Keresés

Részletes keresés

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.09.12 0 0 7

Utolsó mondatom a francia versenyzőre vonatkozott, és várom a végeredményt-

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.09.12 0 0 6

Innen közvetítenek, de éppen szünet van. Lemaradtam az elejéről, mert nem vagyok netes hallgató :-(

 

A döntősök: balra a francia versenyző, akit még meg is hallgathatok élőben

 

Addig is az elődöntős szólószvit szerzőjéről, Tobias Peter Maria Schneidről. 

Jó  a francia fiú, - aki talán már 21 éves, igazi déli temperamentum, nagy átéléssel, nekem kicsit túlzásba vitt mórikálással -,  és persze a zenekar is, második előadással e művel. Várdai kiműveltebb, érettebb muzsikus, és az inkább belsőleg átélt játéka szimpatikusabb. Ő biztosan nem fog nyerni, bár nagy sikere volt a hallgatóságnál.

 

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.09.12 0 0 5

Elmélyült, varázslatos és magával ragadó játék, tiszta költőiség, nem beszélve a tökéletes technikáról, uralva a klasszikus és egészen modern darab minden részletét. Kitünő volt a zenekar a versenyműben. A szólódarabot erre a versenyre íratták a kb. 50 éves Tobias PM Schneiddel, és az elödöntőben kötelezővé is tették az előadását.

Várdai meghökkenve fogadta a Haydn-műrészlet utáni spontán kitörő óriási ovációt, ami azért jelezte, hogy mit lehetett a helyszínen is érezni. A másik darabban megmutathatta fölényes és elkápráztató tudása összes szegmensét, és ehhez is remek partner volt Stradivarija meleg, behizelgő hangja. Persze mindezeket ő hozta ki a hangszeréből. A végső tapsorkán még nagyobb volt, megérdemelten!

Lenyügöző volt tehát az egész, és a többiek meghallgatása nélkül sem tudom elképzelni, hogy ne ő nyerjen!

Mindenesetre gratulálok, remélve a döntő meghallgatását is utólag!  

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.09.12 0 0 4

Addig is az elődöntő INNEN:) Várdaitól!

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3

Nem találom az élő adást, mert lehet, hogy nincs is...

Ez a program:

 

Finale Violoncello
Herkulessaal der Residenz
12. September 2014
18 Uhr


István Várdai, Ungarn
Antonín Dvořák (1841-1904)
Konzert für Violoncello und Orchester h-Moll,
op. 104
Allegro
Adagio, ma non troppo
Finale. Allegro moderato-Andante-Allegro vivo 

 

Már túl is van rajta... 


Andrei Ioniţă, Rumänien
Dmitrij Schostakowitsch (1906-1975)
Konzert für Violoncello und Orchester Nr. 1
Es-Dur, op. 107
Allegretto
Moderato
Cadenza
Allegro con moto


- P A U S E –


Bruno Philippe, Frankreich
Antonín Dvořák (1841-1904)
Konzert für Violoncello und Orchester h-Moll,
op. 104
Allegro
Adagio, ma non troppo
Finale. Allegro moderato-Andante-Allegro vivo


Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks
Leitung: Michel Tabachnik 

 

Izgalmas a két Dvorzsák-interpretációval! Az eredmény kb. 9-órakor.

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.09.12 0 0 2

Éppen az itthoni Pablo Casals Csellóversennyel közel egyidőben lesz a 63. ARD Zenei Verseny cselló szakágának a döntője a müncheni Herkules teremben. Várdai István és a két másik srác képe is látható ezen az oldalon, miként a további részletek.

 A rezidencia bejárati része

 

A Herkules terem 

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.09.10 0 0 1

Sajnos nem tudom felvenni, és még meg kell keressem a rádióadás hullámhosszát is, hogy meghallgassam. Közvetíti a BR, és valószínűleg könnyen megtalálom.

A döntőben választható 3 csellóversenyt már hallottam Várdaival, és mennyit fejlődött azok óta!

Dvorzsákét a diplomakoncertjén (2009. október 8.) 

Elgarét a genfi versenygyőzelem jutalomként kiadott lemezéről többször is.

Sosztakovicsét Gödöllőn a helyiekkel Baráti Kristóf vezénylésével (2012. november 34.) 

Nyerni fog :-) 

[fidelio] macskás Creative Commons License 2014.09.10 0 0 0

Köszönjük!

 

Fel tudod venni? Én koncerten leszek:) [vagy:)]

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2014.09.10 0 0 topiknyitó

Mivel hiába kerestem a Fidelión beszámolót a Münchenben most zajló 63. ARD Zenei Versenyről, itt emelek be egy linket róla: http://www.br.de/radio/br-klassik-english/ard-music-competition/index.html

 

Azért itt, mert a résztvevők között van Várdai István is, aki úgy tűnik, méltóan képviseli zenei életünket, hazai és külföldi tanárait és persze saját magát :-) Ez az utolsó év, hogy életkora alapján indulhat a versenyen. A szeptember 2. és 12. közti megmérettetés cselló-szekciójának repertoárja is követhető, és a döntőben Várdai is szerepelni fog, további két társával együtt. Addig is gratulálok az eddigiekhez! A három döntőbeli darab bármelyikét is választja, bízom a végső győzelmében. További magyar résztvevő a fúvósötösök zsűrijében lévő Zempléni Szabolcs.

 

A tegnapi elődöntő résztvevői voltak (a döntőbe jutottak nevét kiemeltem)

Bruno Philippe, Frankreich
István Várdai, Ungarn
Konstanze von Gutzeit, Deutschland
Pablo Ferrández, Spanien
Valentino Worlitzsch, Deutschland
Valentin Radutiu, Deutschland
Andrei Ioniţă, Rumänien

A Münchener Kammerorchester közreműködésével

 

Pénteken este 6-kor az ARD élőben közvetíti a csellóverseny döntőjét! 

 

Fotók a Fészekklubból! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!