Keresés

Részletes keresés

serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1666

végigröhögtem, kreatív vagy.

 

Szerinted egy valódi férfi kacarásza azon, hogy egy nő kegyetlenkedik egy férfival?

 

Én pl azon se tudtam volna nevetni, ha férfi csinálja nővel................

Előzmény: helenelem (1665)
helenelem Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1665

te mar tobbszor belefutottal a teves nemkiosztasba, de ugy latszik nem tanulsz belole. nem vagy valami intelligens, egy kutya vagy egy majom szerintem mar sikeres kovetkezteteseket vont volna le, es rajott volna, hogy a viselkedes nem all egyertelmu kapcsolatban a nemekkel, ezert ha parhuzamot von neki nem tetszo dolgok, es a szamara nem szimpatikus nem kozott, akkor nem kap jutifalatot.

 

latod, nem is teszlek egyenertekuve egy allattal. 

a magadfajta sajat magat teszi egyenertekuve egy allattal, de sajnalom, hogy ettol a rangtol is meg kell, hogy fosszalak... 

Előzmény: serloc (1662)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1664

De hogy lehet imádni azt, akitől rettegni kell?

 

Szenvedélyesen. :D 

 

Nem tom, én ilyen vagyok. Fater mondta mindig, ha nem volnék akkor ki kéne találni. 

Furcsa dolgaim vannak.

 

Ezt te hogyan értelmezed pl?

 

Annakokáért, szerelmeseim, amiképpen mindenkor engedelmeskedtetek, nem úgy, mint az én jelenlétemben csak, hanem most sokkal inkább az én távollétemben, félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket;

 

Filippi 2,12

Előzmény: nemkelltabu (1661)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1663

"Miért van kiszolgáltatva a Föld a gonosznak?"

Az Írások miatt az ember tette kiszolgáltatottá mikor elfordult Istentől és engedett a kígyónak/ördögnek.

 

Ha később majd megkötöztetik a Sátán, akkor miért nem már most?

 

 

 

Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elvesszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.

II Péter 3,9

Előzmény: nemkelltabu (1660)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1662

volt egy másik horror vagy miféle ahol egy nő megerőszakolva halálra kínzott egy férfit. lehet másik topicba vót.

 

Egy valódi férfi nem propagál férfi elleni erőszakot. Akkor se ha pisztolyt szegeznek a fejéhez. Nu ebből is gondolom hogy Béla fiktív nick és igazából buta liba aki azt gondolta hogy férfi nicken mások megtévesztésével lesz esélye vitákban. Mert előtte nem volt.

 

"Én nagyon díjazom Béla állatvédő törekvését! Nem csak az övét, hanem mindenkiét, aki az állatok szenvedésében való részesség elkerülése okán nem eszik húst!"

Én fagyasztott cuccokat sütök és ha az apostolok nem voltak ördögök mer halat ettek akkor én se vok az.

 

Ha valaki becsülettel, tisztességgel csinálja a vegetarianizmust azt én is tisztelem. De csak azt. 

Én 96-ban csináltam vegázást fél évig építőiparban és hát a fizikumom megb@szt@ ezér leálltam vele. 

"De a propagandájának stratégiájával nem igazán értek egyet."

 

Klassz.

 

Ezt neki is megmondtam, tehát nem a háta megett írom.

 

 

Ez egy fórum, itt hogy írhatnál más háta mögött?

 

De szeretnék még egyszer újra az lenni, akkor már végleg!

 

Ahogy érzed.  nekem csak azzal volt bajom hogy Béla mérlegre tette az Embert, az Isten képmását és az állatot.

Ha valaki ezt teszi az számomra közvetve Istenkáromlás. Ha egy ember egy másik embert állattal egyenértékűvé tesz, az számomra méltó a gyehenna tűzére. Isten minden embert meg akar menteni,de az állatok nincsenek a listán. Ha ott lennének, akkor Pál vagy Péter megírta volna. Sola Scriptura, a többi hidegen hagy.

Amúgy ez a hindu vallásban van, hogy az állatok egyenértékűek, akár istenek.

Előzmény: nemkelltabu (1658)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.07.31 0 0 1661

"...Nekem meg az kinai, ha valaki nem fosik tőle..."

 

Ha fosni kezdenék, akkor inkább kikapcsolom a hitemet, vagy átgyúrom az istenképemet.

Na jó, ez félig vicc akart lenni, csak nem látszik. :-)

De hogy lehet imádni azt, akitől rettegni kell?

Előzmény: serloc (1659)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.07.31 0 0 1660

"...Szoktam vitatkozni Istennel. Jól emlékszel. Én nem hogy a saját fiam, de az ellenségem fiát se adnám ezért a fos helyért amit Földnek, földi pokolnak is nevezhetünk..."

 

Hát ez az! Emiatt teszek igen gyakran szemrehányásokat istennek én is!

Miért van kiszolgáltatva a Föld a gonosznak?

Ha később majd megkötöztetik a Sátán, akkor miért nem már most?

Előzmény: serloc (1659)
serloc Creative Commons License 2020.07.31 0 1 1659

Nekem meg az kinai, ha valaki nem fosik tőle. A Biblia tele van rideg történetekkel, melyek alapot adnak az összecsinálásra. Szerintem. Amikor Jézust megfeszítették pl akkor földrengés volt. Földrengésben tavaly csúnyán haltak.

 

Ismerek keresztényeket akik nem félnek Istentől és folyton Isten szeretetét szajkózzák, miközben Isten természete csak a Biblia komplex értelmezéséből nyerhető ki, szerintem:

https://www.youtube.com/watch?v=fHmIBvUN5aY

 

ennek ellenére.

 

Szoktam vitatkozni Istennel. Jól emlékszel. Én nem hogy a saját fiam, de az ellenségem fiát se adnám ezért a fos helyért amit Földnek, földi pokolnak is nevezhetünk.

Előzmény: nemkelltabu (1657)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.07.31 0 0 1658

Még kikapcsolás előtt beleolvastam a vega topicba, és onnan jutott eszembe, hogy erre a hsz.-odra még reagálni akartam!

 

Én nagyon díjazom Béla állatvédő törekvését! Nem csak az övét, hanem mindenkiét, aki az állatok szenvedésében való részesség elkerülése okán nem eszik húst!

De a propagandájának stratégiájával nem igazán értek egyet. Ezt neki is megmondtam, tehát nem a háta megett írom.

Jómagam voltam vegetáriánus a kilencvenes évtized nagyrészében, aztán feladtam. De szeretnék még egyszer újra az lenni, akkor már végleg!

Előzmény: serloc (1654)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.07.31 0 0 1657

Istent egyszerre imádni, és rettegni (iszonyat félni) tőle... Huuuuúúú, ez nekem kínai!

Túl ezen, nekem olyan is rémlik, hogy (más topicokban) szemrehányásokat is tettél istennek. Persze lehet, hogy rosszul emlékszem...

Előzmény: serloc (1655)
serloc Creative Commons License 2020.07.31 0 1 1656

Én 1 éve csinálom és ez lassú víz partot mos téma. Volt már kapásféle de a gyüliben vannak dolgok ami miatt inkább káosz van, mint rend. Pl. Volt egy néni, de akinek oda kellett volna figyelnie rá az leszarta, én meg nem tom a telszámát........

Előzmény: nemkelltabu (1653)
serloc Creative Commons License 2020.07.31 0 1 1655

Nálam ez úgy van hogy iszonyat félek Isten haragjától, másodsorban iszonyat imádom gyerekkorom óta. Nem tudom megmagyarázni miért imádom, mert gyűlölhetném is ugyanannyi erővel. A véremben érzem hogy imádom. Talán sokkal inkább érzelmi, mint értelmi magyarázata van, nem tom.

 

Szarok a metakommra, engem megsérteni te biztos nem tucc.

 

Az evangélizálás az két okból megy.

 

Elsődlegesen Krisztus parancsa. Máté 28,19

 

Másodlagosan az adott gyülekezet emberhiánnyal küzd, mint majd az összes. Rengeteg mini gyüli van az országban és ez egy közülük.

 

Tömören: én kib@szottúl félek az Istentől és kib@szottúl szeretem. Talán azért amit Krisztussal tettek ezért a fosvilágért ami meg se érdemli?

 

Én ha egyedül megyek akkor mindig a halál utáni dolgokat pedzegetem meg a pokolt. Nem megfélemlítésből,manipulálásból, hanem mert engem ezek érdekelnek vagy mi. Meg érdekel, hogy hányan gondolkodnak el azon, hogy van valami a láthatókon túl, ami nem látható.

Sikerélmény 1,2 volt, de nem jellemző. Ez elég lassú víz.

Volt egy pacák aki a szórólap kézhezvételétől (+trécs) számítva rá két évre tért meg.

A gyülekezeti pásztor sose említi azt mit veszíthet az, aki nem tér meg. Mindig csak azokat említi mit nyerhet.

Van a nyugatitól nem messze az Élő kövek gyülekezet ami szintén úgy evangélizál, hogy "mióta megtértem azóta már nem iszok és fehérebbek a fogaim"- hasonlat.

 

Szóval kemény dió ez az evangélizálás. Nekem szolgálat? Isten ments. Bár ha úgy nézem ez is értelmezhető úgy meg vannak mások is. Voltak gyülik ahol felolvastam SZIből 1x-2x és lehet hogy képben van egy hely. Több nyársat tartok a tűzbe, tán valamelyik elkészül egyszer. Nincs nőm, nincs gyerekem, így ami szabadidőm van ebbe tolom.

Előzmény: nemkelltabu (1651)
serloc Creative Commons License 2020.07.31 0 1 1654

Az egyik film ebben a topicban van:

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9244613

 

és ez a hszólás:

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=155485850&t=9244613

 

Bélánál az állatok megevése egyenértékű az emberkínzással. Az állat bármit is szenved el az embertől, akkor SEM egyértékű az emberrel, legfeljebb Bélával aki szerintem nő. Helennel való vitája szüleim tyúkólját idézte. Azért. Is.

 

A többire majd folytatom.....

Előzmény: nemkelltabu (1651)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.07.31 0 0 1653

És hogy végződött ez az evangelizáció?

És a többi?

Volt, akit meggyőzött? Volt valamiféle folytatás némely esetben? Mert úgy elsőre nem biztos, hogy meggyőzhetőek az emberek.

Előzmény: serloc (1648)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.07.31 0 0 1652

Nem tudom, emlékszel-e, de egy-két éve mintha épp az említett lelkész kapcsán csörtéztünk volna össze itt a fórumon. Valami ábrán az ő hasonlatosságát véltem felfedezni, amit te talán ironizálásnak vettél, pedig nem annak szántam. Ugyanakkor az ő gyakori politizálását valóban nem csíptem. Azt nem tudom, ma is gyakran így tesz-e, már nagyon régen nem hallgattam BPA -t.

 

Nem baj, ha valaki nem tartja magát mesekereszténynek. Sőt, inkább őszinte.

 

Mér ugattak le, milyen stílusjegyeid miatt? A valóság és a poénkodás keveredése miatt?

Előzmény: serloc (1649)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.07.31 0 0 1651

Köszönöm a kimerítő válaszokat! Tényleg érdekes dolog mások lelkébe belepislogni!

 

De azért nekem továbbra is furcsa, hogy ilyen ihletés (félelem) hatására evangelizálsz!

Persze kiderülhet a végén, hogy neked van igazad.

Talán olvastad más topicokban, hogy ezerrel ostorozom, amikor a társadalom nagyjai félelemkeltéssel akarják manipulálni a köznépet. Valahogy nem tartom korrektnek az ilyen érvelést az emberi viszonyok között.

Ugyanakkor pl. C. S. Lewis (keresztény író) azt írja, Isten valósággal megalázkodik az emberek előtt, amikor még a fenyegetést is beveti a megtérés motiválására. Ezt valahol még meg is értem, mert C. S. Lewis nyilván egy jóságos istenben hisz, amely isten azt szeretné, hogy az emberek ne félelemből, hanem szeretetből térjenek hozzá!

Viszont, ha jól értelek, te sem igazán szereted az istenedet, csupán félsz tőle. No az ilyen motiváltságú evangelizáció nekem nagyon furcsa! Erre írta máshol MókusMiki, hogy nagyon szép szolgálatod van?

Egyébként nehogy leszólásnak vedd, amiket írtam! Itt a fórumon olyan könnyen félreértik az embert, pont azért, amit írtál máshol, mivel nincs metakommunikáció.

Szóval csak értetlen vagyok.

 

Egyébként az emberutálatot és az idegenektől való, hogy is mondjam, távolságtartást tekintve rokon lelkek vagyunk.

Ja, és Béla filmjei... Hát én se sokat néztem meg. Ahol állatokat kínoznak benne, azokra nem is vagyok kíváncsi! Nem tudtam, hogy emberkínzós filmjei is vannak. Ezen jelenetektől is csak kiborulnék! Volt/van ilyen a valóságban épp elég, nem kell még hozzá látványként megrendezni újabbakat! Nekem is csak az embergyűlöletemet turbózná fel az ilyesmi.

Egyébként én nem vagyok művelt ember, a Tom és Jerry még csak ismerősen hangzott, de már a Joker c. film nem. És talán hivatkoztál még másikra is? Ha igen, valószínűleg az sem csengett ismerősként...

Előzmény: serloc (1650)
serloc Creative Commons License 2020.07.31 0 1 1650

"Valahogy számomra összeférhetetlen, hogy hirdetem az isten országát, miközben magam is csak azért engedelmeskedem, mert félek tőle (Illetve ezt a te álláspontodra értettem. Magam már nem is engedelmeskedem sokszor)... Hogy fér ez össze nálad?"

Én evangélizáláskor sose magam reklámozom, sose rólam van szó és nem is arról, hogy dejólesznektekbemerítkezésután.

Evangélizálások előtt van hogy hányni volna kedvem annyira nincs hangulatom az egészhez és stresszel hogy megint menni kell. Mer más nem csinálja.

 

 

Előzmény: nemkelltabu (1647)
serloc Creative Commons License 2020.07.31 0 1 1649

nem tom milyennek lácc de én sose montam b@ssz@meg hogy mesekeresztény wagyok. Lóf@szt. tudod te h@ny f@sz ugatott má le a stílusom mijatt? még a BPA-s Görbicz Tamás is leszólt pedig neki nem is kocsmastílusban írtam...........

Előzmény: nemkelltabu (1647)
serloc Creative Commons License 2020.07.31 0 1 1648

"Itt azt kérdezném, hogy ez még jelen állapotban is igaz, vagy már felhagytál vele?"

Csinálom folyamatosan. 

Én nem vagyok és nem is akarok mintakeresztény lenni. Nem akarok tökéletes lenni és úgy csinálni se, mintha az lennék.

Mondok példát.

A legutóbbi evangélizációm(?) alkalmával a Burger Kingbe odakérődzködtem csevejre négy sráchoz. Megkérdeztem, hogy szerintük van e valami az élet után vagy vége. Az egyik srác mondta, hogy szerinte a halállal vége. Én meg felvetettem mi van ha téved. Mer ha téved, akkor két opció marad menny vagy pokol.

A mennyről túrót se tudok, de mondtam, hogy a pokolba gyilkosok, rablók, erőszaktevők, stb kerülnek.

És hogy  a buddhista pokolban úgy van, hogy az ördögök üstben sütik a gonosztevőket, a kereszténységben a pokol az tűztava amiben a gonosztevők lubickolnak.

Erre mondta az egyik srác a Tom és Jerry-t aminek megörültem, hogy juhú művelt ember. Aztán rágoogleztam és kiderült igazat mondott, tehát ezér tuti nem jut pokolra.

Az a srác aki aszonta, hogy a halállal vége, utána kérdezte, hogy hogyha az előző inkarnációjában megölte Jézust, hogy akkor is érvényes e rá a megmenekülés. Én meg mondtam, hogy igen, ez éppen ezért egy jó üzlet Krisztussal lenni vagymi. Nem mondtam a Pál apostol henteléseit, mer aztán vége szakadt a csevejnek hogy kész lett a hamburgerem.

Amit érdemes tudni rólam, hogy nekem minden egyes esetben meg kell erőszakolnom magam, hogy trécseljek idegenekkel. Utálom az embereket, mert túl sok  olyat ismerek, aki sokat izzad azé hogy gyűlöljék. Én inkább az elefántcsonttornyomba töltöm a napjaim, nyugalomban, csendben, mint emberek között.

Okom  például a Béla aki megosztott velem olyan videokat melyekben embereket kínoznak, kegyetlenül meggyilkolnak és a köcsög nevet rajta. A Joker c. film is részben míg érdekelt, hányingerrel töltött el az irgalmatlan kegyetlenkedés miatt. Walahol teccet a film, walahol meg hányinger

 

Van egy olyan igerész: amit akarjátok, hogy veletek cselekedjenek.............én törekszem eszerint élni. Ezért a sérelmeim inkább elengedem nem hétszer, hanem hetvenhétszer, mintsem hogy valakin kiéljem szadizmus hangulatom. Ha rám tör a szadizmusdémon elmondok egy Miatyánkot és végére érve akkor villamosra száll.........

Előzmény: nemkelltabu (1647)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.07.31 0 0 1647

Na, akkor üdv itt is!

 

Szerintem is jó kis mindenes topic ez, legalábbis ami a hit/vallás témákat illeti. Ezért szoktam idejönni, ha máshol nem akarok offolni, de a téma legalább vallásos.

 

A szaporodós topicban azt írtad, vagy legalábbis céloztál rá, hogy módszeresen evangelizálsz.

Itt azt kérdezném, hogy ez még jelen állapotban is igaz, vagy már felhagytál vele?

Csupán mert igen furcsa, szinte meghasonlott állapotot képviselsz hit ügyben, a szokásos keresztényekétől eltérő, ám az enyémhez meglehetősen közel áll. Viszont nekem ebben a lelki/szellemi állapotban biztos nem jutna eszembe evangelizálni! Valahogy számomra összeférhetetlen, hogy hirdetem az isten országát, miközben magam is csak azért engedelmeskedem, mert félek tőle (Illetve ezt a te álláspontodra értettem. Magam már nem is engedelmeskedem sokszor)... Hogy fér ez össze nálad?

 

 

Előzmény...

Előzmény: serloc (1646)
serloc Creative Commons License 2020.07.31 0 1 1646

jó kis topic lehet,de mostan rohanok,csókolom

nemkelltabu Creative Commons License 2020.04.07 0 0 1645

Mivel a HGY -s topichoz lehetőleg nem szeretnék hozzászólni (hálistennek semmi közöm a hágyéhez!), innét üzenem, hogy:

 

T. 'Vörösszőnyeg' fórumtárs (ha esetleg olvasod?), köszönet ezen  két hozzászólásodért!

Végre valaki le mer ilyeneket írni!!!

 

Az elmúlt időszakban azt láthattuk, hogy soha még nem volt így, szinte bábként együtt mozgatva az egész világ!

És mi volt minderre az indok? Hát mi más, mint a jó öreg félelem(keltés).

Szerintem már önmagában ezekre érdemes lett volna felfigyelni!

 

Ha a magukat bőszen kereszténynek nevezők mernének egy kicsit önállóan gondolkodni, ahelyett hogy vakon benyalnak mindent, talán inkább azon törnék a fejüket, vajon mi lehet a következő lépés?

Persze akik csak folyton az antikrisztus személyén rugóznak, azok szeme láttára nyugodtan felépülhet egy új világbirodalom anélkül, hogy akárcsak észrevennék...  

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.06 0 0 1644

A JÓ EMBER

Dai Chang azt kérdezte, hogy ki a jó ember?

 

A Mester így szólt:

 

- Aki nem jár mások nyomában, és ezért különb mint a többi; de nem ismeri a legnagyobb titkokat,

és ezért a bölcsek és szentek alatt áll.

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.06.29 -1 0 1643
nemkelltabu Creative Commons License 2019.06.29 -1 0 1642

Továbbgondoltam az itt elképzelt jelenetet.

Vajon hány arcon tükröződne megbotránkozás, és hányan vennék a lapot?

Lapot? Milyen lapot..?

Véleményem szerint a következőt: "...Még aki az Emberfia ellen szól, annak is megbocsájtatik, de aki a Szentszellem ellen szól káromlást, annak ... nem bocsájtatik meg!..."

Mi is a Szentszellem káromlás? Saját múltamból hoznék egy példát: Amikor huszonévesen, még javában ateista koromban, azt vallottam, hogy a házasságtörés igen is jó dolog, akkor -mai meggyőződésem szerint- erőteljesen káromoltam a Szentszellemet.

Ez persze csak egy kiragadott példa, bár reménykedem, hogy sejteti a lényeget!

 

...Szóval egy ilyen póló -véleményem szerint- tökéletes szűrőnek bizonyulhat!

Vajon hányan veszik a lapot, hogy a kereszténységnek valójában az emberek egymáshoz való helyes viszonyulásáról kéne szólnia, nem pedig "szent"-nek kikiáltott tárgyak és emberek előtti csúszómászásról!

Ezért mondja Jézus, hogy még őbenne magában sem a személye a lényeg, hanem az elvek, amiket képvisel.

Szvsz persze... 

nemkelltabu Creative Commons License 2018.06.19 -1 0 1641

Szép napot, T. Hölgyek és Urak!

A napokban találtam egy izgalmas prédikációt, amit szeretnék Veletek megosztani!

A címe engem kissé megtévesztett, ezért előre elárulom, hogy az elnyomó, a híveket leuraló gyülekezetekről lesz benne szó.

(Annyit hozzátennék így zárójelben, hogy jómagam semmilyen gyülekezetbe nem járok, tehát ne értse úgy senki, hogy a "saját" gyülit reklámozom!)

Üdv: Tamás (nem az, aki prédikál! :-))

gloria mundi Creative Commons License 2018.03.24 -1 0 1640

En pedig nagyon szeretnek egy olyan varosban, orszagban elni, ahol Isten mindenhol jelen van az eletunkben is, a politikaban is - hiszen a politika kozelet, a kozosseg elete."

ne vegyük ezt vitatkozásnak...de Isten mindenhol jelen van. ez a kívánságod tehát kevéssé értelmezhető, hogy szeretnéd hogy mindenhol jelen legyen 

éppen az a probléma hogy ha és mivel a végtelen, abszolút és mindenható jó Isten mindenhol ott van akkor honnan ered a rossz és a szenvedés stb.   de hogy mindenhol (jelen) van az fix. (eltekintve néhány ezer év próbálkozásától hogy a pokolban stb. nincs, tekintve hogy egy abszolút Isten nem lehet nem ott mindenhol és a logikát a teológia nem adta fel)   

Előzmény: isabellee (1637)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.03.21 -1 0 1639

"En pedig nagyon szeretnek egy olyan varosban, orszagban elni, ahol Isten mindenhol jelen van az eletunkben is, a politikaban is - hiszen a politika kozelet, a kozosseg elete."

 

 

Teherán a Te városod, ott minden kívánságod teljesül.

Előzmény: isabellee (1637)
nemkelltabu Creative Commons License 2018.03.20 -1 0 1638

Akkor most visszamennék az elejére:

-Annyit várnék csupán el, hogy a vallás és a politika ne keveredjenek egymással! Ez egyiknek sem tesz jót, mivel más a szerepe az egyiknek és más a másiknak! 

 

Hivatkozol még mindig a törvényekre. Én meg azt mondom, az emberi jogok tiszteletben tartásához nem feltétlen van szükség a vallásra!

 

Aztán meg kezded kiforgatni a szavamat!

Idézlek:

 

"...Nem tudom, hogy miert gondolod, hogy aki Jezust tenyleg koveti, az rosszat tesz. Aki meg nem koveti, jot tesz..."

 

Én ilyet nem írtam, már csak azért sem, mert ellentétes volna a személyes meggyőződésemmel!

Viszont aki harsány politikai szólamokba keveri a hitét, arra tényleg sanda szemmel nézek, mert úgy gondolom, az ilyen egyéntől másféle képmutatás is kitellik!

 

"...En pedig nagyon szeretnek egy olyan varosban, orszagban elni, ahol Isten mindenhol jelen van az eletunkben is, a politikaban is..."

 

Szerintem Isten nem attól lesz jelen a politikában, hogy az azt (mármint a politikát) mívelők harsányan emlegetik állítólagos hitüket! 

Hanem sokkal inkább attól, ha a politikusok igaz lelkiismerettel hozzák meg döntéseiket! Ehhez nincs szükség vallásos harsánykodásokra!

Ugyanakkor szükséges még, hogy a lakosság hívő fele alázatosan imádkozzon népének vezetőiért! De ez utóbbi nem keverendő össze a felekezetek politizálásával, mert utóbbira -véleményem szerint- semmi szükség!

Előzmény: isabellee (1637)
isabellee Creative Commons License 2018.03.20 -1 0 1637

Lehet, hogy vannak bizonyos törvényeink, amelyek valamilyen módon a vallásból származnak, de ma már megállják a helyüket vallás nélkül is!

 

OK, de meddig? Lasd pl. az evtizedekig tarto szocialista periodust, amikor ugy nagyjabol majdnem minden torvenyt felrugtak, es embereket elnyomtak - kulonbozo modszerekkel.

 

Égették az eretnekeket meg a boszorkányokat, zajlottak a vallásháborúk a katolikusok és a protestánsok között.

 

En ebben nem hiszek. A multrol barmit lehet mondani. A jelenrol is. De te nyugodtan higgyel, ha akarsz.

Nem tudom, hogy miert gondolod, hogy aki Jezust tenyleg koveti, az rosszat tesz. Aki meg nem koveti, jot tesz. Ez se nem logikus, se nem igy tapasztaljuk.

 

Szerintem eleg jol el tudsz elni a keresztenyseg nelkul is, ha ez zavar. Mert mar minden szekularizalodott. Talan az zavar, hogy nehany iskola a katolikus egyhazhoz kerult. De errol konkretan tudok, hogy szavazas volt az iskolakban. Es pl. egyik iskola, ahol minden tanar katolikus, az iskola a KLIK-hez szavazott, mert feltek, hogy ha az egyhazhoz tartoznak, nem lesz fizetesuk. A masik iskola, ahol pedig szinte senki sem katolikus, a katolikus egyhazra szavazott, mert osszevesztek a KLIK-kel. Ugyhogy nem az volt, hogy a katolikus egyhaz eroltette oket ide, vagy oda. Ezt azert tudom konkretan, mert egy baratnom, eloszor a hivatalosan katolikusba jaratta, es nem tetszett neki, es athozta oda, ahol hivatalosan az iskola nem katolikus, de a tanarok igen.

 

Talan meg az zavar, hgoy az egyhazak kapnak ado penzt. Hatha majd nem kapnak, es akkor bezarjuk a templomokat, es nem lesznek keresztelok, se eskuvok, se semmi. Az lesz majd a szep uj vilag! :-)

 

En pedig nagyon szeretnek egy olyan varosban, orszagban elni, ahol Isten mindenhol jelen van az eletunkben is, a politikaban is - hiszen a politika kozelet, a kozosseg elete.

Előzmény: nemkelltabu (1636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!