Keresés

Részletes keresés

guthkut Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13591

szia hidd el amit mondtam délelött ez tapasztalat . a golyos csap meg a másik megoldás. de mindenképpen mérd meg a kutat mert szinte biztos, hogy tele szívta homokkal a szivattyú. direkt mondtam, hogy egy szótse szólj a rezgőről! Főleg nem az alsószívásosról! :))) egy csomó béna beszakította a szivattyúját ezért nem szeretik :)) nekem is van már itt ott 1-2 ilyen de viszi a homokot  sőt még a 1 mm- es kavicsot is.

üdv

Előzmény: legirepa (13587)
beetee Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13590

Úgy emlékszem az olvtársnak azért lett ötvenx méteres a víznyerő kútja, mert csak ott volt megfelelő hozammal vízadó... és nem a hőfoka miatt...

 

Előzmény: 77zoli77 (13589)
77zoli77 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13589

Szia Gyujb!

 

Jól gondolod, abba a rétegbe szokás visszaengedni, amiből kivettük a vizet.

Többször fúrtam már hőszivattyúhoz, a saját rendszerem most van beüzemelés alatt.

Voltak hasonló esetek az elején, volt 3-4 nyelőkutas megoldás.

Most már másként csinálom, a 2 kút közötti távolság 10-15 m legyen, ekkora körön fog forogni a víz a két kút között.

A vízadó kút nálam mindíg szűrős, figyelve a lehető legtökéletesebb homokmentességre.

Nálad is lehetne a probléma oka a vízadó kút homokolása, bár nem gondolom, mert folyamatos üzem közben nem jellemző az ilyen mértékű homokolás, vagy ha igen az a kút nagyon el van rontva.

A nyelető kút mindíg kompresszoros vagy belógós, ki hogy ismeri. Ennek sokkal nagyobb a vízleadó felülete, ezáltal sokkal könnyebben nyel. Minél több homok lett belőle kikompresszorozva annál könnyebben. Ennél a vízadó réteg teteje felettig csövezek 10-20 cm-rel, aztán cementezek, másnap kompresszpr, ha kell harmadnap is.

 

Egyébként hőszivattyúnak felesleges 30 m alá menni, 10 méterenként csak 0,5% a nyeresség. A 30 méteren lévő 12-13 fokos pont elég.

 

Én így csinálom, ha gondolod próbáld ki, aztán várom a visszajelzést.

 

Üdv

Z

Előzmény: GYUJB (13576)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13588

Rezgőssal az iszapot lehet (esetleg) kiszedni a homokot a kompresszor vagy az öblítés hozza fel. ( Ha esetleg megpróbálnád és beleszorítod a rezgőst kamerával megnézem neked és megmondom miképp jön ki. ) Lehet hogy annak a szivattyúboltosnak nincs ettől kisebb teljesítményű szivattyúja de hidd el hogy léteznek egész kis teljesítményűek is.

Előzmény: legirepa (13587)
legirepa Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13587
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint többről van szó mint hogy homok került a kút aljába? Ezt egy rezgős szivattyúval elvileg ki lehetne szedni. Ha kitisztít(tat)om így a kutat akkor nem áll vissza az eredeti helyzet? A másik bajom az hogy nem találtam kisebb teljesítményű szivattyút. Vettem én volna azt, de nincs. Erre meg azt mondták hogy homoktűrő.
Pont ezért is mértem ki mit tud a kút, és bőven alatta volt a vízkivétel átlagban. De úgy látszik ez nem elég.
Laja73 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13586

Szia vizeslaci!

 

Köszi a választ! Az úgy volt, hogy nem terveztem kútfejet, nem is hallottam még róla, csak fúrás után derült ki, hogy nem elég a vízhozam, és a kútfúró javasolta ezt a megoldást, de már én vettem meg, illetve szereltem fel. Valamelyik hidroszeres fajta, rákérdezek a boltban, hogy melyik is vót...köszi mégegyszer!

 

laja

Előzmény: vizeslaci (13583)
guthkut Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13585

Ő

Előzmény: vizeslaci (13582)
szaki10 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13584

Szép Estét!

 

Kanalas, kézi kútfúró fejjel rendelkezik valaki?Homokot próbáltam fúrni talajvíz alatt, de mire felhúztam az összeset lemosta és üres volt a fúrófej.

Képet tudna fölrakni, vagy küldeni róla? (szaki10@freemail.hu)

Esetleg iszapolóról is, megköszönném.

 

Kézi fúrógépes, öblítéses fúráshoz eszközöket hol lehet venni (ponyva, kád, forgatómű stb.)? Hidroszernél tudom, hogy értékesítenek, de máshol is megnézném az árakat.

 

Köszönöm!

 

Szaki

 

 

vizeslaci Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13583

Helló Laja73!

 

Nem adtak hozzá semmi segédeszközt?( az aki fúrta)

Ha golyós a szelep akkor a golyót a helyéről kiemelve (egy 20 mm es pvc cső a végén kicsit megbővítve és behasítva ,ez rányomva a golyóra) a víz leereszthető.

Ha pedig gumilap zárja a szelepet akkor csak ki kell szorítani a csőből a vizet pld egy 32-es ledugózot pvc csővel.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: Laja73 (13579)
vizeslaci Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13582

Üdv!

 

 

Csak a 2 db visszacsapó van fagyhatár alatt.

A víz fölötte még megfagy

 

Előzmény: guthkut (13581)
guthkut Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13581

fagyhatár alatt van benne a víz. Nem?

 

guthkut Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13580

minek?

 

Előzmény: Laja73 (13579)
Laja73 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13579

Sziasztok, nekem most van először PVC kútfejem, hogyan lehet ezt vízteleníteni (a vizet visszaengedni)? Kösz előre is.

guthkut Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13578

Kútfúrás - Index Fórumhttp://www.kut.guth1640.hu. Rezgős szivattyúval kipucolva homokmentesen adva

át garanciával, fizetni csak mikor minden rendben. ...

gamate Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13577

Üdv GYUJB!

 

Teljes mértékben igazad van.

Ugyanabba a rétegbe kell nyeletni, mint ahonnan termeltetsz.

 

Ennek több oka is van:

 

Ha a nyelőkutad (extrém esetben) pozitív lesz, pl. az elmúlt esős év megismétlődik, akkor egy decit sem tudsz majd nyeletni.

 

A kutak kialakításánál meg kell akadályozni, hogy a különböző rétegek vizei keveredjenek (rétegzárás).

Nálad nemhogy átszivárognak, hanem kényszerítve is van a keveredés....

 

Előfordulhat még, hogy a termelő kutad homokol, és a működés során a homok a nyelőkben gyűlik össze, és eltömíti azokat.

Ezt mindenképp ellenőrizni kell!!

 

gamate

Előzmény: GYUJB (13576)
GYUJB Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13576

Az holnap derül ki, csak azt az elméletre szerettem volna megerősítést kapni, hogy ahonnan kivesszük oda kerüljön vissza a víz. 

Előzmény: Törölt nick (13575)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13575

Üdv

És a tervező mit szól az egészhez ?

Előzmény: GYUJB (13574)
GYUJB Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13574

Sziasztok,

 

kutas hőszivattyú építésére adtuk e fejünket, de sajnos komoly problémába futottunk a nyelőkúttal kapcsolatban. Hátha ti tudtok tanácsot adni 

A helyzet a következő:

 

Építkezésünk a végére ért, a beköltözés küszöbén állunk... A teljes gépészett összeállt, egy hozamoló és egy nyelő kúttal. A hőszivattyú rövid ideig működött, de egyszercsak a nyelő kút felett megjelent a víz és le kellett állítani a rendszert. Jött az ötletelés, hogy nincs kavicsréteg, és ez a homokréteg ahova most menne a víz, nem tudja nyelni a hozamolt kb 2,2 m3/órát. Megoldási javaslat: további két kút fogja ezt elvinni, mert ebbe a rétegbe 0,8 m3/óránál több nem fog elnyelődni... Fúrás megtörtént, majd ismét próbálkozás... Az első nyelő kút felett ugyanúgy jött a víz, igaz most valamivel többet bírt (kb fél nap) Javaslat: lehet ezzel a kúttal van a gond, zárjuk ki, és a 2 új kúttal próbálkozzunk. Megtörtént... 2 óra járatás és megjelent a víz, most a második kút tetején
Azt hiszem itt már többről van szó, minthogy 3 kút is kevés... 

Amik tények:

- hozamoló kút: 52 méter mélyen van, a csőben a vízoszlop egész magasan van kb 1 méter a felszíntől

- a nyelő kutak mindegyike 27 méter mélyen van

- 52 méterig nézve kavicsréteg egyáltalán nics, csak "fosóhomok", ahogy a kútfúró hívja :) 


Én eddig úgy tudtam, hogy a hozamoló és a nyelő kútnak ugyanott kell, hogy legyen az alja (ugyanabban a rétegben). A hőszivattyút telepítő gépész azt mondta, hogy ebben az esetben jobb ha a 27 méternél lévő rétegbe nyomjuk, mert az 52-es mélységben csak 4 méteres vízadó réteg van, míg a 27 méteresnél 12 méter. Ezáltal a nyelő kutakban mind a 12 méter ott végig van perforálva, így többet tud nyelni...
Folyton azon jár a fejem, hogy csinálhatunk mi 10 kutat is 27 méterre az sem lesz jó... Fizikailag nem tudom megerősíteni, de úgy érzem, hogy mégiscsak ugyanabba a rétegbe kéne visszanyomni mint ahonnan kivesszük...
Kérlek segítsetek, ha van módotok rá némi tanáccsal!

 

gamate Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13573

Üdv Lalibatyó!

 

Jók ezek a csőrlők, csak egy nagy bajuk van. Megőszül az ember miközben húzza a láncot.

Ameddig húzod a csövet addig még oké, de amikor újat fogsz, és vissza kell engedni, akkor az ugyanannyi idő, mint a húzás.

Én inkább egy ilyenben gondolkodnék:

Munkahenger motorkiemelő zsiráfhoz, 8 tonnás br 11.757Ft

 

 

Munkahenger motorkiemelő zsiráfhoz, 8 tonnás br. 9.032Ft

 

 

Üdv

gamate

Előzmény: Törölt nick (13551)
epoxi Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13572

Szia

Köszönöm a tanácsokat változtatok az edigi gyakorlaton ami igen csekély, teljesen kedvteléses a fúrás, inkább a a gép megépítése motivált.

Előzmény: guthkut (13571)
guthkut Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13571

www.kut.guth1640.hu

guthkut Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13570

most nézem epoxi

 szárazon fúrtál és nem megy le a cső? akkor omlásod van és egy csővel ki kellene zárnod az omlást. mondjuk egy 200-as csővel és akkor 160 sal tudsz benne fúrni a végén iszapolni.

üdv

guthkut Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13569

epoxi

ja és akkora legyen a bővítő kör átmérője mint a fúró

guthkut Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13568

epoxi

üdv

 Van neked a fúrószáron bővítő szárny? mert  ha a fúród el kalevalázik jobbra balra akkor néhol, ha az egyenes tengelyt veszem a furatod szűkebb lesz a kelleténél. de, ha 2-3-5 m ként ( nemtudom milyen hosszu rúdjaid vannak) a fúró után engedsz egy két bővítőt akkor egyenesre kijárja jövet menet :) a bővítőket 120fokban egymástol elhelyezve hegeszd a rúdra

Üdv

Előzmény: epoxi (13558)
guthkut Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13567

Egy golyós csappal le tudod szűkíteni a kifolyását a szivattyúdnak és nem is árt neki. ez olcsóbb mint elektronikussan a fordulatot leszabályozni. Vagy azt meg próbálhatod, hogy egy idözítő kapcsolóval ki-be "X" percenként járatod 1- esetleg több napig . amikor beindul a laza homokot berántja a szivattyú viszont ekkor a szemcsék össze feszülnek és tisztavíz jön. Amikor kikapcsol, megint meglazul a homok szerkezete és induláskor ismétlődik a folyamat. a kutad az előző vízhozamra lett le tisztítva. Nem temetném még a helyzetet.

Nagyon sok kutat sikerült már így beindítani, letisztítani. Én is egy öregszakitól hallottam. Ezt csinálták a bányákban is és ennek a jelenségnek van egy neve is csak nem emlékszm.

 

Hali

Előzmény: legirepa (13561)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13566

Be van dugósodva szerintem. Bő öblítéssel fúrd át újra és ha lehet vastagabbra hogy a szűrőkavicsnak is legyen helye. Ha normálisan ki van fúrva vezetőkúp nélkül is bele esik az alul dugózott béléscső.

Előzmény: epoxi (13565)
epoxi Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13565

Nem, öblítéses.

 

Előzmény: mrbeck (13563)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13564

Üdv

 

Tipikus probléma, a kút túlterhelése. A szakszerűtlen kivitelezés miatt azt sem tudod mennyire terhelhető a kutad vagy a kútfúró által javasolt teljesítményű szivattyút hagytad a szivattyúboltosnak "teljesítmény tartalék" ürügyén überelni. (nyilván a drágábbon többet keres és ha elromlik veszel másikat)

- Jól mondta a kútfúró, de kiegészíteném azzal hogy csináltass egy normálisan kivitelezett kutat amit akkora hozammal terhelj amit ki is tud elégíteni -ha a szakszerűtlen kivitelezés állna fenn.  

Az első megoldás annyiba kerül mit egy szivattyú (ha 3 fázisú szivattyút használsz)

a második megoldás többe kerül mint egy jó kút.

Előzmény: legirepa (13561)
mrbeck Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13563

szia

 szárazon furtad?

Előzmény: epoxi (13558)
bohrer Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13562

Mindenképp valami kisebb vízkivétel kell hogy legyen. Az a baj hogy hiába csak 80 L de az olyan intenzitással történt amitől behomokolt a kutad.

Olyan ez mint a mosógép a 40C os mosásnál miért vízkövesedik? Mert ugyanúgy 2000W a fűtőszál csak rövidebb ideig melegít, így később jön el a baj.

Ha van rá lehetőség a szűrőzött rész fölé emeld a szivattyút, így csökkenhet a homokolás.

Előzmény: legirepa (13561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!