Keresés

Részletes keresés

tgwh8 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81460

Nincs rex, sestos van. Tehát akkor nem maga a k elem tud x°C-ig mérni, hanem csak beállítás kérdése? Lényegében akkor ugyan az az összes, mind ugyan abból van...

Ez így egy jó jel, köszi.

Előzmény: nagykunsági (81458)
nagykunsági Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81459

Anno 3 lehetőségünk volt.

Bemegyünk panelba. Én nem megyek.

Veszünk egy használt házat . Asszony közölte, nem toldozgatja.

Így építettünk egy újat. 

Előzmény: selgir (81429)
nagykunsági Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81458

Át kell állítani a rex méréshatárát, és máris nem 400 fokig mér. 

Előzmény: tgwh8 (81456)

nagykunsági Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81457

Te csak azt hiszed, hogy könnyebb volt. 

Akkor sem adtak bemondásra hitelt. 

Haver miért nem jöhet talicskázni? 

Előzmény: Tech1210 (81425)
tgwh8 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81456

nagykunsági

Megjött a k elem, 400°C-ig mér. Mi történik, ha átlépi a füsthő a 400°C-ot? Megbacul a rendszer, leáll a sestos? Most tartok ott, hogy 340°C füsthő jobban néz ki a totyának :D

Építészt akkor is kell fogadnod. Ha magam építek kéményt, nem kötnek bele? 

Mindig mondták, de jó volt régen, egy havi fizetésemből vettem egy motort :D

Ilyen világ van, na. 

szocske_

Álomvilág. Ha kiállnának, akkor szépen ki lennének bcva az utcára, van más, akit fel lehet venni. Az egész ország meg nem fogja megcsinálni.

Amúgy meg ha elfogy a melós, vagy van mindenki olyan önérzetes lato'l, hogy nem dolgozik szrérthgyért, akkor meg hozzák az Alföldről a cigányokat... kapnak szállást, melót. Az mondjuk egy másik dolog, hogy utána a termelés átcsap negatívba, de ilyen apróságokkal nem szoktak foglalkozni a multik, majd a régi dolgozók kijavítják a selejtet :D

Én meg mindig az önkiszolgáló kasszához megyek, és legközelebb felburítom a két teli kocsikat, amikkel beállnak oda...

Az ország vagy 30 évvel minimum le van maradva. Kártyás fizetés itt úgy működik, hogy erzsébet kártya 200 Ft-nál is kér pinkódot, meg külön zsebek vannak, csak hogy copassák a zembert... érintős már egy fokkal jobb, már ha beveszi a gép :D utána fél óráig csatlakozik a netre, és végül tudsz is fizetni. Az a baj, hogy sok helyen még nem lehet bankkártyával fizetni, ha nem lenne kp, gyakorlatilag megszűnne a feketemunka meg az adócsalás :D azaz itt nem, mert úgy elbsznák, hogy több lenne a kiskapu, mint ahányszor rendeltetésszerűen tudod használni :D

Költözni a melósnak luxus, mert nem tudja eladni a bivalybsznádi 150m2-es, szigeteletlen házát. Bérlakás meg nincsen, vagy ha van is, marha drágán, és finoman szólva is gyenge a szolgáltatás...

0l0

Köszi, te legalább felveszed a fonalat, minden más szaki általában átlépi :D

A nagy könyv úgy írja, hogy ha nem látod a füstöt, az jó. Akkor ezek szerint nem kerültünk semmivel sem előbbre a témában...

A barna lerakódásra gondolsz, ugye? Nekem még fekete, de már bolyhos, és se a füstcsőben, se a kéményben nem fénylik, ezt jó jelnek veszem.

Ma arra a következtetésre jutottam, hogy puffer nélkül lényegében a szivattyú a legnagyobb szabályzó. Barometrikus ugye teszi a dolgát, elég szeles idő volt, mondjuk úgy, valamennyit fogott, de nem a nagyobb részét. Pillangószelep csak füstgázt fékezni jó, de mint ha jót tenne az égésnek, ha el van bizonyos fokig zárva, nem tudom ezt csak most pont így láttam, vagy valóban így van.

A tűz ég, és lényegében akármit csinálsz, lezajlik a folyamat. Puffernál gondolom én, mindig a patron által megadott hőfok körül van a kazánvíz hőmérséklete, így a szivattyú befolyásoló tényezője jól gondolom, hogy nagyrészt megszűnik?

A hőmérsékleteken jól látszik, mikor indul és mikor áll meg a szivattyú. Ez húzza magával a füstgázt is, már ameddig a tűz bírja. Az elején ugye nagy lánggal ég, aztán beáll, majd a végén kis lánggal, alacsony füstgázzal ég le. Tehát azt mondod, hogy lényegében nem tudhatom, hogy mikor távoznak a szennyező anyagok, és mikor nem? Nyilván a folyamat közepétől x ideig, amíg a legforróbb a tűztér, akkor ég ki a lehető legtöbb fagáz. Ez ad magyarázatot arra, hogy a leghidegebb időkben működik a legjobban a vegyes, ha arra van méretezve. Van erre valami grafikon, hogy az égés ideje alatt hogy adja ki magából a gázokat a fa?

Tesztelgetni éppen ezért nem tudok. Hiába adok neki több-kevesebb levegőt, hiába nyitom-zárom a pillangót, a szivattyú működése felülír mindent.

Akkor hagyjak nyitva mindent, és szökjön ki a füsthő, végül is az is megoldás...

Kérdés, hogyan tovább? Hans-Erbert-nél többet, tovább, hol olvashatok, melyik az a szakkönyv, ami nem csak azt mondja, hogy 10kg fa égéséhez 30-40m3 levegő kell, amit ki tudsz számolni, hanem megmondja, hogy így számold ki. Persze be is lehet dobni konkrét idézeteket, engem az sem zavar :D

selgir

Nem lehet mindent kiszedni az erdőből. Bennem is felmerült, milyen jó tüzelő lenne a szegényeknek. De az erdőgazdaság szabályozott körülmények között működik, nem szabad minden tápanyagot / erőforrást kiszedni az erdőkből. Lehet szedni gallyat meg ágfát, (7-10 centikig) kb. 2-5 ezer forintért / nemtudomhirtelenmilyenmértékegység. Szedje meg az önkormányzat, vezényelje ki azokat, akiknek kell a tüzelő. Attól hogy szegény valaki, még nem biztos hogy rokkant és tehetetlen. Ha megszedné magának, ellenőrzött felügyelet mellett, akkor talán nem adná el ötszáz forintért a segélyként kapott köbméter tüzifát...

Kornel0203

Kézi csavarhúzóval!

Előzmény: nagykunsági (81422)
Tech1210 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81455

:)))

Előzmény: Kapocska (81454)
Kapocska Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81454

Itt már semmi nem biztos csak a halál,de még ott is lehet

alkudni Istennel.

Írásban kell kérni a végét!:-)

Előzmény: Tech1210 (81453)
Tech1210 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81453

Tegnap írtam ugye hogy mennyit mondott a villanyász szaki a három fázisra.

ma kiderült még pár költség jön ehhez.

Vissza is mondtam nála a dolgokat. Direkt kérdeztem tőle mennyi az annyi.

Bő 75ezer ft jött volna rá még az értékre.

Megcsináltatom mással aki tételesen elmútogatta ,hogy mi mennyi.

Igaz drágább 20ezer ft vel de nincsenek 75 ezres meglepi költségek.

Tech1210 Creative Commons License 2016.02.03 -1 0 81452

Igen úgy kellene csak akkor meg nem írják alá a vizsgálati  jegyzőkönyvet sajnos...

Próbáltak már itt a környéken csinálni ilyet kaptak annyi ellenőrzést ,hogy mindig találtak vmit.

Addig ment a cseszegetés ,hogy  inkább azt mondta a kft adják 55 ft ért de nyugodtan alszanak

Előzmény: szocske_ (81451)
szocske_ Creative Commons License 2016.02.03 -1 0 81451

ez a szomorú, ti kaptok 55 Ft-ot a fogyasztó kapja 200-250-ért, azt ami maradt belőle a feldolgozás végére...

közvetlenül kellene értékesíteni, mondjuk 120Ft-ért, mindenki jobban járna... persze az megint plusz munka...

Előzmény: Tech1210 (81450)
Tech1210 Creative Commons License 2016.02.03 -1 0 81450

Igen sajna a mezőgazdaság kényes..

55ft t kapunk egy liter tejért.

Szabad piac van már ..

Ugyan ez van a terményeknél.

Előzmény: szocske_ (81431)
szocske_ Creative Commons License 2016.02.03 -1 0 81449

üresedés mindig van, táppénz, betegség, nyugdíj, gyes stb.

nyilván kevesebb, ha jobb a fizetés. de a vége úgyis az lesz, hogy ha az egyik lánc országosan emel, akkor előbb-utóbb a többi kénytelen követni.

Előzmény: zerger88 (81447)
zerger88 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81448

Megértem amit írsz hogy néhány munkavállalóval kevesebb lenne ha többen használnának az önkiszolgálós pultokat. De valamiért eszembe jutottak az első cséplő gépek ahol a munkájukat féltő jobbágyság fel is gyújtottak jó néhányat. Azóta meg mégis a földeken alig dolgoznak számszerűen a sok gépek miatt. Én nem tartom rossz dolognak az önkiszolgálós pultot.

Előzmény: szocske_ (81440)
zerger88 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81447

"hiszen ha 20%-al többet az auchan, akkor a tescoban sorra felmond mindenki és megy az auchanba dolgozni..."

Háát nem biztos... Az auchanban van egy x létszám. Béremelés után kicsi az esély az üresedésre. Tehát hiába mond fel a tescos dolgozó ha nincs hely az auchanban. De az igaz ha van adandó alkalom akkor azononnal lépnek az emberek.

Előzmény: szocske_ (81438)
Kornel0203 Creative Commons License 2016.02.03 -2 1 81446

Biztos te is a Tescoban dolgozol. :)))

Bááááááááááááááááááááárr... Sok ember mindent tud. :)) Egyszerre kereskedő, logisztikus, erdész, kazángépész, fűtés szerelő...

Előzmény: szocske_ (81445)
szocske_ Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81445

terjeszd, majd a japánokat biztos érdekli.

Ha azonban a tescoban azt látják, hogy az embereknél áll a sor, az automata pénztárak meg üresek, akkor nem fogják annyira erőltetni a váltást.

Szóval csak annyi a különbség, hogy amit én írok az  működik a gyakorlatban, amit te, az viszont nem.

Előzmény: Kornel0203 (81444)
Kornel0203 Creative Commons License 2016.02.03 -1 0 81444

Akkor ennyi erővel fűtsenek a településeden szénnel-fával az iskolákban, önkormányzatnál, boltnál! És akkor idényszerűen lehet alkalmazni mindenhol plusz egy főt. :) Vagy valakinek megemelni hatalmas 20%-os összeggel a bérét. :)

Továbbá felterjesztetem a Suzukinál, hogy mostantól az utolsó csavart is ember hajtsa be, hogy megszűnjön a munkanélküliség! :)))

Előzmény: szocske_ (81440)
selgir Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81443

mikor kint járok a hegyekben, az erdőben, és látom az ott korhadó rönköket, bizony kicsit vérzik a szívem...

sokan melegedhetnének a tüzénél, de valahogy ottmarad, elkorhad

Előzmény: szocske_ (81442)
szocske_ Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81442

ezt leginkább viccnek, ilyen nagy igazságok születnek, ha a bölcsész a fatüzelésről ír: "Egy köbméter fa általában több mint egy mázsa"

A kisemberek kucoroghatnak a kályhánál

Hiába van most meleg, fog még fájni a tél a szegényeknek. Pedig a kormány és a rendőrség javíthatna a helyzetükön, de érdemi segítség helyett inkább a legkiszolgáltatottabbakat büntetik. Körkép a tűzifa-visszaélésekről. Tovább »

forrás: Index.hu

0l0 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81441

"Kellően magas füstgáz kell, de ne túl magas, utóbbival kiszökik ugyanis a meleg, az elsővel meg füstölögni fog a kémény, azaz nő a károsanyag kibocsátásod"

A füstgáz magas hőmérséklete addig számít amíg az égés zajlik.

Nem keverendő össze a kéményt elhagyó füst látványa a káros anyag tartalmával. Egy forró vibráló láthatatlan füst simán tartalmazhat több káros anyagot, mint egy langyos, de látványos fehér füst.

Az égés során minél alaposabban elégnek az anyagok annál kevesebb a füstgázban levő szennyezőanyag.

Az így keletkező füstgázt minél jobban lehűtöd mire elhagyja a kéményt (ennek a lehűtésnek minél nagyobb része történjen a fűtött térben futó szakaszokon), annál több szennyezőanyag fog lerakódni a rendszerben és a kéményben, és annál kevesebb jut a levegőbe. Ha a tüzelő és az égés jó, akkor az a lerakódás nem kátrány lesz.

A lényeg: Az égési zónát elhagyó füstgáz káros anyag tartalma kizárólag az égés (meg persze a tüzelő) minőségétől függ.

Ez a káros anyag két dolgot tud csinálni: lerakódni, vagy elszállni a levegőbe.

Vagyis első körben a minél tökéletesebb égés a cél. Ezt minél jobban sikerül elérni annál jobban lehűthető a füst azonos mértékű lerakódást megcélozva.

Előzmény: tgwh8 (81376)
szocske_ Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81440

jajjde nehéz veletek.

ha ér nekik 1,5 óra utazást a +20% bér, akkor semmi akadálya, de reálisabb esélye van annak, hogy ők majd az esztergomi sparba mennek nem a solymári auchanba.

a lényeg, hogy eljutott a hiperek agyáig, hogy vagy fizetnek, vagy nem lesz eladó meg pénztáros.

a tesco próbálkozik az önkiszolgáló kasszákkal, de nem nagyon jön be nekik, az emberek nem szeretik.

én pl. tudatosan SOHA nem állok oda, inkább várok 5 percet a másik kasszánál a sorban, mert ezzel munkát adok egy pénztárosnak.

Londonban már több a tescoban az önkiszolgáló kassza, mint ahol ember ül. Én nem szeretném ezt itthon is elérni.

De sokan inkább sietnek és mennek az önkiszolgálóba. Na ők majd ne sírjanak, ha nekik sem lesz munkájuk, mert egy robot dolgozik helyettük.

Előzmény: Kornel0203 (81439)
Kornel0203 Creative Commons License 2016.02.03 -1 0 81439

Nyilván!!! Majd felmondanak az esztergomi Tescoban a dolgozók, hogy másfél órát utazzanak a solymáriba. :))))))))))))))

Előzmény: szocske_ (81438)
szocske_ Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81438

lásd hárommal ezelőtti hozzászólsom.

azért nincs jobb, mert amíg van olyan aki apróért széthajtja magát, addig a tulaj nyilván kihasználja

ha az emberek azt mondanák, hogy én ezt ennyiért nem csinálom, és a másik sem vállalná el, akkor lenne javulás.

amíg senki sem mondja ezt, addig magára vessen.

az elsőnek nyilván nehéz...

de azért elindult valami végre, a nagyobb üzletláncok sorra jelentik be, hoyg 10-20% béremelést adnak, mert különben nem lesznek eladóik.

Először a Lidl, utána az auchan, most a kika.

Ha ezek felemelik a bért, akkor a többinek is muszáj lesz, hiszen ha 20%-al többet az auchan, akkor a tescoban sorra felmond mindenki és megy az auchanba dolgozni...

Előzmény: lala1961 (81436)
selgir Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81437

ez így is van:) pláne, ha valaki agilis, mer tenni a jövőjéért! de nem jellemző! a közszféra meg sajnos pl. 8 általánossal nem jövőkép... még az érettségivel rendelkezők bére sem kiugró

Előzmény: szocske_ (81435)
lala1961 Creative Commons License 2016.02.03 0 1 81436

Ébredj már "Csipke Rózsika" álmodból ha megy,hova váltasz ha nincs v csak szarabb !!?? Sajnos "droidá" tesznek ,mert a lehetőségeid beszűkítik oszt jónapot!Ha lennének lehetőségek ,akkor az már mindjárt felverné a dolgozó értékét,de így vagy megszokod vagy megszöksz.Erről ennyit ,hogy ne túrjam szét a topikot!!:((

Előzmény: szocske_ (81435)
szocske_ Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81435

hát én azért nem hagynám magam szanaszét szívatni kitudja meddig

érdekel annyira a saját sorsom, hogy hajlandó legyek váltani és jobbat keresni...

Előzmény: selgir (81434)
selgir Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81434

szvsz tulajdonképpen igen! ha jól belegondolsz, olyan a melós/meló, amilyen a főnök:)

szocske_ Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81433

akkor az a megoldás, hogy ha te lent vagy, akkor várod a sültgalambot??

nagyon naiv dolog azt várni, hogy majd a kormánynak feltámad a lelkiismerete és azt mondja mostantól nem a saját zsebem tömöm, hanem lecsökkentem a cégek terheit, és persze a cégvezetők is azt mondják, hogy  nem nyelem be az extra pénzt, mostantól korrekten fizetek a melósnak...

ha a munkavállalóknak lenne érdekképviselete, mert a szakszervezetet nem kommunista csökevénynek éreznék, akkor elérhetnék, hogy annyit kelljen dolgozni, amennyit kifizetnek.

ha a munkaadónak ilyen helyzetben nem éri meg, akkor majd bezárja a céget, de ha a munkaadóknak is lenne valódi érdekképviselete (pl. kamarák nem csak dísznek lennének), akkor a cégek is tudnának nyomást gyakorolni a kormányra.

ez az egész ott kezdődnek, hogy legyen minden cégnél szakszervezet, és annak legyen tagja mindenki. Nem azért mert kötelező, hanem azért, mert az neki hasznos!

az én munkahelyemen a dolgozók 10%-a sem szakszervezeti tag, hiszen tagdíjat kell fizetni. így nyilván nincs semmi erő a szakszervezet kezében, a munkáltató kineveti ha tárgyalni próbál...

Előzmény: selgir (81432)
selgir Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81432

ha meg a munkaadó mindent rendesen bejelentve csinál/fizet, akkor lehet nem érné meg termelnie...

ha meg mégis, attól nem neki lesz jobb, hanem "nagyjaink" majd elköltik stadionra, és nem az adó mértékét fogják mérsékelni:)

szóval ezt nem lentről, hanem föntről kellene elkezdeni

Előzmény: szocske_ (81431)
szocske_ Creative Commons License 2016.02.03 -1 0 81431

itt nem a munkáltatóval van baj, hanem a munkavállalókkal, akik gyávák összefogni, kiállni magukért.

ugyanez megy a kereskedelemben is, 4-6 órába bejelentve, 10-12 órás vagy még hosszabb munkanapok.

De miért?

mert van aki ilyen feltételekkel elvállalja.

Ha egy ember mondaná a 4 óra elteltével, hogy viszlát, letelt a munkaidőm, akkor kirúgnák.

De ha mindenki így állna hozzá, akkor 8 órában foglalkoztatnák, nálatok, ahol 16 órára való munka van, felvennének még egy embert, és nem lenne munkanélküliség, és a főnök nem új autót venne, hanem megfizetné a munkásokat, mert kénytelen lenne, vagy beállhatna ő maga dolgozni, esetleg bezárhatná a céget.

A mezőgazdaság kényes téma, mert ha megemelkednének a bérek, akkor hoznák a tejet olyan országból, ahol van olyan hülye, aki apróért szétdolgozza magát.

Sok más területen viszont megoldható lenne, pl. nem zárna be az összes coop bolt, ha a dolgozók kiállnának magukért.

Csak összefogás nincs, mert mindenki félti a munkáját.

Amíg ez a hozzáállás nem változik meg tömegesen, addig a főnök nyilván kihasználja a sok barmot, aki hajt, hogy neki új autója legyen...

Előzmény: Tech1210 (81425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!