Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47110
Úristen, még csak most volt a maratoni sorszám... :-)
Előzmény: zakka (47088)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47109
Jaj, ha tudtam volna! Épp tévéközelben voltam!
Előzmény: 7241gabi (47093)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47108
Milyen versenyre készülsz ekkora nyirmogásokkal? :-)
Előzmény: -balazs- (47086)
rice Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47107
Spenka gyerek,

felületesen, mint szoktam beleolvastam a dologba.
célozd meg velem a 2004-es libress szaladás megnyerését. annyi betétet kapsz, hogy az unokáid is élvezni fogják:)mondjuk én lehetek eltökélt. két ivarérett lányom van:)és a testvéremnek már három, de nála határ a csillagos ég:)

rizsacsók

Előzmény: Spenót (47105)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47106
A szlovákoknak legalább egy maratonfutó miniszterelnökük van. :-)
Előzmény: DieM (47082)
Spenót Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47105
Nem allt jol a mumia jelmez :)
Előzmény: krisz_ (47104)
krisz_ Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47104
Hosszú betegség után....
...visszatért a futók közé!! :)))
Előzmény: Spenót (47102)
krisz_ Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47103
"hogy lehet valaki igazi Futó Bolond ?"
Fut, topikol, tp+versenyeken odajön hozzánk és bemutatkozik és későbbi hasonló rendezvényeken is részt vesz (nem csak ecceri látogató). Esetleg még: a topikon megbeszélt közös topikfutáson is részt vesz. Lehet csatlakozni a Kaposvári Kihelyezett Tagozathoz is! :)))

Tegnap egyébként 2 fő részvételével tartottunk egy fél órás átmozgatást a késő esti órákban a városban.

Előzmény: amat (47070)
Spenót Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47102
rinceWIND!

Szerintem akaratodon kivul fogsz huzni. :)
Ma a nagy pihenes utan egy gyors vagy ket lassu kort terveztem. Az indulasnal Robogoval futottam ossze. Latszott, hogy inkabb egy gyors lesz. Az elejen beszelgettunk, de egeszen jo iramban futottunk. /nekem jo, neki persze laza/
A vege 24:19 lett. Az eddigi legjobb edzesidom a belso koron. Ez biztato a hendire.
Arra vagyok kivancsi, hogy visszajon-e a kohogesem. Remelem marad ott, ahol most van...

Előzmény: rinceWIND (47091)
amat Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47101
OK
Előzmény: Hauanita (47099)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47100
Tegyük gyorsan hozzá sokadjára, hogy, kb. 3 másodperc kilométerenként. Szóval ha jót akarsz futni, nem szabad ellazsálni az elejét sem!
Előzmény: FUTURE (47074)
Hauanita Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47099
Hát akkor innen kezdve már csak az aagica által is emlegetett "okmánypalacsinták" hiányoznak. Úgy számolj, hogy ez fejenként 12-25 darab :-))) Mindenesetre nézz be a következő tésztapartyra, ha fenn jársz Pesten, vagy gyere oda hozzánk egy-egy verseny előtt vagy után!!
Előzmény: amat (47094)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47098
A végén még kiderül, hogy Ausztrália közelebb van, mint Izland?
Előzmény: -balazs- (47048)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47097
Mint írtam, szinte biztos, hogy nem. Magyarországon emlékeim szerint a nagyobb BSI-s versenyeken kívül csak a szilveszteri zalaegerszegin kaptam nyakbavalót (és persze a nászfutáson :-)).
Előzmény: Spenót (47046)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47096
Tudom, hogy nem biztató, de nekem is folyik. Ennek ellenére a BB-t keményen (sőt Gödöt is, amennyire lehet). Szerencsére lázam nincs (vagy csak nem vettem észre :-)))
Előzmény: 7241gabi (47047)
tasi- Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47095
Előzmény: 7241gabi (47093)
amat Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47094
A személyes bemutatkozás már egyszer majdnem megtörtént. Egyszer talán láttam kriszt futni, épp amikor nyújtottam egy kicsit futás után. Ő rámnézett én is rá, majd visszafordult, megnézett mégegyszer és futott tovább. Persze lehet hogy nem is Ő volt ? Egyébként amat = 34 év + egy feleség + kettő kicsi gyerkőc 3,5 1,5 évesek. Kb 10 éve futok megszakításokkal, de sokáig az atlétika pálya 10 köre jelentette a távot. Mellette sokat bicigliztem, napi 50 néha 100 km-t. Nagyon szeretem a zselici dombságot. A bicigli mostanra elmaradt, csak annyi, hogy probálok minnél többet azzal közlekedni. 1-1,5 éve álltam neki a hosszab távok gyűrésének, de ez is kimerült a 10-13 km-ben. Aztán szerencsére megszólított egy ismeretlen futótársam, hogy sokat lát futni próbáljam meg a nike-t. Ez óta futok hosszab távokat is. Aztán megpróbáltam a maratont is és sikerült.
Előzmény: aagica (47076)
7241gabi Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47093
Most volt az m2-n összefoglaló a Kaiser's-ről. Lehetett látni iSTVánt, Repit, larzent a rajtnál 066-ot és Tüdőt a Lánchídon!
Jó volt!
:-)
zakka Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47092
Hát, majd igyekszem jól leplezni, hogyan is segítkezem aagica futásánál... :-)
Te Spenót! 23:52 az eddigi legjobban a hendin, 2001 tavaszán futottam asszem. Ha jobbat mész... majd meglátod, mit teszek! :-)
Előzmény: rinceWIND (47091)
rinceWIND Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47091
zakka
Aztán nem ám valami szabályellenes frissítés történjen, mer' óvni fogunk!

Spenót
Én most egy kicsit jobban nyomom a tempót a hendin (bár a 22:xx-et még nem kóstolgatom), így biztos el foglak hagyni, de megnéztem, vannak ketten-hárman, akik jó nyulak lesznek neked, mert hasonló időt futottak - 23:51 körül - múltkor.

Előzmény: zakka (47087)
tasi- Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47090
7vegen hendire valszeg en is kinezek
-balazs- Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47089
gyere sneci, üsd le :)
zakka Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47088
Hát ha senkise, akkor
47000
:-)
zakka Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47087
De hétvégén hendikepes kísérést tervezek.
-balazs- Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47086
Én se nagyon futok, dögrováson vagyok. Nem tudom, hogy a maraton hozta ki belőlem a betegséget vagy az amúgy is kijött volna de vasárnap este óta félig rokkant vagyok. Belázasodtam, elkezdett fájni a torkom, majd szépen az orrom is elindult. Most már köhögök is és fáj mindenem. Csak azt nem tudom, hogy ez bennem volt e már vasárnap délelőtt és befolyásolta a futásom vagy annyira kimerítettem magam, hogy csontra lemerült az immun rendszerem. Ezt sejtem már sosem fogom megtudni...
zakka Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47085
Ma lejártam a lábam a Printexpón, már nem megyek edzeni.
manager69 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47084
Gabi jobbulást!

Rajtunk kivül Mindenki edz?

Nincs erőm kivárni a 47000.-et.

gyuro Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47083
sziasztok,
leküzdve a több oldalnyi hozzászólást,és többnapi munkát :-), most már én is írnék első maratonomról. Év elején úgy indultunk neki, hogy idén maratont futunk Prágában, ez sajnos nem jött össze, /a sörözés igen/ így maradt a szept.végi időpont. A felkészülés nem úgy sikerült, ahogy elterveztem,májusban ki kellett hagyni kislábujjtörés miatt 1 hónapot, júliust teljesen, szabadság és helyettesítés miatt, augusztusban másfél hetet húzódás miatt, nno meg ott volt a hónap végén egy céges rendezvény 3000 m-e,ami ugye teljesen más felkészülést igényel, mint a félmaraton, maraton. Nna így vágtam neki kb. 600 km. összfutással a lábamban a vasárnapnak.Indultunk stafétában is, de a középső emberünk megsérült, így tartottam a 34 km-ig szóló szólófutástól. Próbáltam lasabban kezdeni,5.10-5.20-as km-et terveztem, és azt, hogy most végre nézelődök futás közben, ismerkedem Bp. nevezetsségeivel, ahogy a spuriban is szólt a maraton hírdetése. Ez utóbbi lehet, hogy annyira jól sikerült, hogy az előzőt nem sikerült tartanom, maradtam a szokásos 5 perces km-eknél.Lehet, hogy megijedtem az Andrássy úton eltekerő narancsos pólós, szakállas, biciklis őrült dudálástól? :-)
Most tűnt fel, hogy ha minden igaz, a félmaratonok során elfut az ember fia-lánya a Gellért fürdő előtt..
Jött az első váltás, ami nekem annyiból állt, hogy átraktam egyik lábamról a másikra a csipet, áginyici -váltónk befutója- belémnyomott egy szelet bocicsokit, rajtszám le-fel,aztán tovább. Ezt a rakparti részt élveztem, nekem teccett, és jót tett, hogy egymás mellett, ellentétes irányban futunk, spanolt egy kicsit. A Margitsziget is elfogyott, aztán ahogy ott felkanyarodtunk a hídra, összefutottam :-) egy ismerőssel,+ haverjával, így együtt mentünk egészen a Lánchíd pesti részéig, 34 km-ig. 21 km-nél még mindig 5 perc/km, és az egyetlen incidens, amivel talákoztam, egy autós akart behajtani a futók közé, én már csak a szócsatára értem oda, ideges futó vs ideges autós végül is véget ért azzal, hogy a futó srác szerint legjobb lett volna kiszedni a kocsiból a fickót, vagy a visszapill.tükröt sportbalesetnek álcázva visszahajtani, de aztán mindenki futott tovább, az autós meg állítólag gyütt, mert olyasmit hallottam, hogy: nézd már,ez áthajt az ellenőrző ponton, de ezt már nem tudtam lekövetni, mert futottunk tovább. Aztán jött a hosszú rakparti rész, beszélgettünk olykor, talán ezért nem tűnt fel annyira a mások által emlegetett szél. Itt utolértünk egy FB-t, elhaladtunkban megkérdeztem tőle, hogy lesz e beszámoló, mire ő: legyen? legyen, mondtam én. De nem erről a részről, mondta ő, gondolom célozván a nem teljesen friss formájára. 24 km. környékén aztán már mentek azelőre eltervezett 5.10-5.20-as km-k, igaz, nem teljesen tudatos volt mindez. :-) A katonazenekar előtt el,vmi iszonyú lassú dalt kezdtek el jáccani, szerencse, hogy csak néhány másodpercig hallottuk. Aztán megint híd, és váltóhely, szurkolók, köztük személyes drukkerek, fénykép, aztán 30 km., talán ezen a környéken láttunk egy futót feküdni a földön, asszem nő volt az ilető, körülötte emberek. /kanga mama ismerőse?/
Majd át a pesti oldalra, itt már nem voltam oly friss, de a váltóig még egész jó állapotban értem be. Az ismerős srác az egyéni sávban tovább, én a váltóban, csipcsere, futás ágival még kb. 300 m-ig, aztán hagytam menni a saját tempóját, nem tudtam volna vele menni 5.30 körüli ezreket.
Itt már eléggé szenvedtem, ez a rakpart már egyáltalán nem volt kellemes, 36km-nél frissítő, lazítás kicsit, át a tus alatt,-ezt nem kellett volna-, majd az egyik legutálatosabb rész, a lakótelep, buszpályaudvarral. A frissítő után még mentem pár száz m-t, majd belegyalogoltam a távba. Fél perc-perc gyaloglás, 2-300 m futás. megint gyaloglás, pár száz m. futás. A hátamon ott volt az első maratonomat futom cetli, de egész verseny alatt eccer vágtak hátba, hogy gyerünk ne állj meg, ezen a részen. köszi annak, aki ezt tette, utána már csak 2-3 alkalommal álltam meg gyaloglás-futás keverékére.:-)
38 km-től aztán megint futásnak nevezett vmi fájós térdahjlatokkal, szerintem voltak 6-7 pereces km-ek. Aztán a befutó, pacsi a szurkolóknak,és vége. 3.50.08
Vki mondta itt, hogy az első maratonja befutójakor nem érzett semmi frenetikusat magában, én is így voltam vele akkor. Most is inkább a futás közbeni pillanatok jönnek elő, amikre jó visszagondolni, mert jól esett a futás, egészen 34 km-ig. Az igazán rossz 35-38 km. között volt, de így utólag már arra is jó gondolni.:-)
A lényeg, hogy lefutottam, nem jött le körmöm, nem lett vízhólyagom,- ragtapasz rulez-, és nem ment el a kedvem a következő maratontól.
mindenkinek gratula a futásához,NAGY sóhaj azoknak, akik nem tudtak /végig/futni, és kösz a szurkolóknak is,akik nem pont nekem szurkoltak, de hangulatot csináltak, és jó kedvet a futáshoz.
DieM Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47082
"P.Diddy hová fogja tenni a testőreit a maratonin? Három hete keményen edz P.Diddy rapper-producer, hogy felkészülten indulhasson el az idei New York City maratoni futóversenyen."
http://www.uno.hu/news/story/88529/

Lelki szemeim elott latom, hogy Balazs Pali es Kozso egymast elozve fut a Kaiser maratonon... ez az ami egyenlore eleg messze van nalunk... A mostani (?:) sportminiszterunk lefutotta (elismeresem), de azonkivul nem sokan. Ha tobb 'neves' ember is futna, akkor mindjart jobb lenne a megitelese ezeknek a versenyeknek... (itt nem feltetlen Balazs Palira gondoltam, hisz o focista :) Peldaul milyen remek volt lehagyni a Nike-n a penzugyminiszerunket :)) De tenyleg mas lenne a megitelese a sportnak, ha tobben felvallalnak a 'sikeres' emberek kozul, hogy a testedzes majdnem olyan fontos az egesz elet at, mint a taplalkozas...

akibacsi Creative Commons License 2003.10.02 0 0 47081
[elfogadom kölcsönbe egy időre]
küldök mailt.
Előzmény: Törölt nick (47080)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!