavaly meghálálták a türelmet és megmutatták a virágjaikat, reményeink szerint az idei bőséges virágzásból már gyümölcs is érik.
Számomra ezek a magoncok sokkal inkább tekinthetők saját eredménynek, mint a boltban vásárolt termő citrusok amikkel sokan büszkélkednek. Elég jelentős számú citrus magonccal rendelkezem: mandarin, narancs, pomeló, sweetie stb
Ha kérdezik, hogy mikor lesz ezekből termés, azt szoktam mondani, hogy mire a fiam leérettségizik biztosan, most ovis. Én ráérek :-)
Előzmény: Midnightx (10699)
spiceyrob Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10703
sziasztok.segítséget kérnék.szeretnék egy fiatal,termő narancsfát vagy narancsfa dugványt ami termő anyanövényről származik.tudna nekem valaki segíteni?már régóta szeretnék.segítséget előre is köszönöm.az e mail címem: spice222@citromail.hu köszönöm amúgy vácon lakom
1ibolya Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10702
Köszönöm:-)
Előzmény: Törölt nick (10701)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10701
Szerencsés hazaérkezést.Megnyugtatlak.A "Rosso"-Red lemon az kicsi korában zöld.
Csak az érési folyamatban adja a jellegzetes szint.
Előzmény: 1ibolya (10700)
1ibolya Creative Commons License 2010.06.01 0 0 10700

Sziasztok!Hazaértem.Sajnos se időm se pénzem nem volt már elmenni a Toskanaba.

Nagyon bánom,de hátha majd legközelebb.Viszont kaptam 1 emailt Bene László úrtól,hogy neki is van piros citromja.Ma el is mentem hozzá,vettem is.A kérdésem az lenne,hogy a Te rossodnak a gyümije már kicsinek is piros vagy csak késöbb pirosodik be?Amit vettem,van rajta termés (picik)de zöldek.

Előzmény: Törölt nick (10685)
Midnightx Creative Commons License 2010.05.31 0 0 10699
Sziasztok!

Most találtam csak rá erre a topikra és lenne egy kérdésem. Biztos volt már szó erről a témáról,de nincs időm a 10700 hozzászólás között keresgélni.
Szóval 11 éve vetettem egy narancsmagot csak úgy,hogy legyen nekem is egy narancsfám. Tudtam,hogy magról kelt növénytől nem nagyon számíthatok gyümölcsre,de 11 év alatt gyönyörű fácskává cseperedett.
A kérdésem az lenne,hogy oltás/szemzés nélkül számíthatok-e valaha is gyümölcsre?
Ezzel kapcsolatban egymásnak ellentmondó infókat olvastam különböző helyeken.
Van,ahol azt állították,hogy az ilyen fa sosem fog teremni,a NÁLUNK IS MEGTEREM című remek könyvben viszont azt írták,hogy 10-20 éves korában így is teremhet,csak rosszabb minőségűt. Azt nem tudom,hogy mit értettek rosszabb minőségű alatt...
Nektek mik a tapasztalataitok? Mire számítsak?
Köszönöm a válaszokat előre is!
delon77 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 10698
Sziasztok!

Na így már meg tudtam nyitni. Nagyon szép gyümi.
Ja és nem szemrehányásként de rengeteget olvasom Quicktor57 oldalát nálam a kedvencek között van.
De igazából az volt a kérdésemm hogy teljesen érett állapotban eléri e a narancssárga színt és valójában is egy narancsra fog hasonlítani ?

Quicktor57 oldalán is szerintem még nem teljesen érett állapot van.

Köszi a válaszaitokat akinek van ilyen citrusa és beérett az tehetne fel saját képet is.

üdv.: Delon
Előzmény: sjohn (10697)
sjohn Creative Commons License 2010.05.29 0 0 10697
Nem az a baj , hogy emlegeted , hanem az , hogy akinek szüksége lenne a benne lévő tudományra , az lusta elolvasni , inkább megkérdi két héten belül 38-szor ugyanazt.

Úgy látom a topic gazda már vagy 3 éve nem járt erre , próbáld meg valamelyik modinál elérni , hogy a topicleírásba tegye bele a weblapod címét , mint kiskátét!
Hátha ...
Előzmény: Quicktor57 (10696)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 10696

A linkbe, valószínűleg véletlenül, belekerült egy szóköz, azt törölni kell.

De van hazai forrás is, jozsó48-tól kaptam weblapomon, a Citrusok teleltetésénél található következő képet:

http://www.freeweb.hu/quicktor57/kepek/Jozso-Fagyturo_narancs-VGA.JPG

(Tudom, már megint a weblapomat "emlegetem ....)

Előzmény: delon77 (10693)
sjohn Creative Commons License 2010.05.29 0 0 10695
Így még érdekesebb.
http://www.tradewindsfruit.com/
Előzmény: sjohn (10694)
sjohn Creative Commons License 2010.05.29 0 0 10694
Próbáld meg ezt!
http://www.tradewindsfruit.com/citrus_citrange.jpg
Előzmény: delon77 (10693)
delon77 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 10693

Köszönöm!

 

de ezt az oldalt nem tudom megnyitni.

 

üdv: delon

 

amadar Creative Commons License 2010.05.29 0 0 10692
Szia! Poncirus trifoliataxCitrus sinensis képe itt: www.tradewindsfruit.com/ citrus_citrange.jpg
Előzmény: delon77 (10691)
delon77 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 10691

 

 

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne hogy a télálló narancs milyen termést hoz??

Nincs valakinek a terméséről kép???

Hasonlít a narancsra???

Csak zöld terméses képeket láttam eddig a neten???

Milyen az íze??

Narancssárga vagy milyen színű???

 

köszi segítségeteket:

 

üdv.: Delon

Quicktor57 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 10690

Sziasztok!

 

Végre sikerült néhány képet készítenem, néhány citrusomról. Az első két fotón két idei sikeres narancsoltás látható, majd néhány kép a limoncella fantázianéven vásárolt citrusom virágzási fázisairól.

 

Narancs_oltvány-1

 

Narancs_oltvány-2

 

Limoncella_virágbimbók

 

Limoncella_virág-1

 

Limoncella_virág-2
sjohn Creative Commons License 2010.05.29 0 0 10689
Kb. úgy , mint bármely más citromot.
Előzmény: k.martin (10688)
k.martin Creative Commons License 2010.05.29 0 0 10688
Sziasztok!
Olasz óriáscitromot szeretnék venni csak nem tudom, hogy kell gondozni. Tud valaki segíteni?
zümkobold Creative Commons License 2010.05.28 0 0 10687
Szia!
Köszi a segítséged, tanácsadásod felkínálását.
Élni fogok vele!


Üdv.: zümkobold
Előzmény: Törölt nick (10685)
zümkobold Creative Commons License 2010.05.28 0 0 10686
Szia!

Köszi a felajánlást. Hogyan tudjuk lebonyolítani a dugványok átadását? Ha írsz a privát címemre, akkor megadom a telefonszámomat.
donko@fibermail.hu

Újfent köszi a felajánlásodat. :-)

Üdv. zümkobold
Előzmény: zoli1122 (10684)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 10685
Bármikor,bármiben.Ami tőlem telik.
Előzmény: zümkobold (10683)
zoli1122 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 10684
Szerintem most is lehet dugvanyozni,persze elismerem lehet hogy nem a lemegfelelobb idoszak,de olyan agakat kell valasztani,amelyek erettek,vagyis fas.Citromokrol (egyik az c medica Jozso48-tol) es clementini mandarinrol tudok adni
Előzmény: zümkobold (10682)
zümkobold Creative Commons License 2010.05.27 0 0 10683
Szia!

Köszönöm a válaszodat. Igen, olvastam, hogy virágzási és érési időszakban nem javasolt friss hajtást vágni dugványozáshoz.

Hát Tőled is örömmel fogadok dugványt. :-)

Gondolom, fordulhatok Hozzátok tanácsokért citrus ügyben.

Üdv.: zümkobold
Előzmény: Törölt nick (10680)
zümkobold Creative Commons License 2010.05.27 0 0 10682
Szia!

Köszönöm szépen a szíves segítségedet; köszönettel élnék vele. Amikor tudsz átadni, kérlek jelezd nekem.

Köszönettel: zümkobold
Előzmény: zoli1122 (10679)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 10681

Szia Zoli!

 

Gratulálok, nagyon szépek a növényeid. A citromfára rá sem ismerni, úgy megerősödött.

Elnézésedet kérem, hogy az atkás kérdésedre nem válaszoltam, de mostanában nem jutott időm a sok céges munka miatt a fórumra. Szerencsére mások javasoltak atkaölő szert. Remélem néhány nap múlva én is fel tudok tenni néhány új képet.

Előzmény: zoli1122 (10674)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 10680
szia.Mondtad,hogy megvan a Peter Klock és olvastad is.Akkor látod,hogy a szaporítás
egyik fajtája a dugványozás.De/és most jön a lényeg/:nem minden citrusféle dugványozható,ami igen az is esetleg rossz arányban.És nem mindegy ,hogy mikor!!
Most pl.a vegetáció beindulása után/virág,kis gyümik/nem.Ugyhogy az a válaszom jó dugványt innen a tagoktól kérhetsz/tőlem is/de megfelelő időben.
Előzmény: zümkobold (10676)
zoli1122 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 10679
innen a forumrol barki ad dugvanyt,legjobb ha szemelyesen keresel fel valakit....de akar en is szivesen adok
Előzmény: zümkobold (10677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!