Keresés

Részletes keresés

hunyoka Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2135

Üdv Mindenkinek!

Meg tudná valaki mondani hogy 120 liter vizet ugyanolyan hőmérsékletre felmelegíteni villannyal (éjszakai áram) vagy gázzal éri e meg jobban?

Köszönöm előre is!

dejódió Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2134
dejódió Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2133
Előzmény: lez078 (2128)
Dunit Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2132

 Hát úgy nehéz értgékelni, hogy a :

  "a többi hulladék és ingyen kapom."

 

 

 mivel csak az ár szerepel,  az ingyen,  a mennyiség meg nem.

 Azután a másik :

  "Ki a fene tudja, hogy 5 év múlva mennyi lesz a gáz, lehet messzemenően drágább lesz, mint a villany."

 

 

 azon lehet filózni, hogy a jellenlegi arány a gáz: villany az 1 :4 -ről egy picit kedvezőbbre fordul, de hogy megforduljon, sőt hogy  csak 1 :1 legyen. Az kizárt. Ahhoz még   +  három paksi erőmű kellene.

 Mondjuk a kondenzációssal nyertél volna valamit, de 120 -ról 40 -re biztos nem csökkent volna, az meg hogy a cső vas vagy réz egyáltalán nem számít energetikailag. Sok más előny persze akad.

 Szerintem ekkora házban  hogy meglegyen a biztonság érzeted vegyél 2 - 3 db. elektromos kütyűt, a lególcsóbbat a többi pénz meg költsd másra !!

 

Előzmény: kendu (2127)
lez078 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2131

Nekem vezetékes volt ez az egy telet üzemelő.

Most egy siemens-t néztem ki igaz a duplája az ára.

http://vezuv.hu/termek/rdj_10_napi_progdigitalis_termosztat.html

 

Van még egy technoline nevű, ez is sokat tud, kérdés ennél is a meddig...?

http://www.electropark.hu/technoline-tm-3280-rf-p92306.html

Van esetleg tapasztalata vkinek a fentiekkel?

 

Előzmény: KömKel (2129)
kendu Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2130

Én harmadik szezonomat kezdem RF termosztáttal, egyszer jártam úgy, hogy nem kapcsolta ki a kazánt. Elemet cseréltem és azóta is megy. Kb 10 méterre van a vevő és a termosz egymástól 2db B30-as falon és 2db válaszfalon keresztül működik.

Egy dologra kell figyelnem: szezon előtt mindíg új elemet teszek bele és mindíg márkás alkáli elemet. Most pl Sony van benne, nem is volt túl drága és a régi még a távirányítóban, órában, elemlámpában sokáíg megy.

Ennyi. Semmi bajom nem volt vele, soha. Ha jól emlékszem valahogy be lehet hangolni a frekvenciát, csak most így fejből nem tudom hogyan, de a kézikönyvben megvan.

Próbáljátok meg ezt az elemes dolgot, hátha nektek is bejön. Én most asszem 920 Ft-ért vettem 6db Sony alkáli elemet, Úgyhogy a gyereknek is el vannak látva a játékai egy időre.

Előzmény: KömKel (2129)
KömKel Creative Commons License 2012.10.23 0 0 2129

Nekem is van jópár ismerősöm/ügyfelem, akiknél az RF-es Computherm nem működik megfelelően.

A vezetékessel az égvilágon semmi baj nincsen, de az RF nem igazán sikerült megbizhatóra...

Előzmény: lez078 (2128)
lez078 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 2128

Ez szuper dolog amiket írtál, de más gyártmányú nem tudja ezt?

Azért kérdezem, mert nekem most halt meg egy(!) szezon után a computherm termoszom. kazánt nem kapcsolja ki....persze gari már nincs.

Tavaly tavasszal vettem.

Kollegámnak az RF változat szintén nem műxik, az nem kommunikál a fejegységgel. Az is egy éves.

Szóval más márka van ami ezt tudja? nekem két szintes a ház, azt kellene külön vezérelni, melyik mikor menjen.

 

Előzmény: dejódió (2121)
kendu Creative Commons License 2012.10.23 0 0 2127

Ez most úgy van, hogy nekem csak a gáz kerül pénzbe, a többi hulladék és ingyen kapom.

A tavalyi fűtés úgy nézett ki, hogy a felfűtést mindíg a vegyes kazánnal csináltuk és utána mindíg a gázzal tartottuk a meleget. Lehet első hallásra soknak tűnik a tél átvészelésére fordított 120 rongy, de ha azt nézzük, hogy szeptemberben már sokszor kellett fűteni és még április végén is be be kapcsoltuk a gázt, akkor már nem is vészes. Van kisgyermekünk, ezért tényleg nem volt soha 21 foknál hűvösebb.

Ja, kombi turbo gázkazánt vettünk, nem kondenzációst, szóval nem kell elvárni, hogy 40 rugóból kifűtök egész télen. Megaztán régi acél csövek a fűtésben, nem vékony réz, szóval nem hiper-korszerű felújítást végeztünk, csak a 20-25 éves kazánt és radiátorokat cseréltük le zsír újakra.

 

Épp ezért nem akarok már a központiba invesztálni túl sokat. A vegyes kazánunk 1984-ben lett gyártva. Mi 2005-ben vettük a házat, gőzöm nincs, hogy milyen állapotban van, nem tudom mennyit és mivel fűtöttek benne. De egy házban mindíg van tüzelni való hulladék, szóval azt még biztos veszek egy újat. Egyéb fűtés korszerűsítés mindenképp a villanyos irányba fog történni. Ki a fene tudja, hogy 5 év múlva mennyi lesz a gáz, lehet messzemenően drágább lesz, mint a villany. A mai politikai rendszerben, csak egy határozat kell és mindjárt a feje tetején áll az egész "közmű világ". Viszont, ha lesz 3 módozatom a fűtésre, akkor csak nem fagyok tán meg...

Előzmény: Dunit (2125)
dejódió Creative Commons License 2012.10.23 0 0 2126

Kevés az adat:)(

Előzmény: kendu (2122)
Dunit Creative Commons License 2012.10.23 0 0 2125

 OK. , de ez a 120 eft csak a gáz vagy az összes egyéb fűtőanyag is ?

 

 Ha az utóbbi, akkor nagyjából egy átlagos ház, se nem jó,  se nem rossz.

 ha csak a gáz ennyi, akkor mennyi a plusz még ??

Előzmény: kendu (2124)
kendu Creative Commons License 2012.10.23 0 0 2124

73

Előzmény: Dunit (2123)
Dunit Creative Commons License 2012.10.23 0 0 2123

 Hali !

 Na de mekkora az a ház ?

 62nm , 96 nm netán 146 nm ?

Előzmény: kendu (2122)
kendu Creative Commons License 2012.10.23 0 0 2122

Sziasztok!

Mi manapság a leggazdaságosabb elektromos fűtés? Kb 5 évem van a házam energiatakarékosabbá tételére, tavaly megvolt a gázkazán és radiátor csere. Jövőre nyílászáró csere és ha sikerül, akkor a vegyes tüzelésű kazán cseréje. Mondjuk lehet, hogy utóbbi nem fog beleférni, csak később.

Tervben van saját áram termelése is, szélgenerátorral és napelemmel is, de ez aztán már tényleg távlati terv, az 5 évnek a vége felé fog csak beleférni. Ehhez kapcsolódik egy harmadik fűtési (neadjisten hűtési) megoldás pusztán elektromos platformon.

A lényeg, hogy be akarom biztosítani magam minden szinten, nem akarok fázni, bármit is hozzon a jövő.

Az elektromos fűtés akárcsak a gáz és a vegyes az egész házba kellene, hogy fűtsön: konyha, folyosó, WC, fürdőszoba és két nagyszoba. Ezekből leginkább a két szoba ajtaja szokott csukódni, a többi általában nyitva van.

Szóval hol tart jelenleg az árban is elérhető tehnika? A norvég paneleket ismerem, illetve sokat olvastam róluk, a klímákat már kevésbé és az elektromos kazánokról is olvastam kicsit.

 

Amúgy a ház szigetelése nem olyan rossz, de nem is a legjobb. B30-as tégla, kívül 5 centis hungarocell, 60 centis födém, felül perlittel. Soha nem penészedtünk és szinte soha nem fáztunk. Arra mindíg is vigyázunk, hogy a lakás hője ne ingadozzon túl sokat.

Jelenleg a vegyes kazánba papírral és raklap hulladékkal fűtünk, leginkább felfűtésre jó ez a megoldás, de pl idén még nem kellett a gázt bekapcsolni. Tavaly ugyanezzel a megoldással, plussz éjszaka gázzal, kb. 120 ezerből megúsztuk a telet és ebben benne van a fürdés, mosogatás, ugyanis az is gázról megy. Kb 4 éve nem volt nálunk 21 foknál hidegebb és naponta kb 15 órát voltunk itthon, szóval elég sokat kellett fűteni.

 

Tehát, az érdeklődésem pusztán információ szerzés és gyűjtés miatt vezetett ide, tudni szeretném, hogy hosszú távon kivitelezhető-e normális összegért és egyáltalán érdemes-e foglalkoznom a témával.

dejódió Creative Commons License 2012.10.23 0 0 2121

Hiába, reggel van  még, pontosítok:

A lentihez kell 2 kiegészítő termosztát 4 helyiség esetén és a vezérló dugaljak.

 

Tehát pontosan 4 helyiséghez:

 Q8RF 1 komplett szett 2 szabályzóval kb 18000FT

Q8RF  digit termosztát 2 db  össz kb 11000FT

Q1RX Rádiós dugalj 4 db  össz kb 6000ft/DB=24000ft

Zónaszelep DN...A 2200-3000FT/ db méretfőggő 4 db max 12000 FT

------------------------------------------------------------------------------------------

Együttesen  65000 FT bruttó

+ költség a kiépítés díja de megoldható házilag is, talán a radiátor szelepcserék neccesek. Így helyiségenkénti tényleges szabályzást kapunk ami indítja a fűtést ha kell de csak ott ahol kell.

Elég takarékosnak tűnik így fűteni.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Q8RF MULTI ZÓNÁS, DIGITÁLIS, PROGRAMOZHATÓ, RÁDIÓFREKVENCIÁS SZETT 2 DB DIGITÁLIS TEMOSZTÁTTAL
 
A készülék alapcsomagja két termosztátot és egy vevőegységet tartalmaz. Igény esetén a berendezés további két termosztáttal és egy COMPUTHERM Q1 RX típusú -vezeték nélküli termosztáttal vezérelhető- dugaljjal is bővíthető. A vevőegység fogadja a termosztátok kapcsolójeleit, vezérli a kazánt és parancsot ad a fűtési zónaszelepek (max. 4 zóna, zónánkénti terhelhetőség 230V AC/max: 1A /0,3Ainduktív/) nyitására/zárására. A fűtési rendszer zónákra bontásával az egyes zónák egymástól függetlenül is, de igény esetén akár az összes zóna egyszerre is fűthetővé válik és így lehetőséget biztosít arra, hogy mindig csak azok a helyiségek legyenek fűtve, melyekre éppen szükség van (pl. nappal a nappali és a fürdőszoba, éjjel pedig a hálószoba). A termosztátok és a vevőegység között a kapcsolatot rádiófrekvenciás összeköttetés biztosítja, ezért a termosztátok és a kazán között nincs szükség vezeték kiépítésére.


  • A termosztátok a hatótávolságon belül szabadon hordozhatók, a kapcsolatot a kazánnal rádiófrekvenciás összeköttetés biztosítja.

  • A zavarmentes működést saját biztonsági kód garantálja.

  • A hét minden napjára külön-külön hőmérsékletprogram készíthető.

  • Naponta 6 kapcsolási időpont beállítására van lehetőség és mind a 6 időponthoz szabadon választható hőmérséklet.

  • Kapcsolási érzékenység választási lehetőség radiátoros fűtéshez vagy padlófűtéshez.

  • Egyszerű programozás, az ismétlődő programok beállítását COPY funkció segíti.

  • Jól látható LCD kijelző, mely mutatja a mért és a beállított hőmérsékletet, az időt, a programszámot valamint a működés egyéb adatait. A beállítást háttérvilágítás segíti.

  • Szivattyúvédő funkció, mely megóvja a kazánszivattyút a beragadástól.

  • 4 különböző lehetőség a program szerinti hőmérséklet időleges módosítására:
  • - hőfokmódosítás a következő programkapcsolásig
    - hőfokmódosítás 1-9 óra időtartamig (partyprogram)
    - hőfokmódosítás 1-99 nap időtartamig (szabadságprogram)
    - hőfokmódosítás a következő kézi beavatkozásig (a programok kiiktatása)

dejódió Creative Commons License 2012.10.23 0 0 2120
Előzmény: dejódió (2119)
dejódió Creative Commons License 2012.10.23 0 0 2119

Egy hőszivattyús minőségi klíma is megoldás, de 160-200e telepítéssel együtt, igaz  3-a 4-e a fogyasztása mintha elektromos fűtést alkalmaznál.

Ha a kültéri egység eltehető valahová.

Ha nem szeretnél hűteni akkor ha csak egy helyiségre kell a beruházás elég nagy, igaz olcsóbban fűtenél vele mint gázzal vagy távfűtéssel, de csak egy helyiséget.

Hűtés esetén a levegpő sűrűségének/falysúlyának  és az ezzel kapcsolatos áramlási tulaajdonságai miatt az egész lakást temperálhattod szerencsés esetben.

Gépválasztásnál óvatosan, magas hatásfokú inverteres japán Fujitsu gép is van már a silányabb fűtésre kevésbé alkalmas és hangos klímákkal egy árban.

Adott esetben nagyon sok(csak hűtés esetén10 év ) garancia is lehetséges, vegyes üzemben 3 év.

Beltéri kültéri nagyon halk.

Kínai eredetű  klíma is van nagyon magas gatásfokkal(5 feletti COP) hasonló áron.

 

Megoldás lehet még a termosztátok cseréje vezérelhetőekre ebből sokféle van.

ha a lakás szétverést furkálást  vezetékelést nem szereted akkor rádiós megoldás.

 

Neked a rásiós vezérlésű szelepkészletes megoldás jöhetne szóba, ha jól értelmezem állandó hőforrás a táv vagy  saját központi fűtés ami rosszul oszlik el a lakásban. 

 

Ebből a legolcsóbb(nem a legjobb) a Computherm programozható szobatermosztát pl a Q7RF  vagy Q8RF kb bruttó 8-10000FT és ehhez elektromechanikus ELEKTROTERMIKUS ÁLLÍTÓMŰ DF 110E a termosztáttal vezérelkhető radiátorszelepek. kb 5-6 e FT Q1RX RÁDIÓFREKVENCIÁS TERMOSZTÁTTAL VEZÉRELHETŐ DUGALJ Radiátoronként szükséges.5-6 e Ft

Ehhez előbb olyan radiátorszelepek kellenek pl  emire ezek rátehetőek(pl termosztatikus szeleptestek  vagy zónaszelep DN 15-21 vagy nagyobb ez csőméretfüggőpl )

Radiátoronként ez kb  2-3 e ft.

 

Összköltség anyag(szerelési segédanyagok és kiegészítők valamint élőmunka nélkül) kb:

 

 

10000FT termosztát rádiós 1 db

6000FT DF110 Állítómű radiátoronként

6000FT Q1RX rádiófrekvenciás dugalj radiátoronként

3000FT zónaszelep radiátoronként

 

Kétszobás lakást alapul véve ez 4 helyiség(2 szoba, fürdő esetleg előszoba vagy nappali):

kb 70000 FT

Nyilván a régi vezérlést le kell venni és ez vinne mindent.

 

 

Csak egy élda de talán segíthettem ötletben.

 

 

Esetleg a nyílászárók cseréje is segíthetne.

 

Előzmény: Ace Combine (2115)
Dunit Creative Commons License 2012.10.22 0 0 2118

  "este és reggel kapcsol be egy fél órára,"

 

 

 Az smafú  !

 Szegény nagynénikém akarta a fizikát megerőszakolni.

 Volt 2 szobájuk. Egy 12 nm -es és egy 22 nm -es. Mind a kettőben egy -egy cserépkályha,  a méret nagyjából a szobákhoz igazítva.

 De  egy időben amig szegények voltak,  csak a kisszobát fűtötték a kiskályhával, aztán a hőt akarták a nagyba átengedni. Ment is az, csak soha sem eleget, mivel csak félórácskára nyitották ki az amúgy ráadásul pici ajtót , így ott mindig fáztak a legmagassbb 15 fokban.

 Aztán amikor lett pénzük,  annyira megszokták ezt a hülyeséget, hogy a pénzüket inkább 2  néha 3 dög kutyára költötték. De továbbra is nyomták, hogy ők szegények.

 46 évig fűtés nélkül volt az egyik,  a nagyobb szoba.

 Kibírták !!

Előzmény: Ace Combine (2115)
Dunit Creative Commons License 2012.10.22 0 0 2117

 Talán egy nagyobb méretű radiátor is lehet megoldás ! Oda !!

 

 Az meg , hogy húz arra,  a   gyógymód egy megfelelő légszigetelés !

 Az elektromos cuccokról : mind a 3 jó. Különféle előnyökkel.

 

 Ahol kisgyermek van ott a baleset miat csak a falon lévő hősugárzó a biztonságos, az olajradiátor se tárol sok hőt mint egyesek tudni vélik.

 A 6 kiló vas és 4 liter olaj semmit sem tárol. Azért olajos, hogy ne legyen tűzveszélyes.

 A földön lévő  elektromos hősugárzók ugyanis tűzveszélyesek. Sokan gyors bugyi szárításra használják, aztán csodálkoznak ha kigyulladnak.

 Amúgy a 3 berendezés üzemeltetése egyformán drága.

 Lególcsóbb egy fali hősugárzó - 5 -6 eft és örök életű. Az olajos rad. 10 - 15 eft, az infra gondolom több !!

Előzmény: Ace Combine (2114)
KömKel Creative Commons License 2012.10.21 0 0 2116

Mindenféle radiátor-szerűség a levegőt fűti.

Az infrapanel a testet melegiti, emiatt gazdaságosabb, viszont a beruházási költsége sokkal magasabb.

 

A radiátrot meg be kell rendesen szabályoztatni...

Szelepeken kell elzárni a többi radiátornál, hogy ebbe a szobába jusson több melegviz, ezáltal jobban melegedne.

 

Előzmény: Ace Combine (2114)
Ace Combine Creative Commons License 2012.10.21 0 0 2115
Lehet hogy nem egyértelmű amit írtam, hogy a szobában van radiátor, ami nagyjából este és reggel kapcsol be egy fél órára, ahogyan a nappaliban található termosztát utasítást ad. A köztes időben eléggé le tud esni a hőmérséklet a rossz szigetelés miatt, de a lakás többi részén viszont nem indokolt egész nap járatni a "rendes" fűtést. Na ezért kéne valami oda. Az elektromos padlófűtés jó lenne talán, de nincs pénz arra hogy felkapják a parkettát:(
Előzmény: Ace Combine (2114)
Ace Combine Creative Commons License 2012.10.21 0 0 2114
Sziasztok!

November közepétől babaszobának fogjuk használni a kis szobát. Sajnos a padló elég hideg, mert a szigetelés nem lett megfelelően megoldva, és húz is a levegő sajnos. Házközponti fűtésünk van, melynek a termosztátja messze található a kisszobától, ezért valamilyen kiegészítő fűtésben gondolkodunk. Csak elektromos jöhet szóba, lévén a társasházi lakásban nincs gáz.

Melyik a leggazdaságosabb megoldás? Infrapanel? Elektromos konvektor? Olajradiátor?
10 m2 az egész szoba.

Köszönöm előre is!
KömKel Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2113

Egy korrektül számitott hőigényszámitásnál benne van a napsugárzás okozta hőnyereség is konkrétan számokkal.

 

Nálam is sok-nagy ablak van déli irányban, a max hőigényem 9.6 kW, ha nem nézem a téli napsugárzás hőnyereségét akkor 10.8 kW

Természetesen a 9.6-ra méreteztem a fűtést, és nekem sem igazán kellett még fűteni.

Előzmény: Biovadász (2112)
Biovadász Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2112

Nekem is mindenki megmondta, hogy ingem-gatyám rá fog menni az elektromos fűtésre.

Az első villanyszámláig izgultam. Utána már nem.

 

Értem én, hogy a fizika nem hazudik. Ha tényleg minden adat benne van.

 

Van aki annyival számol, hogy légköbméter annyi, szigetelés ilyen, akkor az energiaigény ennyi, meg annyi.

Aztán hogy az a ház egy völgyben van erdőben kis ablakokkal, vagy déli domboldalon nagy üvegfelülettel, ahol ha süt a nap nappal nem is kell fűtés, már igen kevesen számolják bele. (pl látom hogy már mindenfele füstölnek a kémények, nekem még nem kell fűtenem. Ma is szépen süt a nap, függönyöket elhúztam, déli domboldal, napkeltétül napnyugtáig szépen körbesüti a házat. Estére kb 24 fok lesz, reggelre ez lemegy 22-re)

Kiépítés költsége, egyéb költségek, karbantartás, javítás, vezérelt áram, akármi, csomó tényező ami csökkentheti a különbséget.

 

Mindezeket beleszámolva is természetesen vannak olyan feltételek, ahol roppant mód nem éri meg. Pl a szomszédomnak, akinek hasonló méretű házban csak a gázszámlája több, mint nekem a villanyszámlám, amiben a fűtésen kívül a bojler, sütő, világítás és minden egyéb elektromos cucc benne van. (kicsik az ablakai, sok fa és a másik szomszéd háza árnyékolja, stb.) Nála az energia költsége messze elnyomná az egyéb költségeket.

Dante001 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2111
demográfiai háború Creative Commons License 2012.10.13 0 0 2110

Mindenkinek jó napot

Egy kis adalék/lecseréltem a konvektorokat kondenzációs kazánra

Tehát még nem fűtöttél semmit de fizeted a következőket:

1/15,000 JMF rendszerhasználati díj

2/15,000 JMF az éves átviszgálása a kazánnak hogy megmaradjon a garancia, meg amúgy is

3/15,000 JMF a kazán áramfogyasztása egy szezonban (ugye kondenzációs, alacsony hőmérsékleten így egyfolytában kell menjen az a k szivattyú)

45,000 és még nem fizettél a fogyasztásért. 

Tehát szerintem nagyban a gáz kicsiben a villany a menő.

kataj Creative Commons License 2012.10.11 0 0 2109

1.a. Ha már egyszer nem használok valamit, akkor miért kerülgessem?  Ráadásul akkor újítottuk fel a fürdőszobát, ergo baromi jól mutatott volna benne egy leharcolt Calor II-es. A nem működő tv-d tetejére állítod fel az új plazma tv-t? Arra nem tudok választ adni, hogy miért nem dugózta le.

1.b. Ha olvastad, a kártérítés eszembe jutott, de sem idegem, sem pénzem nincs az évekig tartó pereskedéshez. Fenyegetőzni pedig nem fogok.

2. Itt nem tudom mi lett volna a kérdés :)

3. Elég lett volna, de nem tette a drága jó mester úr. (imába foglaltam a kezét)

4. A díjakba most ne menjünk bele, de csak a lezárás, visszanyitás kerül kb. 50 ezerbe. Nem szerelték le az órát! 

A szar szivárgó vezetékről pedig...  A vezetékek vizsgálata nem történt meg a lezáráskor! Itt egy egyszerű óracsere lett volna a feladat. Erről szólt az értesítés is! Kötelezően lecserélték a 10 évnél idősebb gázórákat. (az már megint egy másik kérdés, hogy 2002-es órát helyeztek fel) A szomszédban is akkor derült ki, hogy szivárognak a csövek, amikor már az átvételre került a sor. Ha a lezárás emiatt történik, akkor logikus, hogy nem vitatom a helyzetet. Itt viszont nem ez történt. Arról szó sem esett az értesítőn, hogy átnézik a fogyasztókat.  Amikor beszéltünk egy szerelővel, akkor azt mondta, nála mindig vannak ilyen dugók, csak a szerelő jóindulatán múlt, hogy nem dugózta le ott helyben. (gyanítom, kell a meló a kollegáknak) Ahogy már írtam is, fél órán belül feltettük a dugókat, de a szerelő csak vonogatta a vállát. Hidd el, én sem szeretnék jólétre szenderülni vagy felrobbanni. Fűteni szeretnék, minél olcsóbban, gyorsan gáz nélkül. Ehhez szeretnék ötleteket, tanácsokat.

Peace

 

Előzmény: Zöldövezeti (2108)
Zöldövezeti Creative Commons License 2012.10.11 0 0 2108

Olvasgatom a nagy vihart kiváltott indító beírásodat !

Némi megjegyzés : (másoknak is)

1.

azért, hogy életveszélyes a calor vízmelegítő nemkell leszerelni csak nem kell használni, de ha már leszerelték miért nem dugózta le az a szerelő ?

meg van címe ? ha igen vissza kell hívni és kártérítést kérni tőle, sőt meg lehet fenyegetni gondatlan veszélyeztetés miatti feljelentéssel is.

2. a lakás földszinti egy emeletes házban és kétszintes a galériák miatt,

3. "csak a golyóscsapággyal zárta el."

 

ja kérem golyóscsapágy nagyhatalom voltunk vala, hogy már gázt is elzárhatunk vele, elég lett volna egy Mofém golyós csap sárga jellel + a dugó,

4. A visszakapcsoláshoz, új tervezést, nyomáspróbát stb-t kellene végezni.

 

ha csak ennyi akkor azért nem kerül az 600 eftba

tervezés 35 eft, nyomáspróba + óra visszahelyezés 60 eft

persze ha szar, szivárgó a vezeték, akkor lényegesen több, de akkor amiatt volt jogos a leszerelés.

Képzeld/képzeljétek egy többlakásos társaházban mi van akkor ha földsziten egy gázrobbanás történik ??

Előzmény: kataj (2083)
dejódió Creative Commons License 2012.10.09 0 0 2107

Nézz utána a gáztervnek és a  visszakötésnek, mrt ahogy számolgatom klímával  a beruhházás alaphangon kb ugyanennyi. Ott, mivel a környezet belvárosi, nagyon kell vigyázni a zajszintekre. Kérdés, hogy az elektromos rendszered alkalmas-e a H tarifára ami kedvezményes, azt is intézni kell ugye ami költség.

Szerintem menj be a Főgázhoz és személyesen próbáld intézni. Egy gázterv és egy esetleges visszakapcsolás sokkal olcsóbb, mint most klímába ruházni.

Nézzük a költségeket: helyiségenként kell számolni.

Előzmény: kataj (2083)
kataj Creative Commons License 2012.10.08 0 0 2106

Köszönöm az ötletet.

Előzmény: KalásziM (2103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!