Keresés

Részletes keresés

Fatboy Slim Creative Commons License 2002.11.15 0 0 1546
Köszönjük a cseh élménybeszámolót, qrva jókat röhögtem :))
A Huszita-múzeumban és a sztrahovi kolostorban még soha nem voltam. Melyik miről nevezetes?

Köszi

Fatboy

Előzmény: Tycho Brache (1544)
OPi Creative Commons License 2002.11.14 0 0 1545
k@bbbe :-)))
Előzmény: Tycho Brache (1544)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.11.14 0 0 1544

Nem vagyok aktivista, bár a globalizációt különösebben nem pártolom, kivéve, ha a cseh sörök vám- és ÁFA-mentesen érkezhetnek a magyar piacra...

Az értesülések azonban helytállóak, valóban Prágában (is) jártam a hétvégén (illetve a hét elején, de ez most mindegy). České Budějovicében tartózkodtam péntektől vasárnap délig (Český Krumlov és Třeboň városát sikerült közben a környéken megszemlélni - érdemes mindkettőt), amikor is homeosztázisom érzékeny egyensúlya olyannyira kezdett felborulni a kizárólagos - bár mértékletes - Budvar-fogyasztástól, hogy az a sejtfalak irreverzibilis károsodásához vezetett volna, ha nem cselekszem gyorsan. Ezért aztán Tábor főtere, valamint a zárva talált huszita múzeum épületének megtekintése után kisvártatva már a Ječna 12-ben foglaltam el szokásos szálláshelyemet (az arab mindenkit szeretettel üdvözöl, és vár vissza bennünket 3 hét múlva), majd a kora délutáni órák már a Vencel téren sötétedtek rám, Vaclávska Klobasa majszolgatása közben. Ekkor tört rám az esemesezhetnék, melynek több topiclakó is áldozatává vált. Érdekes, hogy kedves üdvözlő szavaimra és rövid helyzetjelentésemre mindenünnen a "Bazd meg" és ezzel szemiotikailag azonos jelentéstartalmú válaszok érkeztek. A Kisoldali térre még csak-csak átvergődtem gyaloggal, de onnan a 22-es villamosra szállva (amelyik átmegy a lyukon, falhoz préselve a hülye japán turistákat - mekkorákat koppanak a Sony HandyCam-ek a falon!!!) közelítettem meg a Pohořelec teret. Tycho Brache I. és valami Kepler nevű idióta szobránál tett le éppen a jármű, ahonnan egy perc alatt a Sztrahovi kolostor falai közé érkeztem. A bántó hangnem miatti csalódásomat azonban Szent Norbert is csak félig tudta feledtetni (de az árvíz ellen jó lesz a hely...), a másik fele egészen az U Svejká-ig (Karmelitská ulica) kitartott, ahol egy 700 grammos csülök után tettem csak túl magamat a kellemetlen élményeken.

Árvíznyomokra csak a Resslova ulicán bukkantam, vizesedés miatt zárva találtam ugyanis az U Parasutistvi nevű igen kiváló műintézményt. A Jiraskuv most környékén egyébként több utca még mindig le van zárva. Máskülönben sötétben már egész jól nem lehetett észrevenni semmit.

A Tigris üzemel.

Előzmény: Fatboy Slim (1540)
12qper Creative Commons License 2002.11.14 0 0 1543
Mi pont akkor mennenk, mivel egy havernak ceges dolga van arra, mi meg kiakarjuk hasznalni ezt es ingye utazni.

Akkor ne nagyon akarjunk menni???

Előzmény: Pivovar (1539)
Domine Creative Commons License 2002.11.14 0 0 1542
Nincs mindenki Prágában.
Sajnos
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.11.13 0 0 1541
Mindenki Prágában van.....

Fatboy Atti

Fatboy Slim Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1540
Lehet, hogy Tycho barátunk is aktivista? :))

Fatboy

Előzmény: Pivovar (1539)
Pivovar Creative Commons License 2002.11.11 0 0 1539
Hallottam én is valamelyik rádióban a hírekben, hogy már a találkozó előtti héten? hetekben? szigorítják a határátlépést - egyből Tycho most már alig néhány hét múlva tartandó túrájára gondoltam :) - de az már azt hiszem, utána lesz...
Előzmény: Drapálek (1538)
Drapálek Creative Commons License 2002.11.11 0 0 1538
Ahoj,

aki teheti, kerülje el a prágai utazást a jövő héten - még pajzán gondolati szinten is.
A NATO-csúcstalálkozó (november 20-22.)komoly felfordulást fog okozni a város életében.
Zárva lesz a Kongresszusi Központ környéke, ezzel együtt a belváros felé vezető főútvonal is (Nusle-i viadukt). A Várat, illetve a Vigadó környékét is lezárják.
Ajánlom a www.natosummit.cz honlapot, ahol az útlezárások pontos térképei ezen az alcímen találhatók: www.natosummit.cz/uzavirky.php4

Aki tüntetni, utcaköveket dobálni jönne Prágába, az minimum client executive managernek öltözzön, mert különben visszafordítják a határon.
Amúgy a cseh rendőrök esküdöznek, hogy idén helyreállítják a mundér 2000. évi utcai harcok során megtépázott becsületét.

Amúgy kár, hogy ezt a csúnya programot éppen novemberre időzítették, mert ilyenkor lehet és érdemes Prágába látogatni. Járható a Károly-híd, elférünk az Orloj alatt és csábít a kocsmák füstös melege is.

bacee Creative Commons License 2002.11.11 0 0 1537
A cégnek van egy irodálya a Vencel téren. Az áraitól majdnem hanyatt vágtuk magunkat. Pozsony-Kassa 500 SKK, Po-Prága 1000 CSK(ez az egy ár volt cseh koronában megadva), Po-Zadar 2000 SKK(!!!), Po-Zürich 3000 SKK! SZóval aki Zürichbe, vagy a horvát partra kíván utazni, érdemes a pozsonyi reptér felé kerülni. A cég kis propelleres géppel fuvarozik: a zürichi menetidő 1,5 óra.
Jó lenne ha itthon is alakulna egy ilyen kis légitársaság(vagy legalább azt a mágnesvasutat építenék meg Berlin-Bp között. Ennek menetideje Bp-Prh 1-1,5 óra lenne) És közben persze a bilibe lóg a kezem...

Tudja valaki miért van minden villamoson az elektromos táblán a pontos idő mellett egy P betű??
Arra jutottunk, hogy a P Prágát jelöli. De ennyi sörtöl, bechertől, és abszinttől bódult ember csak nem rohangál a városban akik azt sem tudják hol vannak??

Előzmény: Törölt nick (1535)
OPi Creative Commons License 2002.11.10 0 0 1536
TB üdvözletét küldi a Vencel térről, ahol épp klobászt majszolgat sörrel :-) Prágában jelenleg 2.5fok van, néhol havazik.
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.10 0 0 1535
Nem tudom volt e itt már erről szó, de Prágába napi járat van repcsivel Pozsonyból. Az ára mindössze 990 SKK egy útra, illetékkel olyan 1450 SKK. www.skyeurope.com

Prága nagyon jó hely. Csak egyszer voltam de tervezve van márciusra egy újabb vizit :)

OPi Creative Commons License 2002.11.09 0 0 1534
ismerős :-)
Előzmény: Domine (1531)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.11.08 0 0 1533
Bakker, ne is említsd. A cseh 6 évem alatt nem ültem egy ilyen tankban sem :(((

Fatboy

Előzmény: Tycho Brache (1529)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.11.08 0 0 1532
U Kocoura....
Azt hiszem, az első vendéglő a várhoz felfelé vezető úton, nemde? Úgy rémlik, nem a legolcsóbb kajálda. Szalonnásat valóban nem ettem, elég jól hangzik. De knédli maga sucks!

Fatboy

Előzmény: Tycho Brache (1527)
Domine Creative Commons License 2002.11.08 0 0 1531
Mézpálinka ide vagy oda. Az igazi az amikor az ember leül és 5 órán keresztül ül nyugodtan egy prágai kocsmában, és közben bever 10 sört.
OPi Creative Commons License 2002.11.08 0 0 1530
Mézpálinka nem hiszem hogy rulez lenne, node a Tatra 613 :-)
Előzmény: Tycho Brache (1529)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.11.07 0 0 1529
Természetesen ettünk stramberki fület, de mézpálinka helyett sörrel... Mit küzdhettek a stramberki marketingesek, hogy találjanak valami történelmi legendát, amit el lehet adni a hülye turistáknak...
A Tatra 613-asok - mint minden keleti autó - nehezen bírják az időjárás vizontagságait. Amiben én ültem, azon sem látszott már a gyári fókazsír, de azért ment. Gázzal annyiért jár vele a tulaj, mintha benzinből 7 litert fogyasztana.
Előzmény: Drapálek (1528)
Drapálek Creative Commons License 2002.11.07 0 0 1528
Ahoj,

ha már Stramberkről tettél említést: kóstoltad-e a stramberki füleket mézpálinkával?

Valaki említette a Tatra 613-at.
A szívem szakad meg a látványon, ahogyan a rozsda lassan megeszi őket. Impozáns gépek, csak sajnos rossz minőségű alkatrészek és hanyag összeszerelés miatt alig-alig látok már üzemképes példányokat. A 603-as, illetve a Tatraplan viszont nagyon népszerű a gyűjtők körében.

Előzmény: Tycho Brache (1490)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.11.07 0 0 1527
Biztos nem ettél még szalonnás-hagymás-krumplis knédlit a füstölt csirkecomb mellé az U Kocourában...
Amúgy a sztrapacska is teljesen rendben van.
Előzmény: Fatboy Slim (1524)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.11.07 0 0 1526
Én is voltam már télen Prágában, tavaly novemberben, amikor hó ugyan még nem volt, de hideg igen, hideg ellen pedig duruzsoló cserép- és vaskályhák a jobbféle külvárosi kocsmákban. Na meg némi Becher, csak az íze kedvéért...
Előzmény: Domine (1523)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.11.07 0 0 1525
Pivo! Eddig négyen vagyunk egy autóra, nov. 29. reggel 8 órás indulással Fehérvárról, és dec. 2-i esti hazaérkezéssel. Igazából az lenne jó, ha többen is tudnátok jönni, mert 1 ember ötödiknek macerás öt órán keresztül egy Astrában, de esetleg plusz 2-3 embernek már megéri egy 2. autó. Lakni a Ječna ulicén fogunk a Hotel l'Operában (szokás szerint), ami viszont nem túl olcsó hely, EUR110/éjszaka/négyágyas szoba (azaz kb. HUF6800/fő/éj).
Ha jönnél, vagy esetleg többen, akkor valahogy csak összehozzuk majd a dolgot. Most én nem leszek itt 4 napig (mint már említettem szomorúan a korábbiakban, České Budějovicében tartózkodom péntektől hétfőig...), de útitársaim felveszik veletek a kapcsolatot, ha itt a topicban kifejezitek részvételi szándékotokat.
Előzmény: Pivovar (1522)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.11.07 0 0 1524
Szerintem, itt mindenki próbálta :))
Káposzta, malacsült rulez!
Viszont, nem tudom, ti hogy vagytok vele, a knédlit utálom!
A jó szlovák sztrapacska...
Az igen!

Fatboy

Előzmény: Domine (1523)
Domine Creative Commons License 2002.11.07 0 0 1523
Csak ajánlani tudom mindenkinek a téli Prágát.
Gyönyörű. Hamar besötétedik és nagyon jól érvényesülnek az épületek megvilágításai. Már du. 5-kor teljes pompáját megmutatja a város.
Mi töbnyire mindig ilyenkor megyünk, pontosabban, ilyenkopr mindig megyünk, és néha becsúszik még egy-két nyári is.
Van még előnye a téli utazásnak. Nem kell lökdösődni a sok köcsög japán túristával, akik csak a kamerán keresztül nézik a várost. Szabad szemmel alig.
A kocsmákban is találsz helyet, az biztos.
Pivovar ha nem próbáltad akkor ne késlekedj. Menj.

Üdv. Domine

Pivovar Creative Commons License 2002.11.07 0 0 1522
Kéne :))
A logisztika nálam viharos (vagy sikerül menni, vagy nem), de a szándék megvan :)
Télen még nem voltam tesztelni, ez most vagy azt jelenti, hogy egyszer meg kell próbálni ezt is, vagy pedig azt, hogy utána már sokkal pontosabban tudom, hogy egyszer kellett vagy többször kell :) - mondom, többször kell... :)
Ha lesznek konkrét technikai részletek, örömmel venném - hátha beférek :)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.11.06 0 0 1521
És nem jársz véletlenül nov. 29. és dec. 2. között Prágában? Néhány topiclakó társaságában ui. éppen ott leszek abban az időben, egészen véletlenül...
És más nem jár arra akkortájt?
Előzmény: Pivovar (1520)
Pivovar Creative Commons License 2002.11.06 0 0 1520
Állunk elébe :)
Előzmény: Tycho Brache (1518)
Domine Creative Commons License 2002.11.06 0 0 1519
Igy van Ticho. Osztom a véleményedet. Milyet kérsz?
Tycho Brache Creative Commons License 2002.11.06 0 0 1518
Asszem meg kéne innom pár sört, hogy ezt megértsem...:)
Előzmény: Pivovar (1515)
Domine Creative Commons License 2002.11.06 0 0 1517
Köszi. Megpróbálom feltenni ide azt a bizonyos táblát ami az ökörben van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!