Keresés

Részletes keresés

tofita Creative Commons License 2005.09.17 0 0 2015

 

Üdv Mindenkinek!

 

Ma de. haza kellett jönnünk rodoszról, sajna. Ez az utunk nem olyan volt mint máskor, állandó mászkálás nézelődés meg a többi, mert a babánk csak 6 hónapos de a 6 éves lányom se volt odáig a gyaloglástól. De így is szuper volt. Falirakiban az Olympia Hotelben voltunk a Colorado Solal, Erdélyi Orsi volt az idegen vezetőnk. Itt is köszönünk mindent szupi volt. Még így picivel is. A kajáról csak annyit: azt gondoltam majd én gyorsba főzök, NEM KELL!!!

A fő turista útvonalon (suvenir shop,kajálda, rent a kar, suvenir shop........) van egy szupi hely!!! KOSTAS FAST FOOD. Itt délelőtt is kajálhattunk nyitva volt. Délelőtt a nők este a férfiak dolgoznak. Gorgos a kiszolgáló és az eggyik tulaj. Nagyon kedves! ha már 2X ettél ott meg hív valamire vacsora után, kávé snaps üdítő.De ha nem ülsz le is olcsó 2 euro a gyros pita. Mi minden este ott ettünk és rengeteget adnak, hihetetlenül finom minden. Az idegenvezetőnknél fizettünk be a görög estre de a különböző helyi irodákban is lehet jelentkezni (ott olcsóbb), egy kis faluban vacsorával (ami igen finom) tartja egy öreg bácsi PAPA OUZO.Nagyon jó.Ottlétünk alatt a mellettünk lévő faluban ünnepség vot, olyan mint itthon a búcsú csak ez 2 napos. Folklór fröccs. Felemelő élmény. Ezt a szállodában mondták a Mariáék akik szintén nagyon kedvesek. A férje egy pap ott laknak és övék 2 épület a szállóból. Az idő jó bár pénteken esett de szombatra kitisztult. A robogóknál és a kocsiknál alkudjatok 5-10e közt lehet spórolni. Ja! És a Wizz Air nagy rakás rakás. Kérdésre válaszolok.

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.17 0 0 2014
A lepedőkön ,törölközőkön és hajcsipeszeken kívül hallott valaki a Törökországba közlekedő kompokról?
aragorn33 Creative Commons License 2005.09.17 0 0 2012
Szia Sunny!:)

Még egyszer köszönöm a válaszaid!
Holnap indulunk Athénba. Az ott élő barátaink magyarok, egy fél éve dolgoznak kint. Rá fogok kérdezni az italra, igérem, sőt meg is fogjuk kóstolni:-)

A törölközőről az jutott eszembe, hogy voltak szállodák, ahol használtuk az általuk kirakottakat, tiszták voltak szemmel láthatóan!-)
A kedvesem mindig inkább a lepedők izgatták, szinte nagyitóval vizsgálgatta őket! Gondolom elképzelte a rajtuk végbemenő hancúrt..... de nyomokat soha nem talált:-)
Szerintem ha elég tiszta és igényes a hely, ahol megszállunk, akkor nem lehet belőle gond. Persze ennek ellenére mi mindig viszünk magunkkal, csak az ember soha nem tudhatja!

Kellemes pihenést azoknak, akik most indulnak!

A.
Előzmény: Sunny26 (1997)
fifibá Creative Commons License 2005.09.16 0 0 2011

Bett79,

 

köszönöm, megnyugtattál. A szállás nálunk úgyis csak éjjeli menedékhelyként szolgál, azonban Rodosz új uticélunk.

Örülj sokáig a szép emlékeknek!

 

András

Előzmény: bett79 (2008)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.16 0 0 2010
Falrakiból vagy Rodosz városból indulnak kompok Törökországba minden nap?
Sunny26 Creative Commons License 2005.09.16 0 0 2009

Állj, állj!

 

Még akkor annyit, hogy a Kincses Ervint üdvözlik az 5-ös szobából Csabáék, akik 11-én jöttek haza (mi).

 

A szemöldökcsipeszem is elveszett az 5-ösben, nem tudom írtam-e, ha megtalálná valaki, csak jó lenne, mert nem találtam annál jobbat.

 

Irigyellek titeket!!!!!!!!!!4

Előzmény: vályi kati (2005)
bett79 Creative Commons License 2005.09.16 0 0 2008

Szia András!

 

Mi a Thassos apartmanban voltunk, a Vouloa mellett. Egyszerű szobák, de a célnak megfelelt. A tulaj beszél angolul meg németül. Jól összehaverkodtunk vele. Ő sok mindenben segített, lásd előző hozzászólásomat.

Előzmény: fifibá (2006)
bett79 Creative Commons License 2005.09.16 0 0 2007

Sziasztok!

 

Múlt hét szombaton jöttünk meg Rodoszról, Falirakiból. Aki erre fele jár, annak tudom ajánlani az Anthony Quinn Bay-t. Faliraki központjától úgy 3 km délre. Gyönyörű sziklás tengerpat. Egy hetet töltöttünk kint, minden nap más partszakaszt néztünk meg. Utolsó nap úgy döntöttünk, hogy ez volt a legszebb, és oda mentünk vissza. 

Faliraki központjától északra található egy hatalmas csúzdapark. Egész napos program, annyi csúzda van. Nagyon szuper!!!

Ha vásárolni szertnétek, a főváros felé vezető úton, bal oldalon van az AB Market. Görög ismerős ajánlotta, és tényleg jó áraik vannak.  

A fővárosban szerintem, kicsit drágák az ajándéktárgyak. Falirakiban sok minden majdnem fele annyiba kerül.

Más nem jut eszembe.

 

Jó nyaralást a mostanában indulóknak.

fifibá Creative Commons License 2005.09.16 0 0 2006

Sziasztok!

 

Köszönet a sok-sok hasznos információért!!

 

Ha nem alusszuk el az indulást, holnap hajnalban mi is ott tipródunk a jegyekért. Cél a már többször megénekelt Voula apartman Nothing Inclusive ellátással - előre túráztatom magam, remélem, feleslegesen..

Terv: homokos part, vízipark, csavargás, természet-és városnézés, esetleg autóval. Kíváncsi vagyok, mi fog ebből 6 napba beleférni.

Vannak más sorstársak is?

Üdv.

András

 

Előzmény: krogo (1914)
vályi kati Creative Commons License 2005.09.16 0 0 2005

Szia!

 

Köszi az újabb felvilágosítást.

 

Az Apollon Travellel megyünk mi is. Tudod! Apollon Travel, Soula apartman,

Travel service. Szerintem az egész fórumon csak mi kérdeztünk ezekről.

 

A türcsit én is csak láb ill. kéztörlésre használom majd, ezeket akkor nem viszek.

 

Nem tudom, hogy a társaságból, akikkel megyünk, lesz-e még valakinek kérdése, de holnap már úgysem tudsz rá válaszolni.

 

Köszi mégegyszer mindent és köszi az úttal kapcsolatos jókívánságokat is Neked is és aki még hozzászólt.

 

Sziasztok:    Vályi Kati

Előzmény: Sunny26 (2004)
Sunny26 Creative Commons License 2005.09.16 0 0 2004

Szia!

 

Csak nyugodtan kérdezz!! :)

 

A csekkolásnál a szabad helyekből választhatsz! Jut eszembe bal oldalt válassz, akkor többet látsz a görög szigetekből, meg leszállásnál Rodoszból.

 

Törülköző van, de most igaza van Csinykének, én sem használtam. Viszont arra jó, hogy az ajtó alatti réshez rakd, hogy ne legyen huzat ha nyitva az erkélyajtó és fúj a szél.

 

Erkélyen nincs ruhaszárító, asztalon nincs terítő! (Nincs is asztal, csak az erkélyen! :) Azt hoztuk be a szobába! )

 

Széfet az utaskísérő ad. Illetve kulcsot hozzá. De még mindig nem tudom melyik irodával mentek.

 

A központ közelebb van, mint a part. 2 perc. Közelebb van, mint például a csillagos szállodák, ahol lerakta még az Apollon az utasokat. He-he!

 

Jöhet a következő!

Előzmény: vályi kati (2001)
dodi77 Creative Commons License 2005.09.15 0 0 2003

Köszi az infókat!

Remélem hogy jó lesz most vasárnap megyünk oda 1 hétre all.incl. ellátással!

A fényképeken jól néz ki a szálloda!

Az idő az király lesz mert néztem a neten 30-33 fok lesz egész héten a víz az 26 fokos!

Előzmény: Bartloka (1999)
vályi kati Creative Commons License 2005.09.15 0 0 2001

Kedves Sunny!

 

Köszi szépen újfent az információt, de nem szabadulsz meg tőlem olyan hamar.

Ne haragudj, de még van és még indulásig biztos lesz egy-két kérdésünk.

 

A csekkolásnál akkor választhatjuk, hogy hol szeretnénk ülni?

 

Van e törölköző az apartmanban?

 

Erkélyen ruhaszárító? Asztalon terítő?

 

Írtad, hogy lehet széfet bérelni. Hol?

 

A központ is olyan messze van mint a tengerpart?

 

Egyelőre ennyi, és nagyon köszönöm a válaszodat.

 

Vályi Kati

 

 

joslain Creative Commons License 2005.09.15 0 0 2000

 

Törkölypálinka.

Előzmény: Sunny26 (1997)
Bartloka Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1999

Mi aug. végén a Magic Life-ban nyaraltunk. Megmondom neked őszintén, én utazási irodában doglozom, és eddig ezen kivül csak törökországi magic-eket láttam. Eleve Magic Life-ban is van Classic meg Imperial...Görögországban csak classic szállodák vannak! Nekem tetszett a szálloda, szerintem teljesen rendben van, kategóriájának megfelel, a személyzet készséges, a helyi képviselő szimpatikus. A szobával egy probléma volt, hogy sok szúnyog volt, de ezt is megoldottuk. A szolgáltatások teljesen rendben vannak, az esti show-k olyanon, amilyenek (szerintem kicsit kommersz).

Ha már voltál Töröko-ban Magic-ben (sokmindenki szerint azok a legjobbak, most sokat azok közül fel is újítottak!), akkor vedd figyelembe, hogy 1) ez Görögország, 2) ahogy már mondtam Classic szálloda!

Mindent összevetve: én elmennék oda még egyszer :)

Előzmény: dodi77 (1992)
Sunny26 Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1998

KEDVES KATI!

 

NEKTEK IS NAGYON KELLEMES NYARALÁST ÉS MINDEN JÓT KÍVÁNOK!

Előzmény: vályi kati (1987)
Sunny26 Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1997

Nagyon szívesen! Az Athéni barátaitok görögök? Ha megkérhetlek nézz utána légyszi, hogy a Tsipouro (így kell írni?) az miből készül? Még nem ittam, apunak hoztunk és mivel én vezettem haza kimaradtam a szórásból. De a család el volt ájulva, hogy milyen finom.

 

NAGYON SZÉP NYARALÁST, KELLEMES IDŐTÖLTÉST KÍVÁNOK NEKTEK!!

Előzmény: aragorn33 (1993)
Sunny26 Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1996

Szia!

 

Miután taliztál az utazási iroda képviselőjével (melyikkel is mentek?) ő adja azt a papírt amivel "becsekkoltok". A csekkolásnál kapod a repjegyet. Valószínű több kapun lehet menni. Szerintem egyikőtök a csomaggal álljon készenlétben és álljon a csekkoláshoz, amikor a másik már majdnem odajutott az utazási iroda képviselőjéhez.

Az apartman nem lepusztult. Csak egyszerű. Arra figyeljetek, hogy ha földszinten vagytok, akkor béreljetek széfet, de ha nem vagytok ott, akkor az erkélyajtót csukjátok be. Nálunk a bezárás sem volt tuti biztos. Ha megmozgattuk az ajtót, akkor kinyílt a zár. Ezért javaslom, hogy hozzátok el a repcsiről a fogpiszkálót, mi is azzal támasztottuk ki a zárat. :)

A környék kicsit kopár. Mi fél órát röhögtünk azon, hogy azt hirdetik, hogy "szép kert" és mikor kiléptünk, hát, egyem meg, még füvesíteni kéne kicsit. :))

De úgysem ücsörögtök az erkélyen sokat. Szerintem. Napszemüveget itthon ne hagyjátok. Rohadtul vakít a nap és a fehérről visszatör.

Előzmény: vályi kati (1987)
legenyanya Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1995

A kolegám tavaly a rodoszi Magic Life-ban volt és nem volt elájulva töle. Azt mondta hogy az ellátás nem rossz de messze elmarad a Magic Life-tól megszokottatktól.

Az idén Ialissosban megnéztem a szállodát - na persze csak kívülröl - de nem voltam töle elragadtatva. Csodálom hogy a Magic Life hálozátba bekerül egy 3 csillagos szálloda. Ha a sportolás a legföbb szempont akkor jó válsztás a szálló. Egyébként én nem vagyok elragadtatva a nyugati parttól az erös szél és nagy hullámok miatt. Egyébként öt kilométerre van a Diagoras reptértöl.

Előzmény: dodi77 (1992)
aragorn33 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1993
Szia Sunny!

Köszi a válaszod, azt hiszem kezd körvonalazódni, hogy az izlésed erősen hasonlatos a miénkhez!:-)
Azt hiszem a csokika nálunk is megkóstolás alá esik nap mint nap...mind a mogyorós, mind a mandulás...és persze a többi is egymás után! Amennyire idegenkedünk más országok ételeitől, olyan lelkesen vetjük bele magunkat az élelmiszerboltok édességkinálatában, illetve a cukrászdák közé...:-)
A fagyi is fel lesz véve a napi fogyasztandók közé..:-)

Hamarosan indulunk, először Athénba megyünk, a barátainkkal eltöltünk egy kis időt, aztán átrepülünk Rodoszra. Még szállást sem foglaltunk, azt mondták a barátaink, hogy ez már nem főszezon, kapni fogunk, ők is igy jártak ott nem egyszer.
Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, kijegyzeteltem néhány címet, néhány gondolatot.

Igaz, még mindig nem tudom hogyan fogunk szót érteni velük, de már előkerestem kissé poros angolszótáram..... De nem adom fel, hogy valakivel szót értünk olaszul vagy franciául.... az oroszban nem bizom:-)

Tényleg köszi a segitséget, néhány nap mulva indunk, de addig biztosan benézek még!

A.
Előzmény: Sunny26 (1980)
dodi77 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1992

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni hogy tud-e valaki valamilyen infót a MAGIC LIFE RHODOS CLASSIC szállodáról?

Hogy milyen a szálloda és az ellátás?

Előre is köszönöm!

legenyanya Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1991

A Lidlben sokkal jobb minöségü gyümölcslevet lehet vásárolni és olcsóbban mint a Kersten automatás löttyét és miért lenne bün ott vásárolni?

Rodoszon az árak a tumultus mértékéhez vannak igazítva és nem egyenesen arányosak a minöséggel.

Az idén Panormitis ötödosztályú vegyesboltjában ittam a legdrágább üditömet - egy dobozos Colát - 3,80-ért, valamint vettünk hozzá kb. fél kiló piskótaszerü süteményt és 11 Eurót fizettem.
Nem sajnálom, de szemtelenségnek tartom!

Előzmény: Zseléke (1989)
tonjoe Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1990

Kedves Zoloúr!

Teljesen igazad van a Faliraki centrum strandjával kapcsolatban, de mint azt írtam Katinak címzett levelemben, a TELJESEN HOMOKOS partokat próbáltam segíteni megtalálni neki. Sajnos a Faliraki strand tényleg nagyszerű, csodaszép, de az a kis sóderes rész azért elveszi a kedvünket néha néha, mert ugye bemenni még csak -csak, de a kijövetelnél akadtak problémák mikor térdig süllyedtünk a sóderágyban. De nem is ez itt a lényeg szerintem, hanem az, hogy a sziget csodaszép, és mindenki megtalálja azt a partszakaszt ami neki szimpatikus. A Lidlt én csak említettem, hogy ott van a Spárral szemben, én jómagam, és a társaim sem tették be oda a lábukat, ellenben a Championnal, ami egy kicsit a Spár előtt van.

Igen, a napágyakkal is és sok minden mással voltak érdekességek az árakban, ugyanis szerintem az exhas árak működnek ott, és valóban lehet alkudni. Egyes embereket már már családtagként üdvözölték az árusok, mintha minden nap oda járnának pedig mindössze kétszer látták egymást.

Visszatérve az árakra, tudom nyaraláskor nem számít, de egy 1,5L es ásványvíz a kisboltokban, illetve a strandon, 0,8 € - 1,8 € között volt. A Championban találtam 0,18 € -ért. Az 1,5 L -es Pepsi 1,29€ ugyanitt, ennyiért veszel egy dobozost a kisboltban. Na ez azért már nem csak pár cent különbség.

Merre jártatok a szigeten?

Mennyi ideig voltatok kint?

Hol laktatok?

 

Előzmény: Törölt nick (1988)
Zseléke Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1989

Nem akarok senkit megbántani de Lidl-be menni bün..Görögországba Lidl-be menni még  nagyobb.Ne sajnáljátok már a pénzt rendes görög feta sajtra meg ilyesmire... Tényleg ne sértödjön meg senki....csak ez az én véleményem

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1988
Háááát, egy két dologgal vitáznék. Pl. a Faliraki strand (legalábbis a centrumnál) nem köves. Annyi van, hogy 4-5 lépés után van egy sóderes rész, ami süppedős, és ott kb. 40 cm-t hirtelen süllyed, de utána végig selymes homok van, be lehet menni kb. 100 m-t és csak ott ért nyakig a víz. A Lidl egy szar. Már bocs:-) Csupa német cucc van, meg olasz. Talán Feta sajtot, meg olivát éri meg vásárolni, de az máshol is olcsó fajta áru. A joghurt, a tej, az üdítő alig 10-15 centtel volt olcsóbb, mint a "kisboltok"ban:-). A Sparban már sokkal jobb a kínálat is meg az ár is. Az üzemanyag 1.09-1.07 között ingadozott az elmúlt két hétben. Az ágyak tényleg annyiba kerülnek. A Kresten partján pedig 2.5 euró. Amikor Kallithea Thermánál strandoltunk és nem kértünk ágyat (a sziklafal vadromantikája megfogott minket...sok fiatal amúgy ott tanyázott le)...azért megkérdeztem mennyi...3.5 mondtam oké tenkjú. Aztán miután látszott a negatív irányú szándékom ott ordított utánam az öreg faszi, hogy máshol sokkal, de sokkal drágább! Kiderült hogy nem is. Az egyik legviccesebb sztori Rodosz óvárosában esett meg velünk, amikor a párom egy ilyen "terítős, ágykendős...stb" boltban nézelődött, és behívott engem is, de drágállottuk a 17 eurós árat. Az eladó kb. 40 -es őszes görög fickó magyarázgat mi hogy, milyen szép minta.....blbla, egyszer csak háturló kiront a haverja hoz egy üveg ouzót. Odaadja a nála lévő egyik poharat az eladónak, fennhangon ordítgat, gondolom olyasmit, hogy "...ne fogalkozz már a hülye túristákkal inkább igyál egyet"...le is hajítottak két felest:-)) Akkor ránknéz a manus: "oké, 12-ért vihetitek" akkor már én is beavatkoztam:" na és ha a kicsit is visszük (ami eredetileg 5 euro lett volna) mehet 14 ért az egész?"..."oké...rendben..nnna, boldogok vagytok??!":-)))
Előzmény: tonjoe (1986)
vályi kati Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1987

Szia !

 

Köszi a gyors és részletes választ.

 

Azt szeretném még kérdezni, hogy a repülőn van-e helyfoglalás?

Az apartman azért nem lepusztult?

A környék sem kopár?

 

Nagyon várjuk már,  hogy ott legyünk. Ha megjöttünk, jelentkezem.

Köszi mindent :

 

Vályi Kati

Előzmény: Sunny26 (1981)
tonjoe Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1986

Szia Kati!

Bocs, hogy beleugatok a beszélgetésetekbe Sunny26 al, de én tegnap jöttem vissza Rhodosról, ahol immár másodszor voltam.

Igaz most szállodában voltunk Falirakin, de azért talán tudok némi infoval szolgállni.

A levegő hőmérséklete 30 fok körül van, ami elviselhető, mert álltalában fúj a szél. A víz kellemes, kb 26 fokos.

A strandokról annyit, ha teljesen homokos partot szeretnél, akkor el kell menned Lindosig, de legalább Kolympiáig, a Tsampika Baech-ig, mert Rhodosztól lefelé, Faliraki, Afantou -beach stb, homoks ugyan, de ha belemész a vízbe, akkor egy pár lépés múlva nagyon köves, és nehéz lépkedni rajtuk. Én a Tsampika-Beach -et ajánlom, mi oda jártunk szinte nap mint nap Falirakiból fürödni, ott van olyan rész ami teljesen homokos. Ezért is, no meg másért is ajánlom a jármű kölcsönzést. Autó 200-700€ / hét.

A strandon a napágyért, és az ernyőért is kell fizetni, 2 ágy + 1 ernyő álltalában 7€..

A fakultatív kirándulások átlagosan 35€ ba kerülnek, de ezt elmondja első nap az idegenvezető.

Az árak normálisak a bevásárló központokban, A Spár , a Lidl, a Champion ott vannak egymás mellett a Rhodoszról Falirakira vezető úton, de a tengerparti úton, ami Kalithea felé megy. Mi sokmindent a Championba vettünk, a saját termékek nagyon olcsók. Az üzemanyag változó, a benzin literje 1,1 és 0,976 € között mozog.

Jó nyaralást!

üdv. tonjoe

Előzmény: vályi kati (1976)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1984
Hali! Akkor először a Krestenről: A transzferbusz második állomása volt a Kresten. A szállodába már nem jött velünk a "Gulletes" Anikó Nagyova...aki egy kedves szlovákiai magyar lány. A portán kissé álmatagon kezeltek minket, hiszen épp sziasztaidőben érkeztünk. Nem engedték felvinni a csomagjainkat, kb. 10 perc után jött utánunk a boy által:-) A 222-es szobát kaptuk (two rum to two room two-two-two to two to two- Két rumot két személynek 1.58-ra a 222-es szobába...:-))) a főépületben tengerre néző kilátással! NAgyon szuper volt! A szobaajtó amerikai típusú furmányos ám! Kívülről úgy kell bezárni, hogy a belül lévő gombot benyomni, majd elforgatás nélkül bezárni!Azaz behúzni! Kinyitni simán kulccsal. Nekünk az ott molyoló szerelő mutatta meg:-) Van kis minibár, de elég kicsi tényleg. A mélyhűtő csatakra lefagyva ezáltal gyakran megfolyik. Nem ártana néha leolvasztani:-) Ja! Van pár olyan kapcsoló (még a zuhánynál is....:-)) ami az egész szobában áramtalanít mindent. Bejön a Duna Tv, meg 5 görög adó, pár német, lengyel, olasz. Amikor mi voltunk rengeteg olasz vendég volt. A szálloda nem túl jó helyen helyezkedik el az éjszakai élet szempontjából. Rodosz város felé, kb. 800 m-t kell menni akkor érünk a "központba", ahol van pár étterem, rent a car, butikszerű boltok. Szerintünk drága volt. Mi szinte mindent a szállótól - ugyancsak Rodosz város felé - 5 percre lévő egymás mellet elhelyezkedő két Supermarketből szereztünk be. Búvárszemüveg (sokkal sokkal olcsóbb mint itthon!) övtáska..stb. Amúgy a szállodában minden este van valami program. Hétfőn Görög-est, kedden bingó, meg animáció ("áááállúúúúúú"), szerdán hastáncosnő, csütörtökön kabaré-est (5 nyelven előadva érdekes volt....)....ilyenek. Amúgy ezek max. 11-re véget érnek. A szálló környéke igen csendes, mi jókat aludtunk. A programok a teraszon vannak, és gyakorlatilag a bár vendégeinek. Mivel a mi szobánk pont felette volt, ezért nem mentünk le 6 eurós koktélt inni, hanem onnan figyeltük, ami érdekelt. A vacsorához a hosszúnadrág kötelező a férfiaknak!Valamint meg kell(!!) várni az étterem bejáratánál, hogy a főpincér a helyetekre vezessen! Volt olyan magyar akit felállított, hogy menjenek vissza.Leülsz az asztalhoz, kérdezik a szobaszámot, és hogy iszol-e valamit. A pincérek nagyon kedvesek (a mi kedvencünk a fiatal Irini nevű volt, vagány humoros csaj) talán az öregebb faszit nem annyira komáltuk, ő mindig erőltetette volna ránk a szálló programjait. Az árak (nekünk) magasak voltak. Ásványvíz 0.25:1,9 euró, sör: 3,50 euró, bor 8 eurótól, így nemigen ittunk. Első este szétröhögtük az agyunkat a "tüdőgatyás" főpincéren, tényleg nyakig húzta:-)), és mindig igazgatta a hosszú újjú ingét:-)) Mindehhez úgy páváskodott, mint a Ritz szálló főpincére. De amúgy kedves, jó fej volt. (Egyszer láttuk, hogy akkora BMW-je van, mint egy csatahajó). A kaja nekünk nagyon bejött. Leves nincs, de adnak ha kell. Vagy kérsz, vagy ajánlja a pincér. Ez utóbbi ritka. Előételnek van többféle hideg hús (egyszer volt nekünk lazac....amitől rosszul lettem...), babsaláta, ilyen-olyan saláta. Főételnek kétféle hús (csirke, disznó, pulyka, sőt ritkán bárány is) mindig volt sültkrumpli, illetve másfajta krumpli. Ritkábban rizs. Van tészta, spagetti (az olaszok miatt), és kétféle hal( egyszer volt "baby fish" kis halak egészben sütve. Szemükkel együtt....hát aki szereti). Volt kardhal is pl. A saláták nem túl változatosak, de minket csak a feta, a tzatziki érdekelt, azt szinte rosszullétig ettük:-)))) Van desszertnek többféle süti (baklava...hmmm, de fincsi, túrós sütik) gyümölcsköcsönya, parfé...szóval nem rossz. Illetve mindig volt dinnye, szőlő. Azokból én bizony nem udvariaskodtam, volt hogy háromszor is szedtem:-)) A reggelinél már nincsenek szabályok. Azt akár a külső teraszon is eheted az étteremmel szemben. Ott full önkiszolgálás van, Nemzetközi a kaja, gyakorlatilag van minden amit el lehet képzelni reggelinek. Mi általában jó nehéz reggeliket ettünk, hogy bírjuk a kirándulásokat. De a németek mindig müzlit, meg lekvárt ettek...pfff:-) Ja! Nincs espressó kávé, csak hosszú kávé!Tej is csak meleg tej van-kávéhoz. Kétfajta automatából kijövő gyümölcslé volt: grapefruit, és narancs. Jó híg. De 2,5 euróért facsartak a helyszínen narancslevet. Tea is van. Asszem 7.30 és 9.30 között lehet reggelizni, és 18.30-20.30 között vacsizni. A személyzet nagyon aranyos, mindenben segítenek, olaszul, németül, angolul tudnak. Mi nem béreltünk széfet, megteszi a számzáras bőrönd is. A bár hangulatos, egyszer ittunk valamit. A pool bár a medence mellett van, ott délbe van valami grill kaja (6 euró), de mi mindig este értünk haza, úgyhogy nem próbáltuk. A strandra át kell menni a teraszon, a medence mellett, a mini golf pályán, lefelé a víz felé, majd egy lépcsőn lemenni, ami kissé meredek, de talán ha 20 lépcsőfok. A napágy 2.5 euró. A viz tiszta, de bemenni erős talp kell, vagy rögtön úszni, mert hirtelen mélyül. Mi nem próbáltuk a vaslépcsőset, de van az is. Búvárszemüveg alapfelszerelés!!!!!! Még a víztől tartó feleségemet is elbűvölte a víz alatti világ. sok szikla, nagyon mélyen, a víz baromi sós, jókat lebegtünk lefelé bámulva. A sziklák hasadékaiban sok a tengeri sün!Óvatosan. Én egyszer láttam medúzát, de csak öklömnyit! A víz mindig hullámzott, de nem vészesen, inkább kellemes. Naaaaagyon tiszta!!!! (A beach maga kicsike, egynek jóvan. Érdemes Faliraki felé a Kallithe Thermát megnézni, ugyanez a feeling, csak nagyban. Aki a puha fövenyes strandokat szereti, az ne menjen ide. Annak ajánlom Falirakit, mi nagyon jókat napoztunk, fürödtünk.) A partra vezető úton sok virág van, este ezek illata nagyon töményen nyomul a szálloda felé, és a sós tengeri levegővel együtt nagyon kellemes. A szobát minden nap takarítják, a hálóruháinkat szépen összehajtogatva teszik az ágyra minden nap:-)) Van légkondi is, de szeptemberben nemigen kell. A fürdőszoba szép márvány, meleg víz mindig van. A vendégek alapvetően intelligensek. Ja és mivel nászutasok voltunk, kaptunk első este kis ajándékot a szálloda vezetésétől!!!! Kedves gesztus. A buszok jól közlekednek, a szuperkarketben lehet bélyeget kapni. (A hotel boltja szerintünk drága és vacak is). Egyszer vettem ott valami joghurtot. A szállóban lehet kocsit bérelni, de már érdemes hétfőn jó korán, mert mi már csak 40 eurós autot kaptunk, pedig van 20-ért is, de lemaradtunk!A bérlő nőci aranyos, de fineszes, bambának tetteti magát, pedig nem az. Egy fickóval váltva csinálják. Robogót nem lehet bérelni. Van érmés telefon a szállóban a recepciónál. A széf is ott van természetesen. A szállóban a recepcióval szemben lévő falon ki vannak írva a busz indulások (Falirakiba 1.40, Rodoszba 1.70, Lindosba 3.40 a jegy...bár egyszer mi Falirakiba is 1.70 ért kaptunk...). A szálló konditerme nagyon béna....a medencét nem próbáltuk ki (az itthon is van...) van csocsó, pingpong, tennisz. Na ennyi. Kimerítő voltam? Vannak képek is! http://zolo.kepeim.hu Folyt köv.
c_jani Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1983
Szia Szamóca80!
Mi az ún. ERVÉ Bt-nél fizettünk be Dunaújvárosban, de nem törik össze magukat az igyekezettől. Ígéret szerint egy héttel az indulás előtt adják át az okmányokat. Tegnap a maira kaptam ígéretet... Zoloúrtól szeretnék majd néhány infót elcsípni.
Hát egyenlőre ennyi.
Üdv.
Előzmény: Szamóca80 (1979)
Tubiorsi Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1982

Helló Zoloúr

 

Meglettek persze, csak természetesen a sor végén kullogtak.:-)))

 

Most nem tudok írni, meg képeket felpakolni, mert a fiamon kitört a z Anyát akarom azonnal görcs, és nem hagy semmit csinálni.

 

Üdv Orsi

Előzmény: Törölt nick (1975)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!