Keresés

Részletes keresés

comad Creative Commons License 2006.11.14 0 0 3049
:-D Ennyire nem gondoltam bele... Az biztos, hogy ha menet közben nem is lehetne főzni, a mobilitásnak lennének előnyei. Mármint konspirációs szempontból:) A neten csak egy eladót találtam, 300 E pénzért... Nekem elég volna egy üstje... Hátha átesek valahol egyen... Sajna a nagy honvédségi leselejtezéseknek-kiárusításoknak már vége.
Előzmény: leveliro (3048)
leveliro Creative Commons License 2006.11.14 0 0 3048

Úgy tudom, a gulyáságyúban az volt a király, hogy betetted az anyagot, befűtötted, és lehet is indulni, menet közben is főz. Na ez a fináncok ellen is jó lenne, hiába tartanának házkutatást, te csak menet közben főznél

 

 

:-)

:-)

:-)

:-)

:-)

:-)

:-)

:-)

Előzmény: comad (3047)
comad Creative Commons License 2006.11.14 0 0 3047
Ahogy vakaródzom itt, egyre jobban tetszik ez a gulyáságyú-dolog. Nem is kellene az egész, csak valami roncsból kibányászni az egyik üstjét. Nézd csak meg a tetejét! Tökély. Asszem nyomozásba kezdek.
Előzmény: csocsanszkaja (3046)
csocsanszkaja Creative Commons License 2006.11.14 0 0 3046

:)

 

belegondoltam....   Sóhaj...

Előzmény: comad (3043)
germanungar Creative Commons License 2006.11.13 0 0 3045
Előzmény: germanungar (3044)
germanungar Creative Commons License 2006.11.13 0 0 3044
Biztos jól gondolod, dehát ez csak elmélet! :))
Előzmény: aknil (3041)
comad Creative Commons License 2006.11.13 0 0 3043
Ezt a fajtát láttad? Érdekes ötlet... Takarítottam párszor, a fene egye meg. 4 db 80 l-es, rozsdamentes acélüst van benne, fával és gázolajjal is üzemel. Persze gázégőfejet is lehet alá tenni.
Előzmény: csocsanszkaja (3040)
schlumberger Creative Commons License 2006.11.13 0 0 3042
Vigyázzatok a cuccokra!


Újabb Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei szeszfőzdét raboltak ki a színesfém tolvajok. Ezúttal a szabolcsveresmarti pálinkafőző üzemből lopták el az összes rézből készült eszközt - közölte a rendőrség. Az ismeretlen tettes, vagy tettesek a hét végén törtek be a szeszfőzdébe, ahol a kár felmérése még tart.

Korábban a hodászi, majd a nyírmeggyesi pálinkafőzőbe törtek be, ahonnan együttesen hatmillió forint értékben tulajdonítottak el rézüstöket és rézvezetékeket


Innen van:
http://index.hu/politika/bulvar/bulvarhirek/?main:2006.11.13.&287765
aknil Creative Commons License 2006.11.13 0 0 3041
Hello germanungar!

Ha szakszerűtlenül kénezték az aszalt gyümölcsöt (szakszerűbben fogalmazva elkúrták a kénezést), akkor - gondolom én - nem csak pálinkában, hanem simán, magában fogyasztani sem túlságosan egészséges. Jól gondolom?
Előzmény: germanungar (3018)
csocsanszkaja Creative Commons License 2006.11.13 0 0 3040

Tegnap sétáltunk...

Egy udvaron láttam egy gulyáságyút...

hmmm...

 

aknil Creative Commons License 2006.11.13 0 0 3039
Kedves comad!

Valamiről megfeledkeztél! Megadni a bankszámlaszámodat. Csak nem gondolod, hogy ingyen fogsz végezni egy ilyen komoly, felelősségteljes munkát!:)

Azért erre az egyenes arányosságra vigyázz, mert mi van, ha mondjuk a PéterPál szeszesitalgyártó vállalat küld Neked 3 hektoliter 'Szilva ízű szeszes italt'. Asszem, az eredményhirdetésre már nem maradna sok energiád!:)
Előzmény: comad (3038)
comad Creative Commons License 2006.11.13 0 0 3038
Ez jó, ilyet én is alakítok. Ezúton várom a pálinkafőzdék jelentkezését, majd megadom a címemet, ahová a termékmintáikat küldhetik. Az ítéletem szigorú, de igazságos lesz. A minta mennyiségének nagy szerepe lesz benne, hogy objektív legyen az ítélet (egyenes arányosság, persze). Várok :-)
Előzmény: Beodra (3037)
Beodra Creative Commons License 2006.11.13 0 0 3037

Egy idevágó írás, a Magyar Szó (újvidék) hétvégi számából:

 

A folyékony nagykabát elbírálói

Pálinkabíráló társaság alakul Zentán

 

Szűkebb pátriánkban még szinte egyáltalán nem, de Magyarországon és a nyugati országokban óriási hagyománya van a különböző pálinkafesztiváloknak, ahol a gyümölcspálinka-gyártó vállalkozások és fizikai személyek összemérhetik egymás között pálinkáik, gyümölcsből készített párlataik minőségét országos vagy éppen nemzetközi szinten. Szokták mondani, hogy a pálinka folyékony nagykabát, s véletlenül sem mindegy, hogy milyen a bélése, illetve a külcsíne, ezért a jóféle szeszes itókákat arra avatott, szakmailag képzett személyek veszik górcső alá és osztályozzák különböző szabványok alapján.

Zentán viszont alakulóban van egy független, szakértőkből álló testület, amely a pálinkaversenyeken bírálni szándékozik a benevezésre kerülő szeszes italokat.

- A pálinkák értékelése nagyon fontos feladat a minőség elérése érdekében, hogy megfeleljen azoknak az előírásoknak, amelyek az Európai Unió, elsősorban Magyarország területén érvényesek - tudtuk meg dr. Rózsa Péter vegyészmérnöktől, a Zentán alakulófélben lévő Független Pálinkabírálók Társaságának egyik alapítójától.

Ahhoz, hogy a bírálás objektív körülmények között folyhasson, megfelelő kellékeket szükséges biztosítani, többek között speciális pálinkáspoharakat - mesélte dr. Rózsa.

Ez a pohár úgy van kiképezve, hogy a pálinka összes tulajdonságát: ízét, illatát, tisztaságát meg tudja ítélni a bíró. A bírálóknak ezenkívül jó elméleti és gyakorlati tudással kell rendelkezniük.

A zentai társasághoz is azok tudnak csatlakozni, akik elsősorban pálinkafőzéssel, -főzetéssel foglalkoznak, s ezen kívül részt kell venniük az egyesület által szervezett tréningeken, kifőzde-látogatásokon, mert maga a bírálás csoportmunkának számít a svájci Peter Druch professzor által kidolgozott rendszer alapján (hármas csoportokban történik az értékelés, s ennek az összegzése adja a végeredményt).

Az alapítók az idei év folyamán már 10 különböző kifőzdét látogattak meg Magyarországon, illetve tartományunkban. Közülük többen sikeres tesztet is írtak minőség-meghatározásból az Agárdi Pálinkafőzde szervezésében.

A tagoknak természetesen írásban s szóban is meg kell fogalmazniuk benyomásaikat a tréningekről, látogatásokról, illetve a termékek bírálása alkalmával.

- Fontos, hogy a tagok saját elképzeléseikkel is hozzájáruljanak a társaság munkájához, tudják kezelni a számítógépet, legyen internetkapcsolatuk és mobiltelefonjuk. S anya-és környezetnyelvükön kívül ismerjenek legalább egy idegen nyelvet is - mesélte dr. Rózsa Péter, majd pedig elmondta, szeretnének egy olyan csoportot kialakítani, amely hozzájárulna a kulturált pálinkafogyasztáshoz, s hogy a pálinka is olyan fogalommá váljon, népszerű legyen Magyarországon, illetve Vajdaságban, mint mondjuk Skóciában a whisky, vagy pedig Franciaországban a pezsgő.

Mindenki, aki szívesen csatlakozna a folyékony nagykabát zentai elbírálóinak a társaságához, jelentkezzen dr. Rózsa Péternél a 024 814 900-as telefonszámon. Ezt követően egy személyes beszélgetésen kell részt vennie a jelöltnek, majd pedig az egyesület tagjainak számító személyek jelenlétében kell bizonyítania a jelöltnek, hogy megfelel a fentiekben kihangsúlyozott feltételeknek. A társaságnak már tizenöt tagja van, nemcsak Zentáról, hanem az egész országból, de Svájcból és Németországból is - tudtuk meg dr. Rózsa Pétertől.

germanungar Creative Commons License 2006.11.12 0 0 3036

Jajajjj sasabá, én nem ajánlom neked, hogy Tarpára menj, mert téged ezért ott meglincselnek! O))))

 

http://www.tarpa.de/magyar/szilva.htm

 

Azért én nem általánositanék igy.

Igaz, hogy ügyeskedök mindenhol vannak, de szerintem ezzel a faluvégi trükkel csak balekokat lehet elámitani.

Aki a pálinkához egy nagyon picit ért, vagy a pálinkát nem csak a gyors lerészegedés miatt issza, az kiérzi, hogy fahordó vagy aszalt akármi.

 

Én megérezném!

 

Annyit viszont elértél, hogy ha legközelebb barátaimtól tarpai szilvát kapok, akkor jobban odafigyelek, mert az ördög nem alszik ....Mo.-on meg pláne nem! O))))

Előzmény: sasabá (3030)
germanungar Creative Commons License 2006.11.12 0 0 3035

Hát igen, erre én is ittam volna veled! :)))))

A képen viszont a sörösüveg egy kicsit zavaró - vagy sörösüvegböl ittátok a pálinkát?

Habár babgulyás friss fehérkenyérrel és egy üveg hüvös sör.....hm, az sem semmi! O))

 

 

...remélem nem vagy másnapos!

Előzmény: comad (3033)
gertibor Creative Commons License 2006.11.12 0 0 3034

Egészségedre!!!!!!!!!!!!!

Mihez kell a Média Markt?

Azonkívül minden világos, iszunk, hogy éhesek legyünk aztán eszünk, amitől

szomjasak leszünk, ördögi körforgás ;-))))

Előzmény: comad (3033)
comad Creative Commons License 2006.11.12 0 0 3033
B+, csak átmegy.
comad Creative Commons License 2006.11.12 0 0 3032
Na még egyszer.
comad Creative Commons License 2006.11.12 0 0 3031
No, kijózanodtam. Erre ittunk. Babgulyás.
image1]
Előzmény: germanungar (3025)
sasabá Creative Commons License 2006.11.12 0 0 3030

Üdvözlet mindenkinek!

Az aszaltgyümölcsre konkrét példám van a szilváról.

Egy hete kb vitatkoztatok az un. barrikolásról a pálinkák esetében.(faforgács , hordóban érlelés)

Hát ez egy nagy átverés tisztelet a kivételnek.Biztosan tudom pl-úl ,hogy a híres tarpai szilvának egy nagy része , legalábbis ami sárga színű nem eperfahordóban van érlelve mint ahogy azt mondják , hanem aszalt szilva van vízben legalább tíz percig főzve ,majd amikor kihűl ennek az ülepített levével állítják be a páleszt 40-45 fok közé.

Előzmény: bild56 (3005)
snapszmester Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3029

Csocsanszkaja utánn Lenin szababon "kóstólni, kóstólni, kóstólni".

Ha a lejövő párlat 45%-os nagyon sok a veszteség, tudom ez itt nem számít, de mégis. A fazék íz szerintem 10-20 % alatt jelentkezik ami addig jön arra szükség van az utóízek kialakitásához, de az a nagy ipar a kicsit nektekk kell KÓSTOLÁSSAL kitapasztalni.

Előzmény: aknil (2999)
snapszmester Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3028

Egy hete nem voltam a neten most élvezkedek.

Az idén még nem is volt fagy! Ha ennyitől is jeges dobjátok ki. Nem pontos, de használható, fagyáspont = alkoholtartalom - előjellel. 10% alkohol -10 C°-on kezd befagyni. Más álláspont, a befagyott cefrét le kell szűrni mert a víz kifagy és marad az alkohol. Szerintem ez csak nagy fagyok utánn (-20 C°) alkalmazható.

Előzmény: leveliro (3017)
snapszmester Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3027
Itt mindenki idegenkedik a mezei sörélesztötől ami a sütőélesztő. Magas az alkoholtürő képessége és a hidegben is (5C°) nagyon jól müködik. Erjeszt a maltóztól a fruktózig minden cukrot. Nem ajánlanám, ha nekem nem vált volna be. És nem büfögtet, arra mást használok.
Előzmény: Törölt nick (3022)
snapszmester Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3026
Dijjazom a megoldásod, könnyítésnek annyit, hogy cartedoros fagyisdoboz változata ugy emlékszem fent van a web lapomon. Ott látva könyebb elképzelni a müködését is. (Ábrák)
Előzmény: leveliro (3015)
germanungar Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3025

Jól van na.... én azt kivánom neked, hogy sose kelljen fejfájós pálinkát innod! O)))

 

Mire iszol, ünnepelsz valamit? :))

Előzmény: comad (3023)
comad Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3023
Fejfájós pálinka NINCS! Én most kicsit be vagyok lőve, de még még jobban be lesszek, de tudom, hogy holnap reggel semmi bajomn nem lesz na cső
Előzmény: germanungar (3018)
bild56 Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3021
Köszi a segítséget !
Előzmény: germanungar (3018)
germanungar Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3020
...jaaaa, és a szüröd müködését még nem igazán értettem meg de ez biztos csak rajtam mulik - majd olvasok még róla . :)))))
Előzmény: leveliro (3015)
germanungar Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3019

Hm......én is ismertem valakit, akinek volt egy ismeröse, aki valahol azt hallotta, hogy ha be volt fagyva, akkor az azt jelentheti, hogy nincs benne alkohol - tehát még nem erjedt. Tehát felolvasztani beélesztözni és indulhat az erjedés, ha a gyümölcs még nem rothadt meg!!!!

A fagy még elönyös is lehet a cukortartalom növelésére, hiszen a fagy hatására a keményitö cukorrá alakul.  .........elméletileg!

 

A Whisky készitésnél a krumplit elöbb megfagyasztják, hogy a cefrézéshez legyen elég cukortartalma.

Előzmény: leveliro (3017)
germanungar Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3018

Halló bild!

 

Ez jó kérdés!

 

Hát szerintem a sokáig annyi, amennyi idö alatt kioldódhat az aszalt gyümölcsböl a kén - szóval nem tudom! :))))

Az áztatás biztos segit rajta, azt viszont csak hideg vizben csinálnám, mert különben a gyümölcsböl kiáztatod az aromát is.

Legjobb megoldás a saját készitésü aszalt gyümölcs, hiszen az nem kénezett.

A bolti árut kénytelenek kénezni, különben nem tudnák zsacskóban árulni, mert megpenészedne.

 

Vedd viszont azt is figyelembe, hogy a fejfájós pálinka nem törvényszerü, hanem ez a legrosszabb esetben megtörténhet!

Biztos hallottál már fejfájós borokról is! ...hát ezeknél is sok esetben a szakszerütlen kénezés okozza a fejfájást.

 

sok szerencsét!

Előzmény: bild56 (3014)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!