Keresés

Részletes keresés

Zitka Creative Commons License 2007.07.28 0 0 561

Konkrétan milyen gyulladásra gondolsz?

Mert nekem évek óta folyamatosan gyulladt állapotban van (autoimmun gyulladás), de semmit nem érzek belőle. :-)

Előzmény: endzsa31 (560)
endzsa31 Creative Commons License 2007.07.28 0 0 560

Sziasztok!

Volt már valakinek begyulladva a pajzsmirigye?Milyen érzés?SOS!

kispálma Creative Commons License 2007.07.27 0 0 559
Hello! Köszi szépen minden ok! A fül -orr -gégész nyugtatott meg először, minimális nyaki nyirokcsomó megnagyobbodásom van, amit az MR is igazolt. Nagyon boldog vagyok, hogy semmi rosszindulatú dolog nincs "bennem".Az orvosom is örült a negatív eredményeknek és nem tudta megmondani, mitől lehet a pm túlműködésem. Elküldött RTG-re és az is negatív. Gyógyszert nem kaptam, további vizsgálatokra nem kell mennem, tüneteim továbbra sincsenek. Kiegyeztünk egy kontroll laborvizsgálatban aug. közepén. Már azon tanakodtam, hogy lehet,hogy összekeverték a vérmintákat:):):)?
Előzmény: Felsőhegy (542)
Felsőhegy Creative Commons License 2007.07.27 0 0 558

Kedves Leon-1!

Kösz az infót, legujabb TSH értékem 0.02 ez is már valami! Jobban is érzem már magam igaz hamar elfáradok de van pár órám naponta amikor a régi vagyok.

Üdvözletem és a legjobbakat mindenkinek!

csigaszar Creative Commons License 2007.07.25 0 0 557

Tájékoztatás a probléma nem a költséghatékonyság, bár a megelőzés mindig olcsóbb. Egyszerűen bosszant, mikor költséghatékonyságról beszélnek, miközben meg sem kérdezik a beteget, hogy megérné e nekik finanszírozni.  És egy előző hozzászolást miszerint más országokban sem kötelező, megcáfolnék.

Idézném a konziliumon lévő endokrinológust  "A terhesség alatti pajzsmirigyvizsgálat számos országban kötelező, nálunk nem... "

Viszont nálunk pl az AFP kötelező, ami számos országban nem és szerintem felesleges.

Előzmény: Leon-1 (555)
babyteve2 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 556
Jelentem, a meddőség kivizsgálásakor a TSH-szint NEM alapvizsgálat...
Előzmény: Leon-1 (555)
Leon-1 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 555
Változatlanul fenntartom a véleményemet, hogy a TSH alapvizsgálati szinten szűrésre nem indokolt. A terhességgel kapcsolatos problémák már egy egész más területet jelentenek, pl. meddőség kivizsgálásakor a TSH alapvizsgálat.  Ha a költséghatékonysággal nincs kibékülve, akkor azt a szolgáltatók finanszírozójánál kell reklamálni.  Üdv. Leon
Előzmény: csigaszar (552)
Mate713 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 554

Így van! A tájékoztatás az egészségügynek nem kerül semmibe(szerintem), nem beszélve arról, hogy elvileg az orvosoknak alpvető kötelességük lenne ez. De biztos én gondolom rosszul! :(

Előzmény: csigaszar (552)
babyteve2 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 553
Nálad a pont! :o)
Előzmény: csigaszar (552)
csigaszar Creative Commons License 2007.07.24 0 0 552
Költséghatékonyság szempontjából sem érthető. Egy egészségügyi kaparás elhalt terhesség után valyon mennyibe kerül? Itt egy árlista a maszek laborból http://www.laborigo.hu/arjegyzek.htm miszerint a TSH 800Ft. Nem kell bejelentkezni és órákat várni és nagyon kedvesek. Ki nem fizetné ki, ha tudná, hogy mi mindent kerülhetne el vele. Csak a betegnek nem az öngyógyítás a feladata, mivel nem ért hozzá. Már több helyen olvastam, hogy pl egy szülés előhozhatja ezt a betegséget. Nálam meg pont azért nem néztek hormont, az elhalt terhességem után, mert már van egy egészséges gyerekem és minek. Kellett hozzá még egy elhalt terthesség, hogy megnézzék a tsh-t. És szerencsére nem lombikos voltam, mert az aztán nagyon költséghatékony lett volna. De nem is értem lehet ezt így nézni? Én kifizettem volna azt a 800Ft-ot, ha valaki felvilágosít. Oké, hogy nincs pénz a vizsgálatokra, de ha nekem van pénzem és kifizetném, miért nem ajánlják fel?
Előzmény: Leon-1 (545)
vti44 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 551

Ha az az orvos irta fel a gy-t.aki a leletet látta,higgyél neki.

Közel 10 éve szedem az eutiroxint,csak a mg-on változtatnnak ha más az eredmény.

ettől nem hiztam normál testsúlyom van,igaz nem eszem magam degeszre.

Előzmény: gyurmy (539)
Zitka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 550
Előzmény: Zitka (549)
Zitka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 549
Szerintem is. :-) De volt itt korábban egy bejegyzés (ha jól emlékszem), hogy a M...bol és más agyonreklámozott fogyasztószer is tartalmaz olyan hatóanyagokat, amik tkp. a pajzsmirigy túlműködését idézik elő. Lehet, hogy nem írják rá - végül is ezeket táplálékkiegészítőként árulják, nem kell engedélyeztetni, csak regisztrálni az OÉTI-nél...
Előzmény: Leon-1 (547)
babyteve2 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 548
Az oké. De hogy lombikkezelések előtt sem "alap", az már nem annyira. Tapasztalatom szerint a pm tüneteit simán be lehet tudni ezer másik betegségnek. Nálam tök véletlenül derült ki, a dokim lelkiismeretességének köszönhetően (és nem a meddőségi dokiménak, hanem a mezei nőgyógyászoménak. Aki fel sem tett pm-mel kapcsolatos kérdést.) Egy lombikprogram nem olcsó. Egyelőre a nagyobb része az államnak nem. (A kezeléshez szükségeshormonok meg a páciensnek nem olcsók). de ha az állam 5 lehetőséget támogat, ahol nem volt nézve tsh, akkor már olcsóbb lenne először rutinból tsh-t is nézni... :o( 
Előzmény: Leon-1 (545)
Leon-1 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 547
Kedves Zitka kommentár a kommentárjához: évtizedekkel ezelőtt alkalmaztak nagyadagú pajzsmirigy hormonkezelést testsúlycsökkentés céljára, ez azonban hamar lecsengett és ma már tilos is, mert sok mellékhatással jár ezek közül a szívritmuszavar akár életveszélyes állapotot is okozhat. A pajzsmirigy hormonnal való fogyasztást felejtsük el.  Üdv. Leon
Előzmény: Zitka (534)
Leon-1 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 546

Kedves gyurmy!

Legyen továbbra is bizalomma orvosához, nem kell sem más módszer, sem más klinikai, ha valakinek 0,5 a TSH-ja, annak gyakorlatilag nem lehet számottevő pajzsmirigybetegsége. Ennek az az oka, hogy a TSH és a pajzsmirigy hormonszint közötti összefüggés un. log-lin összefüggés, tehát a hormonszint lineáris változásához a TSH logaritmukus változása van hozzárendelve. Ebből következően a TSH sokkal érzékenyebb,mint a másik két hormonvizsgálat. Üdv. Leon.

Előzmény: gyurmy (539)
Leon-1 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 545

Kedves Mate713!

A TSH szűrés felvetése érthető, de alapvizsgálati szinten nem meríti ki a költség-hatékonyság kritériumait.  Más a helyzet persze, ha klinikai  tünetek is vannak. Az az ideológia, hogy "nézzük meg ezt is", hormonvizsgálatok esetén sem fogadható el. A leggazdagabb országokban sincs alapvizsgálati szinten TSH szűrés.  Üdv.:Leon

Előzmény: Mate713 (541)
Leon-1 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 544

Kedves Felsőhegy!

Az immunmechanizmusú pajzsmirigy túlműködés kezelése során a TSH érték sokáig alacsony maradhat, még akkor is, ha az anyagcsereállapot már teljesen normális. A jelenségnek mai tudásunk szerint immunológiai oka van, amint ezt Wiersinga 2003-ban közölt kutatái eredményei óta tudjuk. Göbös golyva okozta túlmüködésnél ez a jelenség természetesen nem áll fenn.  Üdv: Leon

babyteve2 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 543
Ez remek kérdés! Én is ezen tűnődtem, hiszen ha teherbeesést is gátolhatja, mégsem nézik, mint a többi "alaphormont" (FSH, LH, prolaktin, ösztordiol).
Előzmény: Mate713 (540)
Felsőhegy Creative Commons License 2007.07.23 0 0 542

Üdvözletem!

Kezd beindulni ez az oldal örömmel látom. Hogy birjátok ezt a meleget?

kispálma hogy haladsz a vizsgálatokkal? Hasonló eredménnyel kezdtem én is kb. két hónapja a THS-0.002, T3-3.90, T4-17.40 van vagy volt még másnak is hasonló eredménye? Örülnék ha irnátok valami biztatót!

Holnap megyek ellenőrzésre nagyon remélem hogy mozdult valamennyit persze a helyes irányba! Volt-e valaki közületek szem ultrahangon? Holnap még ezt is meg kell oldanom Szegeden a Szemészeti Klinikán, bejelentkezni nem lehet csak remélni hogy nem vágnak ki de viszont megcsinálják. Vajdaságból utazok át és sajnos nem olyan egyszerű. Irjatok!

Jobbulást mindenkinek!

Mate713 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 541

Most látom csak, hogy a 2. mondatomnak nincs állítmánya :D

Mindegy, így is érthető.

Boccs!

Előzmény: Mate713 (540)
Mate713 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 540

Én csak egyet nem értek..., de azt nagyon nem.

Most, hogy kiderült, hogy nekem is gyógyszert kell szednem..., hogy egyre többet tudok meg erről a pm betegségről..., hogy örökölhető, idővel veszélyes is lehet, ha nem kezelik, nehezebben lehet baba stb-stb.

Mi a jó fenéért nem nézik meg a TSH értéket egy alap vérvételnél ???

Szerintem ezzel azért sok olyan emberen időben segíthetnének, akiknek foggalmuk nincs(és persze nem is lehet)arról, hogy ilyen "problémájuk" van!

Tényleg nem értem... :(

gyurmy Creative Commons License 2007.07.23 0 0 539
Sziasztok nem tud valaki egy olyan helyet ahol a pajzsmirigy helyes müködését nem csak vérböl állapitják meg hanem valami más módszerrel is?nekem nyugattót irtak fel mikor a pajzsmirigy leletem ép hogy az alsó hatáértéken volt .A szivem negyon fáj azóta és a panaszaim sem múlnak.Persze a doki azt mondja a 0.5 pajzsmirgy eredmény még jó és azzal nem kell fogalkoznom.Szóval esetleg ha tud valami valmilyen más módszert vagy klinikát aki ezzel jobban foglalkozik megköszönném.
babyteve2 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 538
Hát, ez nem túl biztató... :o(
Előzmény: endzsa31 (537)
endzsa31 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 537

Hát én nem tudom,én már 1 éve szedem a gyt,de még mindíg úgy érzem,hogy nem okés az agyam!Szintén feledékeny vagyok,meg nehezebben is fog.

 

,

Előzmény: babyteve2 (535)
csigaszar Creative Commons License 2007.07.20 0 0 536

Lehet, hogy már elmúlt. Ezt most fogd a melegre :) Nálam hamar elmúlt a feledékenység a gyógyszerszedés után.

Előzmény: babyteve2 (535)
babyteve2 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 535

Ehhez én nem értek ;o)

(Tegnap este viszont szegény kutyák majdnem vacsora nélkül maradtak...meg voltam róla győződve, hogy kaptak már kaját. A fiam még kérdezte is, de mondtam, hogy már ettek. Aztán, amikor minden mozdulatomra, amikor a konyha felé indultam, árnyékommá váltak, elkezdtem gondolkodni...és rájöttem, hogy kimaradt a kaja...) Ha szedem a gyógyszert, akkor ez mikor múlik már el? (vagy eddig is hülye voltam, csak nem volt mire fognom? :o)))))

Előzmény: csigaszar (532)
Zitka Creative Commons License 2007.07.20 0 0 534

Ugyan nem engem kérdeztél, de azért kommentezem. :-)

 

 

a sikeres fogyás titka a pajzsmirigy optimális szinten való muködtetése a diéta alatt

 

Gondolom, erre a félmondatra utaltál. Nos, szerintem is belepiszkál a pajzsmirigy működésbe, ugyanis a pm. alapvetően _önmagában_ is optimálisan működik. (Persze a mi esetünk más, de mi pm-betegek vagyunk. )  Ennek a cuccnak a forgalmazói azt próbálják - szerintem - sugallni, hogy az elhízott embereknek nem működik optimálisan a pajzsmirigyük. Pedig ez nagyon nem igaz!!!! Egy részüknél valóban fenn álhat az az eset, hogy nem diagnosztizált alulműködés áll a hízás hátterében. No de hány % lehet ez??? 10?

A többi simán lehet rossz táplálkozás, mozgásszegény életmód, stb. stb.

No ezeknél a cég által "optimálisnak" marketingelt pajzsmirigy működtetés nagy valószínűséggel mesterséges túlmüködtetés. :-(   Nem ez az egyetlen ilyen szer, ami így fogyaszt. :-((((  Aztán utána évekig kezeltetheti magát a t. páciens... :-(

Előzmény: Saléva (533)
Saléva Creative Commons License 2007.07.20 0 0 533

Sziasztok! Leon!

 

Egy ismerősöm ajánlotta az alábbi fogyókúrás port. Turbo Slim.

Elolvasva a leírását, ez szerintem túlműködést kreál. Lehetséges? Tényleg jól lefogyott gyorsan. Nade a Basedow-val én is 49 kg voltam. www.idealbody.hu - letölthető prosp. - turbo diéta útmutató.

 

üdv Saléva

csigaszar Creative Commons License 2007.07.19 0 0 532

Úgy tudtam, hogy ha gyógyszerrel többet viszel be, mint amennyi szükséges a szervezetnek, akkor a szervezeted a természetes hormont tartja vissza, vagyis abból kevesebbet termel. Persze ha a max 250-nél többet szednek, akkor nem tudom mi történik, illetve akkor biztos túlműködik. Elég hülye, aki egészségesen ezzel kísérletezik.

Amúgy nekem sincs betegségtudatom és a gyógyszerszedés sem okoz gondot, de azért reggel néha elgondolkodom, hogy most bevettem vagy nem, de végül mindig beugrik, hogy bevettem, azt hiszem :)

Előzmény: babyteve2 (523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!