Keresés

Részletes keresés

Rhiannon21 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 10519

HTZ01 adja be állapotrosszabbodásra.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10518
Nem is értem, hogy hol itt a probléma?
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10517
Álomgyár odébb van, ez nem az a fórum! Úgy Örülök, hogy általatok minden szép és fényes, ettől sokkal pozitívabb vagyok. Olyan happy minden.
Előzmény: ezsuzsa1 (10516)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10516

Tropa Trapper!

Van választási lehetőség. Nyugodtan beadhatod az állapotrosszabbodást, vagy nyugodtan ülsz otthon a babérjaidon.

 

Magam is bejártam ezt az utat, visszaminősítés (állapotrosszabbodás helyett), stb. stb. , de mivel tudom, hogy igazam van, harcolok érte. Ha ezt a kockázatot valaki nem vállalja, akkor nem is nyerhet. 

Előzmény: Törölt nick (10515)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10515

ha valaki állapotrosszabbodást érez nyugodtan adja be a felülvizsgálati kérelmet

 

Ha ismered a magyar viszonyokat akkor légszíves óvatosan azzal a nyugodtan szó használattal, mert nagy pofára esés lehet a vége.

Regényt írhatnék hányan estek már pofára, mert NYUGODTAN mert kérni felülvizsgálatot és most várja a bírósági pert haláli nyugodtan, mert visszaminősítették a padló alá.

 

 

Előzmény: ezsuzsa1 (10514)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10514

Hagyma boy!

 

Rosszul tudod, és rajtad kívül még jó páran, többek között maga az RSZSZ-nél is előszeretettel adnak hasonló tájékoztatást.

A  törvény szerint a már ellátásban részesülő is kérhet felülvizsgálatot, ha állapotában változás áll elő. Ebben az esetben NEM ÚJ IGÉNYLŐKÉNT kell kezelni, hanem az új állapotának megfelelő ellátást kell megállapítani a határozat hozatalt követő második hónaptól.

Így, ha valaki állapotrosszabbodást érez nyugodtan adja be a felülvizsgálati kérelmet.

Előzmény: hagyma boly (10513)
hagyma boly Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10513

Én ugy tudom,hogy nincs állapot rosszabbodás címén,benyújtási lehetőség, hanem új igénylőként.Meggondolandó, hogy mi jobb, ha kivárja míg  hívják, vagy bead új kérelmet.Kedvezőtlen dőntés is születhet. BJ  szakértőtől kérdezzen, Ő mindent naprakészen pontosan tud.

Előzmény: yaris49 (10512)
yaris49 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10512

Állapot rosszabbodásra minél előbb ad be a papírokat, házi orvosoddal beszéld meg!!!!

Előzmény: HTZ01 (10507)
rokkant42 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10511
Évszakok Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10510

Oké, tiszteletben tartom a kérésedet.

Előzmény: Törölt nick (10509)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10509

Sajnos neki állandóan zúg a füle és időnként kap infúziós kezelést, meg a szerencsétlen megmaradt 10 %os hallásra visel egy hallókészüléket és ahhoz időnként felírat elemeket. Igen együtt él vele, de nem ismétlem magam többször, mert változatlanul Te nem érted. 

 

 

Hallássérültek jellemzően tudnak szájról olvasni, mégis megkapják a fogyit.

 

ez megint egy nagy blődség, mert NEM így van!!!

 

Bocsi érte, de nem Veled szeretném megbeszélni ezt a kérdést. 

Előzmény: Évszakok (10508)
Évszakok Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10508

Tropa Trapper

 

Amiket nem értek:

 

Én is súlyos hallássérüléssel születtem.

Írja, hogy az illető folyamatos kórházi kezelés alatt áll. Egy hallássérültnek miért kell születése óta kórházi kezelés? A halláskárosodás az egy állapot, ezzel kell élni.

Hallássérültek jellemzően tudnak szájról olvasni, mégis megkapják a fogyit.

 Ezek után kérdezem: látta a dokumentumokat?

HTZ01 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10507

Sziasztok!

 

2010-ben voltam egy ilyen ORSZI vizsgálaton, és ezt írták akkor a papírra: Össz-szervezeti egészségkárosodás 50%, Jelenlegi munkakörében, illetve képzettségének megfelelő más munkakörben való foglalkoztatásra rehabilitáció nélkül nem alkalmas, azonban komplex rehabilitációra nem javasolt, III. csoportú rokkant.

 

 

A következő felülvizsgálat ideje: 2015 Augusztus

 

Most 22 éves vagyok, nem tudtam annak idején miért kellett ez a vizsgálat (a betegségemmel tisztában vagyok persze), de nem nyújtottam be semmilyen rokkantsági, vagy más támogatásra igényt eddig.

 

A helyzet sajna azóta rosszabbodott, elég sokat voltam kórházban. Láttam interneten, hogy van lehetőség valamiféle támogatást igényelni, az lenne a kérdésem, hogy most ha rosszabb a dolog, mint volt, melyik vagy milyen kategóriába tartozok, és mit igényelhetek?

 

A másik kérdésem az, hogy lehetőség van hamarabb is felülvizsgálatot kérni, mint jövőre, és beleírni a papírba az azóta kialakult problémáimat is? Ha igen, akkor mi ennek a menete? Már nem emlékszem sajna hogy annó mi volt. Kórházi papírjaim vannak, körülbelül 10 kg. :/

 

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10506

Olyan ez, mint amikor mennek a "Marhák" a vágóhídra és bőgnek, ám van néhány aki csitítgatja társait, mondván: ennek a menetnek nem ez célja tessék szépen csendben megdögleni! Micsoda dolog panaszkodni, politizálni, elégedetlenkedni. Aztán akik a legügyesebben tudnak s-gget nyalni vagy megalázkodni azokat lehet hogy megtartják. Éljenek a mindent elviselők! Bú!!!

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.29 0 0 10505

mint egy megakadt lemezjátszó kedves szakértő. Néha azt hiszem egy gép válaszol, mert folyton ugyanazt leírja százszor. Szabályokkal tisztában vagyunk, a törvényt ismerjük, DE A GYAKORLAT NEM EZ!!!! Fel kéne végre fogni, hogy nem a törvény szerint járnak el!!!!!! Hiába papolja 70-szer ugyanazt, fel kéne végre fogni!!!! Látom nem megy ez nektek!

BJszakért Creative Commons License 2014.06.29 0 0 10504

Tropa és többi Kedveske,

megismétlem: a JOGOSULTSÁGOT minden esetben az oda vonatkozó JOGSZABÁLY szabályozza (nem a Sinosz kártya vagy más), és a BIZOTTSÁG szakvéleménye alapján határoz a hivatal!!

 

Fogytám esetében a 141/2000. Korm.r. és 1998. évi XXVI.tv. és hallássérülés esetében a fogytám:

Hallási fogyatékosnak azt a személyt kell tekinteni, akinek hallásküszöbértéke a beszédfrekvenciákon nyolcvan dB felett van, és ennek következtében a hangzóbeszéd megértésére még segédeszközzel sem képes, feltéve, hogy

a) halláskárosodása 25. életévének betöltését megelőzően következett be, vagy

b) halláskárosodása mellett a hangzó beszéd érthető ejtése elmarad. Ez a szóbeli kifejezőkészség terén megnyilvánuló olyan súlyos és végleges zavart jelent, amely a kommunikációt lehetetlenné teszi, és a kifejezésmód zavaraiban vagy a beszéd akusztikus megnyilvánulásának hiányában mutatkozik meg.

 

Bővebben a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett itt a III.9) pontban: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=475

Vagy személyesen szakmai honlapomon a kapcsolatnál megtalálnak, email is, önzetlenül nyújtok eligazodásban  (fellebbezés, kereset, felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás) segítséget.

Most mennem kell. Szép napot.

Edina34 Creative Commons License 2014.06.29 0 0 10503

gyermeteg73 !!!!!Nagyon de nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!!!!!!!!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.28 0 0 10502

A komplex minősítésről szóló törvény V. fokozatú asztma értékelésére a légzőszervi károsodást 80%-nál nagyobbra veszi. Persze ez csak a légzőszervi, amit az egyebek feljebb és lejjebb is vihetnek.

 

Keress rá a 4.3. táblázat Az asthma egészségkárosodásként való értékelése táblázatra a 7/2012. (II. 14.) NEFMI rendelet a komplex minősítésre vonatkozó részletes szabályokról törvényre, ott az alapján tovább juthatsz azügyben, hogy merre is lépj.

Előzmény: Edina34 (10499)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.28 0 0 10501

te amikor olvasol, akkor érted is? Szerintem értelmezési problémád van, olvasd vissza ha kell százszor, mert amit leírtál az egy blődség.

 

biztosan úgy van ahogyan leírtad, persze a sinosz kártya az smafu

Előzmény: Évszakok (10498)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.28 0 0 10500

Én se tudom mit kell beikszelni és saját magamon is tudom milyen jó az, hogy néha nem jelentkeznek egy betegség tünetei (mondjuk mert csak délutánra jön ki igazán).

 

A beutalón talán nincs is hely ikszelésre GINA-féle dolgokra. Nekem annyit írt az orvos elmondásom alapján a papíromra, hogy 2 ágy is van a lakásomban és amikor nem tudok menni lefekszem a közelebb lévőre.

Neked is valószínűleg az orvosi vélemény és egyéb rizsázó részre leírhatná az orvos azt, amit most leírtál nekünk. Úgyse nézik meg elsőre kutyát se érdekli talán de remélhető, hogy valahanyad fokon majd elolvassa valaki.

Előzmény: Edina34 (10499)
Edina34 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 10499

Sziasztok!!!Nagyon szépen köszönöm a tanácsot!!!!Kedves gyermeteg73 asthmám GINA 5 van ami a legsúlyosabb sajnos van mikor a telefont nem tudom felvenni hogy orvost hívjak se mozgásra nem vagyok képtelen az oxigén hiány miat de van olyan is hogy nagyon de nagyon jol vagyok !!!!S az orvosom adot ki orvosi beutalot de nem tudja mit kell rajta beikszelni??a Tüdőgondozóból pedig egy igazolást kaptam amin ez áll hogy Gina 5 súlyos asztma??s hogy havi szinten intravénásokat meg szteroidokat kapok!!!!Szóval azért mertem a ti véleményeteket kikérni!!!!Kedves BJ Szakértő köszöntöm neked is a információt!!!!!

Évszakok Creative Commons License 2014.06.28 0 0 10498

Audiológián a fogyi igényléshez a fülész szakorvos írja meg dB-ben a hallást. Beszédfrekvencián felbontva a külön a 250, 500 Hz stb. Szakvéleményt is ír hozzá, pl hogy vele született. Ha ezek a paraméterek megfelelnek a fogyi előírásainak, akkor megadják.

Ehhez nem kell, nem is lehet SINOSZ tagságival befolyásolni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 10497

Neki meg azt mondták az audiológián, hogy pont ő nem kap??? Akkor meg kinek jár? Leírták konkrétan, hogy veleszületett és fogy.támogatásra jogosult, holott ők ezt nem tehetik, hanem csak javasolhatnak, mert a szakértőszerv mondhatja ki, hogy jár vagy sem. Neki az egyik fülére 90 decibel feletti hallásmaradványos, a másikra siket! Szerintem meg teljesen siket, szerencséjének mondható, hogy szájról ügyesen olvas. Ügyvéd írta neki, hogy nyerésre állna a dolog, de ingyen nem tudja képviselni. Annyiban maradt a dolog, majd egy év múlva megpróbálja újra.

Előzmény: Irén Konc (10496)
Irén Konc Creative Commons License 2014.06.27 0 0 10496

Uj foromozo vagyok,eddig csak olvasom a hozzaszolasokat.Nem szoktam hozzaszolni a temakhoz .En is hallasserult vagyok.,es Sinosz tag mar evek ota.60 _db-elt meghalado sulyos nagyfoku a hallaskarosodasom.En nem kapok fogytamot,hiaba van Sinosz igazolvanyom.Azt mondtak az Audiologian,hogy ok mar szoltak volna,ha lehetne kernem.Nem olyan egyszeru ennek a menete.Meg van ez is szigoritva rendesen !Sinosz igazolvany nem kell ahhoz ,hogy valaki fogytamot kapjon!

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 10495

Ne csodálkozz, hogy gyorsan kézbesítették mert fizettél is érte!

Csatlakozom bandoleasához

Előzmény: bv51 (10493)
bandolesa Creative Commons License 2014.06.27 0 0 10494

Nem semmi, szóval hivatalosan összefüggésben van a Bizottság előtt a jogosítvány és a leletek.

 

Ha már az első fokon letagadtad volna, hogy van jogosítványod, bemondod, hogy nincs, akkor most nem piszkálnának?

Ezt meg lehetett volna csinálni?

Előzmény: bv51 (10493)
bv51 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 10493

üdvözlet Mindenkinek!

 

A mai napon megkaptuk a határozatot a jogosítvány bevonásáról. Három nap alatt /06.26. voltunk/kikézbesítették, jó lenne, ha az egyéb fontos határozatok is ilyen gyorsan érkeznének!

A jogosítvány visszakapásához a jelenlegi betegségeim négy szakorvosának a pozitiv javaslata szükséges szerintem a bosszú napja volt azoknak akik II fokra mentek Pécsre.A váróteremben csak a pécsi II fokosokkal találkoztunk.

Üdv

sziporka66 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 10492
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 10491

Való igaz, hogy csodát nem tud tenni, hiszen Önnek sem ér el a keze mindenhova Szakértő. Pofátlanságnak a teteje az, hogy a szerencsétlennek azt mondta egy Sinoszos tag, hogy "ha lenne sinosz kártyád akkor megkapta volna a fogyit". Rácsodálkoztam, hogy így mennének a dolgok és ezen tábor tagjainak kedvezmény jár, mert a vezetőjük egy EU-s képviselő? Ezzel az erővel mindenki lépjen be hozzájuk és akkor zöld utat kapnak az ügyük kedvező elbírálásához.  Agyrém és felháborító!!!

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.26 0 0 10490

BJszakért

 

Köszönöm szépen a felvilágosítást!

Jó éjszakát!

Előzmény: BJszakért (10485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!