Keresés

Részletes keresés

amatőr Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47351
Mivel 3 napig garantáltan nem tudok majd futni (vidéki tréning, de sajnos a szellemi fajtából, reggeltől estig előadás, csoportmunka, prezentáció, és hajnali 6-kor, ill. este 10 után nem hiszem, hogy összejönne bármi is), na szóval ma nemnagyongyorssal csináltunk két keményebb városligeti kört.
10 km volt, valamivel jobb, mint 5:20-as km-ekkel. Úgy 6-tól 8-ig belezuhant két 4:30-as km, ez annyira meglepett minket, hogy rögtön kineveztük az utolsó km-t levezetésnek. :)

Hajrá, jó futásokat, a hétvégi versenyzőknek gratulálok, a beszámolókat -bármilyen képernyőhosszúságban- szívesen olvasom majd csütörtökön!

Sajnos, az általam az évad versenyének tekintett kispesti sportnapos 800 métert az eső miatt -minden valószínűség szerint- nem rendezték meg... :((

7241Gabi, továbbra is okosan gyógyulj!

rinceWIND Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47350
Én már tudom a választ, de nem mondom meg. Hadd legyen meglepetés Spenótnak is. ;-)

P.S.: Nálunk két esetben volt sérülés.
1. Valaki felkészületlenül, nem odafigyelve játszott. Pl.: Néhány hete edzésre járó újonc bizonyítási lehetőséget kapott, vagy gyengébb fizikumú játékos próbálkozott a tolongásban.
2. Valaki átlagon felül bunkó volt, és megkapta a magáét. Persze ez nem a normál értelemben vett sérülés, és általában a tologásban volt divatban.
Persze úriember ilyet nem tesz.

Előzmény: Törölt nick (47348)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47347
Nem kellett volna...
Előzmény: iSTVán a dombfutó (47346)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47346
Na, mondtam megint nagy hülyeséget :-))
Természetesen két kör plusz egy egyenes meg egy piciről volt szó!
(Gyorsan rájöttem, de a rendszer túlterhelt, így újra próbálkozom...)
Előzmény: iSTVán a dombfutó (47344)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47345
Na, mondtam megint nagy hülyeséget :-))
Természetesen két kör plusz egy egyenes meg egy piciről volt szó!
Előzmény: iSTVán a dombfutó (47344)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47344
Szerintem az egyenes elejéről indulj, fuss egy kört, aztán ugyanannak az egyenesnek a végén állj meg. Ekkor még ugyan pár métered (kb. 10) ugyan hiányzik, de ezt 2-3 másodperc hozzáadásával korrigálhatod (izléstől függően).
A lényeg inkább az lenne, hogy pontosan jegyezd meg a helyeket, és akkor a saját futásaidat bármikor össze tudod hasonlítani, melyik nap megy jobban, mikor rosszabbul.
Előzmény: amat (47336)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47343
Amit hirtelenjében találtam, az egy 1:30-as félmaraton, maratonok 2:55, 3:02, 3:49.
Remélem lesznek belőle beszámolók!
Egy előzetes gratulációt mindenestre alaposan megérdemelnek!
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47342
Mellesleg most töltöm le az eredményeket, mindjárt bogarászom!
http://www.mmm.sk/eng/index.htm
Előzmény: iSTVán a dombfutó (47341)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47341
Jelenthet pl. 5 nap futást a Bécs-Budapesten :-))
Egy nagy gratula előirányozva!
Előzmény: zakka (47331)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47340
Majd írok, de a tisztánlátás kedvéért: az előző napi szállás biztosan érdekel, buli legfeljebb csak akkor, ha nem én leszek az egyetlen jelentkező...
Előzmény: mts (47337)
NVik Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47339
Engem is érdekelne a Firenzébe kiutazás.
Előzmény: mts (47337)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47338
Örülök, hogy legalább hangulatban sokat javult a helyzeted. Nagyon remélem, hogy csak a szűk határidő miatt ilyen szigorú az orvosi utasítás!

Kissé fáradt voltam (és vagyok), ilyenkor általában jobb, ha nem szólalok meg. Azért valami kis beszámoló illenék tegnapról.
Tavaly jobb volt, ezt mindenesetre elmondhatom. Sok tekintetben.

Péntek este még sok dolgom volt, így az 5 órai vonattal kellett indulnom Pécsrő, amihez 4 órakor kellett elindulni otthonról, ehhez 3:50-es ébresztőóra-beállítást határoztam el. Éjjel megnéztem az órát 1 körül, 2 körül, harmadszorra 3:49-kor "riadtam fel". Szerencsére a vonaton nyugalom, lehetett valamelyest aludni. Dombóvárnál ugyan felszállt két egyfolytábanbeszélő hölgy, de szerencsére meggyőzték őket, hogy rossz kocsiba szálltak. Pesten egy kis metrózás, így 4 és fél óra utazás után már V.Péter kocsijában ültem, aki ekkor még nem sejtette, hogy futni is fog. Aki sejtette saját sorsát, az V.Balázs, aki annyit szeretett volna, hogy ne negyedik legyen.
Leparkolás után benevezés (most már elég rutinosan), aztán körülnézés. _macsa és obor már jelen (lassan megjegyzem :-)), nullahatvanhat hamarosan, kicsit később maZSola.
Közben jött a 200 méteres ovisfutás, kicsit késéssel, ugyanis az ovisok csak jöttek, jöttek... A mezőny lüktetett, és sokan érezték győztesnek magukat (ugyebár sírni csak nekik...), de azért legtöbben jó mókát láttak benne.
10 órakor következett a 2 km-es versenyszám V.Balázs részvételével. Az edzőpályán jó 20 m széles rajtvonalat jelöltek ki, amely 50 m után ösvényre szűkült, így nem csoda, hogy igen nagy volt a tülekedés. Sajnos első ránézésre beragadt a középmezőnyben, így nem sok jót néztem ki ebből a versenyből. Következő információ a cél előtt 2-300 méterrel volt, ide a győztes 6 percen belül érkezett, ami a táv hosszával kapcsolatban kissé szkeptikussá tesz. Az élen haladó elvitte magával a felvezető kerékpáros, utána kissé lemaradva egy testvérpár, majd ismét kicsivel később egy 5-6 fős boly végén jött Balázs. Mire célba ért, mindenkit legyűrt ebből a társaságból, így sikerült elcsípnie a leginkább nem óhajtott helyezést. (Az első hármat minden kategóriában bőséges ajándékokkal látták el, a többieknek maradt a zsíros kenyér.)
A következő körülnézelődésnél előkerült pen és Sepi - eldöntötték, hogy 5 km-en indulnak, kicsit később V.Péter is elment nevezni.
Aztán jött egy kis zuhi, végül rajthoz álltunk. A mezőny rettenetesen elindult, s hiába maradtam le, az első km még 4:05-ös volt. Mondom magamban, ez akár mérési hiba is lehet, de a következő 4:16-os után végleg eldöntöttem, hogy egyeseket (köztük _macsát) el kell engedjek, ha jót akarok magamnak. Aztán ráálltam a terv szerinti 4:30-as km-ekre és ebben nyüstöltem a bokámat és térdeimet a jó kis homokban, gödrökben. Az első frissítő 4-6 km között egy kis eső volt, aztán féltávnál a hivatalos. Rövid gondolkodás után megittam egy pohár vizet, a kajából (banánt pl. láttam) nem kértem. Visszafelé több volt a lejtő, ez ellensúlyozta a fáradásom, így talán kicsit gyorsabb voltam a táv második felében.
A vége 1:24:41 a 19 km-en, két perccel rosszabb a tavalyinál, de ismét a női győztes mögött nem sokkal (bár többel, mint tavaly).
A célban egy kis zsíros kenyér és tea, és kénytelen behúzódás a nagy sátorba, ahol nagy hangzavarban vártuk az eredményhirdetést. Én ugyan a sorsolást is vártam, de azt hiába. Úgy látszik egy mintából nem szabad általánosítani.
A programok így véget is értek, mehettünk haza.
Kicsit többre számítottam.
V.Balázs szerencsére talált magának elfoglaltságot, amíg a környéket jártuk, a gyerekjátékok legalább hasonló színvonalon voltak a tavalyihoz.
Hazafelé 4 óra buszozás. A sátorban elhárítottam a leülést, mondván, hogy egyrészt veszélyes, másrészt már ültem és még fogok is ülni eleget. Természetesen a dunaújvárosiak megint örömet szereztek nekem. Hiába van nekik külön buszuk, ami menetrend szerint egyszerre indul és csak 5 perccel érkezik később a pécsi "gyors" járatnál, ők azért csak elfoglalják rajta az ülőhelyeket. A valóságban persze ez a tömött busz lassabban ér Dunaújvárosba, mint a másik szinte üresen, de ez nem hatja meg őket már sokadszorra sem. Persze bírom én az ácsorgást, csak így kissé nehezebben megy az alvás. Nem baj, majd gyakorlom...
Ma pedig csak dolgozgattam - még mindig akadna tennivaló holnapi határidővel, de most már mindegy...
Közben jött egy olyan zápor széllel, hogy vitt mindent. És annyira a semmiből jött, hogy áldottam a sok munkát, ami miatt nem indultam neki futni. Pedig szerettem volna 40 körüli hetet, de így most már marad a 20 km. (Bemelegítéssel együtt számolva és felkerekítve.)

Előzmény: 7241gabi (47322)
mts Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47337
Üdv!

Még meg vagyok, csak távol. :-)
Nincs lehetőségem olvasni, sem irni. Ám futok. S jó lenne maratont futnom 11.23-án Olaszországban. Van tervben közös utazás? Aki tud róla valami konkrétat, /főszervező/ írjon már egy emailt az itteni címemre. Kösz!

Távoli még, de:
12.31-én Hegyi Maraton ZEG-en. Szállás, buli nálam megoldható.

amat Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47336
Emberkék kérek egy kis segítséget !
Ma este nekem is nagyon jól esett a futás, így a napi 10 kili után bementem az atlétika pályára és futottam még 5 kört. Minden körben a hosszokon kicsit megerőltettem magam. Szóval valaki segíthetne, ha a legkülső pályán futok és 1000 métert szeretnék futni akkor ez hogyan jön ki, melyik vonaltol induljak és hol álljak meg? Szerény számításaim szerint a két kör a külső sávban 900 m, de hogyan tovább ?
Spenót Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47335
OFF
En kb. 1 evig rogbiztem. Sajnos az a sport kemenyebb volt, mint en, de ameddig csinaltam nagyon elveztem. Nezni nem is olyan jo, mint csinalni :)
Akkor hagytam abba, amikor stoplissal az egyik haverom labai kozott haladt el a tolongas. En ekkora fajdalmat meg senkinek az arcan nem lattam. Ott betelt a pohar. Volt koztunk egy srac, aki kanadaban amerikai focizott, o azt mondta, hogy nem hajlando rogbi meccsen reszt venni.
Nagyon kemeny emberek az igazi rogbisek. Minden tiszteletem az ovek!
ON

Annyira jot futottam ma a Szigeten!!! Eppen kisutott a nap amig a futassal foglalkoztam. Amikor fujt a szel, potyogtak a kesztenyek es minden mosolygott. Azota en is csak mosolygok... /ja, es senki nem akart tokonrugni vagy osszetorni futas kozben :)/

Előzmény: Törölt nick (47329)
amat Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47334
Gratula az örömfutáshoz !
Előzmény: krisz_ (47325)
ultrafutó Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47333
Kedves Baloo!

Egy adalék a Bogár-Vozár meccs megítéléséhez.
Egy héttel ezelőtt Vozár Attila a veronai 100 km-es track /pálya/ VB-n 6:57-es eredménnyel negyedik lett. Ez szerintem azt jelenti, hogy kirobbanó formában van és Bogárral szemben mindenképpen esélyes /a győzelemre is/.
Bogár Jani gyorsasága a korábbi évekhez képest, amikor mindig 2:25-ön belül volt maratonon, erősen megkopott.
Egy héttel egy ilyen 100-as eredmény után 2:47-et futni nagy teljesítmény Attilától.
Egyébként ugyanott Bérces Edit is negyedik lett, akinek nem ez a fő versenyszáma.
Szívesen olvasnánk ilyen témákról is a NS-ban.
Üdv: ultrafutó

Előzmény: Törölt nick (47329)
tasi- Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47332
"Megint gyoztunk...megint gyoztunk...jeeee" :) Webpont - BC Csepel 81:62 :)
Megyek Szigetre kicsit levezetni :)
zakka Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47331
Küldtem zsugának egy érdeklődő sms-t, erre csaszitól kaptam sms-ben egy "sms" szócskát, aztán egy "2:55:43" számsort. Ti tudjátok, ez mit jelenthet? :-)))
Előzmény: Törölt nick (47330)
rinceWIND Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47328
Baloo784

Tudom, hogy totál off amit kérdezek, de itt könnyebben elérlek. Találtam az NS oldalán sok mindent ami érdekel, még amerikai focit is. Az 5 nap múlva kezdődő rögbi VB-vel kapcsolatban azonban, nem találok semmit. Igaz, hogy itthon maximum néhány ezer embert érdekel, de mégis csak ott van az 5 legnézettebb sportesemény között. Nem tudod, miért nem érdekli egyáltalán az újságot?

rinceWIND Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47327
Én is szeretek esőben futni. Múltkor csepergő esőben mentem le résztávozni (10*300m 100 pihenővel) a TF pályára, mert az még kellemesen hűti az embert. Az egyik edző - aki ki-bemászkált a tanítványaival attól függően, hogy zuhogott, vagy csak csepergett az eső - mondta is, hogy jól jön ilyenkor a vízhűtés. Mondtam neki, hogy azzal nincs is gond, csak a léghűtés ne lett volna, mert olyan ellenszél volt a célegyenesben, hogy kemény izommunkára késztetett az utolsó 100m. Valahogy azonban a keményebb küzdelem, az nagyobb erőfeszítésre sarkallt, és baromi jól esett.

(Amikor utoljára versenyszerűen futottam (a múlt században, 16 évesen), akkor is esős napon lettem 4. a budapest bajnokságon, és értem el az országos szintet. Az utána következő heteket pedig fedje jótékony homály.)

7241gabi Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47326
Off
Chino-san megy a Filmmúzeumon!
On
krisz_ Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47325
Szombaton lezajlott BB előversenye (asszem hivatalosan is az!), a Rókaűzők. Azért is írom így, mert a BB-es csapatunkból 3-an voltunk: Robogó, Vastigris és én.
Pár szót a versenyről. A táv 80km, Kaposvár-Pécs az útvonal. Egyetemista-főiskolás futóverseny, ami – ezért is – nem annyira verseny jellegű, inkább bulizzunk egy jót és fussunk is kicsit. 12 fős váltócsapatok vannak, 8fiú+4lány össszeállításban (fiúk helyett természetesen futhatnak lányok, fordítva nem).
Reggel már borult volt az ég, de még lehetett kicsit reménykedni, hogy talán elkerül minket az eső. Hát nem egészen így történt... Amint ellőtték a rajtot, mintha csak a felhőket találták volna el! A rajt pillanatában azonnal elkezdett szakadni az eső, mintha dézsából...
Robogó futotta az 1. szakaszt, így futás közben nem volt gondja a „frissítéssel”. :)) Nagyon jó tempót ment, 3-nak ért a váltóponthoz, ahol Vastigris váltotta. Mire ő elindult, elállt az eső és a nap is kisütött.
Én az 5. szakaszt futottam, ami 6 km volt. Arra nem is nagyon akarok kitérni, hogy én ahol lehet, eltévedek... :)) Egy kereszteződésnél volt a váltás, ahol a főútról lekanyarodva egy mellékúton ment tovább a pálya. Én természetesen elindultam tovább a főúton, de pár méter után gyorsan a helyes irányba parancsoltak... :))) A futást nagyon élveztem! Jó hangulatot teremtettek a kísérőkocsik és természetesen nagyon feldobták a hangulatot a kereplők is! :))) Nagyon tetszik ez a fajta „versenyzés” is, amikor nem hajtom ki magam max-ra (mert most még nem szabad gyors tempót futnom, nehogy visszasérüljek), így marad energiám arra, hogy valóban jól érezzem magam futás közben. Ezért is van az, hogy egy kisebb emelkedőre felfelé futva, amikor mellettem már mindenki behalni készül, én még mindig mosolygok. :))
A verseny további részén megkegyelmezett nekünk az időjárás, és nem esett több eső.
Végül a közel 50 csapatból 5-ek lettünk 6 órán belüli idővel. De – mint az elején is már írtam – ez nem jelent semmit, mert a Rókaűzők nem csak a futásról szól (de ez Off téma itt :))). 1-2 csapat „komolyan” veszi a futást, de ők is inkább a hangulatért indulnak.
Én nagyon jól éreztem magam egész nap!! :)))
7241gabi Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47322
Köszönöm mindenkinek a biztatást, sok sms-t, meg telefonhívást! Igazán jó érzés FB-nak lenni, mert ilyenkor derül ki, hogy ez mennyivel több mint bármely más topik!
Már nem is vagyok nagyon szomorú, bár a futás iszonyatosan hiányzik. Tegnap megéreztem az esőszagot és nagyon mkehetnékem támadt. Imádok esőben futni. Na de majd jól megmutatom, hogy 2 hét múlva kutya bajom sem lesz!
:-)
obor Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47321
Nos letudtuk az 5próba 28 km-t. 2:16:19 Fárasztó volt, de az eső elállt, a végére a nap is kisütött, csak a szél fújt rendületlenül. Begyűjtöttem az esedékes dassler termékeket, a sapkát és a hátizsákot.

Macsa, Rohanó!
Kerestetek kis palackot kulacstartó övbe! Az egyik izós ital, amelyik gattal kezdődik, annak olyan a félliteres palackja. Most van nálam kettő. Érdekel benneteket?

Hauanita Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47320
A tegnapi versenyzőknek nagy-nagy gratula. Azt sajnáltam ám, hogy a palacsintázásból kimaradtam, de bízom benne, hogy a jövő heti női futógálára is hoz ki valaki palacsintát, hogy kiengesztelődjek :))

Hát én tegnap nem voltam semmiféle versenyen, de azért volt egy jó kis 15-öm. A NIKE óta nem futottam ennyit, meg amúgyis kóros fáradtságban szenvedek hetek óta (de tagnepra aludtam ám 9(!) órát! :), és a pénteki edzésem sem sikerült úgy, ahogy kellett volna, ezért úgy döntöttem, ha törik, ha szakad, ezt a tegnapit megcsinálom.
Hát szakadni szakadt is, nekem pedig elveim vannak, amikből rögtön fel is kellett adnom egyet (a „Nem futok esőben, mert vizes leszek” címűt) Szal neki is indultam, bár akkor még csak kicsit esett, de mire kikocogtam a ligetbe (2,5km), már csurom víz voltam. Olyan 3 után jöttem rá, hogy már nem látok az esőtől, és kevéssé szórakoztató ebben a formában futni, ezért beálltam kicsit egy fedettebb helyre száradozni. Olyan 10 perc múlva folytattam a mókát, de ekkor már egyre kevéssé esett, és 6 km-re el is állt. Ekkor leoperáltam magamról átázott széldzsekimet, bár alatta meg le voltam izzadva, de akkor már olyan mindegy volt mitől fázok meg. Amúgy érdekes mód jelentek meg más futók is rajtam kívül. Innen már semmi érdekes nem volt, kitartottam végig, és 10 ligetkör lekocogása után hazaszaladtam, így aztán egy centivel sem mentem kevesebbet, mint kellett. Ez kicsit helyrerakta önértékelésemet, bár arról nem vagyok meggyőződve, hogy okos dolog volt ez az esőben szaladgálás, ha viszont ezt se csináltam volna meg, akkor még mélyebben lenne az önértékelésem...

Spenót Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47319
Leander, Amator!

Jok lettek a kepek! :)

Asszem megyek es "repulok" az esoben egy 10-15 km-t...

zakka Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47318
Jelentem, baloo végül nem aludt nálam, úgy döntött, inkább leutazik a családjához, és megszerzi a lakáskulcsot. :-)
És a palacsintából is maradt végül 2 db, aztán mégsem, mert én is éhes voltam... :-))))
kaktusz7 Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47317
Leander, Amatőr
Most volt időm megnézni a képeket. Jók lettek!
le carpe Creative Commons License 2003.10.05 0 0 47316
Amatőr! Gratulálok a tegnapi futáshoz! Hihetetlen, de a verseny után, ha elpakoltunk, én is szoktam futni egy kört. Tegnap 25:15-re sikerült :))) Szóval egyidősek vagyunk...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!