Keresés

Részletes keresés

Bergius Creative Commons License 2011.07.29 0 0 44

Nem arra gondoltam. Hanem hogy a TV-re mondják, hogy tudja venni a csatornákat.

"A készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére."

Van Magyarországon egyáltalán ilyen csatorna?

Előzmény: Ati_66 (43)
Ati_66 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 43

Feltételezem a Mindig TV reklámokra gondolsz.  

A TV-dben van DVB-T tuner, így ha megfelelő helyen laksz,  pl egy adó közelében, akkor elég lehet egy szoba antenna is hozzá. Érdemes kipróbálni egész jó a minősége.

 

Itt utánna nézhetsz :www.mindigtv.hu

Előzmény: Bergius (42)
Bergius Creative Commons License 2011.07.28 0 0 42

Erről jut eszembe egy másik kérdés. A reklámokban hirdetik, hogy lehet venni a kódolatlan csatornákat. Jól érzékelem hogy ezt csak parasztvakítás?

Előzmény: ferapont (40)
Bergius Creative Commons License 2011.07.28 0 0 41

Köszi a választ.

Nekem nagyon bejön a képe. TV-zésre jó és tetszik hogy usb-ről lehet filmet nézni. Nem kell összekötni a számítógéppel.

Igaz, hogy amikor nagyon sötét a kép akkor nem igazán lehet kivenni a képből a dolgokat, de ez is megoldható egy beállítással.

HD-s lejátszóval még nem nagyon próbáltam ki. Gondolom az még szebb képet adna.

Előzmény: ferapont (40)
ferapont Creative Commons License 2011.07.28 0 0 40

Szerintem sehogy. A deckbox (vagy másoknál set-top box) digitális jelet ad, amit a TV-n az AV csatornán lehet fogni és csatornát váltani a deckbox-on lehet.

Korábban az analóg jeleket azért lehetett a TV-n az egyes csatornahelyeken behangolni, mert az RF csatlakozóhoz közvetlenül érkezett az antennától vagy a szolgáltatótól (kábeltv) a jel.

Most azoinban a deckbox veszi a jelet, nem közvetlenül a TV.

 

Amúgy hogy vagy megelégedve a C5000-sel?

Előzmény: Bergius (39)
Bergius Creative Commons License 2011.07.25 0 0 39

Sziasztok!

Vettem egy Samsung ue32c5000 tv-t és van egy parabolás digitv szolgáltatóm deckboxxal. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet azt megoldani, hogy a tv is tárolja a tv csatornákat és ne csak a deckbox? Mert ha tv antennával összekötöm, akkor mindig csak azt a csatornát mutatja ami éppen a deckboxon van, egyébként meg semmit.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 38

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy mi értelme van a led tv-n, blu-ray lejátszón a LAN csatlakozásnak? Érdemes-e rákötni a routerre? Ha igen, mindkettőt, vagy csak az egyiket (melyiket)? Ha vezetéknélküli kapcsolat is van rajta érdemes ethernet kábellel bajlódni (pl. nagyobb sebesség miatt), vagy jó a WLAN is?

 

Köszi!

jó hír Creative Commons License 2011.06.28 0 0 37

ha leellenőrizted a tv-t valahol máshol, és ott jól működött antennáról, akkor a bejövő antennakábel, vagy csatlakozás körül lesz a baj...(ha eddig jó volt)...valami közben elbizgentyűződött...

Előzmény: sanda balázs (36)
sanda balázs Creative Commons License 2011.06.10 0 0 36

egy kis segítséget kérnék, adott egy Samsung 94cm-es LED TV. Ami eddig csatorna gond nélkül bejött a hagyományos TV-vel, az most kásás, szemcsés stb...állítgattam, finomhangoltam, de nme lett jobb...

 

T-home kábel jön be, lehet a koax gagyi hozzá, valami másra, digitálisra kellene áttérnem?

JosefG. Creative Commons License 2011.05.02 0 0 35

Sziasztok!

 

Arra a kérdésre keresem a választ, hogy egy LG LX6500-as 3D-s csak lejátszóról tudja a 3D-t vagy pendrive-on keresztül 3D-s formátumban letöltött filmet is visz??? 

Van egyáltalán ilyen formátumu film???

 

Köszi a választ előre is!!!

safrane8686 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 34

Sziasztok,

 

A segítségeteket szeretném kérni led tv vásárlása előtt.

Egy Samsung ue40c6500 és egy LG 42le8500 között gondolkdunk. A méret annyira nem fontos.

Samsung mellet az izmosabb médialejátszó, az LG mellett a 200Hz szól.

 

Nektek mi a véleményetek?

 

Köszönöm előre is a segítséget.

 

Zoli

KARPI Creative Commons License 2011.03.09 0 0 33

Nincs LED -es  HATTERVILAGITAS-os TV-m.Van ellenben ASUS  kepernyo a notebook-nakami LED megvilagitasu. KEvesebbet fogyaszt mint a fenycso megvilagitas. Nem kell a nagyfeszultseg igy kisebb a meghibasodasi eshetoseg  nincs  magasfeszulltseg generator igy nem romolhat el..

Nem vettem eszre semmi  "foltot" a hattervilagitasban.  a kepernyo kicsi .

 

Ket fajta van LED hattervilagitas van "edge" es" surface" . A legtobb az "edge" tipusu ahol a kepernyop szelen vannak a LED-ek.

 

A jobb es erdekesebba "surface" ( feluleten sztosztott modu hatter-megvilagitas) lenne ami egy LEd matrix lenne a hatternek  nagy kepernyo eseteben nem lessz foltos a hatter vilagitas .Ebbol a felulet megvilagitasbol  van "inteligens" tipusu is amelyiknel a hatter a kep vilagossaga szerint valtozik adot helyen.Ez lenne a plane .

 

Sajnos az "edge" tipusokkal van tle az uzlet es kb. 40% -al dragabb mint a fenycso hattervilagitas...nem lehet tudni miert  csak mert ujdonsag ( szerintem) mert ezenkivul egy normal LCD a kepernyo !!

 

Egyetlen jobb tulajdonsaga a kisebb energiafigyasztas lenne ,a magasfeszultseg mar nem szukseges igy kevesebb a meghibasodas .Es mintha jobban lehet allitani a hatter vilagossagot mint a fenycsonel.

 

Van egy ilyen DVD,Movie, stb oldal a neten  ahol le vann targyalva de mar nem tudom a linket .Ott meg megmagyarazzak a frame rata es a refresh rata dolgokat amibol a vegen semmit se retettem ...hehe ..

.

Előzmény: jó hír (31)
töröklaca Creative Commons License 2011.03.06 0 0 32
jó hír Creative Commons License 2011.02.16 0 0 31

azt hittem itt valami nagy-nagy okosságok keringenek az új LED tv-ről...de nem...

 

így jártam...

 

 

azért ha valakinek van LED tv-je, írjon ide...légyszí...mondjuk elég 20-30 sor...

digo00 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 30

Sziasztok!

Vettem egy UE32c6000-es TV-t!Összekötöttem egy DVI-HDMI kábellel a PC-vel és a gondom az lenne,hogy a TV-n halványabb a szin mint a monitoron ez játéknál és filmnél is zavaró!Catalyst control centerel Klón módba ugyanazt a képet kapom de viszont így nem tudok állítani a TV tulajdonságain!Ha kiterjesztettbe teszem akkor meg nem jelenik meg a tálca pedig így be tudnám állítani a kép élességét!
A TV-n még nem tudom milyen beállítási lehetőségek vannak mert 1 napja van nálam!
Ha van erre megoldás légyszi írjátok meg!Előre is THX!

dohonyiz Creative Commons License 2010.12.02 0 0 29

Sziasztok,

 

Én is TV vásár előtt állok, de ezekhez az új TVkhez közöm sincs, mi mit jelent a tulajdonságoknál.

Az sem tiszta, melyika jobb? LCD? LED? Plazma? És melyik márkák?

 

Kb 140-150ezer Ftból gazdálkodhatok, egy kb 30 m2-es szobában lenne a TV, mekkorát, milyet ajánlotok a fenti összegért?

 

Ma láttam egy jól kinéző TV-t, 1000 féle rövidítéssel, miket tud, Nektek mi a véleményetek róla?

 

Grundig VLE3000c LED TV-nek volt kiírva az Intersparban 129900-ért.

 

KöszI!

Zoli

Don Filtro Creative Commons License 2010.12.02 0 0 28

Helló mindenkinek.

 

Új vagyok még itt és mivel épp TV vásárlás előtt állok úgygondoltam rákeresek a neten hátha van valami fórum ahol okos dolgokat lehet megtudni dolgokról.

 

Igazság szerint a LED tévék érdekelnek,viszont rettentő zavaró ez a dinamikus kontraszt arány mert ügye elméletben minnél magasabb értékekkel rendelkezik az adott televízió annál jobb képet kellene produkálnia viszont sok helyen olvastam már arról ,hogy "villódzik" a kép a gyors sötét és világos jelenetek változásakor.

Ti ,hogy álltok ezzel???

A másik az 50 vagy 100Hz-es a jobb?Mármint egyértelmű a 100-as,de látható-e vagy érzékelhető-e a kettő közti különbség??

És,hogy ne nézzetek normálisnak tudja-e valaki, minden beépített HD-s DVB-T kompatibilis az MPEG4 formátummal??

 

Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

Üdv mindenkienk.

bullseye Creative Commons License 2010.02.04 0 0 27
én úgy tippelem LED független a dolog, inkább a képbeillesztéssel függhet össze. de ha felmész a www.geeks.hu-ra, akad hozzáértőbb válaszoló is :)
Előzmény: carmine82 (23)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 26
Itt is nézelődhetsz:

LCD vagy Plazma


Én ennyi pénzből biztos, hogy Full HD plazmát vennék, pl. egy ilyet:

Plazma TV 1

Ettől az ártől felfelé kezdődnek a LED TV-k is, de nem hiszem, hogy szebb képe lenne bármelyiknek egy jó plazmától. Eleve a Led Tv-k az LCD háttérvilágításának minőségét próbálják feljavítani, plazmának meg nem is kell háttérvilágítás.

Mondjuk ekkora méret mellett biztos, hogy csúnya lesz a TV adás képe, de én még nem láttam olyan LCD-t vagy plazmát, amin elfogadható lett volna a minősége. Ez egy ilyen technológia, amíg a forrás minősége nem lesz jobb, addig ez így is marad.
Előzmény: Törölt nick (19)
TitiRii Creative Commons License 2010.01.13 0 0 25
bocsánat, lemaradt hogy az elöző szöszenet inét származik:
http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/faq-gyakori-kerdesek.html
a többi leiráson is lenen mit csiszolni aszem :D
Előzmény: TitiRii (24)
TitiRii Creative Commons License 2010.01.13 0 0 24
"Mit jelent az LCD? AZ LCD (liquid crystal display) definíciója

Az LCD TV fogalom LCD-je valójában két vékonyka elektródaként funkcionáló átlátszó lap közé préselt folyadékréteget jelent, ami elektromosság hatására különböző színek előállítására alkalmas. Az LCD egy angol kifejezés rövidítése: a Liquid Crystal Display nagyjából annyit tesz magyarul, hogy 'folyadékkristályos megjelenítés vagy kijelző'. A hagyományos katódcsöves CRT tévékhez (duci hátú) hasonlóan itt is a vörös, a kék és a zöld (RGB) árnyalataiból állítják elő a színeket. Ha minden szín világít, akkor fehér fényt látunk, ha egyik sem, akkor feketét az LCD TV ill. LCD monitor, kijelző képernyőjén. "



hát ezt a baromságot :D:D:D:D
nem kéne utána olvasni ha másnem minimum wikipédián, hogy is müködik az lcd?:D


carmine82 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 23
Sziasztok!
Mi lehet az oka, hogy LED-tv-n olyan érzés van, mintha időnként gyors lenne kép.?Mintha utol akarná érni magát.
Köszi
bullseye Creative Commons License 2009.08.31 0 0 22

www.geeks.hu

van pár "tananyag" is a témákban (hova LCD? hova Plazma? mekkor méretűt milyen messziről? stb.) amíg a válaszra vársz ébren tart :)

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.31 0 0 21
:) Sejtettem, hogy nem annyira egyszerű, hogy vegyél samsung xyc223-ast :)
Hol van az a nálunk?
Előzmény: bullseye (20)
bullseye Creative Commons License 2009.08.31 0 0 20
ez nem ilyen eccerű. fontos, hogy mit néznél, milyen fényviszonyok/napszakban... stb. nem akarom kidnappelni a topikot, de ha nálunk kérdezed, van kéznél egy expert, aki (jóval) hamarabb reagál, mint most én :)
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.09 0 0 19
No, felhozom egy kicsit a topikot.

Tv vásárlás előtt vagyok, kicsit beleolvastam az előzményekbe, amik - lévén májusiak - jócskán elavult árakat és infokat tartalmaztak :)

Most mi a helyzet, milyen tv-t érdemes annak venni, aki 350e alatt szeretné megúszni, viszont elég jót szeretne? :)
bullseye Creative Commons License 2009.05.22 0 0 17
Pláne, hogy most kezdünk elérni oda, hogy már a statikus kontraszt is elég jó - a csúcskategóriában... pl. http://www.geeks.hu/tesztek/090420_lg_50ps8000_teszt
Előzmény: DIE_ROBOTER (16)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2009.05.22 0 0 16
Pedig alapvetően csak egy (mondjuk EU szintű) rendelet kérdése lenne, hogy bármilyen LCD alapú TV-t árusítani csak a statikus kontraszt megadásával lehet. Ha ezek mellett feltüntetik a dinamikusat is, az a gyártó egyéni ügye. Érdekes dolgok sülnének ki a sok 1:10000-ből. :)
Előzmény: bullseye (15)
bullseye Creative Commons License 2009.05.21 0 0 15
asszem a színtér nő meg valamennyire LED-del, meg a local dimminggel a dinamikus kontraszt játéktere - ahogy az egyik linkelt cikkben is.

És naná, hogy marketingduma. Ahogy a monitorok sebességcsökkentése is az volt, ahogy a dinamikus kontraszt is az, stb. stb. mindíg valami jól hangzó szám, vagy technika, amire hivatkozni lehet. Aki meg nem olvassa a megfelelő cikkeket, nem is sejti, sokszor mennyire nem döntési alap a kihangsúlyozott tulajdonság
Előzmény: DIE_ROBOTER (14)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2009.05.20 0 0 14
Ez a "LED TV" megnevezés azért eléggé átverés.

Amikor pár hete elindult a reklámkampány, csak néztem, hogy tudtom szerint még nem tartanak ekkora méretnél. Majd elolvastam, hogyan cseszik át az embereket.

Akkor ezek szerint eddig az LCD-ket "HIDEGKATÓDOS FÉNYCSŐTÉVÉ"-nek kellett volna hívni? :)

Azt is kétlem, hogy önmagában a háttérvilágítás megváltoztatása kihatna jelentős mértékben a feketére (ez is benne van a reklámban, honlapon), vagyis a statikus kontrasztra. Hacsak nem arról van szól, hogy az új háttérvilágítás miatt kisebb fényerőnél is egyenletes a háttér, így nagyobb mértékben beavatkozik a dinamikus kontraszt vezérlése.
Előzmény: bullseye (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!