Keresés

Részletes keresés

Csaszu Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2182

Napraforgó olaj egy idő után avasodik, azért hagynám ki.

Előzmény: Csaszu (2181)
Csaszu Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2181

Létezik napraforgó olajban kifőzés, majd rá olajfesték

Régebben linalol + viasz, de ez nagyon munkaigényes, amúgy belül most is tiszta mégviasszal kezelem.

Legtöbben még mindig a lenolaj+olasfesték párost használják, csak az a baj nálam, hogy a téli páralecsapódásnál belülről megszívja magát a fa és felnyomja a festékréteget. Persze most már belül viaszozva lesznek, de a vékonylazúrt tartósabbnak érzem.

Előzmény: halaloszto (2180)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2180

vannak vekonylazurok, amikhez hivatalosan nem kell alapozo, de azokban magukban van rovarelleni adalek.

 

ha a lazurodban ilyen tuti nincs, akkor szerintem kend fel ket vekony retegben, es kiderul.

 

tortenelmileg mivel kezelik a kaptarakat? nem lehet hogy egyszeruen nem jo olajfesteked volt eddig?

 

vajk

Előzmény: Csaszu (2178)
Émile Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2179

 Üdv. Mindenkinek !

 

 Mit gondoltok mennyi most Bp. -en  egy normál festés egységára ? Semmi faxni (szinezés, csik stb ) -  normál müa. diszperziós, fehér.

 Nem belváros, de nem is kint - a Hungáriánál.

 És a belmagasság miatt felárat számolhatnak e - 4 m.  

 

 É.

Csaszu Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2178

Sziasztok

Méhkaptáraat szeretnék vékonylazúrral kezelni, csak nem igazán tudom mivel kellene alapozni.

Szinte semelyik lazúr alapozó nem jöhet szóba, mert van benne rovarkártevők elleni adalék..

Lenolajjal- félolajjal pedig állítólag megszüntetem a szívóképeseéget, így a vékonylazúr nem tudbeszívódni/ megtapadni.

Ha mondjuk felviszem a vízbázíú vékonylazúrt alapozás nélkül 3 rétegben, tartós lehet még ?

Esetleg létezik valami kártevők elleni védelemmel nem rendelkező alapozó, ami csak a vékonylazúr megtapadását segíti ?

 

Eddig lenolajos alapozás és fedőrétegként pedig olajfesték volt, csak nem igazán tartós.

 

djetta Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2177

Mi van, ha megpróbálom valamiféle párnával felvinni, pl. Euro 2000?

 

Vagy festékszóró?

Előzmény: Masgas (2176)
Masgas Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2176

Elvileg ha megkötött a glett akkor már tapadnia kell.

Az első festésnek ilyen esetben azért kell kiszáradnia, hogy lezárjon már amennyire tud, és a második kenés ne áztassa át annyira a glettet.

Előzmény: djetta (2175)
djetta Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2175

Az lehet, hogy nem száradt át eléggé a fal előtte?

Előzmény: Masgas (2173)
djetta Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2174

Tapéta volt előtte, az alatt meg festék rétegek. Ami lejött, azt lekapartuk.

 

Azért választottunk latexet,  mert díszítő réteget akarunk rá vinni.

A boltban, ahol vettem, azt javasolták, hogy próbáljam meg egy erősebbre kevert mélyalapozóval átkenni.

Könnyen lehet, hogy enyves festék volt alatta, azok is szoktak ilyesmit csinálni.

Előzmény: Masgas (2173)
Masgas Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2173

Ahogy írtad lehet nem volt elég alaposan lekaparva, az is előfodulhat, hogy ha glettelés előtt nem alapoztál akkor a poros felületen nem igen tapad a glett, ha tapétázva volt előtte  arégi cmc alapú tapétaragasztók is tudnak ilyet csinálni.

Szerintem elsőre próbál meg koronecsettel felvinni vékonyan, hígan és utána intenzív,alapos szárítás( legalább egy nap), ne nagyon nedvesítse a felületet.

Utána talán annyira lezár, hogy másodszorra már elbírja a tedit.

Előzmény: djetta (2172)
djetta Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2172

Ráadásul elvileg egy rétegben is fed, ez a latex.

Előzmény: halaloszto (2170)
djetta Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2171

Igen!

 

Egyszerűen a henger leszívja a falról.

Nagyon sűrű a festék, olyan, mint a tejföl.  Azt a tanácsot kaptam festő ismerősömtől, hogy higítsam fel jobban, mint az előírt max 10 %.

Ilyen sűrűn még eldolgozni sem nagyon tudom rendesen.

Előzmény: halaloszto (2170)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2170

mar az elso reteg festesekor felszedi?

 

vajk

Előzmény: djetta (2169)
djetta Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2169

Sziasztok!

 

Segítsetek, mert gondban vagyok.

 

Nekiálltam festeni, és a festékes henger helyenként felszedi a glettet. A glett az alatta lévő réteggel jön föl, amit valószínűleg nem kapartunk fel rendesen.

A glettet mélyalapozóval kezeltem, az majdnem 24 órát száradt 18 fokon.

A glettelésnél, csiszolásnál, mélyalapozásnál nem vettem észre semmit, minden stabilnak és szilárdnak tünt.

 

A festék latex, a henger kb fél centis "szőrű" cérnás.

 

Mi a fenét csináljak, kicsit el vagyok keseredve?

Masgas Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2168

Enyvesre rákenni pl a polifarbénak a pouli festéke az nem húzza le a régi enyvest, Vagy valami tesco gazdaságos  bekevert mészfesték.

Diszperzióssal kockázatos lehet megcsattana a régi festés.

Előzmény: gabocaca (2167)
gabocaca Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2167

Köszönöm mindenkinek, valószínú, hogy akkor csak a jó időben kezdünk bele a felújításba.

Attila, kösz a lehetőséget, akkor én kérdeznék is.

Szerinted milyen festéket használjak a gyerekeknél?

Illetve ha korábban enyves festékkel volt a fal festve (régi polgári lakás), akkor arra mit használjunk?

Köszönöm!

Szobafest Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2166

Sziasztok, olvasgattam ezt a fórumot és nagyon jó. Ha van esteleg amiben segíthetek kérdezzetek bátran, szobafestő a szakmám. Szívesen segítek...

Attila

SolnesMM Creative Commons License 2011.03.16 0 0 2165

 Így van mint már előttem is mondták !

 A műa.diszperziós - ez a hiv. neve - nem káros, viszont a fafestékek annál inkább. Még a lakkbenzines /szintetikus higítós csak csak elmegy, de az aromással vigyázni kell !!

 Azt csak nyáron, nyitott ablaknál szabad !!

Előzmény: gabocaca (2163)
Masgas Creative Commons License 2011.03.16 0 0 2164

A diszperziós festék ha megszárad annak már nincs szaga, azománcfesték egy kicsit húzósabb abból még egy hét múlva is jön. Ezért érdemes nyárra időzíteni, hogy egész nap tudj szellőztetni. Egyébként ezek nem idegmérgek. Ha nem asztmatikusak a gyerekek semmit sem fog ártani.

Előzmény: gabocaca (2163)
gabocaca Creative Commons License 2011.03.12 0 0 2163

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, mert hamarosan elkezdjük lakásfelújításunkat.

Van egy 6 éves és egy 2,5 hónapos gyerkőcöm. Nemrég azonban olvastam egy cikket,

ahol a festékek egészségre káros hatásait ecsetelték.:-)

Szerintetek mennyire vegyem ezt komolyan?

Köszönöm!

Borbara6 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 2161

Sziasztok!

Lejjebb a fórumon olvastam egy fél mondatot egy teflonos neo falfestékről... van már azóta valakinek erről tapasztalata? A minap egy nagyobb barkácsáruházban is láttam és a konyhába lehet kipróbálnám, de kicsit félek tőle. Köszönöm előre is, ha valaki megosztja a tapasztalatát.

Borbara

Előzmény: Masgas (2147)
faaladar Creative Commons License 2011.02.28 0 0 2160

Szia Borbara,

Megnéztem a festéket, Poli-Farbe termékcsaládot használtuk, mert már máskor is bevállt illetve ezt ajánlották ismerősök is.

A nappaliba a gólyahír sárgát, míg a hálószobába körömvirág színt használtunk. Nagyon jól fedett. Meg vagyunk elégedve vele.

jó munkát kívánunk

Előzmény: Borbara6 (2157)
Borbara6 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 2159

Molnartom, a minap kaptam ezt a linket, nézd meg hátha van 1-2 jó tippje a fickónak: http://blog.polifarbe.hu/2011/2/a-szinkeveres-fortelyai

Előzmény: molnartom (2158)
molnartom Creative Commons License 2011.02.23 0 0 2158

 Szeretném megkérdezni,hogy milyen színekből lehet kikeverni pl a mogyoró,bézs,drapp színeket? Esetleg nem tudtok olyan oldalt könyvet amiből meg lehetne tanulni a festékkeverési színhozzávalókat? Köszönöm szépen.

Borbara6 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 2157

Köszönm, egyre inkább biztos, hog mi magunk állunk neki a lakásfestésének. Aladár köszönöm a sok tippet, csak a kíváncsiság kedvéért, megkérdezném melyik festéket használtátok. Mert az előre kikevert festékek elég drágának találjuk,mivel többségében két rétegben kell felkenni. A henger tipp is jó volt, köszi.

Előzmény: faaladar (2156)
faaladar Creative Commons License 2011.02.22 0 0 2156

Borbara,

Szerintem mindenképp magad csináld, mert így csak az anyagárat kell megfizetni. Mi tavaly festettük ki a lakást a párommal és egy hét alatt kész lettünk takaritással együtt. Előre bekevert festéket választottunk középáras kategóriában (ha kiváncsi vagy szivesen megnézem a festék márkáját), teljesen jól fedett, nem lett csíkos. A boltaban az eladó nekünk rövid szörű hengert javasolt és ez bevállt.

Ha kérdésed lenne, írj

 

Előzmény: Borbara6 (2155)
Borbara6 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2155

Sziasztok,

szeretném saját kezüleg felújítani a lakásunkat, mert mesteremberektől elborzasztó ajánlatokat kaptunk... érdemes saját kezűleg nekiállni festeni???? Az eszközöket nagyobb barkácsboltokban beszerzem. Mire érdemes figyelni ezeknél, gondolok itt a hengerekre, a legolcsóbb is megteszi? A festékeket még csak nézegetem, de nagyon nagy árkülönbségeket látok, ebben mit tapasztaltok? Gondolom a legolcsóbbakat nem érdemes megvenni....

A gyerekek szobáját szeretném csíkozással vagy vmi jópofa technikával feldobi...van esetleg ötletetek erre?

Köszönöm,Borbara

Capri V6 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2154

Köszönöm a segítséget nagyon hasznos volt!!!

Előzmény: Masgas (2153)
Masgas Creative Commons License 2011.01.07 0 0 2153

kissé halódik a topic:-(.

Masgas Creative Commons License 2011.01.07 0 0 2152

Igen a meszet nem szereti a penész ezért kenték régebben a negves helyiségeket (konyha fürdő) mésszel.

Előzmény: tanca1 (2151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!