Keresés

Részletes keresés

mrduckhead Creative Commons License 2017.09.19 0 0 21049

Ilyen esetben esetleg egy hangrögzitő eszköz is segítségre lehet.Csak arra kell figyelni,hogy "ne tudjanak" róla.

Előzmény: independently (21037)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.19 0 1 21048

Szívesen,nincs gond,elgépelem én is sokszor.

Előzmény: panzergeneral (21044)
independently Creative Commons License 2017.09.19 0 0 21047

Köszönöm.

Én másoltam be az alábbiakat: 2016. évi CXVII. törvény

a honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény,

a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló 2015. évi XLII. törvény  és más kapcsolódó törvények módosításáról

Ugyanaz, a rendvédelemre vonatkozóan:

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1500042.TV     

2015. évi XLII. törvény

a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról1    

50/A.43 Rendvédelmi egészségkárosodási keresetkiegészítés és rendvédelmi egészségkárosodási járadék

82/A. §44 (1) A korábban elért jövedelem kiesésének pótlása érdekében rendvédelmi egészségkárosodási keresetkiegészítésre vagy rendvédelmi egészségkárosodási járadékra (a továbbiakban együtt: egészségkárosodási ellátás) jogosult a hivatásos állomány tagja vagy volt tagja, ha

a) az egészségi állapota miatti alkalmatlanság okából a hivatásos szolgálatra alkalmatlanná vagy szolgálati beosztásának ellátására alkalmatlanná vált,

b) esetében a (2) vagy (3) bekezdésben foglalt feltételek megállapíthatóak,

c) a Tny. szerinti saját jogú nyugellátásra vagy a Knytv. szerinti szolgálati járandóságra nem jogosult,

d) a (4) és (5) bekezdésben és a 82/B. § (6) bekezdésében meghatározott kizáró ok nem áll fenn, és

e) a 82/B. § (1)-(5) bekezdésében foglaltak alapján továbbfoglalkoztatására vagy a 82/C. § alapján a továbbfoglalkoztatási kötelezettség alóli mentesítésére kerül sor.

(2) Ha az egészségi alkalmatlanság a szolgálati kötelmekkel összefüggő balesetre vagy betegségre vezethető vissza, egészségkárosodási ellátásra jogosult az,

a) akit a baleset, betegség ténylegesen a szolgálatellátása során ért, és

b) akinek esetében a baleset, betegség szolgálati kötelmekkel való összefüggését a 257. § (2) és (3) bekezdése alapján megállapították, függetlenül attól, hogy a hivatásos állomány tagja, volt tagja hány év tényleges szolgálati idővel rendelkezik.

(3) Ha az egészségi alkalmatlanság nem a (2) bekezdés szerinti szolgálati kötelmekkel összefüggő balesetre vagy betegségre vezethető vissza, egészségkárosodási ellátásra jogosult az, aki legalább tíz év tényleges szolgálati idővel rendelkezik és akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 80%-os mértékű vagy annál kevesebb.

A lényeg, hogy új életet kapjál!

Előzmény: panzergeneral (21046)
panzergeneral Creative Commons License 2017.09.19 0 1 21046

Ebben van:

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1500042.TV

Nagyjából ugyanaz amit az előbb bemásolt valaki.

Nagyon remélem, hogy nem szimuláns kategória leszek.

Egyszerűen a hivatásos állományból szeretnék átkerülni a közalkalmazottiba, és dolgozni tovább.

Ez a törvény segítség lehet abban, hogy ez sikerüljön.

Kis túlzással állíthatom, hogy új életet kapnék.

Előzmény: independently (21045)
independently Creative Commons License 2017.09.19 0 1 21045

Pontosan melyik törvény vonatkozik rá, ha megírnád, hátha szüksége lesz rá valakinek a jövőben, aki ide téved, a Tiédhez hasonló problémával. Nincs kizárva! 

Sok betegséget soroltál fel, ezek súlyossági foka számít. Valószínűleg nem  fogsz az utcára kerülni.  Kitartás! Írd meg az eredményt, mely feltehetően pozitív lesz számodra-szerintem.

Előzmény: panzergeneral (21040)
panzergeneral Creative Commons License 2017.09.19 0 1 21044

Köszönöm!

A helyesírási hibákért elnézést de tableten voltam.

Előzmény: Törölt nick (21043)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.19 0 2 21043

Nincs,szakértője válogatja a hangnemet,10-perc szokott lenni általában a vizsgálat.

Előzmény: panzergeneral (21042)
panzergeneral Creative Commons License 2017.09.19 0 0 21042

Amúgy magán a vizsgálaton amikor behívnak rendesen beszélgetnek? Van erre idő? Vagy inkább futószalag szerű?

panzergeneral Creative Commons License 2017.09.19 0 0 21041

Ja! És az is mérvadó lehet, hogy a bizottság segíteni akar vagy megszivet.

De mivel itt arról van szó, hogy tovabb fogsz dolgozni csak más munkakörben talán segítőkészek.

Nyilvánvalóan arról van szó, hogy vannak egészségügyi problémáim nem kitálálok valamit és az orvos haver leírja. Kár, hogy nem így megy. Bár eddig ismeretség nélkül is korrekt mindenki. 

panzergeneral Creative Commons License 2017.09.19 0 1 21040

Nem honvédelem. Rendvédelem.

A törvények megvannak.

Az info is egyre több.

Az lett volna a kérdésem, hogy a 20% az mennyire elérhető?

Eddig két orvos szerintnem nehéz elérni.

Annyiban nem mindegy a dolog, hogy ha véletlen 18,56% akkor felájánlanak egy helyet de nem a rendvédelmi keresetkiegészítés hatálya alatt. 

Mivel azt nemtudom elfogadni marad az utca 20 év után.

Járom az orvosokat. Azt mondta a háziorvos átnézi a papírokat és nagyjából meg tudja mondani.

Nem tudok másra hagyatkozni.

De mivel nem csak a papírok a mérvadóak én reménykedem.

Tapasztalatok már vannak de ahany eset annyi féoe határozat.

Remélem idetévedvalaki aki megjárta, hátha tudja mennyire megugorható a dolog.

Előzmény: independently (21039)
independently Creative Commons License 2017.09.19 0 1 21039

„41/A. Honvédelmi egészségkárosodási keresetkiegészítés és honvédelmi egészségkárosodási járadék
68/A. § (1) A korábban elért jövedelem kiesésének pótlása érdekében honvédelmi egészségkárosodási keresetkiegészítésre vagy honvédelmi egészségkárosodási járadékra (a továbbiakban együtt: egészségkárosodási ellátás) jogosult az állomány tagja vagy volt tagja, ha
a) az egészségi állapota miatt katonai szolgálatra vagy szolgálati beosztásának ellátására alkalmatlanná vált,
b) esetében a (2) vagy (3) bekezdésben foglalt feltételek megállapíthatóak,
c) a Tny. szerinti saját jogú nyugellátásra vagy a Kenytv. szerinti szolgálati járandóságra nem jogosult,
d) a (4) és (5) bekezdésben, valamint a 68/B. § (6) bekezdésében meghatározott kizáró ok nem áll fenn, és
e) a 68/B. § (1)-(5) bekezdésében foglaltak alapján továbbfoglalkoztatására vagy a 68/C. § alapján a továbbfoglalkoztatási kötelezettség alóli mentesítésére kerül sor.
(2) Ha az egészségi alkalmatlanság a szolgálati kötelmekkel összefüggő balesetre vagy betegségre vezethető vissza, egészségkárosodási ellátásra jogosult az,
a) akit a baleset, betegség ténylegesen a szolgálatellátása során ért, és
b) akinek esetében a baleset, betegség szolgálati kötelmekkel való összefüggését a 142. § (2) és (3) bekezdése alapján megállapították,
függetlenül attól, hogy az állomány tagja, volt tagja hány év tényleges szolgálati viszonyban töltött idővel rendelkezik.
(3) Ha az egészségi alkalmatlanság nem a (2) bekezdés szerinti szolgálati kötelmekkel összefüggő balesetre vagy betegségre vezethető vissza, egészségkárosodási ellátásra jogosult az, aki legalább tíz év tényleges szolgálati viszonyban töltött idővel rendelkezik és akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 80%-os mértékű vagy annál kevesebb.

2016. évi CXVII. törvény

a honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény, a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló 2015. évi XLII. törvény és más kapcsolódó törvények módosításáról

Remélem, sikerrel jársz!

Előzmény: panzergeneral (21036)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.19 0 1 21038

De a 2012-től kiadott határozaton sem szerepel,mint azelőtt

a státusz, panaszok,kórelőzmény se csak náluk a rendszerben.

Előzmény: independently (21037)
independently Creative Commons License 2017.09.19 0 0 21037

Ha kísérővel lehetne bemenni,  akkor könnyebb volna bizonyítani az igazad.  Így viszont a beteg egyedül van, az orvos  az asszisztenssel másodmagával. Nem tudod bizonyítani, ha nem az kerül be a határozatba, ami állításod szerint történt. Csak később derül ki, amikor már csak a fellebbezés marad lehetőségként. Nem egyenlőek az esélyek.

Az indexen "Protézis helyett Lipogems kezelés" cím alatt olvashattok egy új eljárásról - aki érdekelt a témában.   http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9235144&la=144559170

Amikor valamilyen új műtéti technikát vezetnek be, talán célszerűbb megvárni vele a beszámolókat. 

Előzmény: judit59 (21035)
panzergeneral Creative Commons License 2017.09.19 0 1 21036

Köszönet a válaszokért.

A hét két napja orvosról orvosra járással telt.

Őszintén elmondtam a háziorvosnak mi a helyzet.

Azonnal adott beutalókat.

Jövőhéten vizsgálatok.

Aztán meglátjuk mire jutunk.

Eddig két orvosnál voltam azt mondják a 20% az nem egy nehezen összeszedhető dolog.

Meglátjuk.

judit59 Creative Commons License 2017.09.19 0 1 21035

Az előző hozzászólásokhoz.....

van még az a trükk , hogy nem engedik végig mondani a panaszaid, kérnek , hogy feküdj  fel a vizsgáló asztalra, vagy sétálj , vagy mérik a vérnyomást, és akkor ugye nem beszélhetsz ... a szakvéleményen meg hivatkoznak arra . hogy nem panaszkodott. A vérnyomást például kevesebbet írnak a szakvéleményre,,,,,nekem bizonyítottan az egyik lábam körtérfogata 2,5 cm .el nagyobb a térd kopása miatt , nekik egyforma volt , vagy például guggolni nem tudok de  a szakvéleményben azt írták többszöri próbálkozásra  sikerült. A megfigyelést én is észre vettem..engem nagyon zavar ez a dolog, megalázónak tartom...... és azt is  , hogy a betegségeket nem nézik olyan "tudatosan" mint azt , hogy  hogy küszön az ember és milyen ruha van rajta, üdv Judit

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.18 -1 2 21034

Igen valóban,de szerintem az se közülünk való.

Előzmény: independently (21030)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.18 0 2 21033

A google-ban beírod Dr.Juhász Ferenc irányelvek,pdf-ben megtalálod a teljes tartalmat.

Előzmény: bandolesa (21031)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.18 0 2 21032

nrszh.hu/html/szakmai_oldalak/iranyelvek/altalanosresz.pdf

Dr.Juhász Ferenc az NRSZH főigazgatója/volt,még a Gyurcsány kormány idején/,akkor írta

kormányzati felkérésre,amikor először alakították át a f.v-i rendszert/2008-ban/.

A mostani komplex rendszer is erre épül,bizonyos módosításokkal.

Amit bemásoltam,most is alkalmazzák!

Előzmény: bandolesa (21031)
bandolesa Creative Commons License 2017.09.18 -1 0 21031

Ez jó,honnan másoltad ki,valami orvosi folyóiratból?

Előzmény: Törölt nick (21023)
independently Creative Commons License 2017.09.18 -1 0 21030

Ne törődj ezzel! Mindig mindenhol vannak névtelen gáncsoskodók, akik még nem nőttek fel és a gyerekes mínuszolgatásban telik örömük. 

Előzmény: Törölt nick (21029)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.18 -1 2 21029

Ahogy vissza olvasok,ezeket a sorozatos mínuszokat nem

igazán értem.

Részemről csak azt írom be,ami esetleg segítség lehet.

independently Creative Commons License 2017.09.18 -1 3 21028

Egyik fórumban, lehet, hogy régi vagy, a másikban meg új. Milyen jól esik, amikor zöldfülűként bekopogtatsz valahová, és együttéreznek Veled, támogatnak, megértenek, segítenek a problémádon? Ugye, így van?

Ha nem válaszolnának a kérdésedre, mekkora csapás volna? Kölcsönös ez?

Adunk és kapunk szeretet, segítséget. Ha ez egyensúlyban van, az az ideális, nem csak elvárunk dolgokat, hanem cselekszünk is a többiekért. Csodálatos új napot, segítő kezeket, reményt egészsége jobbrafordulásában Mindenkinek!

independently Creative Commons License 2017.09.18 -1 1 21027

Megkeresheted a betegségeidnek megfelelő részeket a rendeletből, de senki sem tudja megmondani előre, mennyit adnak rá, sok a szubjektív elem. A megítélésnek mindig lehetnek új szempontjai. A hivatás, életkor, körülmények, sok minden számíthat.

"A 0-4% közötti károsodást az össz-szervezeti egészségkárosodásnak a kiszámítása és az egészségi állapot meghatározásakor nem lehet figyelembe venni."

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=a1200007.nem

5.3. táblázat A hypertonia okozta károsodások értékelése

A bal kamrai hipertrófiánál, a szív bal kamrai izomzatának megnagyobbodásánál megadnak konkrét értékeket a táblázatban, ez is lényeges lehet!  Hajrá, sok sikert! Írd meg, mi volt!

Előzmény: panzergeneral (21025)
sz16 Creative Commons License 2017.09.18 -1 1 21026
panzergeneral Creative Commons License 2017.09.17 -1 2 21025

Illetve az is egy kérdés lenne, hogy a 20% egészségromlás vagy annak 1% való meghaladása mennyire nehéz?

Magas vérnyomás, bal szív billentyű megnagyobbodás,gerincsérv több korongot érintő ehhez kapcsolodó Láb kar zsibbadás, vizelet tartás megindítás problémával.

Térdkalács törés, illetve egyéb a térdet érintő rendellenesség.

Látás hallás csökkenés.

Illetve enyhébb pszichés rendellenességek. Szorongás, zárkózottság.

Válaszokat köszönöm.

panzergeneral Creative Commons License 2017.09.17 -1 1 21024

Tisztelt fórumozók!

Érdeklődnék, hogy van-e hivatásos rendőr, katona, tűzoltó önök között aki az idén bevezetett rendvédelmi járulékos dologban jártas?

Esetleg már túl is van rajta vagy éppen most csináélja.

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.17 -1 3 21023

Az orvosszakértôi vizsgálat sajátosságai Az orvosszakértôi vizsgálat nemcsak tartalmá- ban, módszerében is különbözik a klinikai orvosi vizsgálattól. Megfigyelés: Tulajdonképpen akkor kezdôdik, amikor az igénylô belép a vizsgálóhelyiségbe. Figyelemmel kísérjük viselkedését, magatartását, köszönését, kommunikációjának a módját. Feltûnés nélkül figyeljük minden mozdulatát: a járást, a leülést, a vetkôzést, a távozás elôtt az öltözködést. Ezek a tevékenységek sokszor hûebben tükrözik az egyes szervek mûködôképességét, mint a legalaposabb fizikális vizsgálat.Ezeket az igénylôk többsége automatikusan végzi, míg a célirányos vizsgálat során tudatosan befolyásolhatja azokat. Például • ruháját teljes karemeléssel teszi fel a fogasra, holott a vizsgálat során a kar emelése „ellenállásba ütközik”; • nadrágját a csípô és a térdízület teljes behajlításával húzza le, míg a vizsgálat során ezen ízületeit nem hajlítja be; • hajlított testtel fûzi ki a cipôjét, míg a vizsgálat során a gerincét „nem képes” behajlí- tani; • a kabátját, ingét kigombolja, míg a vizsgálat során „nem képes” az ujjait behajlítani. Ezeket a megfigyeléseket az értékelés során figyelembe kell venni, mert csak így alkotható hû kép az igénylô állapotáról.

A mai napig használják.

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.17 -1 1 21022

Ajánlanám Dr.Juhász Ferenc irányelvek című

könyvét,ami 2008-ban készült,orvosszakértőknek.

A beteg észrevétlen megfigyelése is részletezve van.

bandolesa Creative Commons License 2017.09.17 -1 1 21021

Én is 2013-ban rokkant járadék ként indítottam az igénylést,és 50%-öek-t kaptam így lettem EGYT-n.

Nem is fellebbeztem az 1-fokot,messze van a 70%-tól.

Csak 1-dolog nem mindegy. EGYT mellett nem lehet hivatalosan egy napot sem dolgozni,mert elveszik a rokkant járadék megtartása mellett pedig korlátlanul lehet!

Ez így nem jól van azért!

Előzmény: AmazingGecko (21015)
bandolesa Creative Commons License 2017.09.17 -1 1 21020

Így van,jó résen lenni,már a váróban is figyelik az embert.

Váróban úgy megy,mint a nyúl az orvos előtt meg sántít,mint egy öszvér-erre vigyázni kell!

Előzmény: AmazingGecko (21007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!