Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Meskete22 2014.11.18 Creative Commons License 11144

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni ,hogy aki D kategóriás mennyi a ellátása összege?Mitől függ az kor,ledolgozott évek vagy minek a függvénye ???
Azt láttam oda van írva,hogy minimum a minimálbér 50% stb de még is mitől függ még?
Köszönöm a választ.

BJszakért 2014.11.18 Creative Commons License 11143

yulika

Ön azért nem kap utazási kedvezményt (valószínűsítem, de konkrétumot nem ismerem, email megírhatja, ha gondolja, és akkor személyre szabott választ kaphat),

mert nem felel meg 85/2007. Korm.r. írtaknak, lásd szakmai honlapomon itt III.11) a lap végén a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Ön rehab ellátott valószínűsítem és felülvizsgálatra vár, ha most betöltötte az 57. életévét, akkor is megtörténik a felülvizsgálata, mert kérte azt a 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv) értelmében 2012. márc.végéig, mert ez volt a feltétele annak, hogy jelenleg is folyósítsák átnevezett ellátását ugyan olyan összegben, mint eddig.

Ha megtörténik a felülvizsgálata, akkor kaphat utazási kedvezményt a Korm.r. szerint, ha
az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 30%-os vagy kisebb mértékű

Ircsi57 2014.11.17 Creative Commons License 11142

Hajdu.-Biharban bevetették a román orvosokat.Meggyorsult a felülvizsgálat. Jaj annak, aki ezeknek a kezébe kerül!

yulika 2014.11.17 Creative Commons License 11141

Jó reggelt kívánok!Érdeklődni szeretnék,hogy akik betöltik az 57 évüket és maradtak a rokkantsági ellátásban azok visszakapják az utazási papírjukat ,amivel pár alkalommal 50 ill 90% utazhatnak?Vagy csak azok kapják akik akkor voltak 57 évesek és azóta is jogosultak rá?Akik ezután töltötték töltik be ők nem kapják vissza?Köszönöm a választ!

BJszakért 2014.11.16 Creative Commons License 11140

mlele

Valamit félreérthetett a határozatban, amit pénteken kapott, nem írhatták, hogy októbertől 47ezer ellátása lesz, mert nov..16. van ma.

Kérem, elküldeni szíveskedjen határozatát, leírok Önnek mindent érthetően, ami Önre vonatkozik a gatározat ismeretében, ha megtisztelt. Szakmai honlapomon megtalálja email elérhetőségem: http://www.versenykepesseg.eu/

Megváltozott munkaképességű személyek ellátását (saját jogú és hozzátartozó nyugellátását is) (az ellátást megállapító határozat vele való közlését követő 10 munkanapon belül) kifizetése havonta a tárgyhónapra történik, legkorábban attól a naptól kezdve, amelytől azt határozattal megállapították a jogosultság megszűnésének (megszüntetésének) napjáig, de legfeljebb a jogosult elhalálozásának a napját magában foglaló naptári hónap utolsó napjáig.

2014.10.10., 2014. nov.12. 2014.12.03. A jövő évit nem tudni még, amíg az ország költségvetését el nem fogadták. Még az év eleji szokásos emelésről sem jelent meg a rendelet, amely annak mértékét, és mely célcsoportok részesülhetnek benne tartalmazza.

Ha megjelenik, szakmai honlapomon tuti aktuálisan rajta lesz.

andras46

NEM vagyok nyugdíj szakértő, hanem rehab gazd szakértő vagyok (felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás-rehabilitáció).

Tny szerint tájékoztatok:

Az öregségi nyugdíj összege az elismert szolgálati időtől és az öregségi nyugdíj alapját képező havi átlagkereset összegétől függ.

Az öregségi nyugdíj összege az öregségi nyugdíj alapját képező havi átlagkereset összegének a megszerzett szolgálati időhöz tartozó, a Tny (1997.évi LXXXI.tv.) 2. mellékletben meghatározott százaléka

szolgálati idő: az az időszak, amely alatt a biztosított nyugdíjjárulék fizetésére kötelezett volt, illetve megállapodás alapján nyugdíjjárulékot fizetett. A nyugdíjjárulék-fizetési kötelezettség nélkül szolgálati időnek minősülő időszakokat e törvény külön határozza meg;

nyugdíj alapjául szolgáló havi átlagkereset: a biztosított nyugdíjjárulék-fizetési kötelezettségének külön törvényben meghatározott alapját képező keresetnek, jövedelemnek az e törvény rendelkezései szerint számított átlaga;

Az 1997. évi LXXXI tv. (Tny) és 1997. évi LXXX.tv. (Tbj) alapján a táppénz szolgálati idő tehát, a rendszeres szoc.járadék pedig, amit átneveztek rehab ellátássá 2012-től rehab ellátássá, ez az időszak önmagában nem szolgálati idő.

Mi számít szolgálati időnek, azt az 1997.évi LXXXI.tv. (Tny) tartalmazza a 37§-tól hosszan felsorolva.

andras46 2014.11.16 Creative Commons License 11139
Tisztelt szakártő asszony! Az öregségi nyugdij összegszerű megállapításánál a munkaviszony idelyén töltött táppénzt,valamint a korábbi rendszeres szoc.járadékot ami most rehab.ellátásra változott is beszámolják? Csak az összegszerűséget kérdezem! Köszönöm!
Előzmény: BJszakért (11137)
mlele 2014.11.15 Creative Commons License 11138
Pénteken kaptam a rehabilitácios intézettől levelet hogy oktobertol 47ezer ft t fogok kapni, ezt továbbitották a nyugdijfolyositonak. Kérdezném a nyufig mikor fizet nekem?
BJszakért 2014.11.14 Creative Commons License 11137

Ki jogosult megv.munkak.személyek ellátásai megállapítására, szakmai honlapomon itt 4) pontban megtalálja:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

BJszakért 2014.11.14 Creative Commons License 11136

Ruth, Flórián, őszintén köszönöm a kedves szavakat.

Florian,

Flt. (1991. évi IV.tv.) szabályozza, ki jogosult álláskeresési járadékra (25§), és önmagában az, hogy rokkantsági járadékban részesül valaki, az nem zárja ki, hogy erre az ellátásra jogosult legyen, mert a rokkantsági járadék külön 83/1987.Mt.r. szabályozza, és nem megváltozott munkaképességű személyek ellátása.

Álláskeresési járadék illeti meg azt, aki

a) álláskereső,

b)az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap - a 27. § (1) bekezdésében meghatározott - jogosultsági idővel rendelkezik,

c)

d munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.

Zsuzsika

megismétlem: a TÉNYEKET a határozat tartalmazza, ill. a szakvélemény, nem az Ön leírása.

Ugyanis többek között jogosult lehet mmk ellátásra, ha Ön által említett időpontban okt.15-én, és ez lenne az igénylés időpontja, ekkor a szakvélemény szerint Ön megváltozott munkaképességű személynek minősítette bizottság, akkor teljesül az orvosi feltétele mmk ellátások megállapításának (2011. évi CXCI.tv. Mmtv 2§), miszerint:

Megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira jogosult az, akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű (a továbbiakban: megváltozott munkaképességű személy),

ÉS vizsgálja Hivatal a jogi feltételek fennállását a megállapításhoz, ha mindez együtt teljesül, akkor jogosult lehet ellátásra, ezért fontos az igénylés időpontjában ez teljesüljön többek között.

Szép hétvégét

BLM 2014.11.14 Creative Commons License 11135

Zsuzsika13

Bocsánat, hogy belekotyogok, de már háromszor kérdezed ugyan azt. A  BJ szakért-nek ha elküldted volna a papírjaidat már rég kaptál volna pontos, érthető, korrekt választ. 

Előzmény: Zsuzsika13 (11133)
Ruth22 2014.11.14 Creative Commons License 11134

Drága BJSzakértő,

sok erőt egészséget kívánok az elkövetkezőkhöz, Édesanyjának pedig sok boldogságot, hogy ilyen Lánya van. Szeretettel: Ruth

Előzmény: BJszakért (11125)
Zsuzsika13 2014.11.13 Creative Commons License 11133

A tényeket már leírtam többször is.

A részemre megküldött határozat erről szól:

Az elsőfokú szakhatósági határozat szerint az egészségi állapotom mértéke 59%, a B1 minősítési csoportba tartozom, azzal a megjegyzéssel, hogy "foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, foglalkoztatási rehabilitációhoz szükséges időtartam: 36 hónap."

A szükséges biztosítotti időszakkal stb. rendelkezem.

Erre írták már itt, hogy megigényelhetem a folyósítást, ha az igénylés napján nincs semmilyen jövedelmem, mert ez állítólag kizáró ok a törvény szerint.

Erre kérdeztem az előbb, hogy jól értem-e ha mondjuk október 10-én volt jövedelmem, aztán utána csak október 22-én volt jövedelmem, akkor én most megigényelhetem az ellátást mondjuk október 15-i kezdő nappal?

Florian57 2014.11.13 Creative Commons License 11132

Tisztelt BJ Szakértő Asszony!

Mindenekelőtt az édesanyjának mielőbbi gyógyulást kívánok.

Lenne egy kérdésem is. Rokkantsági járadékkal párhuzamosan részesülhet e valaki álláskeresési járadékban /ha az ehhez szükséges feltételek teljesültek/

BJszakért 2014.11.13 Creative Commons License 11131

Köszönöm, őszintén a legjobb anyu nevében is.:)

Igyekszem mindig a legrosszabb helyzetből a legtöbbet, legjobbat kihozni, jó irányban halad.

Zsuzsika

nem tudjuk, hogy mit tehet, mert nem ismerjük a tényeket, határozatot. Az orvosi-, és jogi feltételeket teljesülnie kell a megállapításhoz Mmtv értelmében leírt szerint (2011. évi CXCI.tv. 2§), a Hivatal megvizsgálja a tényeket, megállapítja, ha valóban fennállnak a feltételek, csak ezután történhet a folyósítás, vagy elutasítja és indokolja minden esetben, amelyből megtudhatjuk a tényállást.

otthonülő 2014.11.13 Creative Commons License 11130

Mielőbbi gyógyulást, felépülést kívánok a világ legjobb anyujának!

kopi12 2014.11.13 Creative Commons License 11129

Zsuzsika13!

Az RSZSZ akkor tud megállapítani ellátást,ha a Törvényi f,valamint az NRSZH

szakvéleményében,valamilyen ellátást megállapít .

Nem tudom,hogy mit állapítottak meg a részedre.

Igényléskor nem lehet máshonnan ellátásod.

Packop 2014.11.13 Creative Commons License 11128

Én is mielőbbi gyógyulást kívánok, és köszöböm a többiek nevében is, hogy ilyen körülmények között is számíthatunk Önre, és szakértelmére. Üdvözlettel, Zsuzsa

560707 2014.11.13 Creative Commons License 11127

Kedves BJ szakártőasszony!

Mielőbbi gyógyulást kívánom a "legjobb anyu"-nak !!!

Zsuzsika13 2014.11.13 Creative Commons License 11126

Na még egyszer hogy jól értettem-e az eddigieket. Azt írtátok, hogy akkor lehet megigényelni a pénzbeli ellátást, ha az igénylés napján semmilyen jövedelme nincs az igénylőnek. Tehát mondjuk nekem volt jövedelmem 2014. október 10-én. Aztán legközelebb csak 2014. október 22-én volt ismét jövedelmem. A két dátum között nem volt egy fillér sem. Akkor én ezek után most beadhatnék egy kérelmet azzal, hogy az ellátásomat folyósítsák - mondjuk - 2014. október 15-től? Vagy nem jól értelek benneteket? Köszönöm.

BJszakért 2014.11.13 Creative Commons License 11125

Jó rendezvény lett volna a Rehab Expo, ha valóban összehozza a kínálatot és a keresletet többek között, és TÉNY: többségében nyílt munkaerő-piaci munkaadók jelennek meg itt (de nem így volt, végigjártam, többségében akkreditáltak voltak jelen, akiket felkértek erre szervezők, amely szervezők egyébként az első Orbán kormány alatt alakultak (ami nem baj, ha lehetőségeket teremtenek egyformán mindenkinek), ebből lehet következtetni egyébre, amire nem térek ki, csak a szakmai oldalon maradnék,

a tény az egyebek között, hogy a költségvetésben még kevesebb összeget állítottak be a bértámos foglalkoztatásra, tehát nem igazán bővíteni tudnak majd ezek az akkreditáltak, hanem örülnek, ha túlélik).

A tény: nyílt munkaerő-piaci munkaadók pedig azért nem érdeklődnek mmk-s munkavállalók iránt, mert ők is örülnek, ha túlélik (nem bővítenek, hanem legalább megtartják pozíciójukat) jelen gazdasági helyzetben, amit nem mondok, miért alakult így, ...

Ha arra gondolnak döntéshozók (megint rossz irány), hogy azért csökkentik az akkreditált foglalkoztatásra (ami szegregált, nem EU-s irány, mert az a nyílt munkaerő-piac, ahol mindenki más is, de az mmk-sokat támogatással kellene ehhez hozzásegíteni és szolgáltatásokat, programokkal, és FŐLEG megfelelő jogszabályi keretekkel!!), mert nem vették igénybe az előző évi teljes összeget a munkaadók, akkor adjunk annál kevesebbet nekik, nos ez döntéshozói újabb hiba.

Ugyanis a jogszabályi környezet, amit éppen a döntéshozók alkottak, az kényszerítette sérült munkavállalókat és akkreditált munkaadókat, hogy ne tudjanak igénybe venni a rendelkezésre álló támogatást, tehát maga a döntéshozó hozta létre vagy szándékosan vagy nem szándékosan (de akkor szakmailag kifogásolható a hozzáértés), mert

a legsúlyosabb fogyatékos sérült embereket is felülvizsgálatra kényszerítették volna tavaly nyár közepéig, ezért ezek az emberek sorban léptek ki az akkreditált munkahelyekről, ugyanis életveszélyes állapotba, sőt lehetetlen helyzetbe kerül egy pl. kerekes-székes ember, ha elveszti ellátását, mert bizottság szerint rehabilitálható egy felülvizsgálat esetén szerintük esetleg, mivel miért ne lehetne íróasztal mögött ügyintézőként munkára fogható.

Jó gondolat, csakhogy ha ZÉRÓ nyílt munkaerő-piac van, az egészséges, fiatal is külföldre megy tanulni, dolgozni, a hazánkban a cégek túlélésre játszanak, Telekom, és egyéb nagy cégek is leépítenek, akkor hogyan lenne a megfelelő jogszabályi keretek, intézkedések hiányéban egy vak, vagy kerekes-székes, akár több diplomásnak is helye a hazai nyílt munkaerő-piacon.

Az akkreditáltakat pedig a felülvizsgálati mizériával majdnem ellehetetlenítették, mert mondom, sorban léptek ki tőlük a felülvizsgálati jogszabályi kötelezettség miatt, ezért nem tudták a akkreditáltak felhasználni a bértám keretet, mert inkább nem dolgozott a fogyatékos ember, nehogy elveszítse ellátását, amely nélkül se kerekes-széket, se egyéb segédeszközt (műláb,...) nem tud venni, így nemhogy munkához jutása, de mindennapi élete is ellehetetlenedik. Még most is sokan nem mernek dolgozni, visszamenni, ettől félelmükben, nincs bizalom, hiába vonták vissza a törvény kis részét, lassan térnek vissza az emberek.

Nagyon égés lesz hazánknak, hogy így is kullogott  a statisztika végén abban a tekintetben, hogy az akkreditált m.helyen 30ezer egynéhányszáz embert foglalkoztatnak, és ezt a főt éppen tartja csak évek óta hazánk, de EU-ban az mmk-sok 45%-a tud dolgozni, hazánkban ez még mindig alig 10%. Pedig konvergencia programban EU irányelvek szerint és szakmailag-, emberileg is ez a jó irány.

EHHEZ POZÍCIÓBA, HELYZETBE kell hozni a cégeket és sérült munkavállalókat is, és nem elrettenteni.

POZITÍV ösztönzés és példamutatás még a gyermeknevelésben is eredményesebb és hatékonyabb, mint a szankcionálás, megfélemlítés, utóbbiak makarenkói-, gazdasági-, politiksai tekintetben is rossz irány, csak a felszínen hoz nem valós látvány eredményt, a mélyben forr a gyermek, vagy degenerált fejlődést eredményez, ami sem a család, sem az ország szempontjából nem előnyös, kifejezetten hátrányos.

Nem értem én ezt, nem értem az irányt, a célt, nem értek a politikához, de a szakterületemhez, és a pedagógiához, pszichológiához igen.

Az is meggyőződésem, hogy mindenki felel tetteiért egyszer, lelke rajta.

Meggyőződésem az is, hogy mindenki tehet a maga szintjén a jobb világért, saját magáért, szeretteiért és másokért, azt tegye meg, amit tud, tehet, már azzal tesz, ha ő maga jobb, jobbá teszi a világot, mert követendő lehet. Persze minél magasabb pozícióban van valaki annál nagyobb a felelőssége, ez az ára, amit vállalt

Nekem tiszta a lelkiismeretem.

Szóval vissza a hétköznapokhoz. Rehab gazd szakértőként önzetlenül továbbra is annyit tehetek Önökért, hogy tájékoztatok, ha megtisztel és hozzám fordul, felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás témában, a tények ismeretében (határozat) megvizsgálom, jogszerű-e, mit tehet, nem tehet, alternatívák,...ha jogalapja van, fellebbezést, keresetet írok, stb.

http://www.versenykepesseg.eu/

Munkaadóknak esetleges támogatási formák, hatályos-e szakvélemény, szakértek megbízási szerződéssel a HR ezen speciális területén, lásd szakmai honlapom.

Egyébként megjegyzem, rövid időre eltűntem, mert hirtelen édesanyám kórházba került mentő vitte a világ legjobb anyuját, és majdnem meghalt, intézkedtem. Nem érdekeltek a kifogások: a kórház gazdasági helyzete, nincs elem a műszerben -vegyek elemet? v.nincs hely a megfelelő osztályon, akkor konzultáljanak, partneri együttműködés orvosok között és beteggel, a kiszolgáltatott, elesett beteggel elbántak volna, ha nem vagyok legjobb anyu mellett időben, mert ugye a halott beteg a legolcsóbb államnak, nem sorolom, mi volt, túl vagyunk rajta egyenlőre. Fiaim, szüleim, szeretteim és életem nem szeretem nagyon, ha veszélyezteti valaki, muszáj volt intézkednem.Kissé elfáradtam, de összekapartam magam, pedig én sem vagyok egészséges, de már rutinom van a padlór kerülés, és felállásban, úgy tűnik, egyre gyorsabban és adekvát reagálok.

Hát kitartás emberek, számíthatnak szakértelmemre.

Meskete22 2014.11.12 Creative Commons License 11124

Szia

Én nyomtattam egy négy oldalas orvosi papírt a netről azt bevittem háziorvoshoz mondtam neki állapotrosszabbodást szeretnék beadni töltse ki.
Mivel én rehabilitációs vagyok ezért a munkaügyre is telefonáltam ugyanis nélkülük vagy is a tudtuk nélkül nem lehet. Erre már akkor felhívták a figyelmemet amikor először voltam náluk jelentkezni.Ott kaptam egy papírt  az volt ráírva tüdőbetegség romlása (mivel amiatt adtam be) és zárójelentések,orvosi dokumentumokkal beküldtem kértem a felülvizsgálatot rosszabbodás címén.
Szóval kb ennyi legalább is nálam így volt.
Másnak biztos más tapasztalata véleménye van.

Előzmény: klaricsabi (11123)
klaricsabi 2014.11.12 Creative Commons License 11123

Üdv!

Rosszabbodást szeretnék beadni ,hogyan tehetem?

Ruth22 2014.11.12 Creative Commons License 11122

Igaz, ha viszem a kabátodat, visszaadhatom, de az idődet nem. Mp3-mat szoktam a fülembe és hangos könyvet olvasok ilyen helyeken, mert ugye 1 szemem szemüveges olvasó, és ahová jártam félhomály volt.

Előzmény: gepesz (11120)
mithogyan 2014.11.11 Creative Commons License 11121

Nem mondtam, hogy nem jó kezdeményezés a Rehab. Expo. Azért mérgelődtem, hogy még mindig ez a bűvös 700ezer fő van a köztudatban, amiről még a szervező is nyilatkozik. 

Nem a munka ellen vagyok, mert anno rehab. járadékosként is dolgoztam, amit én magam találtam és pályázat útján nyertem el. Sajnos az egyik kontroll vizsgálaton az orvosom azt mondta nem csinálhatom tovább... műtét. :(

Az agyam (még) ép, felfogtam, hogy ez egy álom munkahely lehetne, ha egészséges lennék, mert az újabb műtéttel csak foltozgattak rajtam. :(

...és félreértés ne essék, nincs jó anyagi hátterem, sőt... én vagyok a családfenntartó. 

Előzmény: hófehér-ke (11117)
gepesz 2014.11.11 Creative Commons License 11120

Az a legnagyobb tolvaj, aki az idődet lopja.

Előzmény: Ruth22 (11118)
Ruth22 2014.11.11 Creative Commons License 11119

Kedves Hófehérke,

és most jól nézd meg a diagramokat; megemelték, hogy leszedhessenek belőle. Az emberek úgyis csak a legutóbbira emlékeznek.

Előzmény: hófehér-ke (11117)
Ruth22 2014.11.11 Creative Commons License 11118

Kedves Gépész,

én ahányszor voltam, megyeszékhelyen, mindig 8 volt a papíron. Mindenkinek. volt aki 14,00-kor jutott be. Én 7-re, kapunyitásra értem oda. Érdeklődtek, hogy miért ilyen korán. Mondtam, úgy hoztak, aki hozott 7-re jár ide dolgozni. Szóval... na.

Előzmény: gepesz (11114)
hófehér-ke 2014.11.11 Creative Commons License 11117

Magam is megváltozott munkaképességű vagyok, tehát pontosan tudom, miről beszélsz. Ugyanakkor a rendszert túl is szeretném élni, ahogyan sok sorstársam szintén. Ha a rendszert nem tudjuk megváltoztatni egy tapsolással, akkor túl kell élni.

Ez a Rehab Expo egy jó kezdeményezés, és nem a rendszer fenntartói hozták létre. :)

Amit meg magáról a rendszerről gondolok:

http://tolerancia.name/arbeit-macht-frei-avagy-a-munka-alapu-tarsadalom/

Előzmény: mithogyan (11109)
greenwood 2014.11.11 Creative Commons License 11116

igen. most beadunk egy kérvényt, h méltányossági alapon mégis folyósítsák (vmi 60 Ft a különbség...). holnap intézem. köszi a válaszokat!

Előzmény: Packop (11111)
Packop 2014.11.10 Creative Commons License 11115

Köszönöm, igen, én ma intéztem, tudom.

Hozzászólásom greenwood (11106)-nak szólt, ő kérdezte. :)

Előzmény: BLM (11113)