Keresés

Részletes keresés

-verkli- Creative Commons License 2019.11.22 0 0 1464

oda van írva:

 

Ádám teremtetett elsőnek, Éva pedig másodiknak. 

Ádám elsőrendű, Éva pedig másodrendű teremtmény. Ezért nem alkalmas a nő a tanításra, és egyebekre (mondja Pál).

 

Ádám nem csalatott meg, Éva viszont megcsalatott. Az a lény akit megcsalatott, nem alkalmas a tanításra, és egyebekre (mondja Pál). Mivel Évát át lehetett verni, ezért a fajtája(!) is alkalmatlan magasabbrendű tevékenységre (mondja Pál).

 

Mi olyan bonyolult ezen a két egyszerű mondaton? Gondolod, ha fossuk a szót, akkor majd másként vagyon írva?

Előzmény: Törölt nick (1458)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.22 0 0 1463

Lehet, de azért te szoktál mazsolázni szótári jelentés és szótári jelentés között. 

Előzmény: Elminster Aumar (1460)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.22 0 0 1462

A szótári jelentésének magam is utánanéztem, mielőtt megkérdeztem erről Verklit. 

Előzmény: Elminster Aumar (1459)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.22 0 0 1461

Mást sem csinálok lassan 20 éve, csak az emberi energiát tanulmányozom, és összevetem a szentírások javaslatával. Nem egy szentíráséval, hanem az általam elérhető összessel...

 

Annyi már bizonyos, hogy a nőknek a gyermekkihordás miatt kell visszahúzódóbb, szelídebb életet élni, mert a magzat szellemi épségét nagyban meghatározza, hogy mennyire volt stresszmentes az anya...

 

Semmi olyasmi nincs mögötte, mint amit beleképzeltek. Egyszerűen az anyát védenék a vallásos javaslatok...

 

(szerintem minden férfi pontosan tudja, hogy egy tisztességes, erkölcsös nő, akinek tartása is van, mennyire másképpen viselkedik a családi életben, mint egy "másfajta". A férfiak túlnyomó többsége nem kurvát szeretne feleségül venni, tehát nem csak elméletben várja el ugyan azt, amit a szentírás javasol, hanem konkrétan a gyakorlatban is. Tehát attól, mert nincs kimondva, hogy a házasságban a férfi uralkodik a feleségén, azért a férfiak többsége elvárja, hogy irányt szabhasson a családjában, és a fiát ne a felesége tanítsa mondjuk fát vágni, vagy vadászni. Természetesen a nyámnyiláknak ott vannak azok a nők, akik imádnak parancsolgatni a férfiaknak. Sőt, vannak olyan férfiak, akik térden csúszva közelednek fekete bőrszerelésbe öltözött nőkhöz, hogy korbáccsal verjék meg, mert rosszak voltak. A szentírások általában a normális emberekhez szólnak.)

Előzmény: Elminster Aumar (1457)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.11.22 0 0 1460

Megjegyzem: a kommunikáció azon alapul, hogy a szavakon mindkét fél a SZÓTÁRI JELENTÉST érti.

Előzmény: Elminster Aumar (1459)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.11.22 0 0 1459

"Kérlek fogalmazd meg röviden, hogy mit értesz a "másodrendű" alatt, oké?"

 

Mivel @verkli intelligens ember, úgy vélem, hogy a "másodrendű" szó alatt azt érti, ami a SZÓTÁRI JELENTÉSE.

Annak meg te is szorgalmilag utánanézhetsz.

De a kedvedért, hogy ne törjön le a műkörmöd, előkerestem neked:

 

"másodrendű melléknév -en [e], (-bb)

<Vmely értékelő rendben> a maga nemében jelentőség szempontjából a második helyen álló, említendő, az elsőrendű(ek)nél kevésbé fontos <dolog, személy>; másodrangú.

<A maga nemében minőség, érték szempontjából:> az elsőrendű(ek)nél silányabb, kevésbé jó." (https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadvanyok/Lexikonok-a-magyar-nyelv-ertelmezo-szotara-1BE8B/m-3C77D/masodrendu-3D1EB/)

 

Előzmény: Törölt nick (1458)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.22 0 0 1458

Kérlek fogalmazd meg röviden, hogy mit értesz a "másodrendű" alatt, oké? Esetleg igazat adok. 

Előzmény: -verkli- (1455)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.11.22 0 0 1457

Te is beálltál hímsoviniszta kandisznónak?

Ugye teljesen mindegy, milyen mélyre kell lesüllyedned morálisan egy védhetetlen "szent" ostobaság védelmében, hiszen minden körülmények között meg kell védeni az összes ostobaságot és hamis állítást is, amit a Hűdeszent Nagykönyvbe beleírtak.

Előzmény: Törölt nick (1456)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.22 0 0 1456

A férfiak között is van hierarchia. Ha egy nálad sokkal erősebb férfival lennél berakva egy szigetre, és történetesen szereti kiszolgáltatni magát, az ereje által rá tud erre kényszeríteni... ebben az esetben uralkodik rajtad.

 

Mikor egy férfi és egy nő a vallásban éli meg a házasságát, akkor a nő elfogadja, hogy a férfi prédikálhat a templomban, ő meg nem. Tehát azokról a nőkről értekeztek, akik érdeklődnek ugyan a vallás iránt, de a törvényeit csak részlegesen fogadják el, mert nehogy már belepofázzon egy férfi az életükbe...

 

Ha jobban belegondolsz, akkor az a nő, aki elfogadja, hogy nem neki kell megmondani, valójában nincs alárendelve. A saját női szerepét éli...

 

Ennyi erővel a férfiak is kikérhetnék maguknak, hogy mi az, hogy a nők szülhetnek gyereket, ők meg nem...

 

Monnyuk elég szar gyereket szülni, szóval szerintem a férfiak igazából erre nem is igazán vágyhatnak...

 

Ami determinálva van természet szerint, azt nem taglalja a szentírás, hogy ne tedd, mert magától értetődik, hogy a férfi nem fog gyereket szülni. De hogy egy nő csak a gyermekek szülésére és nevelésére koncentráljon, arra kellenek szabályozók, mert némelyik nő esetében úgy tűnhet, hogy csak valami adminisztrációs hiba miatt nem született férfinak... Az ilyen nők kezdtek bele a feminista ordibálásba...

 

És nézd meg, hogy napjainkra melózós, gyerekszülős, házimunkát végző robottá lett a nők többsége... a lényeg, hogy kitartsunk amellett, hogy egyenlő jogunk van mindenhez... ha beledöglünk, akkó is...

 

 

A felnövekvő generáció meg egyre silányabb... elvinnék a mostani fiúkat katonának, a kiképzést nem bírnák ki, nem hogy még háborúba is bevessék őket...

Előzmény: Elminster Aumar (1454)
-verkli- Creative Commons License 2019.11.22 0 0 1455

"Az én fejembe ezt nem lehet ám beleverni, hiába a határozottan tényként beállítása annak, ami határozottan nem tény. "

 

A te fejedbe semmit sem lehet beleverni, mert nem vagy hajlandó elfogadni azokat a részeket, amelyek közvetlenül követik a neked tetsző tanításokat. Azokat leszarod, mert nem illenek bele a Bibliáról kialakított elképzeléseidbe.

 

Nem a Biblia, vagy Pál tanítása a lényeg számodra, hanem a benned kialakult magasztos kép a Bibliáról. Nem a Bibliát és tanításait tiszteled, hanem a sajátjaidat. Ami Pál tanításából nem vág egybe a saját elképzeléseiddel, az egyszerűen ignorálod. A szerinted Isten által ihletett páli tanítások neked nem tetsző részeit simán kidobod a kukába.

 

1. Timóteus

2:12 A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.
2:13 
Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.

2:14 És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:

 

A 2:12 tetszik neked, azt okosságnak tartod. A 2:13 és 2:14 nincs is ott, mert nem tetszik neked.

Előzmény: Törölt nick (1453)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.11.22 0 0 1454

"Az ev-i időkben szokás volt a korabeli gyülekezetekben (kis házi összejövetelek voltak) hogy a nők folyton közbekotyogtak... Ezért mondta, hogy "legyenek csendben, vagy otthon kérdezzék meg férjüket"."

 

Azaz tételesen kijelented, hogy egy nőnek az "ev-i időkben" nem lehetett olyan gondolata vagy meglátása a gyülekezetben megtárgyalt témák kapcsán, amit ott a gyülekezetnek kifejthet, és ami a gyülekezet épülésére szolgáló okos gondolat lenne.

Jelzem: ez az álláspontod továbbra is hímsoviniszta kandisznó diszkrimináció.

Pláne annak tükrében, hogy ugyanezekben a gyülekezetekben még a szobahőmérsékletű IQ-val rendelkező férfiak is nyugodtan közbekotyoghattak, mivel az Y kromoszóma erre őket feljogosította.

 

"Ami a férfin való uralkodás tiltásáról írt fejtegetésedet illeti, az olyan szintű kifacsarása Pál  intelmének , hogy  csak annyit reagálnék, hogy szavaid értelmében ma is minden női felettes uralkodik."

 

Ha nem vagy tisztában a magyar szavak jelentésével, akkor javasolt utánanézni.

 

 

"uralkodik tárgyatlan ige -tam, -ott, -jék (-jon)

Általában úr (1, 3, 7) vmin, vmely területen, vkik, vmi fölött, vkiknek, vminek a körében hatalmat gyakorol

...

5. Engedelmességre kényszerít vkit; a maga céljaira felhasznál; parancsol vkinek.

..." (https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadvanyok/Lexikonok-a-magyar-nyelv-ertelmezo-szotara-1BE8B/u-u-50F54/uralkodik-51432/)

 

Külön kiemeltem az 5. jelentésváltozatot, mert ez esetben ez érvényes: uralkodik valakin = parancsol valakinek, azaz felettes.

Előzmény: kissborbala (1441)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.22 0 2 1453

Te fogalmazol egyértelműen úgy, hogy Pál szerint a nő másodrendű. 

Pál nem mond ilyet, de természetesen nem vonom kétségbe, hogy a te következtetésed szerint ezt mondja Pál akkor is, ha ezt (a nő másodrendű) Pál nem mondja. 

Az én fejembe ezt nem lehet ám beleverni, hiába a határozottan tényként beállítása annak, ami határozottan nem tény. 

 

 

Előzmény: -verkli- (1452)
-verkli- Creative Commons License 2019.11.22 -1 0 1452

Mit vársz tőlem? Pál írta az idézett sorokat, nem én. És egyértelműen fogalmazott. A nő másodrendű. Attól, hogy neked esetleg kínos Pál nőkre vonatkozó tanítása, az még nem fog megváltozni. Az a tanítás már írva vagyon. Nem tudod megváltoztatni. Vagy elfogadod, vagy eldobod.

 

Sajnálom. Ha gondod van a nők efféle megítélésével, akkor vedd fel a kapcsolatot azzal, aki ezt sugallta Pálnak. 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1451)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 2 1451

Próbáljuk meg a megvastagított betűidet becserélni ezekre: Verkli szerint? - szerintem próbáljuk, mert nem a Biblia írja azt, ami Verkli szerint Pál szerint van, hanem Verkli írja. :) 

Előzmény: -verkli- (1449)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.11.21 0 2 1450

Nem alacsonyabbrendu, ugyanolyan ertekes Istennek, de amig a foldon elunk, a realitas az, hogy kulonbozunk es kulonboznek a funkcioink (akkoriban ez meg elesebben jelent meg). Egy iskolaban sem mindenki igazgato, es nem mindenki tanar, es nem mindenki diak. Egyaltalan nem a gyerekszulest tartotta a no egyetlen funkciojanak, sot, szerinte jobb volt hazassag nelkul elni. Egyebkent ez egeszen osi dolog: egy ferfi halala sosem jelentette a torzs veget, mert egy masik ferfi ugyanabbol a torzsbol tiz nonek is tudott gyereket nemzeni, de ha a nok meghaltak, es csak egy maradt, ott a torzsnek is joforman vege lett, mert egy no csak egy gyereket tud vilagra hozni egy ev alatt (altalaban). Ugyhogy a no reprodukcios szempontbol ertekesebb volt, mint a ferfi, ezert a veszelyesebb feladatokat inkabb a ferfiak vegeztek el. 

Előzmény: -verkli- (1449)
-verkli- Creative Commons License 2019.11.21 -2 0 1449

"Nem inkább te hamisítasz? Pál nem írta azt, amit itt állítasz egy árva szóval sem. Hanem ezt írta:

 

12 A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben."

 

Ez klassz. Esetleg nézzük meg, hogy miért tartja tanításra alkalmatlannak a nőket Pál. Túl messzire nem is mennünk a keresgéléssel, mindössze a kiemelt igehelyet követő mondatokig. Talán átfutott rajtuk a szemed.

 

1. Timóteus

2:12 A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.
  
2:13 
Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.
 

Azaz Pál szerint a nő alacsonyabbrendű a teremtettség sorrendje miatt.

 
2:14 És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:
  

Azaz Pál szerint a nő alacsonyabbrendű a megcsalatása miatt.


2:15 Mindazonáltal megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmaradnak a hitben és szeretetben, és a szent életben mértékletességgel

 

De azért Pál szerint van a nőnek egy értékes része is: a méhe. Kedves gondolat, lássuk be. Még maga Pál sem tudta megszülni a jövő keresztényeit. Szükség van a méhekre, de a felső részük kussoljon.

 

Előzmény: kissborbala (1429)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 1448

Hát, exek szerint lehet. :) 

Előzmény: kissborbala (1447)
kissborbala Creative Commons License 2019.11.21 0 0 1447

Ezexerint egy (szabad) akaraton vagyunk. :)

Előzmény: Törölt nick (1445)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 1446

Lehet, hogy nem jól, nem egyértelműen fogalmaztam a fáraó dolgában. 

 

Ha Isten boldoggá tesz engem, az az Istentől való boldogság. 

Ha Isten miatt boldog leszek, az is az Istentől való boldogság. 

Ebenguba. :) 

Előzmény: kissborbala (1444)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 1 1445

Bár sajátos helyzet, de Jézus is átadta az akaratát Istennek (nincs vita azon, hogy Isten kegyelméből), és számomra egyértelmű, hogy Péternek is sikerült ez - noha erről a Biblia nem számol be. 

 

A fáraó keménységével kapcsolatban: számomra mindegy, hogy a fáraó szíve megkeményedett Istentől, vagy hogy Istentől keményedett meg a fáraó szíve. 

A fáraó szabad akaratából utasította el Istent, ám a fáraó szabad akarata nem befolyásolhatta Istent abban, amiről előre megmondta: meglesz.

A fáraó szabad akarata nem csorbult, ahogy Isten kijelentése sem. 

Előzmény: kissborbala (1444)
kissborbala Creative Commons License 2019.11.21 0 0 1444

Az embernek alapjáraton a bűn miatt a szabad akarata nem is lehet szabad. A döntései mindig  ilyen-olyan bűnnel fertőzöttek, még ha nem is tudatos.  Amikor átadja szabad akaratát (is) azt kizárólag Isten kegyelméből képes megtenni. 

 

"A fáraóról az is meg van írva, hogy ő maga keményítette meg a szívét." 

 

Meg ez is:

 

2Móz. 7,3: Én azonban megkeményítem a fáraó szívét, és bár sok jelet és csodát teszek Egyiptom földjén, a fáraó nem hallgat rátok, amíg rá nem teszem kezemet Egyiptomra. Akkor majd kihozom seregemet, az én népemet, Izráel fiait Egyiptomból súlyos ítéletekkel."

 

 

"A Bibliának megvan a maga sajátos szerkezete, miszerint az ember cselekedeteit, döntési lehetőségeit, így a fáraóét is kétféle síkon tárgyalja. Egyszer felmutatja mindennek a végső okát, és Isten szuverenitásának látószögéből szemléli az eseményeket; másszor azonban nem megy el egészen Istenig, hanem megáll az embernél, és az ember szempontjából értékeli a dolgokat. (Róma 9,17). Vannak olyan igehelyek, ahol a kettő egyesítve áll előttünk: „Azt, aki Istennek elvégzett tanácsából és rendeléséből adatott halálra, megragadván gonosz kezeitekkel, keresztfára feszítve megöltétek” (Cselekedetek 2,23)." (Steinbach J.)

Előzmény: Törölt nick (1435)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 1443

Hát én nem versenyzem, úgyhogy nyerni nincs lehetőséged. 

 

"A fáraóról az is meg van írva, hogy ő maga keményítette meg a szívét." — ezt írtam, és be is mutattam, hogy meg van írva.

 

Előzmény: Elminster Aumar (1440)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 1 1442

Azt nem írja a Biblia, hogy a Pálhoz beszélő hangját hallották a többiek, de azt írja, hogy a Pálhoz beszélő hangját nem hallották. 

Nincs itt maszatolás. 

Előzmény: Elminster Aumar (1438)
kissborbala Creative Commons License 2019.11.21 0 0 1441

Ekkora terelést! Miről beszélsz te?  Pál kizárólag az evangélium tanításáról szól. (A diák-tanár és egyéb helyzetképek a fantáziád termékei) Az ev-i időkben szokás volt a korabeli gyülekezetekben (kis házi összejövetelek voltak) hogy a nők folyton közbekotyogtak...Ezért mondta, hogy "legyenek csendben, vagy otthon kérdezzék meg férjüket".

Ami a férfin való uralkodás tiltásáról írt fejtegetésedet illeti, az olyan szintű kifacsarása Pál  intelmének , hogy  csak annyit reagálnék, hogy szavaid értelmében ma is minden női felettes uralkodik. Gratulálok.

Előzmény: Elminster Aumar (1433)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 1440

"Mert ezt mondta az Úr Mózesnek: Amikor visszamégy Egyiptomba, ügyelj arra, hogy megtedd a fáraó előtt mindazokat a csodákat, amelyekre képessé tettelek. Én ugyan megkeményítem a szívét, és nem akarja majd elbocsátani a népet," (2Móz 4,21)

 

És mivel ez a kijelentése Istennek előbb történt, én nyertem.

Előzmény: Törölt nick (1439)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 1439

Jó. 

 

2 Mózes, 8:32 - De a Faraó ezúttal is megkeményíté az ő szívét és nem bocsátá el a népet.

Előzmény: Elminster Aumar (1437)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 1438

"Már Borka is kérte azt a tényszerű bizonyítást tőled"

 

A #1415-ben megadtam.

Hogy ti mindenféle hajánál fogva előrángatott illogikus kimagyarázással megpróbáljátok a nyilvánvalót elmaszatolni, az a ti dolgotok.

Előzmény: Törölt nick (1436)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 1437

"A fáraóról az is meg van írva, hogy ő maga keményítette meg a szívét."

 

Könyörgöm! Legalább a Bibliát ne hazudtold meg!

Előzmény: Törölt nick (1435)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 1436

Már Borka is kérte azt a tényszerű bizonyítást tőled. 

 

Előzmény: Elminster Aumar (1434)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 1435

Én úgy érzem, hogy a legszabadabb szabad akarat az, amikor valaki szabad akaratából adja át a szabad akaratát Istennek. 

 

A fáraóról az is meg van írva, hogy ő maga keményítette meg a szívét. 

Előzmény: kissborbala (1432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!