Keresés

Részletes keresés

Tycho Brache Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1496
Biciklivel jöttem az erdei futópályáról, és az uszoda felé tartottam, akkor láttam. De nem mentem be, mert nem volt vegetáriánus menü, és a frissen csavart narancslé még az alkoholmentes sörnél is drágább volt!
Előzmény: andrej11 (1495)
andrej11 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1495
Gondolom csak kívülről láttad a kocsmát reggel 6-kor, mikor mentél futni...
Előzmény: Tycho Brache (1494)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1494
Valóban előzmények nélküli volt, előző nap dőlt el. Amúgy bármikor meg lehet ejteni egy ilyet, a város kb. 350 km-re van Fehérvártól, azaz nem komoly a távolság, nettó 4 óra alatt simán meg lehet tenni (pedig most esett az eső odafelé), és egy tank benzin Komáromból elég még nagyobb fogyasztású autó esetében is... A szállás az Interhotel Tatra-ban 350CZK/fő/éjszaka, és a közelben van reggel 6-ig nyitva tartó kocsma. Saját szememmel láttam:)

Azt kifelejtettem a hozzászólásomból, hogy ültem is 613-as Tatra-ban, minek hatására megérett az elhatározás a közös Tatra-vétel megvalósításáról reprezentációs célokra.

Előzmény: OPi (1493)
OPi Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1493
hat igen, elegge varatlan volt az a gyorsasag amivel kijutottal szinte elozmenyek nelkul :)
Előzmény: Tycho Brache (1490)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1492
Na jó, meg némi Becherovka, de csak az íze kedvéért...
Előzmény: andrej11 (1491)
andrej11 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1491
"némi sörivás" AHA
Előzmény: Tycho Brache (1490)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1490

Üdvözletem látom elért Benneteket a gyönyörűen iparosított Kopřivnicéből... (http://www.koprivnice.cz/)
Hát igen, váratlan gyorsasággal Moráviába kerültem a hétvégére, nem is akárhová, hanem a Tatra-gyárnak otthont adó városba. Ami önmagában nem számíthat a világörökség részévé nyilváníttatásra, nem úgy, mint a közvetlen tőszomszédságában fekvő Štramberk (http://www.stramberk.cz/), vagy a szintén karnyújtásnyira* lévő Nový Jičín (http://www.novy-jicin.cz/njnew/). (Ez utóbbinak semmi köze a Rumcájszos-Mankás-Řáholec-erdős Jičínhez, de azért szép hely.)
Kopřivnice legnagyobb nevezetessége a Tatra-múzeum (http://www.tatramuseum.cz/). Ide valóban érdemes elmenni, kevés ilyen színvonalas technikai múzeumban voltam eddig.
Természetesen némi sörivás is sikeredett a 3 nap alatt, cseh nyelvtudásom pedig a második kozmikus sebességgel indult fejlődésnek.
Tapasztalataimat természetesen hamarosan közzé fogom tenni a

http://www.mujweb.cz/cestovani/prahapivo/

oldalon is, feltéve, hogy megírom, és Pivovar webmešter felrakja...

További bosszantásotokra közlöm, hogy pénteken pedig České Budějovice és Český Krumlov irányába távozom el, természetesen szakmai jellegű utazásra...

* Karnyújtásnyi távolság: az a távolság, mely az ember (Homo Pivnicus) vállízülete és az asztalon előtte elhelyezkedő söröskorsó füle között mérhető.

Előzmény: OPi (1484)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1489
Sajtos, ezt velünk is megpróbálták megtenni, de nem voltunk annyira ittasak, hogy ne vegyük észre a túlszámlázást

Fatboy

Előzmény: bacee (1487)
Domine Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1488
Sziasztok
Hazértem én is Prágából. Az egyik legkellemesebb dolog, hogy tényleg megnyílt az U Pinkasu nevű kiskocsma.
Nem akarom ismételni az elöttem szólót, csupán kiegészíteném annyival, hogy az étlapot kicsit megreformálták.
Az egyszerű sörsajtok közül megszünt az a kellemesen megpúpozott pirítós káposztával amit itt lehetett enni. Kár érte.
A Don Giovanni Hotellel szemben van egy tűrhető szállás ha érdekel valakit. WC, Fürdő a folyosón. Viszont csap van a szobában :-) Így nem kell mindig kimenni.

Folyt köv. de most nincs időm

bacee Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1487
Hali Mindenkinek!
Sikerült megjönnöm. Szóval két hír. Az egyik, hogy végre megnyílt a Pink ász. Teljesen felújították, úgy néz ki mint egy pub. Gyönyörű az egész(csak a hangulata tűnt el), lágyan szól a cseh vurslizene, és még mindíg finom pazdrojt csapolnak. Az árak ezzel ellentétben érdekes módon nem változtak, viszont átvágták az asztalunkat vagy 20 sörrel. Viszont a pincehelysége hajnal 4-ig van nyitva. A hely elég nagy, s mivel még a csehek sem igazán értesültek arról, hogy kinyitott színte mindíg van benne hely.
A másik: az említett ökör baráti kör csak csütörtök esténként találkozik, tavaly volt az 1400-ik találkozójuk.
A közlekedés agyhalál, amúgy szinte már csak a Kampán látszódott az árvíz nyoma...
OPi Creative Commons License 2002.11.03 0 0 1486
TB van csak kinn :-(
Előzmény: Pivovar (1485)
Pivovar Creative Commons License 2002.11.02 0 0 1485
Söröt nem is isztok? Megrovás! :)
Előzmény: OPi (1484)
OPi Creative Commons License 2002.11.02 0 0 1484
szolgálati közlemény

Tycho Brache mindenkit üdvözöl Koprivnicéből némi kis becherovka társaságából. Tátra múzeumot ajánlja mindekinek!

Fatboy Slim Creative Commons License 2002.10.31 0 0 1483
Zmrzlina barátom hiánytalanulj írta le a helyet.
Amúgy, én is nagyon tudom ajánlani, Karlovy Varyval együtt

Mindenkinek jó hosszú hétvégét, barátaim

Előzmény: zmrzlina (1482)
zmrzlina Creative Commons License 2002.10.31 0 0 1482
Én már jártam ott, a város cseh neve Mariánské Lázně, közel a német határhoz. Karlovy Vary után a vidék második jelentősebb fürdővárosa, a közelében fekszik Cheb ősi német város szép műemlékekkel és a sorban harmadik Františkový Lázně, szintén fürdőváros. Ezekre a helyekre a hazai betegek már ritkán jutnak el, szinte minden ingatlant, hotelt felvásároltak az oroszok, akik felettébb jól érzik magukat Csehországban.
Előzmény: IstraFun (1480)
OPi Creative Commons License 2002.10.31 0 0 1481
Novemberben pedig mar jo lenne megejteni . . .
Előzmény: Pivovar (1479)
IstraFun Creative Commons License 2002.10.31 0 0 1480
Sziasztok! MarienBad-ban járt-e már valaki. Oda szeretnénk utazni, (Kedvezményes szálláshoz jutottunk)De a helyet nem ismerjük...

Ha valaki ismeri... KÖSZI!

Pivovar Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1479
Már majdnem létrejött egy regionális topictali, de nem.
Figyeld a topicot, és lehet, hogy nemsokára lesz egy :)
Előzmény: Domine (1475)
Pivovar Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1478
Egyfelől stimmel, másfelől viszont amikor "nem kell sörözni", akkor még közelebb :))
Előzmény: Tycho Brache (1474)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1477
Óriási csalódást fogok okozni: innen a IX. kerületből származom és innen szeretem a cseh fővárost, Csehországot és a jó sereket.

Fatboy

Előzmény: Domine (1475)
Domine Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1476
És, bosszantásképpen legyen szabad megjegyeznem, hogy ma este 20.50-kor indul a vonatom a Nyugati-ból egyenesen Prágába.
Domine Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1475
Üdv mindenkinek
Remélem hallotatok már Aszódról és tudjátok hol van.
Megemlíteném, hogy ott is van egy lelkes kis csapat akik nagy Prága rajongók. Igaz nincsenek sokan, de annál nagyobb tisztelettel gondolnak erre a gyönyörű városra. Évente két-három alkalommal keressük fel Prágát. Ezenkívül még évente egy kirándulást teszünk Észak-Csehország különböző kisvárosaiba.
Szívesen felvennénk a kapcsolatot hasonló baráti körökkel. Egy kis eszmecsere néhány korsó sör mellett, senkinek sem árt. Gondolok itt arra, hogy egy kis egyeztetéssel megoldható, hogy mondjuk kint találkozzunk magyar barátainkkal a Vizilóhoz címzett kocsmában.
Olvastam, hogy sokna vannak itt Székesfehérvárról. Gondoltam jelzem, hogy Aszód is itt van..

Tycho Brache Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1474
Veszprémbe elég jó a buszközlekedés Fehérvárról, ez tehát nem akadály :) (Jól lokalizáltalak, ugye?:)
Előzmény: Pivovar (1466)
Domine Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1473
Ha megmondja valaki hogyan tudok képet feltenni, szivesen megosztom mindenkivel, hogy miről is beszélünk. Az Ökör-köri szakik tábláját.
bacee Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1472
Amúgy a Malovankánál (a 23 végállomása(asszem már megszűnt)) van Prága egyik vasúttörténeti nevezetessége. Legalábbis szerintem. Szép park közepén villamosvégállomás(ahol kb az utolsó tíz évben nem volt villamos). Szóval a park közepén a két vágány fölé építettek egy gyalogos felüljárót. Elég mókásan néz ki. Tiszta rozsda, szerintem le is van zárva. Valószínűleg volt egy felesleges felüljárójuk, és a gyárudvaron elfogyott a hely...
zmrzlina Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1471
Az alkohol "a nők memóriáját még védi is, és élesebbé teszi elméjüket." Azt hiszem, éppen erre van szüksége a feleségemnek. A néphit szerint a rendszeres sörfogyasztás nagyobbá és feszesebbé teszi a lányok melleit, úgyhogy hölgyeim bátran vágjanak bele, szebbek és okosabbak is lesznek.
Előzmény: Tycho Brache (1465)
bacee Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1470
van egy Ökörbaráti társaság(vagy mi a szösz a nevük) . Heti pár alkalommal összejönnek. Egyszer volt szerencsém megpillantani(felpillantani), szóval kopaszodó, korosodó, pocakosodó urak( pont mint a Tigris törzsgárdája, vagy bármelyik külvárosi kricsmié). A szám pedig a "taggyűlések száma". Ha jól emlékszem, úgy 1200-1500 körül járhatnak. De hétfőre pontos számot mondok...
Majd megpróbálok gondolni rátok
Bacee
Előzmény: Domine (1469)
Domine Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1469
Köszi a segítséget, valószínű, hogy az lesz az az utca.
Az Ökör az egyik kedvenc sörzőm Prágában. Viszont egy rejtély ott is van. Biztosan láttátok a falon a kis táblákat Sezeni felirattal és mellette egy dátum. Mi ennek a jelentése. Ha érdekel valakit miről beszélek szivesen felrakom ide a fényképét a kis tábláknak. Találjuk ki közösen miről is szól ez a kis felirat
Pivovar Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1468
Bocs, az az utca nem Hládek, hanem Hládkov, de a szótő gondolom, stimmelt...
Előzmény: Pivovar (1461)
Pivovar Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1467
Ez nem az a jelenség, amikor a nők még hosszú évekig emlékeznek egy-egy általunk elkövetett - harmadnapra elfelejtett - enyhébb szalonspiccre? :)
Előzmény: Tycho Brache (1465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!