Keresés

Részletes keresés

guthkut Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13581

fagyhatár alatt van benne a víz. Nem?

 

guthkut Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13580

minek?

 

Előzmény: Laja73 (13579)
Laja73 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13579

Sziasztok, nekem most van először PVC kútfejem, hogyan lehet ezt vízteleníteni (a vizet visszaengedni)? Kösz előre is.

guthkut Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13578

Kútfúrás - Index Fórumhttp://www.kut.guth1640.hu. Rezgős szivattyúval kipucolva homokmentesen adva

át garanciával, fizetni csak mikor minden rendben. ...

gamate Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13577

Üdv GYUJB!

 

Teljes mértékben igazad van.

Ugyanabba a rétegbe kell nyeletni, mint ahonnan termeltetsz.

 

Ennek több oka is van:

 

Ha a nyelőkutad (extrém esetben) pozitív lesz, pl. az elmúlt esős év megismétlődik, akkor egy decit sem tudsz majd nyeletni.

 

A kutak kialakításánál meg kell akadályozni, hogy a különböző rétegek vizei keveredjenek (rétegzárás).

Nálad nemhogy átszivárognak, hanem kényszerítve is van a keveredés....

 

Előfordulhat még, hogy a termelő kutad homokol, és a működés során a homok a nyelőkben gyűlik össze, és eltömíti azokat.

Ezt mindenképp ellenőrizni kell!!

 

gamate

Előzmény: GYUJB (13576)
GYUJB Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13576

Az holnap derül ki, csak azt az elméletre szerettem volna megerősítést kapni, hogy ahonnan kivesszük oda kerüljön vissza a víz. 

Előzmény: Törölt nick (13575)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13575

Üdv

És a tervező mit szól az egészhez ?

Előzmény: GYUJB (13574)
GYUJB Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13574

Sziasztok,

 

kutas hőszivattyú építésére adtuk e fejünket, de sajnos komoly problémába futottunk a nyelőkúttal kapcsolatban. Hátha ti tudtok tanácsot adni 

A helyzet a következő:

 

Építkezésünk a végére ért, a beköltözés küszöbén állunk... A teljes gépészett összeállt, egy hozamoló és egy nyelő kúttal. A hőszivattyú rövid ideig működött, de egyszercsak a nyelő kút felett megjelent a víz és le kellett állítani a rendszert. Jött az ötletelés, hogy nincs kavicsréteg, és ez a homokréteg ahova most menne a víz, nem tudja nyelni a hozamolt kb 2,2 m3/órát. Megoldási javaslat: további két kút fogja ezt elvinni, mert ebbe a rétegbe 0,8 m3/óránál több nem fog elnyelődni... Fúrás megtörtént, majd ismét próbálkozás... Az első nyelő kút felett ugyanúgy jött a víz, igaz most valamivel többet bírt (kb fél nap) Javaslat: lehet ezzel a kúttal van a gond, zárjuk ki, és a 2 új kúttal próbálkozzunk. Megtörtént... 2 óra járatás és megjelent a víz, most a második kút tetején
Azt hiszem itt már többről van szó, minthogy 3 kút is kevés... 

Amik tények:

- hozamoló kút: 52 méter mélyen van, a csőben a vízoszlop egész magasan van kb 1 méter a felszíntől

- a nyelő kutak mindegyike 27 méter mélyen van

- 52 méterig nézve kavicsréteg egyáltalán nics, csak "fosóhomok", ahogy a kútfúró hívja :) 


Én eddig úgy tudtam, hogy a hozamoló és a nyelő kútnak ugyanott kell, hogy legyen az alja (ugyanabban a rétegben). A hőszivattyút telepítő gépész azt mondta, hogy ebben az esetben jobb ha a 27 méternél lévő rétegbe nyomjuk, mert az 52-es mélységben csak 4 méteres vízadó réteg van, míg a 27 méteresnél 12 méter. Ezáltal a nyelő kutakban mind a 12 méter ott végig van perforálva, így többet tud nyelni...
Folyton azon jár a fejem, hogy csinálhatunk mi 10 kutat is 27 méterre az sem lesz jó... Fizikailag nem tudom megerősíteni, de úgy érzem, hogy mégiscsak ugyanabba a rétegbe kéne visszanyomni mint ahonnan kivesszük...
Kérlek segítsetek, ha van módotok rá némi tanáccsal!

 

gamate Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13573

Üdv Lalibatyó!

 

Jók ezek a csőrlők, csak egy nagy bajuk van. Megőszül az ember miközben húzza a láncot.

Ameddig húzod a csövet addig még oké, de amikor újat fogsz, és vissza kell engedni, akkor az ugyanannyi idő, mint a húzás.

Én inkább egy ilyenben gondolkodnék:

Munkahenger motorkiemelő zsiráfhoz, 8 tonnás br 11.757Ft

 

 

Munkahenger motorkiemelő zsiráfhoz, 8 tonnás br. 9.032Ft

 

 

Üdv

gamate

Előzmény: Törölt nick (13551)
epoxi Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13572

Szia

Köszönöm a tanácsokat változtatok az edigi gyakorlaton ami igen csekély, teljesen kedvteléses a fúrás, inkább a a gép megépítése motivált.

Előzmény: guthkut (13571)
guthkut Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13571

www.kut.guth1640.hu

guthkut Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13570

most nézem epoxi

 szárazon fúrtál és nem megy le a cső? akkor omlásod van és egy csővel ki kellene zárnod az omlást. mondjuk egy 200-as csővel és akkor 160 sal tudsz benne fúrni a végén iszapolni.

üdv

guthkut Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13569

epoxi

ja és akkora legyen a bővítő kör átmérője mint a fúró

guthkut Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13568

epoxi

üdv

 Van neked a fúrószáron bővítő szárny? mert  ha a fúród el kalevalázik jobbra balra akkor néhol, ha az egyenes tengelyt veszem a furatod szűkebb lesz a kelleténél. de, ha 2-3-5 m ként ( nemtudom milyen hosszu rúdjaid vannak) a fúró után engedsz egy két bővítőt akkor egyenesre kijárja jövet menet :) a bővítőket 120fokban egymástol elhelyezve hegeszd a rúdra

Üdv

Előzmény: epoxi (13558)
guthkut Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13567

Egy golyós csappal le tudod szűkíteni a kifolyását a szivattyúdnak és nem is árt neki. ez olcsóbb mint elektronikussan a fordulatot leszabályozni. Vagy azt meg próbálhatod, hogy egy idözítő kapcsolóval ki-be "X" percenként járatod 1- esetleg több napig . amikor beindul a laza homokot berántja a szivattyú viszont ekkor a szemcsék össze feszülnek és tisztavíz jön. Amikor kikapcsol, megint meglazul a homok szerkezete és induláskor ismétlődik a folyamat. a kutad az előző vízhozamra lett le tisztítva. Nem temetném még a helyzetet.

Nagyon sok kutat sikerült már így beindítani, letisztítani. Én is egy öregszakitól hallottam. Ezt csinálták a bányákban is és ennek a jelenségnek van egy neve is csak nem emlékszm.

 

Hali

Előzmény: legirepa (13561)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13566

Be van dugósodva szerintem. Bő öblítéssel fúrd át újra és ha lehet vastagabbra hogy a szűrőkavicsnak is legyen helye. Ha normálisan ki van fúrva vezetőkúp nélkül is bele esik az alul dugózott béléscső.

Előzmény: epoxi (13565)
epoxi Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13565

Nem, öblítéses.

 

Előzmény: mrbeck (13563)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13564

Üdv

 

Tipikus probléma, a kút túlterhelése. A szakszerűtlen kivitelezés miatt azt sem tudod mennyire terhelhető a kutad vagy a kútfúró által javasolt teljesítményű szivattyút hagytad a szivattyúboltosnak "teljesítmény tartalék" ürügyén überelni. (nyilván a drágábbon többet keres és ha elromlik veszel másikat)

- Jól mondta a kútfúró, de kiegészíteném azzal hogy csináltass egy normálisan kivitelezett kutat amit akkora hozammal terhelj amit ki is tud elégíteni -ha a szakszerűtlen kivitelezés állna fenn.  

Az első megoldás annyiba kerül mit egy szivattyú (ha 3 fázisú szivattyút használsz)

a második megoldás többe kerül mint egy jó kút.

Előzmény: legirepa (13561)
mrbeck Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13563

szia

 szárazon furtad?

Előzmény: epoxi (13558)
bohrer Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13562

Mindenképp valami kisebb vízkivétel kell hogy legyen. Az a baj hogy hiába csak 80 L de az olyan intenzitással történt amitől behomokolt a kutad.

Olyan ez mint a mosógép a 40C os mosásnál miért vízkövesedik? Mert ugyanúgy 2000W a fűtőszál csak rövidebb ideig melegít, így később jön el a baj.

Ha van rá lehetőség a szűrőzött rész fölé emeld a szivattyút, így csökkenhet a homokolás.

Előzmény: legirepa (13561)
legirepa Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13561

Kerepes-Szilasligeten van egy fúrt kutam. 28 m mély, a felső 18m 160-as csővel az alsó 12m 125-el lett fúrva, mert tiszta agyag-homok a talaj, és fúrás közben megszorult a fúró . 2008-ban készült, ezidáig nem volt vele baj. A nyugalmi vízszint 15m-en van, vízhozama olyan 40l/perc. Ezt egy 60l/perces szvattyúval mértem ki, leszívtam a vizet teljesen, majd 30 mp újratöltőtés, és 90mp-ig ment  szivattyú, majd 30mp töltődés jónéhány ciklusban. Egy pedrollo 4blockm szivattyú van leengedve, fent egy 80l-es hydrofor tatály, meg nyomáskapcsoló. Erről a rendszerről ment a WC öblítés meg az öntözőrendszer 2009 óta. Idén nyáron már nem is locsoltunk, csak a wc öblítésre használtuk. Nade nyáron a szivattyú tönkrement, tengelytömítés hiba, a homokolástól. Elkezdett a kút iszonyúan homokosodni. Megjavítattam, majd megint ugyanez a hibajelenség. A kútfúró azt tanácsolta tegyek be kisebb teljesítményű szivattyút, mert a vízkiemelés sebessége okozza a homokolást. Tényleg okozhat ilyen gondot  WC öblítés? ami naponta 3-4szer kapcsolja be a szivattyút, hisz a 80l-es tartály is dolgozik?

Erre várom a véleményeket.

 

Az alábbi ötleteim vannak:

 

1. elektronikusan visszavenni a teljesítményt 30l/perc-re kb.

2. olyan szivattyúvezérlés beszerelése, ami fokozatosan biztosítja az épp aktuálisan kellő mennyiségű vizet.

3. Kisebb szivattyúval egy pufferba felhozni a vizet, majd onnan dolgozna egy kisebb házi vízellátó. (ezt tanácsolta a kutfuró)

 

epoxi Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13560

Köszönöm, a a cső lenyomására a rendelkezésre álló erőt kipróbáltuk nővelni már nem tudom. A csö nem tud utánna hajlani a furat ivének az elején kialakitottuk a hegyes részt.

 

Előzmény: cs!rke (13559)
cs!rke Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13559

Nem tudom, hogy ez jó-e, de nálunk a kútfúró az első 125-ös cső végét bevagdosva, és megmelegítve kúpos/hegyes formájúra alakította, így elég könnyen le tudta tolni szinte a a furat legvégéig. A letolást a fúrógéppel segítette: fúrószár nélkül, a szán súlyát kihasználva (néha a saját testsúlyával segítve :)) nyomta le a csövet.

Előzmény: epoxi (13558)
epoxi Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13558

Sziasztok.

köszönöm az elözö kérdésre a választ (központozás) , de megvalósítás közben mármint csövezésnél szembesültem a nem egyenes furattal.15méteren megszorul a 125-ős cső.Teljes mélység 30 méte.r Furat átmérő elvileg 160. Mély apátiába süllyedve temessem be , vagy létezik valamilyen megoldás ? Nekem csak vad dolgok jutottak eszembe.köszönöm ha valaki  tudna kivitelezhető megoldást. Csövezzem 110-re?

Esetleg 110 cső 125 réselt szűrővel (125-öst vettem optimistán) ? Valamilyen után fúrófej, szerszám?nagyobbra fúrni nem tudom mert a felső 7,5m 160-as müa bélést kapott murva és sóder kimosódás miatt ez mint a beton áll.

guthkut Creative Commons License 2011.11.11 0 0 13557

www.kut.guth1640.hu

 

néhány adat:

 

 

Fúrt kutak BP.XVIII.ker. ben:                 

 kútfúrás lőrincen


- Béke tér vízadó réteg -18m kútmélység -28m

- Szarvascsárda környékén vízadóréteg -50-56m változó kútmélység -60-65m

- Gorkij utca és környéke  vízadó réteg -30m  kútmélység -40m

- Ungvár utca víizadóréteg - 19m  kútmélység -25m

 

guthkut Creative Commons License 2011.11.11 0 0 13556

létezik kb80-100ezer Ft/db

Előzmény: gfoto (13547)
guthkut Creative Commons License 2011.11.11 0 0 13555

nagyon jó csak lassu

Előzmény: Törölt nick (13551)
.Guriga. Creative Commons License 2011.11.11 0 0 13554

Én dolgoztam már ilyennel.

Egyszerű, ezért megbízgató és praktikus jószág. szinte elnyűhetetlen, mert a láncok túlméretesek... ha többet akarnál emelni, mint amit bír -nem szakad meg, csak nem tudod tovább húzni. Viszont ereje miatt nem egy gyors jószág. járnia kell az ember kézének...

 

Ár-értéke jó.. csak jókat tudok róla mondani, de meg kell másokat is halgatni..

 

 

Előzmény: Törölt nick (13551)
Kútdoki Creative Commons License 2011.11.11 0 0 13553
Helló mindenkinek!
Szügségem lenne egy 6" -os görgősfúróra,mart fogazásúra agyag és homokkövek átfúrására.
Lehet új,vagy újszerű használt állapotú is.
Az átmérő 150 -től 160 mm -ig megfelelő.
Köszi előre is.
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.11 0 0 13552

Üdv

 

Én egyszer 2 métert toldottam rá a 12 es vídiás fúró szárára és sikeresen átfúrtam amit akartam. Persze a 32 es méret mégis csak más de szerintem ha beáldozol egy fúrót és beletoldasz akkor sikerülnie kell. Csak 20 as nál ne vastagabb anyaggal toldjad hogy a furadéknak legyen helye és persze gyakran kell ki be járatni teljes hosszban.

 

Ma már csak kis pozitív kút keletkezett a kapu előtt mert hát semmi és senki sem tökéletes :)

Holnap indul a kupi megint. Gratulálok a Fejérvíznek a szakszerű és "időtálló" javításért. Persze miután megcsinálták a pofájuk egyből nagy lett hogy mire akarok én kártérítést ( csak 50 m2 en áll az iszap az udvaron) de holnap megint kisfiúk lesznek :)

Úgy látszik amint lemegy a nap egyből feljön a víz a kapum előtt.

 

Előzmény: gfoto (13547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!