Keresés

Részletes keresés

marijancsi Creative Commons License 2015.07.31 0 0 12957

A rokkant ellátás mellé jár a kedvezményre jogosító utazási utalvány???

Eryngium Creative Commons License 2015.07.30 0 0 12956

"A közgondolkodásban a szegénységet általában a jövedelmi szegénységgel azonosítják. A szegénység
vagy társadalmi kirekesztődés azonban ennél tágabb fogalom. Az Európai Unió a szegénység vagy társadalmi
kirekesztődés kockázatának mérésére egy összetett mutatót dolgozott ki, amely a lehető legtágabban
határozza meg a szegénységet.

Az elsődleges mutató (AROPE)4) három tényező együttes vizsgálatát
foglalja magában: a jövedelemhiányon túl számba veszi az anyagilag elérhető javak körét, valamint a
munkaerőpiaccal való kapcsolatot is. Ez az összetett mutató szándékosan a legtágabb módon értelmezi
a szegénység lehetséges kereteit, de ez nem azt jelenti, hogy ennyi lenne a tényleges szegény, mivel azokat
is beszámítja, akik a szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatának ki vannak téve. Ez a lehető
legnagyobb halmaz, azok is beletartoznak ebbe a csoportba, akik vagyonukból élnek, és nem dolgoznak
(nagyon alacsony munkaintenzitású háztartásban élnek), vagy akik nem jövedelmi szegények, de saját
bevallásuk szerint nem engedhetik meg maguknak a fogyasztás egyes tételeit.

Az Eurostat által használt összetett szegénységi és kirekesztődési mutató (AROPE ) az alábbi három
dimenziót foglalja magában:

1. Relatív jövedelmi szegénység: a medián ekvivalens jövedelem 60%-ánál, azaz a szegénységi
küszöbnél kevesebb jövedelemmel rendelkező háztartásokban élő személyek aránya.

2. Súlyos anyagi depriváció: alapvető javakhoz való elégtelen hozzáférést, anyagi nélkülözést jelent.
Súlyosan depriváltnak tekintjük azokat a személyeket, akikre az alábbi kilenc tétel közül legalább négy
vonatkozik:
1) hiteltörlesztéssel vagy lakással kapcsolatos fizetési hátraléka van;
2) lakás megfelelő fűtésének hiánya;
3) váratlan kiadások fedezetének hiánya;
4) kétnaponta hús, hal, vagy azzal egyenértékű tápanyag fogyasztásának hiánya;
5) évi egyhetes, nem otthon töltött üdülés hiánya,
6) anyagi okból nem rendelkezik személygépkocsival;
7) anyagi okból nem rendelkezik mosógéppel;
8) anyagi okból nem rendelkezik színes televízióval;
9) anyagi okból nem rendelkezik telefonnal.

3. Nagyon alacsony munkaintenzitás (munkaszegénység): azokban a háztartásokban élők tartoznak
ebbe a csoportba, amelyekben a munkaképes korú háztartástagok a megelőző évben a lehetséges
munkaidejüknek legfeljebb egyötödét töltötték munkával.

Azok a személyek vannak kitéve a szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatának,
akik a fenti három fő dimenzió közül egyben vagy többen érintettek.
E mutató szerint 2013-ban5) Magyarországon a teljes lakosság 31,1%-át, azaz 3 millió 44 ezer embert
érintett a relatív jövedelmi szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatának legalább egy dimenzi-
ója, ami 2,4 százalékponttal, azaz 241 ezer fővel alacsonyabb a 2012. évinél."

Ruth22 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 12955

Megoperálta magát egy rokkantnyugdíjas

http://index.hu/belfold/2015/07/29/megoperalta_magat_egy_rokkantnyugdijas/

szegény tüdőrákos társunk, akivel szeptember óta nem foglalkoztak a TV riportig, már nem teheti meg.

kopi12 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 12954
mithogyan Creative Commons License 2015.07.30 0 1 12952

...és még az előzőekhez:

MMtv. 19 §

(2) Amennyiben a felülvizsgálat során a rehabilitációs hatóság megállapítja, hogy a 3. § (2) bekezdés szerinti minősítési kategória eltér a felülvizsgálatot megelőzően megállapított minősítési kategóriától (a továbbiakban: állapotváltozás), akkor a megváltozott munkaképességű személyek ellátását és annak összegét az új minősítési kategória figyelembevételével, az erről szóló döntést követő második hónap első napjával állapítja meg. Állapotváltozás esetén a megváltozott munkaképességű személyek ellátása összegének megállapítása során havi átlagjövedelemként a korábban alapul vett havi átlagjövedelemnek az évente bekövetkezett fogyasztói árnövekedés mértékével növelt összegét kell figyelembe venni.

(3) Amennyiben a felülvizsgálat során a rehabilitációs hatóság megállapítja, hogy állapotváltozás nem következett be, a korábbi ellátást kell továbbfolyósítani.

Szerintem ez vonatkozik inkább a rehab. ellátás utáni rokkantságira, de én itt csak morfondírozok magamban... kizárt, hogy a 2012. évi 93ezer Ft minimálbér után kapjon ellátást, akinek felülvizsgálat után állapotrosszabodást állapítanak meg.

Előzmény: mithogyan (12951)
mithogyan Creative Commons License 2015.07.30 0 1 12951

Én ezt nem értem:

"a rehab ellátás után, ha rokkantsági ellátást állapítanak meg, akkor a 2011.évi CXCI.tv. (Mmtv) 9§ és 3§ és 12§ megfelelő ponttjait együtt értelmezve a bizottság véleménye alapján minősítés szerint állapítják meg a rokkantsági ellátást, de az átlagjövedelem az előbb említett §ok értelmében a 2012.évi minimálbér (93ezer), és ennek X%-a a minősítés szerintinek megfelelő lesz az rokkantsági ellátás összege."

Ezek szerint a rehab. ellátás után rokkantságit kapó beteg olyan, mintha új belépő lenne? Annyiszor átrágtuk már ezt, de ez nekem így nem stimmel valahogy. 

Ráadásul van rá kivétel is, mert azok akik volt III. csop. beli rokkantsági nyugdíjasok, de jelenleg még mindig komplex felülvizsgálatra váró betegek és a törvény hatályba lépésével "átfordították", szintén rehabilitációs ellátottak, a minősítésük a C2-nek felel meg... szerintem. Tehát pl. felülvizsgálat után C2 rokkantsági ellátást kap az illető, akkor a 33/A § az érvényes... szerintem.

Előzmény: BJszakért (12938)
andras46 Creative Commons License 2015.07.29 -1 0 12948
Bocsánat 12929
andras46 Creative Commons License 2015.07.29 -1 0 12947
A 12915 ös hozzászólásomat próbáltam magyarázni! A négymillió nyomorgó biztos megérti!
andras46 Creative Commons License 2015.07.29 -1 0 12946
Ez igaz, de egy ingatlan pervesztésénél sem mindegy,hogy valaki a 20 négyzetméteres szükséglakásból az utcára kerűl,vagy valaki a luxus lakásából kisebb lakásba kényszerűl.Másik példa a 40 milliós telepjáróról egy suzukiba kényszerűl,vagy valaki a suzukiból a gyalogolásra kényszerűl mert még buszjegyre sem telik neki! Nagyon nem mindegy!
Előzmény: Törölt nick (12944)
mi lesz velünk Creative Commons License 2015.07.29 0 0 12945

Tisztelt Fórumzók!

Ma hallottam a KÖZLEKEDÉSI KÁRTYÁ-ról. Mi ez?

Szükség van a kiváltásához annak is akinek van Magyar Államkincstár hatósági igazolványa kedvezményes utazásra?

Tudtok ebben segíteni?

_Beus_ Creative Commons License 2015.07.29 0 1 12943

Nekem Ön emailben sokat segített és ki tudja mit hoz a jövő, mikor szorulok ismételten az Ön szakmai tapasztalatára és tanácsára. Jobbulást kívánok!

andras46 Creative Commons License 2015.07.29 -1 0 12942
Szerintem semmi baj nincs vele ha a beosztottjai uniós bért kaptak!!
Előzmény: Törölt nick (12937)
Ruth22 Creative Commons License 2015.07.29 0 1 12941

Kedves J.....nk,

sok szeretettel kívánunk jobbulást, és köszönjük a sok-sok segítségeket.

Hálával, szeretettel: Ruth

Évszakok Creative Commons License 2015.07.28 0 1 12940

BJ Szakértő, jó gyógyulást kívánok, és Önnek is kívánok jó egészséget!

BJszakért Creative Commons License 2015.07.28 0 1 12938

Még erősödnöm kell, de minden emailt megválaszoltam, megtiszteltek őszintén megkeresésükkel.

Eryngium lent megismételt szavai is erősítettek, néha a segítőnek is kell segítség, én is csak Ember vagyok.

brankai85

rehab gazd szakértőként tájékoztatom (lásd itt szakmai honlapomon 4) pont: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

a rehab ellátás után, ha rokkantsági ellátást állapítanak meg, akkor a 2011.évi CXCI.tv. (Mmtv) 9§ és 3§ és 12§ megfelelő ponttjait együtt értelmezve a bizottság véleménye alapján minősítés szerint állapítják meg a rokkantsági ellátást, de az átlagjövedelem az előbb említett §ok értelmében a 2012.évi minimálbér (93ezer), és ennek X%-a a minősítés szerintinek megfelelő lesz az rokkantsági ellátás összege.

Egyetértek Eryngium   -mal, köszönjük!

Csak ismételni, idézni, tudatosítani tudom szavait:

Amit magunkért tehetünk:

1. segíteni egymást, betegtársainkat.

Jó tanáccsal, jóindulattal, megértéssel, hasznos információkkal. Ki értse meg őket, ha nem éppen mi magunk, éppen akik hasonló cipőben járnak? Egyébként az is tény, hogy a szegény előbb ad, mint a kőgazdag. Reméljük, hogy lesz segítség valamilyen módon és az a segítség még időben jön majd, amikor még hasznunkra válik. 

2. megpróbálni túlélni, csakazértis, minden nehézség ellenére! 
3. nem foglalkozni a többnyire kívülálló rosszakarókkal, bomlasztókkal.

4. elkülöníteni a tényleges segítséget az ál-segítségtől...(aki látszólag segít, valóban aknamunkát folytat).

Jó egészséget Mindenkinek!

brankai85 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 12935

Tehát azt mondod, hogy ha jól értem, hogy mondjuk egy rehab ellátott állapotrosszabbodás miatt rokkant ellátott lesz, akkor az egész ellátás (mégegészséges) korábbi jövedelmét veszik figyelembe?

Előzmény: Törölt nick (12911)
andras46 Creative Commons License 2015.07.28 -1 0 12934
Napi hány órát dolgozhatott az akinek ennyi a nyugdija?Valószínű kérges lehet a keze,de a nyelve biztos!
Előzmény: kopi12 (12931)
kopi12 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 12933
Előzmény: mickey75 (12932)
mickey75 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 12932

Szép napot!Lehet nem teljesen ide vágó kérdés,de hátha tud valaki segíteni: Beiskolázási támogatás jár-e nekem a gyermekem után a munkahelyemen?(30 000ft körül van) A munkahelyen azt mondták,csak akkor lenne "adható" az Ő részükről, ha kafetériát is biztosítanának (és az nálunk nincs). Nem értem mi köze a kettőnek egymáshoz...? Máshonnan azt hallottam,mindenképp jár,de nem a munkahelyről....De azt viszont nem mondták, hogy akkor hol/kitől kell igényelnem (és mik a feltételei?). Ha munkahelyről jár, akkor csak az egyik szülő igényelheti, vagy mindkettő...? Köszönöm szépen előre is,ha valaki tud választ adni!

kopi12 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 12931

Van olyan öregségi nyugdíjas,akinek  egymillió háromszáz ezer huf körüli a nyugdíja./Nyufig tájékoztatása/

Van akinek félmillát közelíti,özvegyivel.

andras46 Creative Commons License 2015.07.28 -1 0 12929
Az extra nyugdijakat nyugodtan lehetne csökkenteni,de a pihent agyúak ezt is százalékban vezetnék be mint az emelést,igy a kisnyugdijasok szívnának legjobban!
Előzmény: Törölt nick (12915)
andras46 Creative Commons License 2015.07.28 -1 0 12928
Bot ide bot oda,tudjátok hányszor vittem a gazdája után,mert valahol ott felejtette! Akkor mi van ha valakinek 20 méter után meg kell állnia fullad,mert olyan rosszúl teljesít a szive? Ott felesleges a bot.és a felűlvizsgálló szoba sem 20méter!
Gellar Creative Commons License 2015.07.27 -1 0 12927

thx.

Előzmény: kopi12 (12926)
kopi12 Creative Commons License 2015.07.27 0 1 12926

Nem szerepel rajta,csak amit leirtál.

Előzmény: Gellar (12920)
hagyma boly Creative Commons License 2015.07.26 0 1 12924

Ott a bot a bal kezében a jobb  be van kötve, és kb 1,5 m2 helyen mozgott a mi tele van bútorokkal abban kapaszkodott:

Figyelmesen kell megnézni a filmet !

Azért az tudni kéne, hogy nem csak az a rokkant aki segéd eszközzel jár, számtalan olyan betegség van / neki is sok / ami szintén  rokkanttá teszi az embert, és van olyan is, hogy már azt gondoljuk, hogy ha így marad ,vagy tovább romlik élhetetlen lesz az életünk.

Előzmény: Törölt nick (12922)
hagyma boly Creative Commons License 2015.07.26 0 1 12921
Gellar Creative Commons License 2015.07.26 0 0 12920

Üdv!

Érdeklődnék komplex felülvizsgálaton átesett betegtársaimtól, hogy az összefoglaló orvosi szakvéleményen szerepel-e a figyelembe vett BNO kódok és diagnózisok mellett az adott betegségek %-ban mért értéke, vagy csak az egészségi állapot és az ÖEK összesített mértéke.

Köszönettel.

Eryngium Creative Commons License 2015.07.26 -1 3 12918

Én viszont "sulyosbeteggel hollandiábol", soha, semmilyen körülmények között nem értek egyet, hadd ne indokoljam, miért.

Mentesítem is magam  véleményétől...

A legfelső sorban jobbról: sorszám, szám, + jel egy körben, mínuszjel egy körben, szám

és egy kis e betű jobb alsó sarokban egy x.
Na, ha az x re kattint valaki, akkor ez a jel csodákra képes, eltűnik az összes hozzászólása az adott személynek, azonnal. Már béke és nyugalom van...

Eryngium Creative Commons License 2015.07.26 0 2 12916

Amit magunkért tehetünk:

1. segíteni egymást, betegtársainkat.

Jó tanáccsal, jóindulattal, megértéssel, hasznos információkkal. Ki értse meg őket, ha nem éppen mi magunk, éppen akik hasonló cipőben járnak? Egyébként az is tény, hogy a szegény előbb ad, mint a kőgazdag. Reméljük, hogy lesz segítség valamilyen módon és az a segítség még időben jön majd, amikor még hasznunkra válik. 

2. megpróbálni túlélni, csakazértis, minden nehézség ellenére! 
3. nem foglalkozni a többnyire kívülálló rosszakarókkal, bomlasztókkal.

4. elkülöníteni a tényleges segítséget az ál-segítségtől...(aki látszólag segít, valóban aknamunkát folytat).

Jó egészséget Mindenkinek!

kopi12 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 12914

Szokásos módszerük,úgy hívják zsarolás.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!