Keresés

Részletes keresés

7241gabi Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47093
Most volt az m2-n összefoglaló a Kaiser's-ről. Lehetett látni iSTVánt, Repit, larzent a rajtnál 066-ot és Tüdőt a Lánchídon!
Jó volt!
:-)
zakka Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47092
Hát, majd igyekszem jól leplezni, hogyan is segítkezem aagica futásánál... :-)
Te Spenót! 23:52 az eddigi legjobban a hendin, 2001 tavaszán futottam asszem. Ha jobbat mész... majd meglátod, mit teszek! :-)
Előzmény: rinceWIND (47091)
rinceWIND Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47091
zakka
Aztán nem ám valami szabályellenes frissítés történjen, mer' óvni fogunk!

Spenót
Én most egy kicsit jobban nyomom a tempót a hendin (bár a 22:xx-et még nem kóstolgatom), így biztos el foglak hagyni, de megnéztem, vannak ketten-hárman, akik jó nyulak lesznek neked, mert hasonló időt futottak - 23:51 körül - múltkor.

Előzmény: zakka (47087)
tasi- Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47090
7vegen hendire valszeg en is kinezek
-balazs- Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47089
gyere sneci, üsd le :)
zakka Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47088
Hát ha senkise, akkor
47000
:-)
zakka Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47087
De hétvégén hendikepes kísérést tervezek.
-balazs- Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47086
Én se nagyon futok, dögrováson vagyok. Nem tudom, hogy a maraton hozta ki belőlem a betegséget vagy az amúgy is kijött volna de vasárnap este óta félig rokkant vagyok. Belázasodtam, elkezdett fájni a torkom, majd szépen az orrom is elindult. Most már köhögök is és fáj mindenem. Csak azt nem tudom, hogy ez bennem volt e már vasárnap délelőtt és befolyásolta a futásom vagy annyira kimerítettem magam, hogy csontra lemerült az immun rendszerem. Ezt sejtem már sosem fogom megtudni...
zakka Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47085
Ma lejártam a lábam a Printexpón, már nem megyek edzeni.
manager69 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47084
Gabi jobbulást!

Rajtunk kivül Mindenki edz?

Nincs erőm kivárni a 47000.-et.

gyuro Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47083
sziasztok,
leküzdve a több oldalnyi hozzászólást,és többnapi munkát :-), most már én is írnék első maratonomról. Év elején úgy indultunk neki, hogy idén maratont futunk Prágában, ez sajnos nem jött össze, /a sörözés igen/ így maradt a szept.végi időpont. A felkészülés nem úgy sikerült, ahogy elterveztem,májusban ki kellett hagyni kislábujjtörés miatt 1 hónapot, júliust teljesen, szabadság és helyettesítés miatt, augusztusban másfél hetet húzódás miatt, nno meg ott volt a hónap végén egy céges rendezvény 3000 m-e,ami ugye teljesen más felkészülést igényel, mint a félmaraton, maraton. Nna így vágtam neki kb. 600 km. összfutással a lábamban a vasárnapnak.Indultunk stafétában is, de a középső emberünk megsérült, így tartottam a 34 km-ig szóló szólófutástól. Próbáltam lasabban kezdeni,5.10-5.20-as km-et terveztem, és azt, hogy most végre nézelődök futás közben, ismerkedem Bp. nevezetsségeivel, ahogy a spuriban is szólt a maraton hírdetése. Ez utóbbi lehet, hogy annyira jól sikerült, hogy az előzőt nem sikerült tartanom, maradtam a szokásos 5 perces km-eknél.Lehet, hogy megijedtem az Andrássy úton eltekerő narancsos pólós, szakállas, biciklis őrült dudálástól? :-)
Most tűnt fel, hogy ha minden igaz, a félmaratonok során elfut az ember fia-lánya a Gellért fürdő előtt..
Jött az első váltás, ami nekem annyiból állt, hogy átraktam egyik lábamról a másikra a csipet, áginyici -váltónk befutója- belémnyomott egy szelet bocicsokit, rajtszám le-fel,aztán tovább. Ezt a rakparti részt élveztem, nekem teccett, és jót tett, hogy egymás mellett, ellentétes irányban futunk, spanolt egy kicsit. A Margitsziget is elfogyott, aztán ahogy ott felkanyarodtunk a hídra, összefutottam :-) egy ismerőssel,+ haverjával, így együtt mentünk egészen a Lánchíd pesti részéig, 34 km-ig. 21 km-nél még mindig 5 perc/km, és az egyetlen incidens, amivel talákoztam, egy autós akart behajtani a futók közé, én már csak a szócsatára értem oda, ideges futó vs ideges autós végül is véget ért azzal, hogy a futó srác szerint legjobb lett volna kiszedni a kocsiból a fickót, vagy a visszapill.tükröt sportbalesetnek álcázva visszahajtani, de aztán mindenki futott tovább, az autós meg állítólag gyütt, mert olyasmit hallottam, hogy: nézd már,ez áthajt az ellenőrző ponton, de ezt már nem tudtam lekövetni, mert futottunk tovább. Aztán jött a hosszú rakparti rész, beszélgettünk olykor, talán ezért nem tűnt fel annyira a mások által emlegetett szél. Itt utolértünk egy FB-t, elhaladtunkban megkérdeztem tőle, hogy lesz e beszámoló, mire ő: legyen? legyen, mondtam én. De nem erről a részről, mondta ő, gondolom célozván a nem teljesen friss formájára. 24 km. környékén aztán már mentek azelőre eltervezett 5.10-5.20-as km-k, igaz, nem teljesen tudatos volt mindez. :-) A katonazenekar előtt el,vmi iszonyú lassú dalt kezdtek el jáccani, szerencse, hogy csak néhány másodpercig hallottuk. Aztán megint híd, és váltóhely, szurkolók, köztük személyes drukkerek, fénykép, aztán 30 km., talán ezen a környéken láttunk egy futót feküdni a földön, asszem nő volt az ilető, körülötte emberek. /kanga mama ismerőse?/
Majd át a pesti oldalra, itt már nem voltam oly friss, de a váltóig még egész jó állapotban értem be. Az ismerős srác az egyéni sávban tovább, én a váltóban, csipcsere, futás ágival még kb. 300 m-ig, aztán hagytam menni a saját tempóját, nem tudtam volna vele menni 5.30 körüli ezreket.
Itt már eléggé szenvedtem, ez a rakpart már egyáltalán nem volt kellemes, 36km-nél frissítő, lazítás kicsit, át a tus alatt,-ezt nem kellett volna-, majd az egyik legutálatosabb rész, a lakótelep, buszpályaudvarral. A frissítő után még mentem pár száz m-t, majd belegyalogoltam a távba. Fél perc-perc gyaloglás, 2-300 m futás. megint gyaloglás, pár száz m. futás. A hátamon ott volt az első maratonomat futom cetli, de egész verseny alatt eccer vágtak hátba, hogy gyerünk ne állj meg, ezen a részen. köszi annak, aki ezt tette, utána már csak 2-3 alkalommal álltam meg gyaloglás-futás keverékére.:-)
38 km-től aztán megint futásnak nevezett vmi fájós térdahjlatokkal, szerintem voltak 6-7 pereces km-ek. Aztán a befutó, pacsi a szurkolóknak,és vége. 3.50.08
Vki mondta itt, hogy az első maratonja befutójakor nem érzett semmi frenetikusat magában, én is így voltam vele akkor. Most is inkább a futás közbeni pillanatok jönnek elő, amikre jó visszagondolni, mert jól esett a futás, egészen 34 km-ig. Az igazán rossz 35-38 km. között volt, de így utólag már arra is jó gondolni.:-)
A lényeg, hogy lefutottam, nem jött le körmöm, nem lett vízhólyagom,- ragtapasz rulez-, és nem ment el a kedvem a következő maratontól.
mindenkinek gratula a futásához,NAGY sóhaj azoknak, akik nem tudtak /végig/futni, és kösz a szurkolóknak is,akik nem pont nekem szurkoltak, de hangulatot csináltak, és jó kedvet a futáshoz.
DieM Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47082
"P.Diddy hová fogja tenni a testőreit a maratonin? Három hete keményen edz P.Diddy rapper-producer, hogy felkészülten indulhasson el az idei New York City maratoni futóversenyen."
http://www.uno.hu/news/story/88529/

Lelki szemeim elott latom, hogy Balazs Pali es Kozso egymast elozve fut a Kaiser maratonon... ez az ami egyenlore eleg messze van nalunk... A mostani (?:) sportminiszterunk lefutotta (elismeresem), de azonkivul nem sokan. Ha tobb 'neves' ember is futna, akkor mindjart jobb lenne a megitelese ezeknek a versenyeknek... (itt nem feltetlen Balazs Palira gondoltam, hisz o focista :) Peldaul milyen remek volt lehagyni a Nike-n a penzugyminiszerunket :)) De tenyleg mas lenne a megitelese a sportnak, ha tobben felvallalnak a 'sikeres' emberek kozul, hogy a testedzes majdnem olyan fontos az egesz elet at, mint a taplalkozas...

akibacsi Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47081
[elfogadom kölcsönbe egy időre]
küldök mailt.
Előzmény: Törölt nick (47080)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47080
[Tudok kölcsönadni egyet.]
Előzmény: akibacsi (47079)
akibacsi Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47079
Hali!

Csak bejelentkezem, hogy jó szokásomhoz híven megint totálisan el vagyok maradva az olvasással, és ezzel együtt a maratonról írandó beszámolóval is. Belepett a meló, ráadásul hiába van már egy hete otthon matávom, még mindig nincs hozzá modemem, így még annak sincs esélye, hogy legalább otthon éjszaka kicsit bepótoljak. Na mindegy, remélem hamarost.
Maraton óta nem futottam, bár ma már jó lenne, de nincs nálam cuccos sajna. Hétvégére a Vasas Maraton van betervezve, 42 kilis teljesítménytúra Pomáz-Dobogókő útvonalon, időterv még nincs, meg szeretném futni rendesen. Bár esőt mondanak, ami még módosíthatja a tervet.
Azt hiszem a szombati gödi futást kihagyom, de ezt még nem döntöttem el véglegesen. Futapestes szervezés lesz, ugye? REmélem találok valami infót.

Na ennyi, legyetek jók, Gabi gyógyulj meg!

üdv
akibacsi

tasi- Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47078
SkoT!
külső támasztott cipőt egyáltalán nem láttam.
Pedig elvileg kene lennie. Nike-bol ott van pl. a Durham (ezt a Spuriban lattam is) es a Kantara.
Előzmény: SkóT (47077)
SkóT Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47077
Nekem is volt NB-m, vagy egy hétig. (szintén a magyar csúcsmodell) Visszacseréltem, de nem a minősége, hanem a belső támasz keménysége miatt. Most NIKE-m van, ami ugyanannyiba került, de puhább, mint az NB és semmiféle belső támasz nincs benne. Szerintem általános következtetést nem lehet levonni márkára vonatkozóan, hiszen minden komolyabb márkacég képes jót gyártani, hogy egy piaci szegmenst uraljon egy darabig és tud gagyit ránk sózni, hogy lefölözze a hasznot. Számomra inkább az jelent problémát, hogy itthon képtelenség egy márka teljes palettáját megtaláni. Nem hoznak csak egy "kaptafára" készített cipőket és külső támasztott cipőt egyáltalán nem láttam.
Előzmény: kaktusz7 (47075)
aagica Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47076
Felvételi kérvény benyújtása (sok okmánypalacsintával ellátva), Felvételi teszt kitöltése, Személyes bemutatkozás.
Ez utóbbit megteheted a Kaposvári Kihelyezett Tagozatnál is.:)))
Előzmény: amat (47070)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47075
Rohamcsiga
Nekem most Nem Balance-om van, és semmi problémám vele.
Adalék: Egy általad is ismert, futócipő ügyekben a Képes Sportnak szakértő olimpikonunk :-) mondta, hogy a cég most az olcsóbb cipőket hozta be Magyarországra, mert nem akarták elhinni, hogy a minőségi, magasabb árú cipőkre is lenne kereslet. Nekem lehet, hogy szerencsém van, mert véletlenül az aktuális magyarországi csúcsmodellt vettem meg 26ezer körüli áron. Azt nem tudom, hogy az alacsonyabb árú cipők minősége milyen, én 265 km-t futottam az enyémben aszfalton, részben focizástól sérült bokával, és bevált.
Még egy adalék: Korábban egyszerre vettünk Árnikával futócipőt, ő egy Nike-ot, én Asics-et. Mikor mindkettőt felvettem, éreztem, mennyivel puhább, ruganyosabb a Nike sarka, mint az enyémnek. Az övé aztán egy hónap elteltével elkezdett szétesni, lejöttek itt-ott ragasztott gumidarabok, pl. a talpáról is. Az Asics-ben futottam vagy 1500 km-t, még mindig egyben van, anyósoméknál az a futócipőm. És attól sem fájt a lábam. Na ezzel csak arra akartam utalni, hogy nem minden a ruganyosság.
És persze van a futó-puding féle süppedős rugalmasság, és van egy keményebb is.
Előzmény: maZSola (47058)
FUTURE Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47074
Megnéztem Tergat két félmaratonját: 63:01 és 61:54 lett. Neki is a gyorsítás jött be.
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47073
Szia,
nekem NewBalance csukám van, bár sokat még nem használtam. Három nôi modellt láttam csak a boltokban, abból is egy ún. utcai "dorkó" volt, tehát kétfélébôl választhattam. Tényleg nehéz a cipô, bár az enyémnek a felépítése elég masszívnak tűnik. Miután végigpróbáltam az össz. Saucony nôi csukákat és nem találtam a furcsa lábamra passzolót, a Nike meg több szempontból nem vonz, nem maradt sok választásom. A súlyát leszámítva nekem kényelmes.
Előzmény: Törölt nick (47049)
7241gabi Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47072
Már az vagy!
Előzmény: amat (47070)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47071
Jól sejtem, hogy a Szezonzáró feles azonos a Juventus második felével?

A Marathon Klub információszolgáltatása minden kritikán aluli. A honlapjukon egy aug. 20-23. közötti esemény az utolsó, amire még katitntani lehet. A "3-6-9-12 órás futás 2003. október 4." még nem kattintható. Minek is, még csak másodika van. A telefonjukról már szóltam, a nyáron fel akartam hívni őket, erre felvette egy magnetofon és mérsékelt lelkesedéssel mesélni kezdett egy előző heti eseményről. A honlapjukon a korábbi események sem érhetők el, pl. a szezonzáró tavalyi kiírása legalább; ahogy az eredmény felkerül, a kiírásokat automatikusan elérhetetlenné teszik.

Sztem jóédes.

Amat: hát gyere oda, pacsi, bemutatkozás, ennyi. :-)

amat Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47070
Sziasztok! Tegnap én is elkezdtem mozogni, bringáztam egy kicsit a maraton után, ma már futottam egy laza 10 kilist. Ezt szeretném tenni még holnap és holnapután is, ha pedig vasárnap reggel szép lenne az idő, amikor felkelek reggel, akkor elmegyek megpróbálom a badacsonytördemici versenyt. Valaki esetleg jön még innen a topikból? nagyon örülök annak - talán mostmár kijelenthetem - hogy semmilyen sérülést nem szenvedtem a maratonon. A győri maratonról én is várom, hogy valaki kicsit bővebben írjon, szeretnék ott is indulni. Szeretném kijavítani a kaiser's -en elkövetett taktikai hibáimat és minimum azt elérni, hogy az időm 4 órán belül legyen. Volna még egy kérdésem: hogy lehet valaki igazi Futó Bolond ? Irogatok és kérdezek tőletek, láttam a narancssárga pólósokat a versenyen és láttam akik nekik szurkoltak, de csak azt tudtam mondani: na ők azok, ők is azok , szóval hogyan lehetnék ennek a "bolond" csapatnak a tagja én is ? amat = egy bolond futó Kaposvárról
hurvinek_2 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47069
ezt talaltam:

Jethro Tull: Budapest

I think she was a middle - distance runner...
(the translation wasn't clear).
Could be a budding stately hero.
International competition in a year.
She was a good enough reason for a party...
(well, you couldn't keep up on a hard track mile)
While she ran a perfect circle.
And she wore a perfect smile
In Budapest... hot night in Budapest.

--- naaaaaa, ki volt az? :)
H


DieM Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47068
Nem mondom, hogy most ertem be a kaiser maraton celjaba, :) de most ertem az olvasas vegere...
Utolag is mindenkinek nagy gratula!! Csak amulok milyen sok embernek milyen jol sikerult. Mindenki megvivta sajat versenyet, magam is: SkoT es SK tarsasagaban. Reszemrol csak egy funfutas volt 8 km-en, ugyhogy erre nem vesztegetek tul sok szot. Eleg annyi, hogy elotte valo ket nap futasa es kerekparozasa teljesen elfarasztott, igy a tavval kellett kuzdenem vasarnap... Am csapatunk lelkes tagjainak (beleertve magamat is) csapatatlagat nem romboltam (tovabb :) Koszonet SkoT-nak es SK-nak!! De mindenekelott Mosinak!!
Futas kozben bennem is megfordult, hogy micsoda disznosag, hogy befuto emberkent 8 km-en igy elozgetem a sokatprobalt es kimerult maratonistakat, de aztan tultettem magam azzal, hogy lesz ez meg igy sem, ha egyszer en is odajutok...

A rendezes mindenkepp sokkal jobb volt, mint a Nike-n, most nem akartak mar elutni, csak beszoltak :) De ez ellen nem lehet sokat tenni a rendezoknek. Sajna meg nincs a kulturaja ennek... gondolom tolunk nyugatabbra is egy folyamat kellett ehhez. Mint ahogy ahhoz is, hogy sokkal tobben sportoljanak. Egyreszrol a 14 futo szep teljesitmeny, masreszrol viszont borzaszto keves...(szerintem) Persze ez nyilvan nem a topic tagjainak hibaja. Akik szama jol lathatoan bovul :)

Diem

amatőr Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47067
7241Gabi, a FB-topicolvasás biztos gyógymód! :)
Gyógyulj szép türelmesen, az eddig befektetett munka nem tűnhet el a Bécs-Bp.-re.
Akkor szombaton semmilyen minőségben nem leszel ott a szigeti hendin?
Előzmény: 7241gabi (47047)
Spenót Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47066
A fenebe. Lehet, hogy a natham is elmult volna nyomtalanul ezen a vasarnapi "gyogyfutason"? :)

Amator!
Azert a biztonsag kedveert nezd meg magad a tukorben, hogy latszol-e. Gyanus nekem ez a gyogyulas, lehet, hogy fenyleny lettel. :)

Előzmény: amatőr (47065)
amatőr Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47065
Future-ön kívül mindenki a kaiser's után piheg? :-)))

Csak a munka indult be, és eltemet... :)

Amúgy szinte hihetetlen, de a Kaiser's mintha meggyógyította volna a lábam: kutyaharapást szőrével? Sokkal nagyobb a komfortérzetem, illetve nem fáj olyan helyen, ahol eddig gond volt. Tanulság: minden maródi fusson egy maratont! :)

Előzmény: Robogo (47041)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47064
Biztatót? Úgy tervezem, hogy valamelyik nap kinézek biciklivel a BBP-re. Remélem, neked is szurkolhatok majd! :-)))

Guruk! A BBp-n szabad illetéktelenül frissíteni?

Előzmény: 7241gabi (47047)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!