Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Jánosné Adam 2014.04.06 16:36:38 © 9408

társas vállalkozóként 2012 december 18-án elsőfokú komplex minősítés szerint egészségi állapot mértéke 47% c-2-es csoport.

2013. 12. hóig.

2013. augusztus 28-án kiléptem a vállalkozásból,de az ügyvéd csak 2014 március 12-én jegyeztette be a cégbíróságon a kilépést 2013 augusztus 28.-i dátummal.

2014 február 17-én kértem az eljárás megszüntetését, melyet február 27-én kaptam készhez 15 napos fellebbezési határidővel. A 14. napon megérkezett a cégbíróság bejegyzése és visszavontam az eljárás megszüntetésére tett nyilatkozatomat  és kértem, 2013 augusztus 29-től 2013 december 31-ig az ellátásom megállapítását.

Elutasítani a mai napig nem utasították el,de telefonon kértek rá, hogy vonjam vissza a fellebbezést, mert erre az időszakra már nem tudnak megállapítani ellátást.

Most január 15-től április 24-ig munkanélküli ellátást kapok. az új eljárásra beadtam a kérvényt 2014 március 6-án.

Az lenne a kérdésem, hogy jár-e nekem a tavalyi évre ellátás?

Válaszát előre is köszönöm.

Zöld János 2014.04.05 12:15:42 © 9407

Vidéki vagyok, de itt óriási a szegénység!Ezt orbánék fel sem fogják, itt csapatostól mennek minden nap kukázni, mert a kenyeret sem tudják megvenni.

Vérlázító, 7db köcsögért adott 5milliárdot!Építia stadiont a cigány faluba!

Az állami földeket sajátjuknak tekinti, hazugság, hogy a pályakezdőknek adott, mert kikosarazta, hogy nincs meg a feltétel! Hogy lenne meg te köcsögFazekas, meg orbán, mikor most kezd, szeretné munkával az előbbrejutást, nem pedig a több ezres hektárok rablásával!

Holnap SZAVAZÁS!Patkányokból nem kérünk!

Előzmény: hagyma boly (9406)
hagyma boly 2014.04.04 13:20:58 © 9406

Annyival egészíteném ki, hogy a kiskeresetű bérből és fizetésből élőknek is. Magaskeresetüeket megjutalmazta 16 %-al ezek mind szörnyű dolgok.

Zöld János te Budapesti vagy,ha igen akkor szeretnék valamit kérdezni privátban ?. uououo@citromail.hu e-mailra irjál nekem. 

Előzmény: Zöld János (9404)
Cersz 2014.04.04 13:18:10 Creative Commons License 9405

Egyetértek!

A szűk családi körökben is úgy kell gazdálkodni amikor "szorít a cipő", hogy akkor meggondoljuk mire adjuk ki a pénzt. Nem moziba, színházba megyünk, (sajnos) és nem vágunk bele nagy beruházásokba, extra kiadásokat emésztő luxus építkezésekbe, hanem a legszükségesebb dolgokra költjük csak a pénzünket.

Az Orbán kormánynak csak szükségtelen rossz a nyugdíjas, a munkájában korlátozott, vagy munkaképtelen ember, valamint a gondolkodó és lázadni képes fiatal! Csak szolgák és alattvalók kellenek akik éhbérért dolgoznak, és akiket lehető legjobban ki lehet zsákmányolni úgy mentális mint fizikai értelemben, majd a velük megtermelt javakat a holdudvar számára szétosztják.

Szociálisan, minden ellenkező híresztelés ellenére, teljesen érzéketlen az Orbán kormány, süket fülekre talál minden panasz, mintha nem egy nyelven beszélnénk. A rezsi csökkentés pedig csak piár fogás, a fizetéseket kellene UNIO-s szintre emelni és az Áfát csökkenteni, főleg a legszükségesebb, legalapvetőbb árucikkeken, mint az élelem, mert mindenkinek a legalapvetőbb létszükséglete a megfelelő minőségű és mennyiségű táplálkozás.

Majd ha már enged a világgazdasági szorítás, (amennyiben ez nem csak kitalált hivatkozási alap) akkor megengedhetünk, nem létszükségletű kiadásokat az államkasszából.

Most itt a lehetőség a változtatásra, aztán majd négy évig csak sopánkodhatunk, (aki megéli) ha rossz helyre tettük az x-et. Négy év hosszú idő, főleg az időseknek és a betegeknek, nekünk már nincs időnk az ígérgetések számonkérésére!

Előzmény: Zöld János (9404)
Zöld János 2014.04.04 11:20:44 © 9404

ÜDV!

Mennyi ember kaphatna pld. lakás átalakításhoz(mozgáskorl.)lóvét a felcsúti stadion bekerülési árából?!Ezek a patkány orbánék fel sem tudják fogni, milyen öröm, he 1 mozg. korl. ember könnyebben tud menni, tisztálkodni stb. Ezek csak a saját maguk kényelmét nézik, a milliárdokat hajszolják a zsebükbe, az elesett embernek meg ott a temető!Ők járjanak így, mint sokan, elveszik azt a kevés kis lóvét is, amiből egyébként sem lehet még a vízdíjat sem kifizetni. SZEMÉT BANDA!

TEGYÜNK ELLENÜK!Ha megint megkapják a 4 évet, nekünk, elesett embereknek,KIS nyugdíjasoknak befellegzett!!!

BJszakért 2014.04.04 10:10:16 © 9403

Friderikusz műsor - Szalai Júlia szociológus:

2 millió 691 ezer magyar állampolgár kétharmados felhatalmazása vagy…?

2010-ben a közel 8 millió választásra jogosult magyar állampolgár közül 5 millió 150 ezren mentek el szavazni, s közülük 2 millió 691 ezer, azaz 52,75 százaléknyi szavazó döntött a Fidesz mellett. Tehát a kétharmados felhatalmazás 2 millió 691 ezer magyar állampolgár döntésén alapult, és a hírhedt Nemzeti Együttműködés Rendszerét is legfeljebb ennyi állampolgár támogatta aktívan, a többi eltűrte és eltűri, még akkor is, ha óriási tömegben valamilyen értelemben áldozatává vált. Műsorunk témája a 2 millió 691 ezer magyar állampolgár döntésének társadalmi következménye, ezt Szalai Júlia szociológussal beszéltük végig.

2 millió 691 ezer magyar állampolgár kétharmados felhatalmazása vagy ez a társadalmi elégedetlenség következménye az addigi hatalommal vagy csak a Fidesz van a választási palettán, miért nincs számottevő ellenállás az emberek részéről az elmúlt négy évben, pedig számos réteget sértettek az intézkedések, mi az elmúlt négy év legnagyobb vesztesége? Értékválasztás kérdése, hogy feláldozzanak társadalmi rétegeket egy szűkebb réteg felemelkedése céljából vagy ehhez a másik oldal, a társadalmi közeg is kellett? A maffia típusú irányítás, amiről beszélnek, hogyan hat a vállalkozásokra és mi a helyzete az értelmiségnek (elitnek-mintaadó társadalom politikai szerep), a szakmai civil szervezeteknek? A társadalmi felismerés elkezdődött vagy brutális a közgondolkodás és nincs társadalmi önképe a magyar társadalomnak?Így nem tud tájékozódni, irányulni, mozogni, fejlődni.

Hazánkban sok jóravaló energia van, sok képesség mindezen körülmények megfordítására. Ha visszajönnek hazájukba azok, akik elmentek tanulni, dolgozni külföldre, akkor hatalmas kulturális, versenyképes tőke lenne Magyarországon.

http://www.atv.hu/videok/video-20140403-friderikusz-2014-04-02

Ircsi57 2014.04.04 09:52:43 © 9402

Gyermeteg73.

Igen,erre gondoltam. Nekem is feltünt egyébként az ügyvédnő szóhasználata.

valerya 2014.04.04 09:12:18 © 9401

A közlekedőképesség vizsgálata alapján lett súlyosan mozgáskorlátozott a minősítésem. De azt sehol nem olvastam, hogy megszabnák, hogy milyen betegségből kifolyólag lett valaki mozgáskorlátozott és csak aszerint jár a támogatás. márpedig nekem azt mondták az OTP-ben, hogy mivel idegrendszeri károsodásból ered a mozgáskorlátozottság, ezért nem jár a támogatás. Hiába mondtam, hogy ez így szerintem nem korrekt, és van parkolási kártyám is, tehát tényleg mozgáskorlátozottnak számítok.

BJszakért 2014.04.03 21:23:15 © 9400

valerya

a lakás akadálymentesítési kedvezményhez is előbb a jogosultságot kell megszerezni, ez esetben (ha nincs fogyatékossági támogatás vagy emelt összegű saját jogú családi pótlék), akkor  a jegyzőnél kérni kell ehhez a kedvezményhez a

közlekedési képesség vizsgálatát (beadva minden jelenlegi szakorvosi-, háziorvosi javaslatot, frisset), és ha a bizottság közlekedési képességében súlyosan akadályozott minősítés szakvéleményez, akkor azzal a szakvéleménnyel kell OTP-be elmenni.

Bővebben honlapomon itt a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett III.6. 7. : http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=475

és itt a honlapom végén: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=12&Itemid=479

Szép estét

valerya 2014.04.03 21:12:58 © 9399

sziasztok!

Ma voltam az OTP-ben lakásátalakítási támogatásról érdeklődni. Ott azt mondták, hogy nekem nem jár, mert idegrendszeri alapon vagyok súlyosan mozgáskorlátozott. Ez azt jelenti, hogy autoimmun betegségeim vannak, pl. myastheina gravis. A hölgy szerint csak a mozgásszervi károsodottaknak jár. Tud-e erről valaki valamit?

BLM 2014.04.03 21:06:36 © 9398

gyermeteg, mithogyan !

Nézzétek vissza Ircsi hozzászólásait!.......gondolom minden világos!

Előzmény: gyermeteg73 (9397)
gyermeteg73 2014.04.03 20:29:29 © 9397

Igen mindezeket gondoltam át én is, és hogy mennyi sok helyen lehet ez befolyással az életünkre (tudom, hogy az ügyvédek is az orvosokhoz hasonlóan továbbképezik magukat - azért saját szakmámra gondolva is tudom, hogy bizonyos - úgymond filozófiai hozzáállási jellegű  - változások nagyon megkeseríthetik az azt művelő ember életét.

Én is láttam, hogy az illető hozzászólást is Ircsi nevű érdeklődő tette fel. Talán nem véletlen a névhasonlóság.

Előzmény: mithogyan (9396)
mithogyan 2014.04.03 20:24:43 © 9396

Igazából nem kell tudni az ügyvédnek sem mindent. Ugyanúgy szakosodik, mint egy orvos, s ugyanúgy állandóan képeznie kell magát. Nekem csak az a fura, hogy ennyire egyértelműen kijelentette a választ, holott itt már százszor megbeszéltük, hogy minden volt III. csop. rokkantsági nyugdíjasnak, aki nem töltötte be az 57. életévét 2012. március 31-ig nyilatkoznia kellett, hogy kéri a felülvizsgálatát. Akkor is, ha végleges volt.

Egyébként utána vettem csak észre... Ircsi a kérdező az ügyvédnőnél? 

Előzmény: gyermeteg73 (9395)
gyermeteg73 2014.04.03 20:11:49 © 9395

Érdekes észrevétel, mithogyan!

Az utóbbi 4 évben alapjaiban megváltoztatták az életünket szabályozó jogrendszert.

Ügyvéd legyen a talpán, aki mindent követni tudott!

Belegondolni is rossz mit tettek.

Előzmény: mithogyan (9393)
darista 2014.04.03 20:05:50 © 9394

Tisztelt BJszakértő! Köszönöm a válaszát! Sokat segített.

Szép hétvégét!

Előzmény: BJszakért (9388)
mithogyan 2014.04.03 19:58:36 © 9393

Ircsi! A Családinet.hu-ra gondolsz? Nekem is nagyon érdekes. Biztos vagyok benne, hogy nagy tudású ügyvéd, de szerintem ennyi szakterületen, mint amennyit kérdeznek tőle nem hiszem, hogy minden válasza pontos. Legalábbis a minket érintő kérdésekben biztos, hogy nem. Pl. a végleges rokkantsági nyugdíjjal vagy az özvegyi nyugdíjjal kapcsolatos válaszai nem tűnnek pontosnak. Nem szeretnék okoskodni, pláne nem bírálni, de szerintem még a régi Tb törvény szerint válaszol. Soha nem használja a megváltozott munkaképességűek ellátásait, elnevezésüket... stb. mindig csak rokkantsági nyugdíjast említ.

Nekem BJ Szakértő válaszai ilyen kérdésekben egyértelműbbek és biztosabbak.

Előzmény: Ircsi57 (9390)
gyermeteg73 2014.04.03 19:45:19 © 9392

Ircsi erre gondoltál-e?

http://www.csaladinet.hu/szakertok/dr_knab_gabriella_ugyved/faq/?tag=nyugdij

Ez a legfrissebb cikkje talán (bár eddigi hozzászólások alapján azért nem voltam biztos abban, hogy tényleg így gondolja-e a TB is)

marijancsi 2014.04.03 19:13:24 © 9391

Ircsi !! HOL ?????????

Ircsi57 2014.04.03 18:43:54 © 9390

Olvassátok Dr.Knáb Gabriella ügyvéd válaszait  a  rokkantak kérdéseire. Nagyon érdekes.

BJszakért 2014.04.03 11:53:33 © 9389

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak, fellebbezést, keresetet is írok, ha van jogalapja, a tények ismeretében, tájékoztatom, mi mit jelent, mit tehet, vagy nem, mik az alternatívák, rehabilitációs gazdasági szakértőként, díjmentesen (Munkaadók kivételével), aki megtisztel hozzám fordulásával.  

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.

BJszakért 2014.04.03 06:24:39 © 9388

darista,

az ellátásáról a határozatot, és a szakvéleményt, amely alapján készült a határozat jelenleg már a megyei Rehabilitációs Szakigazgatási Szerveknél találja meg.

Kérhet az eredetivel megegyező másolatot, lepecsételve, érvényesítve, ha befárad a Hivatalhoz, vagy ajánlott levélben kéri ezt (adatokkal).

Nem tudom melyik megyében van, de itt megtalálja a saját megyei Rehab Szakig Szervek címét, elérhetőségét: http://nrszh.kormany.hu/cimek-ugyfelfogadasi-helyek

Megtisztelt kérdésével. Szép napot.

darista 2014.04.02 19:48:45 © 9387

Tisztelt BJ szakértő! Köszönöm a kimerítő szíves válaszát.Nagyon sok mindent meg tudtam amit eddig csak találgattunk szakszerű információ hiányában.De azt hiszem nem elég pontosan írtam le hogy mi van már meg és mi nincs még.A személyi okmányokat már tudtam pótolni,de az orvosi papírokat még nem.Nincs meg sem a szakvélemény sem a határozat,azoknak a beszerzéséhez még nem kezdtem hozzá.Azt hiszem így pontos a meg fogalmazás.Egyedül a fogyatékossági támogatásról szóló határozat van meg ,az máshol volt így maradt meg. Ehhez kértem az ön tanácsát hogy mit tegyek.Elnézést kérek a pontatlan fogalmazásért!Nagyon szépen köszönöm a türelmét.!

Remélem most pontosabban fogalmaztam?

További jó egészséget!

Előzmény: BJszakért (9362)
Packop 2014.04.02 14:05:54 © 9386

Jó Neked, nekem 3 hónapot mondott a szociális csaj. (Nem a doki, meg nem a foglalkoztatási, hanem a 3. szekértő)

Előzmény: Ibobo (9385)
Ibobo 2014.04.02 09:06:02 © 9385

Én két hét múlva megkaptam a határozatot, C2 minősítés, rokkantsági ellátás 3 évre.

Előzmény: Packop (9380)
sefyandi 2014.04.02 06:05:53 © 9384

Gyermeteg73 szeretnék tőled privátban kérdezni, lécci küld el az e-mailcímedet a sefyandi@gmail.com  -ra:) Köszi!

sefyandi 2014.04.01 19:10:04 © 9383

Köszi, ki fogom próbálni :)

gyermeteg73 2014.04.01 18:37:01 © 9382

Étrendkiegészítő, 120 darab kerül kb 3600 forintba, ez napi 1-2 tablettával harmadéves adag, Swanson gyártmányt most 3560 forintért látok  és vettem tavaly egy dobozzal. Egy próbát megér, utána pedig ha Neked is bejön, akkor még többet akarsz majd enni (csak attól se tudsz majd aludni)

Az E vitamin helyett szedheted, mert ez is antioxidáns csak erősebb.

Kérdezd meg a kezelőorvosodat is, valószínűleg nem tud róla sokkal többet de hátha tud ellenjavallatot, hogy miért ne szedd (nem tudok ilyenről).

De ez itt most kicsit OFF lett, csak tudom, hogy kevesen ismerik.

Előzmény: sefyandi (9381)
sefyandi 2014.04.01 17:27:42 © 9381

Nem szedek semmit, nem is hallottam erről. Mi ez étrendkiegészítő, vagy gyógyszer? Nagyon drága?

Packop 2014.04.01 16:28:03 © 9380

Nekem febr. 26-án volt, 3 hónapot mondtak, akkor lesz Határozat. Nyugi, még hiába várod....:)

Előzmény: haka64 (9378)
BJszakért 2014.04.01 12:04:13 © 9379

Yudy,

A TÁMOP projekt személyre szabott fejlesztésekkel, humánszolgáltatási programmal, képzési lehetőségek biztosításával támogatja a megváltozott munkaképességű ügyfelek felkészítését a munkavállalásra, valamint foglalkoztatásukhoz a munkaadók részére bérköltség-támogatást biztosít.

Cél: a programban résztvevők egyéni igényekre szabott szolgáltatások és támogatások révén visszatérhessenek a munka világába, a nyílt munkaerő-piacra.

Célcsoport, TÁMOP támogatott munkavállaló:

Bérköltség-támogatást azon foglalkoztató veheti igénybe, aki a TÁMOP kiemelt projekt résztvevőjét (megállapodással rendelkező ügyfél) munkaviszony keretében foglalkoztatja, valamint rendelkezik a támogatás megállapításához szükséges igazolásokkal.

A program közvetlen célcsoportja a rehabilitációs szakigazgatási szerv rehabilitációs ellátásban részesülő ügyfelei, akiknél a rehabilitációs hatóság komplex minősítése során megállapítja, hogy a megváltozott munkaképességű személy rehabilitálható, ezen belül:

a)    foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható (B1), vagy 

b)    tartós foglalkozási rehabilitációt igényel (C1),

továbbá azok az ügyfelek, akik a 2007. évi LXXXIV.  törvény alapján rehabilitációs járadékban részesülnek.

Bérköltség-támogatás a munkaadó részére, az általa minimum 4 órában foglalkoztatott, programrésztvevő után nyújtható. A támogatás időtartama határozott időre szól, amely során a munkabér és az azt terhelő szociális hozzájárulási adó 100%-ban támogatható.

Egy munkáltató több megváltozott munkaképességű személy foglalkoztatásához is igénybe veheti a támogatást.

A támogatás időtartama:

A támogatás időtartamának meghatározásához szükség van a heti munkaidőre, mivel ettől függ a maximális támogatási összeg, valamint az igényelt havi támogatási összeg (amely vagy a bruttó bérrel azonos, vagy a bruttó bérrel, és annak a szociális hozzájárulási adó címén megfizetendő összeggel). A támogatás maximális időtartamát az alábbi számítással kapjuk meg:

heti munkaidő szerinti maximális támogatási összeg / havonta igényelt támogatási összeg = a támogatás maximális időtartama.

Ennyi információt nyújthatok röviden.

Bővebb információ: munkaügyi szervezetek kirendeltségein.

Bízom benne, segítettem az eligazodásban.

Szép napot