Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Gyuszimók Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11749

Magánrendelésen voltam, ha minden igaz Mo. legjobb gerincsebészénél. Te is hasonló helyzetben vagy ?

Vagy esetleg orvos vagy és van rálátásod ezekre a dolgokra ?

Előzmény: hagyma boly (11748)
hagyma boly Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11748

megkérdezhetem, hogy ezt hol mondták, hogy nem kell műteni ? ha nem akarod nyilvánosan akkor légyszives ide ird meg 

uououo@citromail.hu

Előzmény: Gyuszimók (11747)
Gyuszimók Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11747

Sziasztok !

Ildo66! Köszönöm a válaszod ! Sajnos továbbra sem tudom mitévő legyek. Tegnap voltam gerincsebésznél, aki azt mondta , hogy egyelőre nem kell műteni(1 cm-es csigolyacsúszás) de ha arra kerül a sor , akkor nagyon nagy műtétre számítsak.

Arra, hogy recseg-ropog minden ízületem (de tényleg, még az állkapcsom is ropog), azt válaszolta , hogy valamilyen autoimmun betegségem van. Hát még ez is ! Mostanáig tornászgattam, reménykedtem a felépülésben de azt hiszem be kell látnom, hogy nincs értelme semminek. Már a saját immunrendszerem is ellenem fordult! Be kell látnom, hogy vesztettem !

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11746

Ennyi, és ezekre a betegségekre megkapod. Mindent a bizottság dönt el. Nekem nem részletezték melyik betegségre hány %-ot adtak, csak az összervezeti egészségkárosodás mértékét állapították meg 55%-ban.

Előzmény: mesi8383 (11735)
BJszakért Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11745

Kedves VERA és Mások!

ildo66 és hagyma boly helyesen gondolkodik, felesleges az egészségi állapot mértékét, a rehabilitálhatóságot az érintettnek kiszámolgatni (7/2012.Nefmi r. alapján, az nem az érintettnek íródott, hanem a komplex minősítést a bizottság az alapján végzi, ez nekik szabályozás),

mert NEM ÉRINTETT véleménye, hanem a BIZOTTSÁG VÉLEMÉNYE ALAPJÁN határoz a Hatóság, és a jogszabályok értelmében. Érintett feladata annyi, hogy mindent rendelkezésére bocsát, megszerez, szakorvosi iratot JELENLEGI állapotáról, ezzel bizonyítva, mennyire súlyos, vagy sem állapota,és igyekszik megfelelni az orvosi és jogi feltételkenk, amit Mmmtv (2011. évi CXCI.tv.) előír, amelyet a döntéshozók hoztak, ők változtathatnak rajta, és akiket az Emberek választottak, hogy képviseljék érdekeiket a Parlamentben.

Bizottság fejébe senki sem lát, mert nem jós, előre megmondani, mi lesz a szakvéleményben. Szakértőként a témában én is csak bizonyos esetekben tudom azt mondani, hogy van esély, vagy nincs, de azt is a szakvélemény, első határozat ismeretében, a tények ismeretében, és jogszabályok tudatában írom le az alternatívákat, és vállalom el a fellebbezést, kereset megírását érintett helyett, ha van jogalapja, és nem látom jogszerűnek a  határozatot.

Az Isten áldja meg, álmodozni akar valaki, lehet, de nem érdemes, és felesleges, félrevezető. Feltételezések szerint nem lehet korrekt információt adni.

Mindig a tények, doksik ismeretében a jogszabályok szerint tájékoztatom az őt érintő kérdésben érintettet önzetlenül, vagy Munkaadót megbízási szerződéssel, díj ellenében.

mithogyan Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11744

Bár nem mostanában volt, de tőlem pl. a személyes vizsgálatkor olyat kérdezett az orvosszakértő, ami szakorvosi papíron nem is volt leírva, de a betegség következménye lehetett és arra is kaptam plusz %-ot. Mikor megkaptam a véleményt nem akartam hinni a szememnek. Szóval nagyon összetett dolog és az orvosszakértő hozzáértésétől/hozzáállásától is sok minden függ, úgy gondolom.

Előzmény: ezsuzsa1 (11742)
mesi8383 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11743

Nagyon szépen köszönöm.

Előzmény: ezsuzsa1 (11742)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11742

Én viszont azt mondom érdemes azt a táblázatot átnézni, mert vannak olyan betegségek amelyeknél, összevetve a leletekkel, elég pontos %-ot  lehet meghatározni. Bár azt is hozzáteszem, hogy vannak olyanok amelyeknél az szakértő szubjektív véleménye határoz. Pl. a vállöv, csukló stb. mozgásainak értékelése.

Azért is fontos megismernünk az értékelést, hogyha nem megfelelően határozták meg a százalékot, II. fokon, vagy a bíróságon tudjunk rá hivatkozni.

Előzmény: hagyma boly (11739)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11741
Előzmény: mesi8383 (11740)
mesi8383 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11740

És azt a táblázatot hol találom én azért kíváncsi lenék. Örülök a véleményeknek hozászolásoknak is de csak megnézném mégis mire számítsak. tudja valaki hol találom a táblázatot  ?

Előzmény: hagyma boly (11739)
hagyma boly Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11739

ildió66-tal értek egyet nem kell számolni, mert  nem vagy /vagyunk ebben profik ésb nem tudjuk, hogy mire hány %-ot  adnak majd pontosan.Nekem a sok betegségemre a házi orvos azt mondta. hogy ugyan próbáljam meg, de ne várjak sok mindent. De én elégedett vagyok, sajnos olyan az állapotom, hogy 75%-ot és E kategóriát kaptam.

Előzmény: mesi8383 (11738)
mesi8383 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11738

Holnap megyek a házi orvoshoz mert most frissibe minden bajommal vég jártam a szakorvosokat begyüjtötem a friss szakvéleményeket. csak mégis kiváncsi lenék kb menyi % ra számoljak menyi pontos a betegségeim.

Előzmény: ildó66 (11737)
ildó66 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11737

Szerintem nem érdemes megnézni,hogy mire hány%-ot kapnál.

A komplex minősítő vizsgálat során annyi mindent vesznek figyelembe,hogy kár  nézegetned a táblázatot, a végeredményt úgysem tudod felmérni előre.

Ha ennyi betegséged van érdemes beadnod a kérelmet - véleményem szerint.

Esetleg kérdezd meg a háziorvost/szakorvosokat kiindulásnak, de én teljesen az Ő véleményükre se alapoznék.

Neked kell érezni azt,hogy mennyire vagy munkaképes és ha úgy érzed,hogy gátolva vagy ebben, akkor érdemes megpróbálnod.

Ami viszont biztos: leletekre, vizsgálati eredményekre nagy szükséged van, ezeket gyűjtsd össze mert mindenhol a "papír beszél".

Előzmény: mesi8383 (11735)
ildó66 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11736

Én végigolvastam - ahogy gondolom többen is- a bejegyzésedet,de azt hiszem,hogy válaszunkban csak véleményt tudunk mondani.

Sajnos nekem is fennállnak azok a betegségek amiket Te leírtál.(+2 porckorongsérv)

A leszázalékolásomat nem emiatt kezdtem el de az eljárás/vizsgálat során figyelembe vették ezeket a betegségeket is. Sajnos alig pár %-ot kaptam rá, tehát korántsem annyit,hogy ezek a betegségek megadták volna azt a %-ot amire pénzellátást állapítottak volna meg.

Szerintem sajnos sok esélyed nincs arra,hogy ezek alapján leszázalékoljanak, esetleg ha más betegség is társul még. Ráadásul az,hogy 1 hónapja vagy táppénzen még szerintem kevés idő ahhoz,hogy megindítsd az eljárást.

Előzmény: Gyuszimók (11734)
mesi8383 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11735

Sziasztok a kérdésem az lenne elég sok problémám van szeretném magam leszázalékoltatni.

De nem tudom érdemes -e , hol tudom megnézni melyik betegségemre hány pontot kapok kb. hány százalékra számíthatok ?

Inzulinos cukorbeteg vagyok , gerincsérvem is van depreszioval is kezelés allat állok, aszmám is van , halokészülékem van mert nagyon rosz a halásom is. De van még más is de most nem sorolnám tovább. segítségeteket köszönöm elöre is.

Gyuszimók Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11734

Sziasztok !

Nagy szükségem lenne a segítségetekre. Lassan egy hónapja  vagyok táppénzen mert el kezdett fájni a jobb lágyékom annyira, hogy  alig tudtam megemelni a lábam és lehajolni. A röntgen az L.V.-ös csigolya 8 mm-es csúszását (spondylolysthesis) , és ugyanazon a csigolyán 3mm-es spodylosyst állapított meg. A medence felvételen a csípőízületek mérsékelt beszűkülése is látszik (coxarthrosis).Az MR vizsgálat mindezt visszaigazolta L.V. gyöki kompresszió mellett !

Betegségeim :

-M4310 Spondylolisthesis

-M4300 Pondylosis

-M1590 Polyarthrosis

Mondjátok meg légyszi mit tegyek , van esélyem leszázalékoltatni magam úgy , hogy pénzt vagy adókedvezményt kaphassak ?Hogy csináljam a táppénz dolgot , mert a főnököm alig várja , hogy felvegyem a munkát és azonnal kirúghasson. Ki tudja ennek az egész dolognak a helyes menetét leíri?

Remélem lesz olyan köztetek aki végigolvassa  bár tény . hogy hosszúra sikerült.

Segítsetek kérlek ! Köszönöm !

ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11733

Nem. A COPD nincs az adókedvezményezettek között, sajnos.

Előzmény: shanta (11728)
VEronika1990 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11732

Köszönöm,akkor várom BJszakért segítségét!

köszönöm a válaszokat/segítséget!

hagyma boly Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11731

Szakorvosi lelettel forduljon a háziorvoshoz, neki mondja el, hogy a megváltozott munkaképességűek ellátást szeretné benyújtani.  A háziorvos tájékoztatja , hogy mi a teendő. Itt a fórumon pedig a BJ szakért-hoz forduljon Ő mindent naprakészen precízen és pontosan tud .

Előzmény: VEronika1990 (11730)
VEronika1990 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 11730

Kedves Mki!

A segítségeteket szeretném kérni.

Édesapámnak sajnos hátsófali infraktusa volt. Előtte portásként dolgozott, 4 műszakban, 12 órában.

Évekkel zelőtt csípőprotézist kapott, így 38%-ban le van már százalékolva. Felerült bennünk a kérdés, hogy esetleg ,,teljesen" le lehet őt százalékolni, az infarktusra ,,hivatkozva".

Segítségeteket szeretném kérni, hogy ez lehetséges-e? Mi a ,,menete"? Kb mekkora összegre lehet ilyen esetben számítani? Mik a kilátások (ilyen helyzetben érdemes-e egyáltalán elindítani az eljárást)?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Vera

ildó66 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 11729

A 335/2009.(XII.29.) Kormány rendelet mellékletében vannak felsorolva azok a betegségek amikre igénybe vehető az adókedvezmény. Én átfutottam, de nem találtam. BNO kód alapján érdemes keresni, úgy egyszerűbb.

Előzmény: shanta (11728)
shanta Creative Commons License 2015.02.22 0 0 11728

Sziasztok!

Valaki tudna esetleg abban segíteni,hogy COPD-os beteg kaphat adókedvezményt?Sehol nem találtam róla tájékoztatást.

Köszönöm.

lansz2 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 11727

Na így már másként hangzik.

Előzmény: lizacska64 (11714)
kala13 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 11726

Flórian!  írtam neked

Előzmény: Florian57 (11725)
Florian57 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 11725

hogy ne legyen Neked kényelmetlen próbáld ki ezt.  szentflorian50@freemail.hu

Előzmény: kala13 (11724)
kala13 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 11724

Írjam ide?  

Előzmény: kala13 (11723)
kala13 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 11723

Email. De hogyan tudod meg az email címemet? 

Előzmény: Florian57 (11722)
Florian57 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 11722

Szervusz Kala 13

Esetleg skype vagy e-mail lehet?

Előzmény: kala13 (11721)
kala13 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 11721

Kezdves Flórián! 

Légyszi segíts ki. A szakértő asszony rád hívatkozik. Én úgy értelmeztem a te írásodat, hogy a te ellátásod több volt mint 139500 forint és III. csoportos rokkantból lettél C2-es és nem csökkentették le az ellátásodat. Jól értettem?  

Köszönöm szépen a válaszodat.

Előzmény: Florian57 (11686)
BJszakért Creative Commons License 2015.02.21 0 1 11720

zsuh

megtisztelt megkeresésével, válaszoltam itt is feltett kérdésére email.

sajóvölgyi

C1 minősített, felülvizsgálatra kérelmet adna be, minden eset más, a bizottság véleménye alapján hoz a hivatal határozatot, attól el nem térhet a Mmtv szerint. Nem tudhatod, mit véleményez bizottság, lehet, más a beteg állapotérzete és más a valóság, és persze más lehet a bizottság véleménye, minden megtörténhet, a bizottság véleményezhet állapot javulást is, vagy állapot rosszabbodást, vagy stagnálást a 7/2012.Nefmi r alapján.

bv51

folyton a felülvizsgálat csúszásait kérdezgetni felesleges, mert abból semmire nem következtethet. Legyen felkészülve, tehát legyen mindig hat hónapnál nem régebbi szakorvosi javaslata, véleménye, hogy bármikor felülvizsgálati időpontot kap, ne akkor kelljen összeszedni a jelenlegi állapotát igazoló szakorvosikat (egyes esetben képtelenség időpontot kapni, csak legkorábban 2-3 hónapra). Ennyi.

mithogyan,

van olyan volt III.cs. rokkantsági nyugdíjas, akinek C2 minősítést véleményeztek, amely megfelel a volt III.cs. állapotnak, ám magas volt ez az ellátási összege, tehát igaz, hogy állapot javulás nem történt, maradhatna ellátásának összege ebben az esetben, DE mégsem maradhat mondjuk  utolsó imsert esetemben 234ezer Ft, mert a Mmtv azt írja, hogy nem lehet több, mint a 2012. évi minimálbér 150%-a (93ezer 150%-a, vagyis 1395500Ft.

Ezért írtam, mindenkire igaz a törvény, akkorr is mithogyan ha nem tapasztalta azt, a jogalkotó mindenre gondolt.

Flórián esetében nem állt fenn ez a fenti helyzet, nem volt magas ennyire az ellátása, ismerem konkrétan az esetét Flórián, mert megtisztelt és tájékoztathattam.

De mint fenn demonstráltam, nem gyakran, de van ilyen eset, tízből kettő.

Bízom benne, így érthető volt.

lizicska

amit konkrétan írtam email, így igaz, CSAK forrásra, ponots jogszabályra hivatkozva írtam, mindig érdemes BIZTOS tudású szakértőhöz fordulni, nekem ez a szakterületem, és nem internetes írásokra hagyatkozni.

Ám ha elveszíti ellátását és bírósághoz fordul, mert Hivatal megszüntette ellátását, akkor nem hivatkozhat még NAV állásfoglalására sem, vagy más Hivatal állásfoglalására, hiszen mindig az aktuális jogszabály alapján hoz határozatot Hivatal és a Bíróság is a jogszabály alapján dönt, nem Hivatal állásfoglalása alapján, mert a Hivatalok a törvényt végrehajtják, az emberek pedig jogkövető állampolgárként betartják.

Az, ha valaki nem ismeri a jogszabályt, ami rá vonatkozik, nem mentesíti a jogszabály alól.

Ezért igyekszem, ha van időm, eligazodni Önöknek a jogszabályok labirintusában, ahogy lizicskával és mással is tettem, aki megtisztelt email. Ennyit tehetek Önökért szakterületem: felülvizsgálat, ellátások foglalkoztatás, ezért nincs semmi bevételem, csak kiadásom a szakmai honlapom fenntartásából, nincs rajta reklám, semmi haszon, hogy Önöket tájékoztassam, persze nem mindent tartalmaz szakmai honlapom, saját szellemi termékem, nem is tartalmazhat, és nem is kell, felkeresnek, ha szükséges. Megtalálja konkrét kérdésével email címem, hosszú levelet nincs időm olvasgatni, hiszen én sem vagyok egészséges és családom van, munkám. De megteszem, amit tudok ezután is, ahogy eddig.

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=586

Szép napot