Keresés

Részletes keresés

sakraf84 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10732
Sziasztok!

Azt hiszem ez a topik kicsit félre csúszott. Normális párbeszéd helyett észosztás megy.
Egyébként a kezdőkről annyit, hogy én vettem a fáradtságot és átfutottam ezt a pár száz oldalt (!), de még ezután is voltak kérdéseim. Ti most azon vagytok felháborodva, hogy valaki kérdezni mer??
Abban a "bizonyos" hozzászólónak igaza van, hogy kicsit fel van fújva a dolog!! Természetesen a rutinos termesztők tanácsait célszerű megfogadni, aztán idővel mindenki tapasztal jót, rosszat és másként csinálja!

Üdv
Arth_ur Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10731
Akármi volt is a meglepetés, biztos nincs igazad!!! ;)))
Mer' te is csak "egyes FANATIKUSOK" vagy, vagy "beteges,mániákus tartó"... Ezt most így hirtelen nem is tudom melyik, de lehet, hogy mindkettő egyszerre! :)
Előzmény: Törölt nick (10727)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10730
Egy kis feszültség oldás:
1:Citrus lumia"Pyriformis"
2:Egy asztal szépség
3:Szépségek a Bambusz vonalában
Előzmény: Törölt nick (10723)
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10729

 

 Még te írsz nekem kultúráról? :-) Egy szóban két hiba?! Inte- :-) na, hogy is kell írni? Ezt csak spiceyrobnak írom, más ne válaszoljon :D

Előzmény: spiceyrob (10719)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10728
Én is sört használok!! :)
Főleg melegben, nagyon jól esik! :)
A belső florámnak jót tesz!! :)
Előzmény: Arth_ur (10714)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10727
Igazad van, én kipróbáltam, Poncirus kiültetve és cserépen, egy idősök.
Nagy volt a meglepetés!
Előzmény: Arth_ur (10722)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10726
Ja, bírom a dolgokat és jókat röhörészek, bocsi. :)
Nincs értelme felhúzd magad, úgysem fogják elolvasni, mert lusták!
Quicktor óriási munkát fektetett a web lapjában és elolvasták?



Előzmény: Luigi50 (10715)
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10725

Spiceyrob !

 

 Nézd meg, hogy mire válaszolok, s nagyon sajnálom, hogy nem érted meg, hogy mi nem más országokban vagyunk és Magyarországon vagyunk. Én és mások is az itteni körülményekre vonatkozóan próbálunk segíteni a kezdőknek. Az ostobát meg köszi =o)

Előzmény: spiceyrob (10719)
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10724
Kedves spiceyrob ! Már írtam, hogy győztél, nem? Nem értem mit idegeskedsz :-)
Előzmény: spiceyrob (10719)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10723
Én meg amellett nem tudok elmenni amit te írsz.Nem miattad hanem azok miatt a kezdők miatt akik szeretnék a szép egészséges citrusok nevelését megtanúlni.A "más
országokban"témáról csak annyit:milyen személyes tapasztalatod van egy olasz vagy
izraeli citrus ültetvényről?Meglepődnél tőle ahogy látom a megközelítésed.Az a hason-
latod,hogy "mint itthon az almafát"az ott nem jó,hogy már itthon az almafát sem jól kezeljük/tisztelet a kivételnek/mert ha így tennénk akkor a mi almáinkat vennék és
árulnák egész Europa üzletház polcain.De nem ez van:tanúlmányozd,hogy miért pl.-ul
dél-Tirolból veszik/olaszoktól/és miénket meg miért legfeljebb lé almának.
Előzmény: spiceyrob (10711)
Arth_ur Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10722
OFF:
Inkább ne ajánld! Láthatólag rajtad sem tudott segíteni... :)))
Próbáld már meg inkább kulturáltan, topikba-rondítás nélkül!
ON:

Egy edényben nevelt növény, mivel korlátozva van a gyökérnövekedése, a víz és tápanyagellátása, nem tud olyan erős és szívós lenni, mint egy szabadföldben tartott. Már írtam: próbáld ki, és meglátod!
Előzmény: spiceyrob (10720)
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10721
Örjííítő ez nem lehet igaz !!! Igen más országokban vannak OOOOroszlánok, Jegesmedvék, Krokodilok Stb ÚÚÚgy értem szabadon. Nálunk meg nincsenek-Jééé!!!?? Vajon miért ??? Minek ir ez a spicey egyátalán ?
Előzmény: Arth_ur (10717)
spiceyrob Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10720
nem lesz sérülékenyebb egy cseresznyefa,ha dézsában neveled...az a baj,hogy ti beteges,mániákus tartók vagytok,akiknek csak ez körül forog az élete......ajánlok egy pszichológust...
spiceyrob Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10719
LUIGI50!!!Hogy te milyen ostoba vagy!!!oLVASD EL MEGINT MIT ÍRTAM HA NEM TUDOD FELFOGNI!!!!!!Én a más országokban való témát arra írtam,hogy ti írkáltok olyanokat,hogy óvjuk a széltől meg ilyeneket,és én erre írtam,hogy az ültetvényeken se védik tőle..továbbá:én a teleltetésről azt írtam,hogy semmi baja sem lesz ha meleg helyen telelted,mivel én 20 fok körül teleltetem.TE ÍRTAD,HOGY CSAK 5-10 FOK KÖRÜL LEHET TELELTETNI.Ha nem bírod felfogni,hogy az ember mit ír,az eléggé szomorú..az intelligencia-hányadosod nem lehet valami magas...
Arth_ur Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10718
Csatlakozom hozzád!
Esetleg valaki testes vörösborral nem akar permetezni?
Az a másik "permetszer", amivel megelőző kezeléseket folytatok... magamon. :)))
Előzmény: Luigi50 (10716)
Arth_ur Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10717
Én is nehezen megyek el a sok baromság mellett.
Pl. nem kéne a spanyolviaszkot főtanáni, kérem tisztelettel!!! >:(

Tarts légyszi egy alma, vagy egy cseresznyefát dézsában 1-2 évtizedig, aztán megtapasztalod mennyivel gyengébb, sérülékenyebb úgy, mint a szabadföldben növő.
Addig is, amíg ez kiderül számodra is, olvasd el figyelmesebben a hozzászólásokat, hogy ne írj még egyszer ilyen általánosító hülyeséghalmazt a topiklakókról.
Jó önvizsgálatot és önmérsékletet kívánok! :)
Előzmény: spiceyrob (10711)
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10716
Na na kedves Artur !!!!Legyünk már nyitottak az Újra-))) Csak a permetezésnél ott legyek-)))) Hátha nekem is jut-)
Előzmény: Arth_ur (10714)
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10715
Itt vagy ?? hát ugy látszik öregszem-) Meg akkor sokan mások is. Lehet,hogy felesleges minden üvegház fűtttés meg stb ??? Így lemeradtam volna ???Szeeeerinted ?
Előzmény: Törölt nick (10710)
Arth_ur Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10714
És egyébként is tudhatnád, hogy azokban a más országokban is hektoliterszámra permetezik sörrel az ültetvényeken citrusokat!!!
;)))
Előzmény: Luigi50 (10713)
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10713
Azt hiszem lépnem kell ! Sajnos ilyen (észérvek) előtt Meg kell hajolnom. Hiába nincs mit tenni. Igaz ami igaz más országokban kint telelnek a citrusok -)) Te miért viszed be ? Ez már csak gonoszkodás a részemröl ugy,hogy bocsi. Üdvözlök mindenkit és sok sikert a további citrusneveléshez. Legyőőőztek-)) Ja a sörtöl szép fényes a levele-))
Előzmény: spiceyrob (10711)
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10712

Okos vagy. Más országokban ? Ez jóóóó ezt megjegyzem-)))

 

Előzmény: spiceyrob (10711)
spiceyrob Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10711
Hali!Na szóval nem tudok elmenni a sok baromság mellett amit egyes FANATIKUSOK írkálnak ide.ÚGY CSINÁLTOK MINTHA EZEK A MEDITERRÁN GYÜMÖLCSÖK TÖRÉKENY PORCELÁNBÓL LENNÉNEK!!!!!Nekem van citromfám évek óta,gyönyörű szép és terem rajta a sok citrom bőségesen.A marhaságok amiket írkáltok:-óvjuk a széltől-óvjuk a közvetlen naptól-csak hűvös helyen szabad telelteni stb...ELFELEJTITEK,HOGY EZEK GYÜMÖLCSFÁK,MÁS ORSZÁGOKBAN AHOL NAGYÜZEMBEN TERMESZTIK ANNYIT ÉR ÉS OLYAN TÖRŐDÉST KAP MINT NÁLUNK ITTHON EGY ALMAFA!!!!!Nem hinném,hogy a nagy citrus ültetvényeket védik a széltől meg az erős napsűtéstől....nem üvegbúrában nevelik a fákat.......a melegteleltetésről:ÉN MINDEN ÉVBEN a konyhában teleltem a növényt AHOL ÁTLAGOSAN 20!!!!!! FOK VAN!!!!Semmi baja nincs...Amit egyedül különleges dolgot teszek vele,az az hogy sörrel tisztogatom a levelét és esővízzel permetezem a levelét.Ez eléggé beteges,hogy egyesek azt írják hogy szinte mindentől óvni kell a fát....ez baromság....Csak itt nálunk egzotikum,más országban annyit ér mint egy cseresznyfa...Én nem féltem,nyáron kint van az udvaron,éri szél,nap eső és semmi baja sincs...ennyi......
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10710
:):):)
Előzmény: Luigi50 (10709)
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 10709

 

 Kedves Martin !

 

 Szrintem te ne citrust tartsál hanem SSSSSzünetet !!! IIgen lehet az Olasz citrust melegbe teleltetni ! Sőőőőt sósavval locsolni ! Csaaaak nem jó neki !!!!!! Érrrrted ?? 

 Bocsi ,hogy ingerülten ííírok, de Sjohn is, én is irtuk mit kell csinálni. Mit nem értesz ????? Ha meg ennyire kezdő vagy, olvasd át a fórumot, ne sajnáld rá az időt. Tehát úgy kell teleltetni mint a többit 5-10 fok maximum. Ha megteheted.  Melegebb hőmérsékleten is megmarad, csak akkor nem virágzik, vizhajtás stb. hadd ne írjuk már le ezredszer. Üdv: Lajos

k.martin Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10708
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az olasz óriáscitromot tarthatom télen a szobában (20-23C)?
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10707

 

 Kedves Mindenki !

 

 Ezt a hozzászólást most azért írom, mivel nekem van egy 36 éves narancsfám és egy 36 éves citromfám is, amelyek magoncok, továbbá sok nemes citrusom van, rég óta foglalkozok velük.

 Teljesen felesleges vitatkozni  a magoncok termőképességén. Inkább mindenkinek ajánlanám, még aki nem ér rá, annak is, hogy olvasgassa végig a fórumot. Ott már többször leírták, leírtuk, hogy a magoncok csak későn teremnek, még ideális körülmények között is.

 Ha pedig nem ideálisak a körülmények, akkor úgy jártok, mint én, hogy a 36 éves fáim közül egyetlenegyszer termett a citromfám (igaz, azok nagyon szépek és bő levű citromok voltak) , de hát ez a kiszámíthatatlanság. A narancsfám egyszer sem.

 Narancsnál pedig egyáltalán nem biztos, hogy élvezhető lesz a gyümölcs. Mert ugye a citrom az legfeljebb savanyú =o)

 Mindenkinek ajánlanám, aki nem tudja a maximális feltételeket biztosítani, tehát tápanyag, típusföld, teleltetés, páratartalom, üvegház, stb. -de szerintem ezeket már Quiktor leírta-, biztosítani, az inkább oltsa vagy szemezze a magoncait.

 Én amit most leírtam, nem a könyvekből olvastam ki, ez a saját tapasztalatom. Természetesen - és ez a kiszámíthatalanság- hogy pl a narancs több csírás növény, tehát esetleg (!!!!!)  lehet az anyanövénnyel megegyező tulajdonságú a magonc is. 

 Még egyszer, kedves mindenki, ezért kellene végigolvasni a topicot, nem sajnálva rá az időt, mert itt már többször leírták (nálam okosabbak is), Jozsó48, Kurdi Laci, jozsefh2 - hogy csak azokat említsem, akiket én ismerek. És természetesen Quiktor, aki komoly munkával összegyűjtötte saját és mások tapasztalatait. Ennek az oldalnak a linkjét vissza lehet keresni a topicban és betenni a Kedvencek közé :-)

 Tessék olvasgatni, mert másnak sincs arra ideje mindig, hogy amit századszor kérdeznek, ugyanazt két oldalon keresztül ismételje.

 Még valami a magoncokkal kapcsolatban: vannak olyan citrusok, amik magról is vethetőek, és az anyanövénnyel megegyező tulajdonságúak lesznek.

 

 Üdv: Lajos

1ibolya Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10706
Még azt hozzátenném,hogy nem a magam érdemeit helyeztem előnybe,mert kezdő kertészként még oltani sem tudok.Viszont vannak itt komoly szaktekintélynek számító kertészek is...
1ibolya Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10705

Ha 60 éves lennél,nem így gondolnád.+ ha kigyökereztetsz 1 termő ágat azzal foglalkozni kell,párásítani gomba ölözni....Szerintem inkább ez az eredmény....Én több figyelmet fordítok arra a növényre,amelyiket hosszas mérlegelés után veszek meg(pénztárca),mert esetleg nem tudom,vagy csak nehezen tudom pótolni.Nekem is van magról nevelt citrom fám,még Anyu ültette,10-15 éves,de még esze ágában sincs virágozni.

Szóval szerintem jó,hogy mindenfajta növény van,mindenki választhat az izlésének,korának,pénzének megfelelően.De ha Te úgy érzed,hogy a magoncaiddal több eredményt értél el,mint aki oltja,szemzi,nemesíti a fácskáit,akkor legyen tied az érdem:-)

Előzmény: Tamasa (10704)
Tamasa Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10704
Magról kelt citrus félékkel kapcsolatban azt tapasztaltam, hogy sokan leszólják ezeket a növényeket, mivel nem teremnek 3-4 éves korukra mint a szemzett, oltott vagy termő növényről dugványozott citrusok. Saját példa: van a családban 2db mandarinfa 10-12 évesek tavaly meghálálták a türelmet és megmutatták a virágjaikat, reményeink szerint az idei bőséges virágzásból már gyümölcs is érik.
Számomra ezek a magoncok sokkal inkább tekinthetők saját eredménynek, mint a boltban vásárolt termő citrusok amikkel sokan büszkélkednek. Elég jelentős számú citrus magonccal rendelkezem: mandarin, narancs, pomeló, sweetie stb
Ha kérdezik, hogy mikor lesz ezekből termés, azt szoktam mondani, hogy mire a fiam leérettségizik biztosan, most ovis. Én ráérek :-)
Előzmény: Midnightx (10699)
spiceyrob Creative Commons License 2010.06.02 0 0 10703
sziasztok.segítséget kérnék.szeretnék egy fiatal,termő narancsfát vagy narancsfa dugványt ami termő anyanövényről származik.tudna nekem valaki segíteni?már régóta szeretnék.segítséget előre is köszönöm.az e mail címem: spice222@citromail.hu köszönöm amúgy vácon lakom

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!