Keresés

Részletes keresés

tipego Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83218

Sziasztok.

Nos számolgattam egy kicsit, és gondolkodóba estem. Adott egy még csak födémszigetelt ház, nyitott, gravitácós fűtês, Viadrus u25d5, meg benne még egy ősrégi gázzabáló Thermotéka, keringtetővel. Nos a szezonban elhasználtam 50 mázsa fát (130.000.- fuvarral, 65 mázsa lignitet (78.000.- fuvarral). Február 20 -ra elfogyott. Utána március 20-ig 18.000.-, április 20-ig 16.000.- gázszámla. Ez összesen 242.000.- Ft. 

Ha mondjuk végig gázzal nyomom, akkor legyen okt 15- nov 20-ig kb. 20.000.-, nov 20 - febr 20-ig kb. 3 x 50.000.-Ft, azután megint a fentebb írt számok. Ez összesen 204.000.- Ft. 

Hát van min elgondolkodni. 

Persze, ha sikerül olcsón fát kapni, vagy betiltják az olcsó lignitet, vagy teszek fel egy kondenzációs kazánt, vagy emelik fa árát, vagy a gázét ...

Háát...

Üdv.

Kapocska Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83217

napra készen nem tudom,

„35000milliárt-nál jár.” ezt tartom soknak főleg euróban.

Előzmény: nagykunsági (83214)
tgwh8 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83216

Ez nem így megy. Majd ha fejlett és gazdag ország leszünk, akkor mi fizetünk a szegény országoknak, hogy hasonlóan fényes utat fussanak be :D

Bár nem tudom mit tudnak Brüsszelben, de vagy nagyon optimisták, vagy nagyon hülyék...

Előzmény: nagykunsági (83214)

tgwh8 Creative Commons License 2016.05.19 -2 0 83215

Na igen. A szlovákok pl. most copják a gyors eu-s növekedést, a cseheknek meg arany életük van.

Ausztriában azért a gondolkodás is más, és most nem arra gondolok, kinek van szakálla. Nincsen pl. kerítés, mert minek, vagy csak 40 cm magas díszkerítés van, mert nem lopnak, és nem zavarja őket, ha belát a szomszéd, inkább még örülnek is ha látják egymást.

Haver tanult hegesztőnek, 7-14°C-ban feküdt a gépek alatt, azt mondta elég volt az a pár őszi-téli hónap, inkább visszamegy irodába, ugyan annyit keres ott is, igaz mindkettő átlag alatt fizet.

Nekünk a főnök megmondta, nem tud többet adni. Semmi bajom nem lenne az eu-val, ha nem tőlünk függnénk, nem hoznák ide a szemetet, meg megkapnánk az eu-s minimálbért :D

Előzmény: t.zsolti (83212)
nagykunsági Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83214

És mennyit kellett befizetni az unió kasszájába?

Előzmény: Kapocska (83213)
Kapocska Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83213

Baj van ezekkel a számokkal.

"Az uniós csatlakozástól 2013 végéig körülbelül nettó 7000 milliárd forint jött Magyarországra különböző uniós támogatások formájában."

Előzmény: t.zsolti (83211)
t.zsolti Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83212

fel akartak venni hozzánk minősített heggesztőt, bejött a tag, beszélgettek a kollegáimmal és amikor kiderült mennyi az annyi eldobta az elektródafogót és elszaladt.nem is vettek fel azóta sem,pedig előbb utóbb muszáj lesz.

Előzmény: nixon70 (83202)
t.zsolti Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83211

a pénzcsaphoz hozzátenném : ha jól emlékszem a műsorra - ausztria az 50-es években 7000milliárd eurót kapott jelenértéken, magyarország  ( most mindegy hogy 2010-vagy 2015 ) 35000milliárt-nál jár.  ennyiből aranyozott utaknak kéne lenni.

Előzmény: tgwh8 (83197)
t.zsolti Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83210

az első három csoportra - az X-et ide tedd-

a negyedik problémás, ŐK már gondolkodnak .

az ötödiket megveszik és kész .

Előzmény: szocske_ (83190)
tgwh8 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83209

A bérem több lett, de nem azért :D nyugdíjam nem lesz, az ami rám vonatkozik :D de azt mondták, felesleges fiatalon elkezdeni a takarékoskodást - még jó, annyira jól azért nem keresünk -, ráérünk később is. Kamatos kamat ugye többet ér, mint ha 55 évesen egy nagy összeget tennék félre nyugdíjra, mindegy, szöcske érti :D :D :D

Lényeg, hogy nálam csak annyit ért el a kurmány, hogy csak azért is inkább megkeresem a cigányutat :D még ha két ugyan olyan melóhely közül kell választani, ugyan olyan bérrel és feltételekkel, már ott vagyok, hogy inkább azt választanám, ami minimálbérre jelent be, a maradék bért meg zsebbe adja :D 

Tüzifával sajnos még nem kerestek meg a tezsvírek :D

Előzmény: Kapocska (83208)
Kapocska Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83208

„Ezt nem írta a hír :D”  meg nem is lett több a béred,tehát ez rád

nem vonatkozik.:-)

http://www.origo.hu/gazdasag/20150911-munkaido-utazas-munka-torvenykonyve-europai-unio-birosaga.html

Előzmény: tgwh8 (83207)
tgwh8 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83207

Ezt nem írta a hír :D

Tehát akkor ha jól értem, nem állandó melóhelyre szól ez, köszi.

Előzmény: Kapocska (83206)
Kapocska Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83206

A fix munkahelyre való ingázás sajnos továbbra sem számít bele a munkaidőbe.

Előzmény: tgwh8 (83205)
tgwh8 Creative Commons License 2016.05.19 -1 0 83205

Vannak jó szakik, csak meg kell fizetni. Mondtam az ácsokat, vasárnap nem dolgoznak, szombaton csak ha muszáj.

Egyébként jó hogy felhoztad, a munkába járás munkaidőnek minősül az EU szerint. Na most akkor mi van? Miért jó ez nekem, mint mo-i eu polgár? Most ugyan azt a bruttó pl. 170-et nem 8.5, hanem 9.5 óráért kapom meg, vagy hogy működik ez, milyen törvény kapcsolódik hozzá?

Lehet be kell fűteni, bár ma volt az első nap, hogy a kinti melegtől emelkedett a hőmérséklet a házban :D

Előzmény: nagykunsági (83204)
nagykunsági Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83204

Már megfizetik.

Külföldön :)

Itthon meg siránkozunk hogy nincs szakember. 

Látszik, hogy rohadt gazdag ország vagyunk. Nagyon sok pénzért képezzük a szakembereket, a fejlett nyugatnak. Nekik már ezért megérte minket bevenni az unióba. 

Előzmény: nixon70 (83202)
nagykunsági Creative Commons License 2016.05.19 -1 1 83203

Autószerelő.

Még ha jól is dolgozik, ha alkalmazott akkor nem nagy lóvé, ha vállalkozó, akkor egy normális műhely felszerelve van vagy 10 milla. A mai autókhoz.

Klímázás. Persze, csak egyre komolyabb papírok kellenek, egyre drágábban, mert itt is csak a lóvét nyúlják le. 

Persze jó példa a multi, meg a toborzás, meg a 150 nettó, csak tedd hozzá, akinek nincs a környékén az vagy ingázik, és máris hozzáadódik a munkaidőhöz vagy 2 óra utazás, vagy munkásszállón vagy albérletben van, és máris rohadt kevés az a jónak tűnő 150K.

Ezek jó állások kezdő egyedülálló fiataloknak, se kutyájuk se macskájuk, mondjuk akkor már nem az ország másik végébe röppennek, hanem a határon túlra. Ha van egy csöpp kis eszük. 

De mint tudjuk szerinted, aki nem keres havonta fél millát nettó, az vagy lusta, vagy alkoholista dohányod, szerencsejátékos és elveri a lóvét. 

Előzmény: szocske_ (83195)
nixon70 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83202

"szerintem közel az a pont, amikor a JÓ szakembert itthon is meg fogják fizetni."

Már közel 30 éve ezt mondják..............

Előzmény: szocske_ (83181)
nixon70 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83201

Jól csinálod! :-D

Előzmény: nagykunsági (83178)
szocske_ Creative Commons License 2016.05.19 -3 0 83200

" a mérnökök érdekes mód meg tudták szerezni a nyelvvizsgát"

sajnos ez sem igaz... 

ma már mérnököknek vagy IT területen minimum elvárás az angoltudás, de jó lenne mellé németül is beszélni.

szerintem a szaktudás sokkal több embernek megvan, mint a megfelelő nyelvtudás.

pedig ehhez nem kell sok ész, csak le kell ülni és bemagolni a szavakat, de rá kell szánni az időt.

sok cég már ott jár, hogy felvesznek műszaki pozícióra nyelvtanárt, és kiképzik a szakmára, mert nincs 2-3 nyelvet beszélő szakember.

de olyan modell is van, ahol egy nyelvet nem beszéli szakmai csapatba tesznek be kvázi tolmácsként a szakmához nem értő, jó nyelvtudású embereket.

ha ő fogékony a szakmára, pár év alatt összeszed annyi tudást, hogy sokkal keresettebb lesz, mint az addig mögötte dolgozó mérnökök.

de lentebb linkeltem a hvg cikket az SSC-kről, náluk is a nyelvtudás hiánya a legnagyobb gond.

ha valakinek van ideje tévét nézni, annak lenne ideje megtanulni angolul és/vagy németül is, máris megdöbbentően sok ajtó nyílna ki előtte és duplázhatná meg a fizetését.
De az emberek sajnos lusták bármit is tenni a saját előrejutásukért.

Előzmény: tgwh8 (83197)
szocske_ Creative Commons License 2016.05.19 -2 0 83199

a nagyon kicsi városokban nem tudom mi a helyzet, de én az ország rosszabbik végén élek.

a környező kisebb-nagyobb városokban van 4 nagyobb multi.

ők már évek óta folyamatosan egymástól szipkázzák el a gyártósori munkaerőt is, nem csak az irodai alkalmazottakat, mindig picit ráigérve a másikra.

a toborzást nyomják ezerrel, de hiába magas a környéken a munkanélküliség, nem bírják feltölteni a létszámot.

pedig már régen nem minimálbért fizetnek, aki normálisan dolgozik netto 150-et simán megkap.

igen, 3 műszakban, hétvégén is kell dolgozni.

de ehhez 8 általános kell, mégis mit vár aki csak ennyire jutott?

a toborzáson dolgozó ismerősöktől tudom, hogy sajnos tényleg nem tudja sok jelentkező felnőtt ember felsorolni a hét napjait vagy nem tudja melyik a bal keze.

és ő már elment és jelentkezett, képzeld mi lehet annak a fejében, aki el sem megy a toborzásra?

Előzmény: sanyooo1 (83192)
tictac62 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83198

Na majdnem elveszett az írásod számomra :D A környezet részletes leírásáért külön köszönet.

Előzmény: kormi07 (83166)
tgwh8 Creative Commons License 2016.05.19 0 1 83197

Ezt tudom! :D mert semmitérő diplomát kaptak, amikkel azért nem tudnak elhelyezkedni, mert nem ér semmit a diploma! :D aki ilyen szakon végez, nagy valószínűséggel lusta letenni még az eszperantó nyelvvizsgát is...

Nézd csak meg, pl. a mérnökök érdekes mód meg tudták szerezni a nyelvvizsgát...

Az orosz teljesen más, azt még a tanár is akkor tanulta :D azt senki sem tanulta meg rendesen, mert olyan volt a rendszer.

sanyooo1

Menj csak fel a munkanélküli hivatal honlapjára, ott egy rakat állás. CNC-s is. Ja hogy cnc-s ,,kiemelt'' jövedelem úgy nettó 120 ezer 3 műszakban? Aki munkát akar találni, az munkát is fog találni, olyan nincs, hogy egy éven belül ne lenne semmi. Olyan már van, hogy nettó 80 ezer magyar forintért nem akarnak kemény fizikai melót végezni. Olyan meg még inkább van/volt, hogy azért nem dolgoztak, mert akkor ugrik a segély, ami eleve magasabb volt, mint a fizetés...

Ha a környéken nincs munka, el kell költözni. Ide pl. raklapszám hozzák az alföldi munkaerőt, mert olcsóbb. Ja, meg egy nap meló után egy hétig javították a selejtet amit gyártottak :D

nagykunsági

Hogy lehet az, hogy statisztikailag csökken az építkezések száma, gyakorlatilag meg talán még többet is látok, mint pár éve? Hogy lehet az, hogy 3 villanyszerelő jut 5000-10000 emberre, de ebből kettő nem tudott két hónapnál előbb munkát vállalni?

Próbálj csak valamire árajánlatot kérni. Ablakcsere egész évben 40% akció, kismillió cég, ott elhiszem hogy telített a piac. De egy kőművest vagy ácsot nem fogsz találni. Főleg egy-két órás melóra lehetetlen, annyiért ki sem jönnek, mert van egy rakat egész napos meló. És itt tenném hozzá, hogy mi már a kevésbé fejlett régióhoz tartozunk, hiába ,,nyugat''.

Szöcske!

:D Akkor sem lesz nyugdíjad :D eljutottunk arra a szintre, hogy egyszerűen már nincs mit eladni, szerintem már hitelt sem kapnánk, mögöttünk csak a görögök vannak. Ha elzárnák az eu-s pénzcsapokat, itt vége lenne mindennek...

Előzmény: nagykunsági (83191)
szocske_ Creative Commons License 2016.05.19 -2 0 83196

ez a nem lesz nyugdíjunk érdekes kérdés..

szerintem a nyugdíjas még nagyon sokáig jó szavazó lesz, így valamiből megoldja majd az aktuális kormány, hogy életben tartsa a nyugdíjas lakosságot.

ha más nem hitelből, a jövőt eladva, de szerintem nyugdíj mindig lesz, bár lehet nem olyan kedvező, mint a közelmúltban nyugdíjba vonulóknak.

Előzmény: tgwh8 (83194)
szocske_ Creative Commons License 2016.05.19 -2 0 83195

az autószerelőnek is van bőven munkája, ha jól dolgozik.

ismerek olyan öreg szakit, akinél 3-4 hónapos várólista van a komolyabb javításokra, és elég sokan ki is várják (ha nem így lenne, nem lenne várólista sem)

sokat olvasom itt az indexen a klímás topikot, most az van, hogy őszig már nem nagyon találni szakembert, aki felszerelné a klímád

de lehetsz akár cukrász vagy szakács, vagy bármi, ha igazán jó vagy, menni fog az üzlet.

ha nincs ügyfeled, valamit rosszul csinálsz.

persze nyilván vannak olyan szakmák, amire nincs igény, vályogvető pl. nemigen kell túl sok manapság

bár fene tudja, a minap már nem emlékszem melyik falun autóztam át, amikor felfigyeltem egy "kötélgyártó kisiparos" cégérre az egyik házon.

elgondolkoztam, hogy vajon erre szükség van ma?

de jobban belegondolva, régen minden faluban volt néhány, mert sok kötél kellett. 
manapság kevés kell, de szakemberből sem hiszem, hogy túl sok lenne, így az a kevés akár meg is élhet belőle.

Előzmény: nagykunsági (83193)
tgwh8 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83194

A 3.-at átértelmezheted. Lassan már a betegellátásért is fizetni kell, illetve fizetsz, mert úgy gyorsabb/kényelmesebb. Nyugdíjam meg úgysem lesz, így tök mindegy mennyit lop el az adómból az állam :D amikor a felcsúti sztrádát használtuk, mondtam is, nézzétek már, azt a táblát az én béremből lopták :D

Mellesleg mindenre van megoldás, pl. bentlakásos iskola, de értelmes szavazók nélkül ilyen nem lesz, tehát nem lesz az igénytelen rétegnek értelmesen voksoló gyereke... ördögi kör.

Azt szeretem, amikor pozitív dolgon háborognak az emberek. Pl. én támogatom a szegregációt, igenis különítsék el a tanulni nem akaró vagy nem tudó gyerekeket azoktól, akik átlagos tempóban képesek tanulni, jobb lesz mindenkinek, egyrészt nem húzzák vissza azokat akik mennének előre, másrészt a többiek ha lassabban is, de legalább megértik a tananyagot, így senki sem fogja megutálni az iskolát a másik csoport miatt.

A legjobb ez volt: ,,Ha a Jobbik nyeri a választást, én kiköltözök Angliába a családommal, mert olyan radikálisak.'' Azt sem tudta miről beszél, csak ugye a szemellenző... ebből a szempontból viszont igaza van nagykunságinak, ha átvetítjük tüzifára; aki képes lenne, de nem akar szedni egy kis tüzelőt, fagyjon meg.

Előzmény: szocske_ (83190)
nagykunsági Creative Commons License 2016.05.19 -1 1 83193

Azért ez egy vidéki kisvárosra nem mondható el, mert már építkezés se nagyon van. A felújítás is kevés. 

És mi van a többi nem építőipari szakmával?

Előzmény: szocske_ (83179)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.05.19 -2 0 83192

"érdekes módon sok a munkanélküli, meg sok a betöltetlen állás is."

NA EZ NEM IGAZ!   

Mármint a sok betöltetlen állás! Nem kéne  ostobán hinni az index propagandának! Állás gyakorlatilag nincs az országban, árufeltöltő analfabéták minimálbér alatt találnak "munkát"! :(

Előzmény: tgwh8 (83189)
nagykunsági Creative Commons License 2016.05.19 -1 0 83191

Arról volt szó, hogy itthon is lehet sokszázezret keresni. 

Külföld. Nem családos embernek való. Vagy ki kell menni az egész családnak. Csak ahhoz már megint nyelvtudás kellene.

Neked lehet nem nehéz, de akinek nincs nyelvérzéke annak bajos. Ha olyan könnyű, akkor miért is van sok tízezer ember függő diplomával, mert nincs nyelvvizsgája?

Az akkori orosz nyelvoktatást nem lehet a mostani nyelvoktatáshoz hasonlítani. Nekem 8 évig oktatták, de szinte semmi sem ragadt rám. 

Előzmény: selgir (83180)
szocske_ Creative Commons License 2016.05.19 -2 0 83190

a munkanélkülieknek sztem 4 csoportja van:

1. esze ágában sincs dolgozni, mert 0 az igényszintje és erre bőven sok a segély is, némi szintetikus drogra összelopja a pénzt, ezzel boldogan él

2. lehet, hogy lenne az 1.től magasabb igénye, de szegény annyira primitív és buta, hogy nem tudja a bal kezét a jobbtól megkülönböztetni, így még a legegyszerűbb betanított munkára sem képes egy összeszerelő üzemben, így kényszerből beolvad az 1. csoportba,

3. valójában dolgozik, de feketén, mert így többet keres, abba nem gondol bele, hogy mi lesz, ha öreg/beteg lesz, félretenni nem tud/akar, nyugdíjat, táppénzt nem kap

4. épp elvesztette az állását, de szeretne dolgozni, ők max. pár hónap után újra dolgozni is kezdenek.

az 1-3. kategória létszáma nagyjából egyenlő a munkaerőhiány létszámával, így innen nem lesz egyszerű előrelépni, a primitív tömeg gyerekeit kellene valahogy magasabb elvárásokra és magasabb iskolázottságra sarkallni, de amíg a buta ember a legjobb szavazóbázis, ez egyik kormánynak sem érdeke :(

Előzmény: tgwh8 (83189)
tgwh8 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 83189

Nem tudom, de nevetséges, hogy azért nem kapunk semmi támogatást, azért adózunk többet, mert hülyék ott fent a Duna partján...

Kik dolgoznának helyettünk? A mi bevándorlóinkat már a középkorban kiüldözték a vármegyéből, munkakerülés miatt :D :D Belgiumban is lopnak, csak nem ennyit. Nemrég jött ki egy jó cikk, a vezír 5%-os gdp növekedést akar, helyette van 0,5%. Addig van egy kis növekedés, amíg tartanak ez eu-s források...

Szöcskének igaza van, érdekes módon sok a munkanélküli, meg sok a betöltetlen állás is. Nem hinném hogy azért, mert mindenki alulfizetettnek gondolná magát.

kormi07

A lényeg, hogy más elkerülte volna a vonatot, nagykunsági pl. átugrotta volna :D agyon van szigorítva minden, megyehatárra kibsszák a 30as táblát útjavítás helyett, öngyilkosjelölt viszont mindig akad. Nem is értem, a rendőrök előre közlik, hol fognak mérni - de akkor a rádióba miért küldd be sms-be, ezt nem értem, miért nem közlik egyszerűen, csak fel kéne olvasni a rendőrség weblapjáról, na mindegy -, állítólag csökkent a balesetek száma, én viszont valahogy mindig ugyan annyi barommal találkozom. Legutóbb pl. autópálya mindkét sávjában 70-el haladtak, nagy nehezen sikerül előbbre jutni, akkor meg hiába mész 135-tel, letolnak az útról...

Hőmérőt szerintem mindegy hová teszi az ember, egy-másfél méteren nem hinném, hogy olyan hatalmas különbségek lennének.

nagykunsági

Elárulom neked, az az 50 éves szaki, aki egy szakmunkásbizonyítvánnyal nem tud megélni, meg is érdemli. Vagy olyan áron dolgozik mint 30 éve, vagy olyan technológiával, vagy pedig szimplán kókler. Ácsok simán zsebrevágják a fél millió nettót havonta, sőt, inkább többet, de ezt ellensúlyozza, hogy kb. 1-2 hónapig nincsen meló, meg amikor esik az eső.

Küldhetsz ide is abból az ingyenből, ha már ingyen van :D

Én meg azt mondtam, hogy most túlóra van, nem vágok fát, majd később. Kérdésem az lenne, hogy akkor most hány ezer ft / munkaórát számoljak a favágásra?

selgir

Én sem akarok kimenni, de minden megyében van egy-két hely, ahová simán be tudsz férni cnc-sként, mert egy-két hozzáértő van csak, azok meg túl sokat kérnek.

Annyi az egész, hogy ha állást keresek, és túl keveset mondanak, akkor kiröhögöm a főnököt, és megyek máshová.

t.zsolti

Há, Te meg engem idéztél :D :D

Valamit valamiért. Most éppen továbbképzem magam, egy kis plusz zseton reményében. Egyelőre az a fontos, hogy a környéken legyen meló, ha kell a pénz, ráérek vonatozni 10-20 perceket.

Előzmény: sanyooo1 (83163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!