Keresés

Részletes keresés

random seed Creative Commons License 2019.03.30 0 0 2627

hát, ez fantasztikus volt...

Előzmény: Bateman (2626)
Bateman Creative Commons License 2019.03.29 0 0 2626
Hiryu-reload Creative Commons License 2019.03.29 0 0 2625

Méghozzá R.S. hivatalos engedélyével: https://holdkomp.hu/ridley-scott-aldasat-adta/

Előzmény: random seed (2623)
Morli Holect Creative Commons License 2019.03.26 0 0 2624
Előzmény: random seed (2623)
random seed Creative Commons License 2019.03.24 0 1 2623
Biga Cubensis Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2622

féloff, ajánló:

 

Love, Death & Robots (netflix)

 

belenéztem, nem összefüggő sori, inkább kis sci-fi rövidfilmek, rajzfilmek, vannak köztük elég érdekesek/durvák.

https://www.imdb.com/title/tt9561862/

Előzmény: random seed (2621)
random seed Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2621

ja, csak az eléggé mese jellegű volt

Előzmény: ka_TARZI_s (2620)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2620

Ahogy azt már írták, a Csillagkapu c. film ill. főleg asorozat pl. erről szólt.

Előzmény: random seed (2605)
random seed Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2619

nekem az jön be a prométeuszban hogy lényegében semmi extra nem történik az idegennel való találkozáskor. úgy értem, megvan a súlya annak ahogy találkoznak vele, de aztán nem valamiféle egetrengető, extra hiper-szuper hatalmas dolog történik. ezáltal az egész realisztikus hatású és van súlya.

az nagy jelenet amikor a hajó kapitány mondja hogy, hát úgy tűnik ezek itt simán csak katonák...

 

mondjuk pl. a világok harca is ugyanez, ott úgy tűnik, hogy nagyon buta idegen katonák jöttek a földre, akik még azzal se voltak tisztában, hogy egy idegen bolygón egy vírus is kinyírhatja őket. mások ezt kritizálták, mert sokan úgy képzelik, hogy ha idegenek jönnek ide, azok biztos giga-okosak és nem buknak meg ilyen hülyeségen.

sőt, szerintem ott a marson az történt, hogy kifejlesztették a hiper technológiákat, aztán a katonák (vagy hülye politikusok) átvették a hatalmat, az okosakat (tudósok stb) meg vagy kiirtották, vagy bebörtönözték...

 

mondjuk a prométeuszban még ezt se lehet kikövetkeztetni, azaz hogy mi is történik. mert ügye az elején az van, hogy életet adnak, aztán kiderül hogy talán mégse jószándékból :)

Előzmény: Biga Cubensis (2618)
Biga Cubensis Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2618

Pont ezért engem ebben a részben nem zavart, hogy a legénység ütődött, minden gazdag olyan csapatot verbuvál, amilyet tud. Hát így sikerült. Jobban zavart a Covenant-ban, hogy megint ezt a klisét láthatjuk. 

Egyébként még az a röhej, hogy az AvP2 is kb ezzel indított (romok, tudósok, expedíció), csak ott a ragadozókról derült ki, hogy nekik emelték az ősi templomokat :)

Előzmény: Inner Circle (2615)
Biga Cubensis Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2617

azt valahol helyesen ismerte fel Scott, hogy a nyers félelem, amit az Alien adott, már nem elég. szóval nekiállt egy mélyebb eredettörténetnek, ami aztán megosztó lett. lett amilyen lett, de ha már elkészült, érdemes lett volna jobban kibontani és nem agyonütni a Covenant-al. (most is olvasom, rövidfilmek jönnek ki a 40. évfordulóra. végigolvastam az összes címét/rövid leírását, mindegyik arról szól kb hogy rátalálnak az idegenre, aki megeszi őket. hát...)

amit még nem bocsájtanak meg sokan Scottnak (tán én se :) ), hogy a space jockey mítoszt kicsit széttrollkodta. ezért is hoztam fel a Csillagkaput, mert abban is jelentős momentum, amikor a fáraó-jockey katonáiról kiderül, hogy emberek a maszk alatt. ez anno ütős volt, de a Prometheus-ban, amikor kiderül megkövült holttesteikről, hogy valójában "utazókapszulák", ők meg.. kitárgyaltuk akkor rendesen, nekem csalódás volt. de még ennek ellenére is kíváncsi lettem volna egy igazi folytatásra, mi lesz a "bukott istenekkel", de David nyakonöntötte őket a szósszal. (még a David név is egy rosszul sikerült lopás/kikacsintás Spielberg AI szereplőjére)

Előzmény: Hiryu-reload (2614)
Inner Circle Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2616

Látod, milyen veszélyes a túlzásba vitt műanyag-felhasználás?!

Előzmény: Hiryu-reload (2614)
Inner Circle Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2615

Daniken tiszta szellemi elődje a Prometheus idegen lényes vonatkozásának. Nagyjából mint Coelho Az Ébredő Erő Rose-Finn vonalának.

Az "elmegyünk a csillaghoz" vonal viszont ha önmagában nem is eredeti, abból a szempontból mégis az, ahogyan elmennek. A Prometheus idején, ahogy látom, a csillagközi utazás már lehetséges, csak baromi drága. Azaz sokkal, nagyságrendekkel több csillaghoz lehetséges eljutni, mint amennyihez praktikus szempontok alapján érdemes is. Így egy nagyon gazdag ember kiválaszthat egy bolygót és odamehet elsőként, csak hát jó eséllyel nem lesz ott semmi érdekes (vagy ha igen, az lerágja a lábát, lezabálja a fejét, átalakítja a DNS-ét stb.). Ez kicsit olyan, mint ahogy ma a szupergazdagok az óceánban kotorásznak: egyik a Titanicot nézi meg, másik eltűnt hadihajókat keres, a harmadik a tengerbe pottyant rakéta gyorsító fokozatokat... ez mind nagyon szép, de annyira azért nem hasznos. Biztos a Prometheus idején is volt pár hasonló lelkes szupergazdag, csak jó részük kénytelen volt beérni annyival, hogy valamilyen uncsi bolygón kitűzi a zászlót, és még csak fel se zabálják a legénységét elevenen.

Előzmény: random seed (2609)
Hiryu-reload Creative Commons License 2019.03.16 0 1 2614

...nekem az egész Prometheus nagyobb baromság volt, mint a harmadik rész elejében a semmiből felbukkanó arctámadó, ami beledöglik egy eltört műanyaglapba, és ebbe belepusztul egy egész hadihajó.. (ráadásul mindenhovű fröcsög a dav, csak épp a kapszulákra nem...) pedig azt hittem annál dühítőbb valami nem lesz az Aliens Univerzumban...

Előzmény: Biga Cubensis (2608)
Inner Circle Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2613

Ja, olyan 30 éve nagyot ment az ilyesmi. Akkor derítette ki Daniken, hogy az Ószövetség nem is a mai Szentföldön játszódik, hanem valahol Dél-Arábiában - erről azóta nem hallottam, mondjuk a napi rutinomat kevéssé is érinti :D

Sőt asszem a Prometheus elején valamilyen barlangrajzokat, illetve csillagképeket nézegetnek és derítik ki, hogy onnan jöttek az ősök - ezt is a tévében láttam először, a gízai piramisok elrendezését sikerült valamilyen csillagokéhoz passzítani, talán még a Nílus is benne volt, mint a Tejút? Sőt azt is megállapították, hogy vagy tízezer (mindenesetre sokezer) évvel ezelőtt nézett ki úgy a csillagos ég, hogy a Szfinx is a helyén legyen az egyenletben, ebből következtették, hogy akkor épült, ami sokkal régebbi, mint addig gondolták. Vagy ilyesmi.

Fekete trutyit meg látok mindennap, az pláne nem eredeti :D

Előzmény: Biga Cubensis (2608)
random seed Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2612

amúgy amit nem értettem, hogy mi a fenének van annyi fekete trutyi az űrhajóban. hiszen ennek a "fertőzésnek" ügyebár a lényege hogy a gazdatesthez alkalmazkodik, és továbbszaporodik. lényegében 1 csepp elég belőle :)

ráadásul a bolygón egy csomó ilyen épület+űrhajó volt :)

divaoni01 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2611

Mármint Aliens, pedig a név ugye kötelezne valamire.

Előzmény: divaoni01 (2610)
divaoni01 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2610

Hát, amíg az Ancient Alians ébren tartja a lángot, addig egész biztosan nem fog feledésbe merülni az theory.

 

Mondjuk jó néhány filmes produkció kacsintott már ki a az alaptételre és a Prometheus-nak is talán ez volt az egyik legreménykeltőbb momentuma, kár hogy végül kihasználatlanul maradt ez a vonatkozás is.

Előzmény: Biga Cubensis (2608)
random seed Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2609

csillagkapu az eleve álscifi :)

na persze az hogy elrepülünk egy másik csillaghoz pár év alatt, az is :)

de a komolyra fordítva: nekem a csillagkapu mindig is ilyen mese-fantasy jellegű volt...

daniken meg, hátöö...

Előzmény: Biga Cubensis (2608)
Biga Cubensis Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2608

úgy értem, hogy a sztorija sokat merített Erich von Däniken/Graham Hancock és társai "prehisztorikus" itt jártak az istenek/űrhajósok voltak könyveiből, de lehet olyan rég volt, hogy már senki sem ismeri őket :) de film, pl még a Csillagkapu is arról szólt anno, hogy megfejtettük a kaput és elmentünk hozzájuk, aztán róluk is kiderült, hogy egoista köcsögök :)

Előzmény: random seed (2605)
Inner Circle Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2607

Phű, ha a Star Trek a Barátok közt, akkor a Prometheus legalább egy Mónikasó.

Előzmény: random seed (2605)
random seed Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2606

meg a sw és társai fantasy-kalandfilmeket is hagyjuk

Előzmény: random seed (2605)
random seed Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2605

hát annyiban azért eredeti, hogy nem igazán emlékszem hasonló olyan filmre, ahol az emberek elmennek az idegenek bolygójára.

(most a barátok közt jellegű star trek és hasonló sorozatokat hagyjuk)

Előzmény: Biga Cubensis (2604)
Biga Cubensis Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2604

a prometheus kicsit hasonlón ment keresztül, mint az SW 7. mindkettő folytatását széttrollkodták, az Alien univerzum esetén súlyosbító tényező, hogy ezt maga Scott tette meg, és végül mindkét kísérlet ottmaradt a levegőben, mi nézők pedig jópáran átverve éreztük magunkat. de ez csak hasonlóság, szerintem a Prometheusnak jobb technikailag és dramaturgiailag is a kivitelezése, mint az Ébredő Erőnek. (bár túl eredetinek ötletek terén a Prometheust sem mondanám)
én is jobban vártam volna egy igazi Prometheus folytatást, de úgy tűnik, ebből már nem nagyon lesz bármi is. de talán kapunk egy bár nem ezt folytató, de érdekes Blomkamp féle irányt. csak hát bár Cameron jó rendező, de távol áll attól a mélységeket is megkarcolgató iránytól, amit Scott képvisel(t?).

Előzmény: random seed (2602)
Bateman Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2603

40 éves az Alien. kisfilmek készültek az ünnepségre. hamarosan jönnek.

 

https://youtu.be/q8C8OPS3avo

random seed Creative Commons License 2019.03.08 0 0 2602

megnéztem újra a prométeuszt.

az a helyzet, hogy meg kell becsülni az ilyen filmeket, úgyhogy mostantól ezt egy jó filmnek tartom.

egyszerű: figyelmen kívül kell hagyni a hülyeségeket benne, amiket direkt azért raktak bele hogy internetes vitákat generáljanak.

 

nagy kár hogy nem folytatták, mert nagyon adja magát a folytatás.

Bateman Creative Commons License 2019.02.16 0 0 2601

jön az Alien tv sorozat! de nem biztos, hogy örülni fogunk neki.

 

https://screenrant.com/alien-tv-shows-development-ridley-scott-hulu/

divaoni01 Creative Commons License 2019.02.11 0 0 2600

Ja, de ha már mindenáron kell robot javasolnám inkább MF feleségét, Aliciát.

 

Neki ugye szintén van már szakirányú gyakorlata...   

 

 

 

Előzmény: farriss (2599)
farriss Creative Commons License 2019.02.11 0 0 2599

Hejj, de jó lenne!!!

 

Jó kis sötét hangulat, egy kis cameronos akcióval megspékelve....(remélem David a robot nem lesz benne...)

Előzmény: Bateman (2598)
Bateman Creative Commons License 2019.02.10 0 0 2598

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!