Keresés

Részletes keresés

BJszakért Creative Commons License 2015.04.09 0 0 11919

A kormányhivatalokhoz kerülnek április 1-jével a családtámogatási ellátások Budapest, 2015. március 24., kedd (MTI) –(2015.évi VIII.tv. államig.szerv.átalak.)

EZ a FOGYATÉKOSSÁGI TÁMOGATÁSRA is vonatkozik, amelyhez ez a bizonyos HATÓSÁGI IGAZOLVÁNY az

UTAZÁSI kedvezményhez tartozik!!

A fővárosi és megyei kormányhivatalok hatáskörébe kerülnek április 1-jével a családtámogatási és lakáscélú állami támogatásokkal összefüggő feladatok a Magyar Államkincstár megyei igazgatóságaitól - közölte Kovács Zoltán területi közigazgatásért felelős államtitkár kedden az MTI-vel.

Ezzel a kormányhivatalokhoz olyan ellátások kerülnek, amelyek éves szinten csaknem kétmillió állampolgárt érintenek, így például az anyasági támogatás, a családi pótlék, a gyermekgondozási segély, a gyermekgondozási támogatás, a nagycsaládosok földgázár-kedvezménye és a fogyatékossági támogatás.

Az államtitkár jelezte továbbá, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztár területi hivatalaitól a baleseti megtérítéssel, valamint a keresőképesség vizsgálatával kapcsolatos feladatok ugyancsak a kormányhivatalokhoz kerülnek. A szervezeti átalakulás az ellátások szempontjából nem jelent változást, a juttatások határidőben és változatlan összeggel megérkeznek az állampolgárokhoz - hangsúlyozta Kovács Zoltán.

Tájékoztatása szerint a családtámogatási ellátásokkal összefüggő kérelmeket a járási hivataloknál, a kormányhivataloknál, a kormányablakoknál és a települési ügysegédeknél is be lehet majd nyújtani. Így az ügyfeleknek kedvező változás, hogy ezután nemcsak a megyeszékhelyen, hanem a lakóhelyükhöz közel is elindíthatják az ügyintézést - tette hozzá.

MTI

http://vehir.hu/cikk/29698-a-kormanyhivatalokhoz-kerulnek-aprilis-1-jevel-a-csaladtamogatasi-ellatasok

nefelejcs11 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 11918

Köszönöm,hogy megérdeklődted!

Előzmény: s14789578 (11917)
s14789578 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 11917

A 2015.jun.30-án lejáró utazási igazolványal kapcsolatban megérkezett a MÁK hivatalos válasza: Külön kérelem nélkül a nyílvántartásukban szerepló adatok alapján postai úton lesz elküldve a következő időszakra

s14789578 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 11916

Itt a olvasgatva már láttam (mennyire hivatalos nem tuodom) - azt h kérni kell. Ma írtunk levelet a kincstárnak ez ügyben,ha megjön a válasz akkor ide prezentáljuk.

Előzmény: nefelejcs11 (11914)
nefelejcs11 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 11914

Üdvözletem mindenkinek!

Lehet,hogy rossz helyen teszem fel a kérdést,ezért elnézést kérek.

A Magyar Államkincstártól 2010-ben a magasabb családi pótlék okán kaptam egy utazási kedvezmények igénybevételére jogosító "plasztik"kártyát,mely idén nyáron (Juniusban) fog lejárni.BKV ellenőrök a minap figyelmeztettek,hogy ideje felhvnom a "MÁK"-ot,hogy még időben (mostani kártyám lejártáig) megkapjam a következő utazási kedvezményre jogositó "MÁK"kártyát.A kérdésem a következő,ezekszerint autómatikusan nem postázzák,hanem fel kell hivnom őket?Bár ez érthető is.Mennyi idő alatt postázzák az ujjat?

Még egyszer elnézést,ha rossz helyre írtam!Várom válaszukat!

Tisztelettel "Nefelejcs 11"

vargasandor Creative Commons License 2015.04.06 0 0 11913

tisztelt BJszakért!

koszonom a segitseget a rollatorral kapcsolatban!

Előzmény: BJszakért (11904)
Ruth22 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 11912

Kedves Mindenki,

nekem a leleteimre mindig ráírja minden orvos, hogy kontroll: - fél év, vagy szükség szerint.

És én megyek.

Felülvizsgálaton szakorvosonként időrendben nagy gemkapoccsal összetűzve adom be.

Aztán szétszedik, ahogy ők gondolják.

Ha kiadják, megszámolom, mert kaptam már vissza másét is.

Volt ahová, csak beutalóm volt, mert még nem jött el a vizsgálat ideje, azt hozzátűztem az utolsó lelethez tűzőkapoccsal.

Így nincs kapkodás és idegeskedés. Azonkívül látják, hogy nem csak akkor megy az ember gyereke az orvoshoz, ha "papíroztatni" akar.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: hagyma boly (11910)
vargasandor Creative Commons License 2015.04.05 0 0 11911

az illeto egy kerdest tett fel.  nem uszitott, hanem kerdezett.

Előzmény: Vaktolteny (11907)
hagyma boly Creative Commons License 2015.04.05 0 0 11910

ezsuzsa1 !

Teljesen igazad van. pl.: mammografiai vizsgálatot is 1,5 évente végzik és azt is vinni kell.Azért amiből csak lehetséges friss leleteket   kell beszerezni.

Előzmény: ezsuzsa1 (11909)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 11909

hagyma boly!

Szerintem sehol nincs előírva hogy csak fél évnél újabb leletek szükségesek. Különösen hogy vannak olyan vizsgálatok amelyeket jóval ritkábban végeznek, így én rendszeresen viszek két éves leletet felülvizsgálatra, és elfogadják. (Csak két évente végzik ezt a vizsgálatot). Abban viszont maximális mértékben igazad van, hogy ne ömlesztve vigyük, hanem időrendi sorrendben.

Előzmény: hagyma boly (11908)
hagyma boly Creative Commons License 2015.04.05 0 0 11908

Kár ezen  rágódni, hogy mi, miért van, ez van és kész. Nekünk az a dolgunk, , hogy  készen álljunk . ha bármikor hívnak vizsgálatra , ami azt jelenti, hogy fél évnél nem régebbi  orvosi,szakorvosi, háziorvosi leleteid  időrendi  sorrendben legyenek.Nem ömlesztve be önteni az ügyintézőnek, mint az előttem álló tette.Furcsán is nézett az ügyintéző a beteg pedig csodálkozott, hogy  talán nem jó valami ?

Előzmény: elektricskan (11906)
Vaktolteny Creative Commons License 2015.04.05 0 0 11907

Elektricskan. Ennek menjél neki mégegyszer.Semmi értelme az úszításnak.Ha nem tudod miről van szó,kérdezzél,mert mindenkit össze zavarsz.Először is, kiknél lehet 2 év csuszás?A régieknél,Ők addig kapják a régi pénzüket,az ujjaknál hol hallod hogy 2 év múlva hívják?Azért az sem jó,hogy sokan azt sem tudják miről van szó,de ötleteik vannak,hogy mi miért lehet.

elektricskan Creative Commons License 2015.04.04 0 0 11906

A 2 év csúszásnak lehet oka az, hogy akkor már minimálbér alapján állapíthatnak meg ellátást és nem kell mélyebbre menniük az átlagkereset megállapításakor?

pimmi Creative Commons License 2015.04.03 0 0 11905

köszi

Előzmény: malvin82 (11903)
BJszakért Creative Commons License 2015.04.03 0 1 11904

vargasandor

a rollátorral kapcsolatban kérdezett, úgy vélem, mindenki próbálja ki, neki melyik a megfelelő, a 3-vahy 4 kerekű. Természetesen a 4kerekű a stabilabb, de ha valaki utazik vele (van műanyagból is), felviszi tömegközlekedésre, mert összecsukható, vagy beteszi kocsiba, ebben praktikus, de a 4kerekűre leülhet ha úgy érzi, bepakolhat kis kosárkájába, ezt inkább gyakrabban használják a mozgássérült emberek, de hangsúlyozom, ez a betegtől függ, ki kell próbálni, személyre szabottan, kinek melyik a megfelelő.

Mindenki!

Felülvizsgálattal kapcsolatban:

Nem érdemes folyton a felülvizsgálat demoklészi kardjával ébredni és feküdni. Érdemes mindig birtokában lenni fél éven belüli friss szakorvosi vélemény, javaslatnak (háziorvoshoz könnyebb bejutni) fél évente szakorvoshoz időpontot kérni, és így felkészülten, nyugodtan, nem mindig felülvizsgálatra gondolva tenni a jelenben, amit kell, mindig csak azokra a feladatokra gondolni, ami előttünk áll (éppen elég az is, ugye) Amikor eljön a pillanat, akkor cselekedni. Ez a hozzáállás meghosszabbítja az életet. Hiszen ha megtörtént a felülvizsgálat, általában 1-3 év múlva újból előírják a felülvizsgálatot, vagy csak azt szakvéleményezik rosszabb esetben, hogy állapotváltozás esetén (amely esetben lehet olyan időszak, amikor nem kap semmilyen ellátást, mert már nem érvényes előző és még az újat nem állapították meg), tehát a felülvizsgálat után is folyto a következő előírt felülvizsgálattól rettegni, azon izgulni értelmetlen.

Felkészülve várni, de élni a napi életet, ahogy fenn írtam sokkal hatékonyabb, és hosszabb életet eredményez.

Ha pedig konkrét kérdés van, vagy határozatot kapott valaki, számíthat szakmai tudásomra (legalább is igyekszem saját elfoglaltságom, egészségem figyelembe vételével) önzetlenül, megtisztel megkeresésével,  jogszerű-e, van-e jogalapja fellebbezésnek, mit tehet, mit nem, milyen jogszabályok vonatkoznak esetére, ha van jogalapja, megírom helyette fellebbezést, keresetet, beadványt ....

Ez BIZTONSÁG érzetet kölcsönöz. Ennyit tehetek Önökért rehab gazd szakértőként.

Emellett ezzel a Hivatalok munkáját is segítem, mellesleg munkaadókét alkalom adtán.

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak az őket érintő kérdésekben szakterületemen(ellátások, felülvizsgálat, foglalkoztatás) mindig az aktuális jogszabályok ismeretében (tények alapján), mert az információk alapján tudatosabban tudnak dönteni, ha ismerik azokat.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.http://www.versenykepesseg.eu/

Húsvét alatt IS nyugalmat, békét kívánok, áldott Ünnepet Mindenkinek.

Mindig bölcs dolog előre nézni, de nehéz messzebbre tekinteni, mint ameddig látunk. ~ Winston Churchill

malvin82 Creative Commons License 2015.04.02 0 1 11903

Elhiheted, nem fejből írtam le ezt a sz€p címet! :-) A levélből másoltam ki. Tehát a legutóbbi vizsgálat óta keletkezett leletek (képi anyagot is), a házi- és/ vagy kezelőorvos véleményét, az azokat alátámasztó dokumentációt, a szép nevű beutalót és a személyes okmányokat kell vinni.

Előzmény: pimmi (11902)
pimmi Creative Commons License 2015.04.02 0 0 11902

köszi, de úgy tudtam ez csak legelösször kell, felülvizsgálathoz nem.

Előzmény: malvin82 (11901)
malvin82 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 11901

" Orvosi beutaló az NRSZH szakértői bizottságához, illetve FOB-hoz a munkakéoesség-változás, a fogyatékosság véleményezése vagy a keresőképesség felülvéleményezése céljából" megnevezésű nyomtatványt kell kitöltetnie a háziorvosnak.

Előzmény: pimmi (11899)
lizacska64 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 11900

Pécsen 2 év eddig a csúszás. Esetleg tud valaki pontosabb infót? 

Akik még ne voltak az új komplex vizsgálaton azokat hívják most be.

Remélem sokáig fognak csúszni mert még nem szeretnék menni.

Gyűjtöm a pappírokat.

pimmi Creative Commons License 2015.04.02 0 0 11899

Ilyet is kell vinni? háziorvosi beutaló

Előzmény: malvin82 (11898)
malvin82 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 11898

Pont két hetem van a vizsgálatig. A papírjaimat itthon csak fel kell markolnom, a háziorvosi beutaló remélem elkészül aznap, mikor bemegyek hozzá. 46 múltam és 2007 óta vagyok leszázal€kolva. Mondjuk elég rendszeresen jártam vizsgálatokra, kezelésekre, kórházba.így lesz is mit becipelni, talán ki is akadnak a papírmennyiségtől. Csak magamat tudom ismételni, fogalmam sincs mi lehet a behívás időpontjának a megállapítása.

Előzmény: beteg62 (11897)
beteg62 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 11897

malvin82

Mennyivel előtte kaptad a behívót? Van idő leleteket beszerezni, felkészülni? Jó sokat csúszott időpontod tényleg!

Korod meg kérdezhetem és, hogy mióta vagy leszázalékolva? Lehet ez is számít sorban állításnál. 

malvin82 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 11896

2012 októberben kellett volna mennem. Tegnap megjött a behívó a Thököly útra. Két és fél év csúszással... Nem mondom, hogy már vártam, de számítottam rá. Persze, azt ember meg nem mondja, hogy miért csak most és más(ok)nak mikor és miért éppen akkor hozza a posta az értesítőt.

Előzmény: beteg62 (11892)
beteg62 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 11895

Nekem momentán az lenne a legfontosabb, hogy meg gyógyuljak. De erre sajnos csekély az esélyem . Autoimmun betegségem van, ami jelenleg még gyógyíthatatlan. El lehet vele éldegélni persze. De életminőséget szinte nullára teszi. Hol jobb kicsit, hol rosszabb a helyzet. Meg persze ugye szövődményeket védjem ki ha tudom. 

beteg62 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 11894

Csak az a baj , hogy hiteles információ az kevés. Legtöbbször csak találgatunk sajnos. Sokszor nehéz eldönteni , hogy mi a valós információ.Szerintem annyira zárt és szigorúan titkos a rendszer, hogy ne tudjunk előre semmit. Lehet, hogy csak teljesen logikátlanul , találomra sorolják be az embereket vizsgálatra és ezért van, hogy van akit időben, de van akit 2 éves csúszással hívnak be. Ezért csak egymás tapasztalataira hagyatkozhatunk szerintem. Sokszor még a közel álló szakemberek is ellentmondásos infókat adnak nekem is. Az a tuti amikor már meg van a behívó! 

ildó66 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 11893

Valahol örülünk annak ha csúszik a behívás de egyébként meg azért nem jó mert mindennap azon izgulunk,hogy mit hoz a postás?

Látjátok, azért jó - többek között - ez a fórum,hogy ilyeneket meg tudunk itt beszélni. Én úgy örülök amikor érdemi információt olvashatunk!

Előzmény: beteg62 (11892)
beteg62 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 11892

Nekem már 2014 Szeptemberben  kellett volna sorosra mennem Tököly útra és még nem hívtak. Rehab ellátott vagyok 2011 dec.31 - óta. Szerintetek mikor várhatom , hogy hívnak? Lehet nekem is Székesfehérvárra kell elutazni majd? Pestmegyei vagyok. Mi alapján döntenek sorban állásnál? 

Evitop Creative Commons License 2015.04.01 0 0 11891

Kedves delafrika!  Köszönöm szépen, hogy írtál.  Pár perce egy ismerősöm is ugyanezt, írta, hogy le vannak maradva Budapesten, azért kell oda menni! És lehet, hogy jobban járok, mert rendesebbek az orvosok. Ha nem gond írd meg majd a vizsgálat után, hogy mi volt a tapasztalatod?  Köszi még egyszer! Üdv Ibolya

delafrika Creative Commons License 2015.04.01 0 0 11890

Évitop!! Én is Budapesti vagyok,április 21-én kell megjelennem Székesfehérváron! Nekem sikerült velük beszélni,nem tévedés! Budapest nagyon le van maradva és ők segítenek be.

Evitop Creative Commons License 2015.04.01 0 0 11889

Kedves Fórumozók! 

Üdvözlök mindenkit! Ne haragudjatok, hogy problémámat ide írom, nem tudom van-e valakinek ilyen hasonló. Kaptam egy felülvizsgálatra történő  levelet, és 20 éve vagyok rokkant ellátott, a B 2-es kategóriában vagyok jelenleg. 2012 októberében voltam utoljára Bp.-en a Thököly úton, azelőtt meg a Vajda Péter utcába kellett menni.Eddig mindig Budapesten volt a felülvizsgálat, most meg Székesfehérvár van megjelölve címnek, hogy oda kell mennem. Elérhetőségnek ami megvan adva telefonszám fel sem veszik, próbálom a Bp- számokat is elérhetetlen. Kapott valaki közületek ilyen levelet, hogy Pestről Fehérvárra kell menni. Ez valós lehet?

Köszönöm, és elnézést! Ibolya