Keresés

Részletes keresés

Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 86598

Az! :-)

Előzmény: Janyika13 (86596)
nemkezd Creative Commons License 3 napja 0 0 86597

Vagy egyszerűen vegyük tudomásul, hogy szénre tervezték, az más hogy a fát is el lehet tüzelni benne.

Mert arról itt sokan elfeledkeznek, hogy a kazán a víznek a hőt, infra sugárzás formájában is átadja és nem is keveset.

Előzmény: Kapocska (86595)
Janyika13 Creative Commons License 3 napja 0 0 86596

ebben igazad van de töbnyire magyarok veszik . Pár holland sem zárkozik azért el kedvelik a magyar kulturát is és nagyon primitiv az élet mod sokszor ahogy élnek. például azt mondták a mi nap nekem hogy luxus hogy meleg van nállam állandoan. rohely

Előzmény: sur5al (86542)

Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 86595

Csinálj a hamuzó helyett egy tűzteret és a jelenlegi tűztérbe rakhatsz még terelőket is.

Előzmény: Tóth Nándorka (86586)
nemkezd Creative Commons License 3 napja 0 0 86594

Látom indul a sufni tuning.
Tennék néhány észrevételt.

Első napokban jól fog szuperálni.

Azután lekátrányosodik, sőt ha sok a vízgőz, még "levet is enged" valahová.

Naponta kell tisztítani mert különben hatástalan lesz a lerakódások miatt.

Tök mindegy volt, hogy az előremenő vagy a visszatérő ágba kötöttük.

Kidobtuk 3 hét után.

A cső kígyós változat, az viszont életképes,  és üzemel ma is.

t.zsolti Creative Commons License 3 napja 0 0 86593

mert rövid lángú tüzelőhöz van gyártva, és szerintem azzal sem a gazdaságosság bajnoka ( nekem ment ki 700fok is amikor azzal fűtöttem )

Előzmény: Talicska Lajoska (86590)
sankó36 Creative Commons License 3 napja 0 0 86592

"A szélességet csak most látom. Az a 38-asban 38 cm,a 33-asban 33 cm."Minő véletlen!"

Előzmény: sankó36 (86591)
sankó36 Creative Commons License 3 napja 0 0 86591

A  C-t kevésnek tartom,az megszokott lenni 100-120 mm is,amúgy a többi adat hasonlít a 38-as Totyára.

Talicska Lajoska Creative Commons License 3 napja -1 0 86590

Murphy közbeszólt.

Ma én is voltam egy havernál  ott a lakásban a pincében a vinyisztó kidörmögöje tömődött el a vizes tölgytől.

Hábazz így élőben zorall,hogy mennyire semekkora ajtaja van annak a kazánnak.

Előzmény: fcsaba10 (86587)
Talicska Lajoska Creative Commons License 3 napja 0 0 86589

ezért csak részben van értelme az automatizálásnak.

mindenesetre kés,villa,olló....

Előzmény: selgir (86588)
selgir Creative Commons License 3 napja 0 1 86588

azt vallom, hogy a kazán nem felügyelet nélküli játékszer...:)

Előzmény: fcsaba10 (86584)
fcsaba10 Creative Commons License 3 napja 0 0 86587

Most olyan mintha ellált volna de az is lehet hogy a puffer tetején a 2.5 bar os szelep engedi le a vizet szép lassan.aaa  ez a 3 tél ezzel a fűtéssel nem tom mi lehet a baja.

Tóth Nándorka Creative Commons License 3 napja 0 0 86586

Jó estét!

Akinek van Totya 38 kw körüli kazánja,meg tudná mondani,mekkora hosszú és szélességű a felső víztáska??

No meg egy ilyen készülék ha rendesen van benne égetve a fa,milyen forró füstöt enged ki??

A képen látható  hőcserélőt raknék a Viadrus 6 tagos kazánomra,melyben a hőcserélő olyan 36 cm rövidke csak,így jócskán kiszalad belőle 500 fok is,fával...Emiatt kellenének az adatok...Köszönöm

Szumoo Creative Commons License 3 napja 0 0 86585

Hát ha eddig nem akarta szétnyomni a rendszered, csak most, akkor az nem beállítási gond, hanem meghibásodás szerintem.
Vagy van valami a a szelepben amitől nem tud elzárni, vagy megszorult, vagy ilyesmi.
Olyanról hallottam már hogy "letapadt" és nem nyitott ki, de olyanról még nem, hogy nem zárt el.

Előzmény: fcsaba10 (86584)
fcsaba10 Creative Commons License 3 napja 0 0 86584

Felforaltam tegnap 1200l vizet 😁 és a biztonsági szelep leoldott.majd az autómata a normál 0.8 helyett 3 bar felé töltött a franc tudja miért.

Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 86583

Van nyomásmérő rajta?

Ha elkezd emelkedni a nyomás (fűtés kör)akkor tekerj vissza annyit hogy megálljon.

0.2bar az érzékenysége/bizonytalansága.

A kézi tekerőt,ha elzárod és kinyitod a légtelenítő csavart akkor ellenőrizhető

a benne lévő visszacsapó áteresztése (ivóvíz felé).

Előzmény: fcsaba10 (86581)
Szumoo Creative Commons License 3 napja 0 0 86582

Elvileg igen, én csak nyitásra zárásra használom.

Előzmény: fcsaba10 (86581)
fcsaba10 Creative Commons License 3 napja 0 0 86581

Köszi.csak így nehéz beálítani a nyomast hogy egyszer csak elzár valahol.akkor a kézi tekerő az a víz mennyiséget szabájozza??

Szumoo Creative Commons License 3 napja 0 0 86580

Majd elzár egyszer, csak nagyon sokára, mert ahogy közeledik a beállított nyomáshoz egyre lassabban engedi át a vizet.

Előzmény: fcsaba10 (86579)
fcsaba10 Creative Commons License 3 napja 0 0 86579

Ennyi?? Azt hittem valami nagyobb varázslat.nem zar el a nyomas elérésekor .mindíg ereszt egy kicsit az mitől lehet??

Szumoo Creative Commons License 3 napja 0 0 86578

Az alsó kézikerékkel tudod elzárni meg kinyitni.
Kitekerve nyitott, betekerve zárt.
A felső csavarhúzós tekerővel a kívánt nyomást tudod beállítani.

Előzmény: fcsaba10 (86577)
fcsaba10 Creative Commons License 3 napja 0 0 86577

Sziasztok valaki mondja már el hogyan kell beálítani a kazán töltő autómatát :) wats alimat van rajta egy csavarhúzós tekerő meg egy kézi kerék.melyik mire való??

Szumoo Creative Commons License 3 napja 0 0 86576

Tettem az ajtó aljára egy darab lemezt, így nem tud már lezárni, de ezt írtam is.

Nem tudom mennyi fa fért bele, sosem mértem, annyi amennyit a képen látsz. ;)

Nem a szomszéd Bélabá csinálta, hanem rendes kazángyártó cég, ismerőseimnek is van ilyen kazánjuk, de csak nálam fordult elő, hogy megvetemedett. Igaz csak én tömtem ki gyapottal alatta, és csak én fűtök vele puffert.

Nemkezd:

Zárt rendszer, a kazán és a szivattyú közt nincs kiegyenlítő tartály, vagy más elágazás, vagyis a kazán egyszerre van szívott, és nyomot ágon, ráadásul a szivattyú is elég kicsi, szóval nem gondolnám, hogy akkora vákuumot csinálna, hogy így lecsökkenjen a forráspont.

sur5al:

Mire megfejtés az, hogy hollandoknál van kandallógyártás, olaszoknál viszont nincs sufnituning?

Előzmény: tgwh8 (86537)
Kapocska Creative Commons License 4 napja 0 0 86575

Nem messze szomszéd (mezőgazdász) kisbálással tüzelt,de

miután megnyílt a lakásban is a kémény azóta mással tüzelnek. :-)

Előzmény: tgwh8 (86570)
nemkezd Creative Commons License 4 napja 0 0 86574

Igen!

Előzmény: Kapocska (86572)
nemkezd Creative Commons License 4 napja 0 0 86573

Megyek alukálni, mert holnap igen korán kezdek.

Viszont a kereső funkció használatával keres vissza a topikban, 1-2 éve ezeket a dolgokat már kiveséztük, leírtam gyakorlatilag mindent.
Menni fog biztosan: nemkezd; szalma; hordó; bála;-- nick név valamint néhány keresendő szó.:)))

Előzmény: tgwh8 (86569)
Kapocska Creative Commons License 4 napja 0 0 86572

Ezt szétszedik a nagy bálából.

Előzmény: tgwh8 (86570)
nemkezd Creative Commons License 4 napja 0 0 86571

Ne ragadjatok már le azokon a fokozatokon annyira mert az relataív dolog, egyetlen ami kézzel fogható az a kazánon időegység alatt áthaladó víz belépő hőmérséklete és mennyisége.

Speciel nekem kettő fokozatú a szivattyúm egyesben szállít 1400-1500 litert, kettesben 4200-4500 litert.

Nekem van kazán baypas vezetékem is.

De viszont a kazán baypas vezetéken amit visszaszív a nyomott előremenőből azt meg le kell vonni a mennyiségből, viszont a hőfokra ez már nem igaz.

A baypass ágon vissza szívott mennyiséget viszont én állíthatom ahogy akarom, 0 és 45 % között.

Nos akkor hány éves a kapitány!:))

Előzmény: tgwh8 (86556)
tgwh8 Creative Commons License 4 napja 0 0 86570

Össze is szokták ám préselni a szalmát, mielőtt elégetik, legalábbis én úgy tudom.

Előzmény: lala1961 (86564)
tgwh8 Creative Commons License 4 napja 0 0 86569

Na jó, de mekkora egy hordó? :D

Nem lenne hülyeség, csak a szalma még bizonytalanabb, mint a fa. Amúgy jól ég, egyszer kigyulladt a mezőn egy jó nagy kupac, kb. egy hétig biztos égett :D

Meg errefelé nagy körbálák vannak, ahhoz meg kicsi a totya... mondjuk a kicsihez is :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!