Keresés

Részletes keresés

4Hópihe Creative Commons License 2014.12.21 0 0 11437

szappankészitö szenvedélyeitekböl képzödö érzelem töltödjék meg a karácsony szellemiségével ez töltsön be mindnyájatokat fénnyel örömmel és békével-és ezt sugározzátok szeretteitek felé..

szép ünnepet kivánok mindenkinek

boldizsara Creative Commons License 2014.12.19 0 0 11436

Nem szeretem fóliába tenni, mert nem szellőzik. Tavaly amit ajándékba adtam organza batyuba tettem. Egyébként papírtasakba szoktam, és arra ragasztom, hogy milyen és mire való, de mivel sokan a formát kiveszik és nem biztos, hogy a helyére kerül vissza. Ez így egyszerűbb, habár elég sokáig tartott a csomagolás, a cimke nyitható, belül van a szöveg, hogy milyen bőrre javasolt.

Előzmény: 4Hópihe (11435)
4Hópihe Creative Commons License 2014.12.17 0 0 11435

óóó végre egy halom szappan)).

a kisautós a kedvencem)

jó ötlet a keresztbe papirszalagos csomagolás.. láttat is magából  a szappan valamit,meg nem is.)

 

én tegnap pisztoly szappant csináltam..

Előzmény: boldizsara (11434)
boldizsara Creative Commons License 2014.12.17 0 0 11434

Az utóbbi időben készültek, szinte mindegyik kecsketejes, de van sörös, és paradicsomos ill. dióleveles is.

Az "ízestés"

rózsás

rózsás-szőlőmag lisztes

kamillás

körömvirágos

levendulás

avokadós

almás

őszibarackos

levendulás

mézes-narancsos

fahéjas

kávés

dióleveles

natúr

himalája sós

vadgesztenyés

 

a kollekció egy része

részletekben

 

 

És ami még nincs csomagolva

 

 

hal65 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 11432

Köszönöm válaszod!

Előzmény: Grumi Maci (11428)
4Hópihe Creative Commons License 2014.12.15 0 0 11431

óó milyen egyszerü a válasz és erre nem gondoltam))-talán azért csinálhattam  igy,mert az illatokat is ezzel kevertem össze....

 köszönöm szépen)

Előzmény: Jani71 (11430)
Jani71 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 11430

Ha a 'forgatag' esetén jól színezett, akkor szerintem a mennyiséggel nem volt gond.

Saját tapasztalat alapján javaslom, hogy a meleg zsiradékban oldd el a paprikát, és ezt szappanosítsd! Ez esetben (ha még nem próbált, nem ismert paprikával kísérletezel) már a folyamat elején láthatod, hogy mennyire színez az őrlemény. Na persze nem mintha ki lehetne venni az olajból, ha valamiért mégse stimmelne... Max. a lúgot nem pocsékolod el.

Visszaszíneződni szerintem nem fog, ne számíts rá!

Előzmény: 4Hópihe (11429)
4Hópihe Creative Commons License 2014.12.14 0 0 11429

kb félkilonyi olajmennyiséghez tettem 10gr pirospaprikát szinezésnek, turmixolás során varázslatos forgataggal találkoztam,majd az öntés során kiderült elveszett a szin-és a szappanmassza gyakorlatilag vajkrémes szinü maradt..,pedig a pörit remekül szinezi szóval jó minöségü a paprikaporom..

 mi a tapasztalatotok mekkora száraz szin mennyiségre van szükség,hogy látványos legyen????vagy ez is majd holnapra szinváltozik,mint az alkanna???

Grumi Maci Creative Commons License 2014.12.13 0 0 11428

Igen lehet, én egy crom-üstben főzök szappant.

Főzés közben úgy néz ki mintha megfeketedne a lúgtól, 

de kiszedve a szappan és egy kis fenéklúgot bennehagyva 

és avval elmosva mindíg ujjszerű állapotba kerül.

Előzmény: hal65 (11427)
hal65 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 11427

Sziasztok szappanfőzők!

 

Bár én nem szappanfőzéssel foglalkozom, de lenne egy kérdésem a témával kapcsolatban.

Azt szeretném megtudni, hogy a konyhai rozsdamentes edényekben, lehet-e "meleg eljárással" szappant főzni?

Tehát bírja-e a fazék a lúgot?

A választ előre is nagyon szépen köszönöm.

Üdv

halfőzők

4Hópihe Creative Commons License 2014.12.07 0 0 11426

a légkörben nem lehetett hiba egymás mellett nyaraltak az érlelési idöt alatt..

a forma választás klimáján elgondolkodom..

köszi)

Előzmény: boldizsara (11425)
boldizsara Creative Commons License 2014.12.05 0 0 11425

Csak tippelni tudok, más formában volt és nem melegedett annyira mint a többi, vagy csak a "légkör"nem volt neki megfelelő.

 

4Hópihe Creative Commons License 2014.12.05 0 0 11424

mosolygos napot mindenkinek!!!

 

 szappanok tudosait,mestereit kérdezném,

 most rendezgettem össze a szappanjaimat,mivel az önálló öntéseim érdekeltek a tanfolyamon készültek egyenlöre csak várakoztak..

hogyan lehetséges,hogy a nyári tanfolyamon öntött egy azon öntésböl származó szappanból két formára való szuper a harmadik pedig megavasodottan büzös...

???

Grumi Maci Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11423

Szerintem nem elrontotta a szapanfőzést. Én is írtam, kértem segítséget itt a fórumon evvel kapcsolatban. 

Azóta van egy rosz sejtésem, valószínűleg az ""étolajjal"" van valami gubanc mert az nem akar elszappanosodni.

Főzéskor olyan mintha átfordulna, és a szappan az alján általában szemcsés.

Házi disznózsirral ugyan az a lúg, ugyanavval a receptel tökéletes szappant ad.

Jani71 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11422

Szívesen! Remélem, sikerrel jársz.

A nagy videomegosztó tele van ilyen filmekkel (főleg amerikai, de más is található).

A varázsszavak: crock pot soap, hot process soap, rebatching soap, stb., esetleg ezek keveréke. :-)

Ha így keresel rá, dúskálhatsz a feltöltött videókban.. :-)

Előzmény: Baldora szappan (11421)
Baldora szappan Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11421

Rendben, akkor neki is állok :) Köszönöm szépen!

Jani71 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11420

Szia!

Az elrontott adagot újra tudod főzni, ha esetleg van lassú főző edényed.

Abban jól működnek az ilyenek. Persze akkor már csak 'tömbszappant' tudsz készíteni.

A finom minták itt nem megoldhatók. Viszont nagy előnye, hogy ha a teljes elszappanosodás után szeded ki az edényből (miután ellenőrizted a kémhatást, és az rendben van), akkor a hozzákevert plusz dolgok 'változatlanul' megmaradnak.

Egyébként sok sikert a szappanozáshoz!

Előzmény: Baldora szappan (11419)
Baldora szappan Creative Commons License 2014.12.01 0 0 11419

Sziasztok!

 

Kis segítséget kérnék! Méhviasszal dolgoztam és nem igazán sikerült ... 3 kg szappant megcsináltam.. az első adag jó lett talán, de a többi csomós, az olaj is kicsapódott az egészből.... mit tudok kezdeni vele? :/ mi lesz ebből?

 

Köszönöm

selgir Creative Commons License 2014.11.26 0 0 11418

akkor penészesedik, ha van benne esetleg olyan növényi rész, ami nem volt "steril", vagy pl. a körömvirág szirma kilóg a szappanból. ilyenkor szokott penészes lenni :D

 

vagy esetleg egér mászkált rajta, a másikon meg nem. macskaszőr és tsi is tudnak ilyet...

Előzmény: 4Hópihe (11401)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.20 0 0 11417

müködik, de annyira kemény nem lesz,mint a hidegeljárással készitett szappan. kicsit meg kell tupirozni még valami keményebb cuccal kakaóvaj vagy sheavaj. és némi vizzel összeturmixolni, nem biztos,hogy ki lehet boritani 24óra elteltével a formából...

érdemes kisérletezni vele-gyerekeimmel játszottunkilyet nagyon régen amikor még létezett a jung artsnak szappan  készitö játékddoboza-abban volt reszelt szappan is.az biztos,hogy nagyon vizmentesen kellett tartani,mert szétmállott....

itt van egy leirás hozzá

http://www.kerekegeszseg.hu/cikkek/hogyan-keszitsunk-konnyen-gyorsan-termeszetes-alapanyagokbol-kivalo-borapolo-szappant

Előzmény: pacman789 (11416)
pacman789 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 11416

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy bolti szappant lereszelve, megolvasztva, majd formába öntve megszilárdul -e újra? Illetve a pecsétet mikor kell belenyomni? Én csak más formába önteném a szappant, és díszíteném mintákkal.

 

 

Előre is köszi,

Üdv.:

Pac

4Hópihe Creative Commons License 2014.11.18 0 0 11415

ilyen lett.. a pöttyök levendula-véletlenül azt is összeturmixoltam..

Előzmény: Jani71 (11413)
Tudatosmetropolita Creative Commons License 2014.11.14 0 0 11414

Sziasztok!

 

Sokáig visszaolvastam a fórumot, de nem találtam választ a kérdésemre, remélem lesz valaki, aki tud segíteni. :)

 

Általában csak díszes szappanokat öntök, tehát a teteje mindig díszített, képet is csatoltam egy szappanomról, hogy érthető legyen, hogy mindenképp szeretném, ha a formában nem keletkezne kár.

 

A problémám az, hogy nagyon párás a lakás, és iszonyat nehezen száradnak a kiöntött szappanok. Hiába vannak papírdobozba, jól szellőző helyen, sajnos ez a lakás már csak ilyen. Szerintetek betehetem e a sütőbe a kész, érett szappanokat, hogy segítsek nekik a száradásban? A baj az, hogy csak gázsütőnk van, abban próbálta már valaki? A recepttel nincs, baj, míg nem itt laktunk sosem volt ilyen problémám, hogy nem akarnak kiszáradni, rendesen megkeményedni a szappanok. Vagy szerintetek, már öntés után azonnal sütőzzem? Csak félek, akkor "elolvad" a hab a tetején.

 

Ha valakinek van hasonló problémája, vagy tudja, hogy lehet valahogy szappant szárítani, az ossza meg velem.

 

Előre is köszönöm a segítséget. :)

Jani71 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 11413

Valószínűleg teljesen el fog tűnni a színe (akármilyen is, mármint lila nem marad).

Nálam így történt (pedig a friss masszában szép lila volt).

De ha utánanézel, azt hiszem, ugyanezt fogod olvasni.

Igazi lilát csak mesterséges színezővel lehet belevarázsolni a szappanba.

Előzmény: 4Hópihe (11412)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.13 0 0 11412

mosolygós napot mindenkinek..

Alkannás tapasztalataitok vannak????

 

avokádó olajban áztattam,gyönyörüséges szine lett-majd a kész szappanmasszába bele, -rákevertem- elöször koszos punnyadt lila(inkább szürke) lett,majd fossárgává változott..

larcsifarcsi Creative Commons License 2014.11.05 0 0 11411

Nagyon köszönöm a válaszodat, rákerestem és az egyik ok tényleg a túlmelegedés, a másik, hogy nem kevertem eleget... Köszönöm a segítséget, ezentúl jobban odafigyelek ezekre! Az újrahasznosítást pedig megoldom úgy, hogy a tetején levő csúnya részt levágom és karácsonyi függőket készítek belőlük :)

Előzmény: boldizsara (11410)
boldizsara Creative Commons License 2014.11.04 0 0 11410

úgy emlékszem ez a túlmelegedés miatt lehet, keress rá a "szappanhibák" kifejezésre, biztos lesz több találat. Ebben a formában nem lehet használni, Én egyszer sós szappannal jártam így, újrahasznosítottam mosáshoz.

 

Előzmény: larcsifarcsi (11409)
larcsifarcsi Creative Commons License 2014.11.04 0 0 11409

 

Na, most sikerült a képet is csatolnom... :)

larcsifarcsi Creative Commons License 2014.11.04 0 0 11408

Sziasztok!
Tanácsot, segítséget, ötletet kérek Tőletek!
Már nagyon sok szappant készítettem (tényleg:), de az utolsó adagjaimnál előjött egy olyan probléma, ami eddig soha és nem tudom mi lehet a gond.
Recept, alapanyagok, eljárás-semmi nem változott, de egy pár darab szappan, formából kikerülve betöredezik (csak a teteje) és erősen lúgos trutyi folyik ki a repedésekből.
Csatolok egy képet a körömvirágosokról, de sajnos a levendulással is ez történt... Az alsó szívek közül a bal oldali még nincs betörve, a jobb kicsit eldeformálódott, de azt tudom miért történt 
Előre is nagyon köszönöm a választ!!!

boldizsara Creative Commons License 2014.10.27 0 0 11407

Na erre való a rokonság, ők veszik (eszik) a chipset, és nekem adják a dobozt. Ne sajnáld! Náléam a forma szappanok jobban mennek, mint a tömbök, hiába csináltam mintásra, rusztikus tetejűre, nem szeretik annyira, azokazt elhasználtuk itthon. Most egy tortaszappant szeretnék, Karácsonyra mindenkinek jutna egy szelet.

Előzmény: zsoka63 (11406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!