Keresés

Részletes keresés

guthkut Creative Commons License 2011.11.20 0 0 13610

pontosítás:

Egészen pontossan a budapesti kerületekről amellyek a repteret körűlveszik az érintett területek amikről , ha volt adatom akkor csak azokról beszéltem és vecsés az nem Bp

Előzmény: guthkut (13608)
guthkut Creative Commons License 2011.11.20 0 0 13609

milyen betegség? miket írsz te itt?

Te milyen kútfúró vagy? Kútfúróvagy egyáltalán?

Előzmény: rotaryfun (13607)
guthkut Creative Commons License 2011.11.20 0 0 13608

hova mondtam 20m szárazkavicsot ahol már 5m-en víz van ráadásul kavicsban?

Egyszer volt itt valaki aki a reptérkörnyékéről úgy álltalában érdeklődött és én írtam is a Bp ferihegyi reptér környéki adatokat amik tények és az ilető azt mon dta, hogy ő vecsésre gondolt. ott meg valóban más a kása. Erre gondolsz koma, mert ez le lett emailozva és itt is ki lett korrigálva. másról nemtudok.

a báránybőrben farkas!?!

 

- még senkit nem bűnözőztem itt le, meg máshol sem.

- nem hitegettem senkit, személyes találkozásunk alkalmával, a fejemet csóválva, hogy ejnye ejnye , tényleg egyesek már egy tál levesért fúrnak lassan, és hogy jóáron dolgozunk, és mentem a pont fele pénzért vállalni. és basztam át hobbyból merő kedvtelésből sok sok pestkörnyéki kútfúrót akik pénzért és nem hobby kedvéért fúrnak.

- sosem momdtam, hogy tökéletes lennék úgy emlékszem

- soha nem turkáltam a kútfúrók zsebében, hogy miért kerül annyiba az annyi? sőt!

olvasgasd vissza a forumot és utána baszogass! Ok.?

Előzmény: rotaryfun (13607)
rotaryfun Creative Commons License 2011.11.19 0 0 13607

komám

Ha az emlékezet frissítő reggelire gondoltál az orosházi tanyavilágban azt attól kérdezd aki hívott is oda ne tőllem. De ha ismét hívna és netán el is mennél akkor nem ártana ha egybül dupla adagot kérnél és meg is ennéd mert bizony rád is férne. Ugy látom a betegséged egyre inkább elhatalmasodik rajtad. Talán az segítene rajtad és emlékeznél hogy oda is 20 méter száraz kavicsot mondtál ahon 5 méterbe már viz van.  

Előzmény: guthkut (13600)
77zoli77 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13606

Helló Gyujb!

 

Szerintem a 7-8 méter nem gáz, én 10-15 métert szoktam tartani, de volt már kis portán, amikor 4-4 méteren is megcsináltuk és működött.

Amire figyelni kell, ha a nyelő kút is szűrős, a vízadó kút homokolása, nehogy telerakja a vinyelő kutak szűrőjét, mert akkor nem lesz nyelés.

Termikus kihatás úgyis lesz vmennyi. 27 méteren 12-13 fokos a víz, a hőszivattyú kimenő oldala levihető 4-ig biztonsággal, ott még nincs jég kristályosodás, általában 5-6 körül szokták belőni. Ha a 12-13-ból 11 lesz, az még nem olyan vészes, legfeljebb 4-5 fok lesz a kimenő oldal.

 

Kíváncsi leszek milyen lesz...

 

Üdv

Z

Előzmény: GYUJB (13604)
77zoli77 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13605

Helló Lalibátyó!

 

Jól látod, a villamos teljesítmény csökkentése a cél, a mostani 750W-ról 370W-ra.

A golyóscsapok már bent vannak, azzal folytom a mostani 750-est, így derítettem ki mennyi víz lehet elég, és ahhoz mekkora szivattyú kell.

 

Üdv

Z

Előzmény: Törölt nick (13603)
GYUJB Creative Commons License 2011.11.16 0 0 13604

Hello 77Zoli77!

 

Amit leírtál pont arra jutottunk ma :) A három kút közül a középső lesz kipróbálva nyerőnek és a két szélsó nyelőnek. Egyedül a kis távolság miatt félek mert a középsőtől mindkét irányba 7-8 méterre vannak a szélső kutak. Mindenhol azt olvasom, hogy minimum 15 méter kell a termikus hatás elkerülése miatt, de a kútfuró azt mondta, hogy kavics réteg esetén ez ok, de ilyen homokos réteg esetén szerinte nem fog termikusan kihatni a két nyelő a nyerő kútra... És legalább ilyen fontos az, hogy a nyerőben kialakuló szívóhatás hasson a nyelő kutakra ...

Hamarosan kipróbáljuk. Az eredményről beszámolok. 

 

 

Előzmény: 77zoli77 (13602)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 13603

Üdv

Nem nagy varázslat 40 ről 30 liter/percre visszavenni egy szivattyút. A nyomóágba egy szűkítő ( pl golyóscsap) és már kész is. Ezt a szivattyúnak is el kell viselni baja ettől nem lehet. Tehát ezért felesleges másikat szerezned. Persze ha úgy számolunk hogy az 550 watt helyett elég lenne a 370 vagy még kevesebb akkor a villanyszámlán is marad némi "haszon" tehát akár gazdaságilag is megérheti a csere.

Előzmény: 77zoli77 (13602)
77zoli77 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 13602

Helló Beetee!

 

Úgy emlékszem 27 méternél 12 méter "fosóhomok" volt, amit nyeletni jónak gondolt a kútfúró.

Ha nyeletni jónak gondolta, akkor termelőnek miért nem?

Én csináltam már 5m fosóhomokból kutat.

 

Én megpróbálnám az egyik 27 méteres kutat termelőnek befogni, ha lehet a középsőt.

A másik kettőbe nyeletnék.

Egy próbát megér, szinte nem kerül semmibe.

 

Kíváncsi vagyok hogy működne.

 

Az én hasonló rendszerem tegnap óta működik, eddig jól. Márcsak a mostani 2,4 m3/ó vízhozamot kell csökkenteni, egy kisebb szivattyúval kb. 1,8 m3-re, és mégjobb lesz.

 

Üdv

Z

Előzmény: beetee (13590)
guthkut Creative Commons License 2011.11.16 0 0 13601

Komám ezek it alant csak példa képpen mind kavicsos helyszínek :) de ne is törődj vele :)

 

 

www.kut.guth1640.hu

a negatív reklám is reklám szeretem , ha a malmomra hajtja valaki a vizet:)) az nap, hogy fikáztál csak 158-látogató jött a honlapomra. És már nem jim beam, hanem jack deniels :É)) fejlődünk :))) Elvonó?! Nem is ismersz :)))

 

 

Fúrt kutak Pesterzsébeten:               

kútfúrás pesterzsébeten


 - Tátra tér környéke vízadó réteg - 9m Kútmélység -15m

- Délpesti korház környéke Vízadó réteg - 6m kútmélység -11m

 

 

 

Fúrt kutak Újpalotán:             

kútfúrás újpalotán

 

-Selymes tér környékén vízadóréteg -23m kútmélység -25m vízoszlop 12m

 

 

 

Fúrt kutak Gyálon:                  

 kútfúrás gyálon


- Gyál és Vecsés közötti mezős terület: Vízadó réteg-19,5m kút mélység -22m

- Bagamér utca és környékén a vízadó réteg -9-10m kútmélység - 16-17m

 szerkesztés alatt, felvilágosítás telefonon.

- 06 30 294 45 50

 

 

 

Fúrt kutakVecsésen:                   

 kútfúrás vecsésen


- Vecsési önkormányzat környékén vízadó réteg- 9m kútmélység -15m

- Vecsés déli része, új lakóparkban  vízadó réteg -7m kútmélység -12m

- Vecsés Csaba utca és környékén vízadó réteg -18m kútmélység -22m

vízoszlop 6m

 

 

 

Fúrt kutak BP.XVIII.ker. ben:                 

 kútfúrás lőrincen


- Béke tér vízadó réteg -18m kútmélység -28m

- Szarvascsárda környékén vízadóréteg -50-56m változó kútmélység -60-65m

- Gorkij utca és környéke  vízadó réteg -30m  kútmélység -40m

- Ungvár utca víizadóréteg - 19m  kútmélység -25m

 

 

Fúrt kutak Dunakeszin.                        

kútfúrás dunakeszin


Dunakeszin a fő út Dunafelöli részén általában vízadóréteg-13m kútmélység -18m

 

 

 gyere csináld meg ezeken a helyeken olcsóért és legyél egyszinten a kínai cipőkkel :))))

guthkut Creative Commons License 2011.11.16 0 0 13600

szia koma

 mi a gondod? nem értem a kérdést. mivan a kavicsos dolgokkal meg a vízzel? tudod van a szárazkavics réteg meg a vízadókavicsréteg?! aztán ezenkívűl meg sokminden van még. mi a kérdés koma?

a báránybőr meg a farkas az rendben is van ez a bisnis :) te nemtudtad ott a tanyvilágban? áll még a meghívás a tanyasi regelire?

Előzmény: rotaryfun (13596)
szaki10 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 13599

Köfe szolgáltatási igazgatási díja: 7000Ft/monitoring kút.

A jegyzői engedély: 5000Ft illeték.

Előzmény: spames (13597)
szaki10 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 13598

Szia!

 

Engem keresnének meg egy ilyennel Istenem..........

 

Talajvízfigyelő (monitoring) kutakról van szó, valamilyen szennyezés után, vagy hígtrágyatároló környékén? Mert azokat szárazon kell fúrni és a helyi KÖFE ad rá kérelemre létesítési, majd fennmaradási engedélyt.

 

Ha csak síma "víznyerő" kútról van szó akkor is csücskös, hogy KÖFÉ-s engedély kell, mert 1db-nál (és magánszemélynél) járható a jegyzői engedélyes, általad is említett engedély.

 

Ha gondolod szívesen megcsinálom a létesítési engedély terv dokumentációt. Ha kell ki is vitelezem:) Meg fennmaradási engedély dokumentációt is elkészítem.

 

Üdv:

 

Szaki

Előzmény: spames (13597)
spames Creative Commons License 2011.11.15 0 0 13597

Sziasztok!

 

Olyan kérsésem lenne, kaptam egy megrendelést talajvizre épített kútra. Kútmélység nagyából 8-12m. De nem maganszemélynek lenne a fúrás hanem egy KFT-nek. Erre lehet jegyzői engedélyt kérni vagy erre a nagyobb engedélyeztetési eljárás vonatkozik? És annak mi a díjja? Amugy 8 kút fúrásáról lenne szó.

 

Várom válaszotokat. Köszönöm elöre is.

rotaryfun Creative Commons License 2011.11.15 0 0 13596

Mi újság komám

Ugy látom megváltoztak a geológiák pesten? Azelőtt mikor kérdeztek 20 méteres száraz kavicsokkal riogattad a népeket újabban meg fel vannak töltődve ezek a kavicsok vízzel. Csak nem az alkohol elvonó segített és mostanra szalonna lett a kutyábol.

A régiek azért nem felejtik ám hogy a báránybőr alatt farkas lapul hiába mutogatod a szebbik orcádat.  

Előzmény: guthkut (13593)
guthkut Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13595

igazán nincs mit , sok sikert

Előzmény: legirepa (13594)
legirepa Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13594
Mégegyszer köszönöm, megteszem amiket javasoltál.
Előzmény: guthkut (13592)
guthkut Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13593

www.kut.guth.hu

 

részlet:

Fúrt kutak Soroksáron:             

kútfúrás soroksáron


- Molnárszigeten vízadó réteg -4m kútmélység -9m, második vízadóréteg -32m kútmélység 35m vízoszlop  12m

- Hősök tere- Templom utca térsége vízadó réteg 28-32m kútmélység 35-40m

- Bilk logisztikai központ térsége Vízadó réteg - 9m kútmélység 15m

guthkut Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13592

mégvalami a rezgősről addig még rezeg kilehet húzni a homok alol csak nemszabad rángatni egy erős állandó húzás és kilazul a homokbol. ha mellé szorul a kábel, vagy a kötél akkor már nembiztos,hogy kijön de ha van bőven vízoszlop akkor nembaj elfér ott lent :) a kötél azért kell. mert a slag amivel leengeded nyúlik és a kábelja elszakad és akkor vége a mutatványnak.

Előzmény: legirepa (13587)
guthkut Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13591

szia hidd el amit mondtam délelött ez tapasztalat . a golyos csap meg a másik megoldás. de mindenképpen mérd meg a kutat mert szinte biztos, hogy tele szívta homokkal a szivattyú. direkt mondtam, hogy egy szótse szólj a rezgőről! Főleg nem az alsószívásosról! :))) egy csomó béna beszakította a szivattyúját ezért nem szeretik :)) nekem is van már itt ott 1-2 ilyen de viszi a homokot  sőt még a 1 mm- es kavicsot is.

üdv

Előzmény: legirepa (13587)
beetee Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13590

Úgy emlékszem az olvtársnak azért lett ötvenx méteres a víznyerő kútja, mert csak ott volt megfelelő hozammal vízadó... és nem a hőfoka miatt...

 

Előzmény: 77zoli77 (13589)
77zoli77 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13589

Szia Gyujb!

 

Jól gondolod, abba a rétegbe szokás visszaengedni, amiből kivettük a vizet.

Többször fúrtam már hőszivattyúhoz, a saját rendszerem most van beüzemelés alatt.

Voltak hasonló esetek az elején, volt 3-4 nyelőkutas megoldás.

Most már másként csinálom, a 2 kút közötti távolság 10-15 m legyen, ekkora körön fog forogni a víz a két kút között.

A vízadó kút nálam mindíg szűrős, figyelve a lehető legtökéletesebb homokmentességre.

Nálad is lehetne a probléma oka a vízadó kút homokolása, bár nem gondolom, mert folyamatos üzem közben nem jellemző az ilyen mértékű homokolás, vagy ha igen az a kút nagyon el van rontva.

A nyelető kút mindíg kompresszoros vagy belógós, ki hogy ismeri. Ennek sokkal nagyobb a vízleadó felülete, ezáltal sokkal könnyebben nyel. Minél több homok lett belőle kikompresszorozva annál könnyebben. Ennél a vízadó réteg teteje felettig csövezek 10-20 cm-rel, aztán cementezek, másnap kompresszpr, ha kell harmadnap is.

 

Egyébként hőszivattyúnak felesleges 30 m alá menni, 10 méterenként csak 0,5% a nyeresség. A 30 méteren lévő 12-13 fokos pont elég.

 

Én így csinálom, ha gondolod próbáld ki, aztán várom a visszajelzést.

 

Üdv

Z

Előzmény: GYUJB (13576)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13588

Rezgőssal az iszapot lehet (esetleg) kiszedni a homokot a kompresszor vagy az öblítés hozza fel. ( Ha esetleg megpróbálnád és beleszorítod a rezgőst kamerával megnézem neked és megmondom miképp jön ki. ) Lehet hogy annak a szivattyúboltosnak nincs ettől kisebb teljesítményű szivattyúja de hidd el hogy léteznek egész kis teljesítményűek is.

Előzmény: legirepa (13587)
legirepa Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13587
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint többről van szó mint hogy homok került a kút aljába? Ezt egy rezgős szivattyúval elvileg ki lehetne szedni. Ha kitisztít(tat)om így a kutat akkor nem áll vissza az eredeti helyzet? A másik bajom az hogy nem találtam kisebb teljesítményű szivattyút. Vettem én volna azt, de nincs. Erre meg azt mondták hogy homoktűrő.
Pont ezért is mértem ki mit tud a kút, és bőven alatta volt a vízkivétel átlagban. De úgy látszik ez nem elég.
Laja73 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 13586

Szia vizeslaci!

 

Köszi a választ! Az úgy volt, hogy nem terveztem kútfejet, nem is hallottam még róla, csak fúrás után derült ki, hogy nem elég a vízhozam, és a kútfúró javasolta ezt a megoldást, de már én vettem meg, illetve szereltem fel. Valamelyik hidroszeres fajta, rákérdezek a boltban, hogy melyik is vót...köszi mégegyszer!

 

laja

Előzmény: vizeslaci (13583)
guthkut Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13585

Ő

Előzmény: vizeslaci (13582)
szaki10 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13584

Szép Estét!

 

Kanalas, kézi kútfúró fejjel rendelkezik valaki?Homokot próbáltam fúrni talajvíz alatt, de mire felhúztam az összeset lemosta és üres volt a fúrófej.

Képet tudna fölrakni, vagy küldeni róla? (szaki10@freemail.hu)

Esetleg iszapolóról is, megköszönném.

 

Kézi fúrógépes, öblítéses fúráshoz eszközöket hol lehet venni (ponyva, kád, forgatómű stb.)? Hidroszernél tudom, hogy értékesítenek, de máshol is megnézném az árakat.

 

Köszönöm!

 

Szaki

 

 

vizeslaci Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13583

Helló Laja73!

 

Nem adtak hozzá semmi segédeszközt?( az aki fúrta)

Ha golyós a szelep akkor a golyót a helyéről kiemelve (egy 20 mm es pvc cső a végén kicsit megbővítve és behasítva ,ez rányomva a golyóra) a víz leereszthető.

Ha pedig gumilap zárja a szelepet akkor csak ki kell szorítani a csőből a vizet pld egy 32-es ledugózot pvc csővel.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: Laja73 (13579)
vizeslaci Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13582

Üdv!

 

 

Csak a 2 db visszacsapó van fagyhatár alatt.

A víz fölötte még megfagy

 

Előzmény: guthkut (13581)
guthkut Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13581

fagyhatár alatt van benne a víz. Nem?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!