Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

BLM 2014.04.03 21:06:36 © 9398

gyermeteg, mithogyan !

Nézzétek vissza Ircsi hozzászólásait!.......gondolom minden világos!

Előzmény: gyermeteg73 (9397)
gyermeteg73 2014.04.03 20:29:29 © 9397

Igen mindezeket gondoltam át én is, és hogy mennyi sok helyen lehet ez befolyással az életünkre (tudom, hogy az ügyvédek is az orvosokhoz hasonlóan továbbképezik magukat - azért saját szakmámra gondolva is tudom, hogy bizonyos - úgymond filozófiai hozzáállási jellegű  - változások nagyon megkeseríthetik az azt művelő ember életét.

Én is láttam, hogy az illető hozzászólást is Ircsi nevű érdeklődő tette fel. Talán nem véletlen a névhasonlóság.

Előzmény: mithogyan (9396)
mithogyan 2014.04.03 20:24:43 © 9396

Igazából nem kell tudni az ügyvédnek sem mindent. Ugyanúgy szakosodik, mint egy orvos, s ugyanúgy állandóan képeznie kell magát. Nekem csak az a fura, hogy ennyire egyértelműen kijelentette a választ, holott itt már százszor megbeszéltük, hogy minden volt III. csop. rokkantsági nyugdíjasnak, aki nem töltötte be az 57. életévét 2012. március 31-ig nyilatkoznia kellett, hogy kéri a felülvizsgálatát. Akkor is, ha végleges volt.

Egyébként utána vettem csak észre... Ircsi a kérdező az ügyvédnőnél? 

Előzmény: gyermeteg73 (9395)
gyermeteg73 2014.04.03 20:11:49 © 9395

Érdekes észrevétel, mithogyan!

Az utóbbi 4 évben alapjaiban megváltoztatták az életünket szabályozó jogrendszert.

Ügyvéd legyen a talpán, aki mindent követni tudott!

Belegondolni is rossz mit tettek.

Előzmény: mithogyan (9393)
darista 2014.04.03 20:05:50 © 9394

Tisztelt BJszakértő! Köszönöm a válaszát! Sokat segített.

Szép hétvégét!

Előzmény: BJszakért (9388)
mithogyan 2014.04.03 19:58:36 © 9393

Ircsi! A Családinet.hu-ra gondolsz? Nekem is nagyon érdekes. Biztos vagyok benne, hogy nagy tudású ügyvéd, de szerintem ennyi szakterületen, mint amennyit kérdeznek tőle nem hiszem, hogy minden válasza pontos. Legalábbis a minket érintő kérdésekben biztos, hogy nem. Pl. a végleges rokkantsági nyugdíjjal vagy az özvegyi nyugdíjjal kapcsolatos válaszai nem tűnnek pontosnak. Nem szeretnék okoskodni, pláne nem bírálni, de szerintem még a régi Tb törvény szerint válaszol. Soha nem használja a megváltozott munkaképességűek ellátásait, elnevezésüket... stb. mindig csak rokkantsági nyugdíjast említ.

Nekem BJ Szakértő válaszai ilyen kérdésekben egyértelműbbek és biztosabbak.

Előzmény: Ircsi57 (9390)
gyermeteg73 2014.04.03 19:45:19 © 9392

Ircsi erre gondoltál-e?

http://www.csaladinet.hu/szakertok/dr_knab_gabriella_ugyved/faq/?tag=nyugdij

Ez a legfrissebb cikkje talán (bár eddigi hozzászólások alapján azért nem voltam biztos abban, hogy tényleg így gondolja-e a TB is)

marijancsi 2014.04.03 19:13:24 © 9391

Ircsi !! HOL ?????????

Ircsi57 2014.04.03 18:43:54 © 9390

Olvassátok Dr.Knáb Gabriella ügyvéd válaszait  a  rokkantak kérdéseire. Nagyon érdekes.

BJszakért 2014.04.03 11:53:33 © 9389

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak, fellebbezést, keresetet is írok, ha van jogalapja, a tények ismeretében, tájékoztatom, mi mit jelent, mit tehet, vagy nem, mik az alternatívák, rehabilitációs gazdasági szakértőként, díjmentesen (Munkaadók kivételével), aki megtisztel hozzám fordulásával.  

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.

BJszakért 2014.04.03 06:24:39 © 9388

darista,

az ellátásáról a határozatot, és a szakvéleményt, amely alapján készült a határozat jelenleg már a megyei Rehabilitációs Szakigazgatási Szerveknél találja meg.

Kérhet az eredetivel megegyező másolatot, lepecsételve, érvényesítve, ha befárad a Hivatalhoz, vagy ajánlott levélben kéri ezt (adatokkal).

Nem tudom melyik megyében van, de itt megtalálja a saját megyei Rehab Szakig Szervek címét, elérhetőségét: http://nrszh.kormany.hu/cimek-ugyfelfogadasi-helyek

Megtisztelt kérdésével. Szép napot.

darista 2014.04.02 19:48:45 © 9387

Tisztelt BJ szakértő! Köszönöm a kimerítő szíves válaszát.Nagyon sok mindent meg tudtam amit eddig csak találgattunk szakszerű információ hiányában.De azt hiszem nem elég pontosan írtam le hogy mi van már meg és mi nincs még.A személyi okmányokat már tudtam pótolni,de az orvosi papírokat még nem.Nincs meg sem a szakvélemény sem a határozat,azoknak a beszerzéséhez még nem kezdtem hozzá.Azt hiszem így pontos a meg fogalmazás.Egyedül a fogyatékossági támogatásról szóló határozat van meg ,az máshol volt így maradt meg. Ehhez kértem az ön tanácsát hogy mit tegyek.Elnézést kérek a pontatlan fogalmazásért!Nagyon szépen köszönöm a türelmét.!

Remélem most pontosabban fogalmaztam?

További jó egészséget!

Előzmény: BJszakért (9362)
Packop 2014.04.02 14:05:54 © 9386

Jó Neked, nekem 3 hónapot mondott a szociális csaj. (Nem a doki, meg nem a foglalkoztatási, hanem a 3. szekértő)

Előzmény: Ibobo (9385)
Ibobo 2014.04.02 09:06:02 © 9385

Én két hét múlva megkaptam a határozatot, C2 minősítés, rokkantsági ellátás 3 évre.

Előzmény: Packop (9380)
sefyandi 2014.04.02 06:05:53 © 9384

Gyermeteg73 szeretnék tőled privátban kérdezni, lécci küld el az e-mailcímedet a sefyandi@gmail.com  -ra:) Köszi!

sefyandi 2014.04.01 19:10:04 © 9383

Köszi, ki fogom próbálni :)

gyermeteg73 2014.04.01 18:37:01 © 9382

Étrendkiegészítő, 120 darab kerül kb 3600 forintba, ez napi 1-2 tablettával harmadéves adag, Swanson gyártmányt most 3560 forintért látok  és vettem tavaly egy dobozzal. Egy próbát megér, utána pedig ha Neked is bejön, akkor még többet akarsz majd enni (csak attól se tudsz majd aludni)

Az E vitamin helyett szedheted, mert ez is antioxidáns csak erősebb.

Kérdezd meg a kezelőorvosodat is, valószínűleg nem tud róla sokkal többet de hátha tud ellenjavallatot, hogy miért ne szedd (nem tudok ilyenről).

De ez itt most kicsit OFF lett, csak tudom, hogy kevesen ismerik.

Előzmény: sefyandi (9381)
sefyandi 2014.04.01 17:27:42 © 9381

Nem szedek semmit, nem is hallottam erről. Mi ez étrendkiegészítő, vagy gyógyszer? Nagyon drága?

Packop 2014.04.01 16:28:03 © 9380

Nekem febr. 26-án volt, 3 hónapot mondtak, akkor lesz Határozat. Nyugi, még hiába várod....:)

Előzmény: haka64 (9378)
BJszakért 2014.04.01 12:04:13 © 9379

Yudy,

A TÁMOP projekt személyre szabott fejlesztésekkel, humánszolgáltatási programmal, képzési lehetőségek biztosításával támogatja a megváltozott munkaképességű ügyfelek felkészítését a munkavállalásra, valamint foglalkoztatásukhoz a munkaadók részére bérköltség-támogatást biztosít.

Cél: a programban résztvevők egyéni igényekre szabott szolgáltatások és támogatások révén visszatérhessenek a munka világába, a nyílt munkaerő-piacra.

Célcsoport, TÁMOP támogatott munkavállaló:

Bérköltség-támogatást azon foglalkoztató veheti igénybe, aki a TÁMOP kiemelt projekt résztvevőjét (megállapodással rendelkező ügyfél) munkaviszony keretében foglalkoztatja, valamint rendelkezik a támogatás megállapításához szükséges igazolásokkal.

A program közvetlen célcsoportja a rehabilitációs szakigazgatási szerv rehabilitációs ellátásban részesülő ügyfelei, akiknél a rehabilitációs hatóság komplex minősítése során megállapítja, hogy a megváltozott munkaképességű személy rehabilitálható, ezen belül:

a)    foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható (B1), vagy 

b)    tartós foglalkozási rehabilitációt igényel (C1),

továbbá azok az ügyfelek, akik a 2007. évi LXXXIV.  törvény alapján rehabilitációs járadékban részesülnek.

Bérköltség-támogatás a munkaadó részére, az általa minimum 4 órában foglalkoztatott, programrésztvevő után nyújtható. A támogatás időtartama határozott időre szól, amely során a munkabér és az azt terhelő szociális hozzájárulási adó 100%-ban támogatható.

Egy munkáltató több megváltozott munkaképességű személy foglalkoztatásához is igénybe veheti a támogatást.

A támogatás időtartama:

A támogatás időtartamának meghatározásához szükség van a heti munkaidőre, mivel ettől függ a maximális támogatási összeg, valamint az igényelt havi támogatási összeg (amely vagy a bruttó bérrel azonos, vagy a bruttó bérrel, és annak a szociális hozzájárulási adó címén megfizetendő összeggel). A támogatás maximális időtartamát az alábbi számítással kapjuk meg:

heti munkaidő szerinti maximális támogatási összeg / havonta igényelt támogatási összeg = a támogatás maximális időtartama.

Ennyi információt nyújthatok röviden.

Bővebb információ: munkaügyi szervezetek kirendeltségein.

Bízom benne, segítettem az eligazodásban.

Szép napot

haka64 2014.04.01 11:33:10 © 9378

Üdv a sorstársaknak! Már több mint egy hónap eltelt az I. fokú vizsgálatom óta. Írásos határozat még mindig nincs a kezemben. Nem tudom, mi tarthat ilyen sokáig, mert az számomra hihetetlen, hogy direkt húzzák az időt :-) . 

Cersz 2014.04.01 10:49:30 Creative Commons License 9377

"Nem látnak tovább a zsíros kormánytisztviselői (esetleg miniszteri) fizetéseknél."

Ezzel csak óvatosan, nem kell általánosítani! A vezető beosztású kormánytisztviselők és a felső vezetők fizetése valóban irreálisan magas a középfokú végzettségű kormánytisztviselőkéhez viszonyítottan, nagyon rossz a bértábla, így az elosztás!

Az ügyfelekkel nem a felső fokú végzettségű kormánytisztviselő foglalkozik így az érdemi munkát éhbérért a középfokú végzettségűek (közszolgák) végzik, az ügyfelek mégis ezeken a szerencsétleneken verik le a sérelmeiket. Ezért olyan frusztráltak az ügyfelekkel szemben. Senki nem venné a kezébe a tollat, hogy egy panasz levelet írjon magasabb fórumra!

A főnökök nem vállalnak semmilyen felelősséget, jó fizetésért, elszigetelik a valódi problémákat a felső vezetés irányában, és úgy tűnik, hogy minden rendben működik, jól teljesítünk, ez a helyzet azt hiszem sokaknak ismerős.

Orbánéknak szolgák kellenek, a gondolkodó fiatalok (már nem csak fiatalok) akik külföldre mentek dolgozni, hogy megéljenek, nem kellenek Orbánnak, neki jobb is ha ezek nincsenek idehaza, nem zavarják a köreit, de a társadalom biztosítási hozzájárulásukat is külföldön fizetik, ebből nem profitál semmit az ország.

Ezért is változtatják meg a törvényeket Orbánék és szüntetik meg a különböző ellátásokat, vagy korlátozzák, és ezért kell olyan hosszú ideig dolgozni a férfiaknak, hogy lehetőleg nekik már ne is keljen nyugdíjat fizetni, mert nem érik meg a korai halandósági statisztikát figyelembe véve.

Elnézést, tudom ez nem az a hely, de most nagyon aktuális, vasárnap, 6.-án változtathatunk a helyzetünkön.

Előzmény: gyermeteg73 (9376)
gyermeteg73 2014.04.01 08:48:46 © 9376

Nem látnak tovább a zsíros kormánytisztviselői (esetleg miniszteri) fizetéseknél.
Egyre több eltartandó ilyen eltartása egyre nagyobb államapparátust ezáltal adófizetőt igényel.
Aki nem vesz részt ebben azt könnyen kikálthatják csalónak.
És a rokkantak a kis érdekérvényesítő képességük miatt nem tudnak védekezni.
Nem tudsz kimenni  a házból: szedsz-e alfa lipnsavat (SM-mel egy napi 100 mg hajnalban csodákra képes)

Előzmény: sefyandi (9374)
Zöld János 2014.04.01 08:43:13 © 9375

Szép Napot!

Mocskos politika, amit Orbán és bandája csinál!A rendőrségi létszámot megnövelték, mégsincs senki az útcán, utakon, hogy a drogos, részeg kölyköket igazoltatná, mert legtöbbje így jár kocsival, mégpedig nem akármilyennel. Az elesett embereket meg keményen bünteti, mert tudja, semmit nem tesz ellene, mert anyagilag nem tud senkihez fordulni. Az ügyvédek is rájátszanak, horibilis lóvéért dolgoznak, már aki dolgozik..

A sebességmérő kocsi van csak az utcán, az a legkönnyebb, és iszonyatos lóvét kaszálnak, csekély befektetéssel. Itt sem tolerálnak, kis pénzű, kis nyugdíjasokat is lenyúlják rendesen, a politikus, földesúr, mágnás vállalkozókat meg nem érinti 30 ezer forint, leszarja, vagy a politikai csavargók útján visszavonják.

Itt aszavazás, ha nehezen is, tegyünk ez ellen.Van párt, aki a mentelmi jogot is eltörölné, vagy a titkosítást is pld. A titkosítás is a politikai szemetek védője!!!Menjünk el szavazni, mert elég volt orbánból!!!

Szép napot!

sefyandi 2014.04.01 07:51:50 © 9374

Nekem az a döbbenet, hogy szentül meg vannak győződve, hogy aki rokkant, az mind csaló. Én meg egyszerűen nem tudok kimenni a házból, mert szabálysértő vagyok. Rossz irányba mennek itt a dolgok.

Yudy 2014.03.31 21:43:42 © 9373

Köszönöm, jó helyen vagyok végre. Az illető az 'új típusú' rendszer szerint C1 besorolású, tartós foglalkoztatási rehabilitációt igényel.

Kaphat-e TÁMOP-os támogatást, milyen típusút, és milyen időközönként lesz rá jogosult?

Az illető szeretne munkát vállalni nem akkreditált cégnél, vagy állami intézménynél. Válaszát előre is köszönöm.

BJszakért 2014.03.31 20:37:24 © 9372

Yudy,

Keveri a fogalmakat, megnevezéseket, pedig nem mindegy.

C2 minősítéssel nem kaphat "új" típusú rehabilitációs járadékot,

mert C2 minősítés rokkant személy, nem rehabilitálható, rokkantsági ellátásra jogosult lehet (2011. évi CXCI.tv. Mmtv), de semmiképpen nem vehet részt C2 minősítéssel TÁMOP programban, mert rokkant személy nem vehet részt (1991. évi IV.tv. Flt.)

Konkrét kérdéseket email is fogadom - weblapomon megtalálható - rehab gazd szakértőként felülvizsgálat (fellebbezést, keresetet is írok, tájékoztatok díjmentesen az alternatívákról), ellátások, foglalkoztatás, rehabilitáció. Szép estét

gyermeteg73 2014.03.31 19:14:41 © 9371

Szomorú történet.

Csak büntetni tudnak. Az az érzésem, hogy a legtöbb állami hivatalnak ki van adva, hogy büntessenek ezerrel - ezzel tartják fel magukat.

Előzmény: sefyandi (9370)
sefyandi 2014.03.31 17:35:17 © 9370

No felírom, mi folyik Pécsett, és egyszerűen nem lehet tenni ellene.
A sztori a következő:
Orvoshoz vitt a férjem (egyedül nem tudok járni, sm-beteg vagyok), és a ház előtti járdán állt meg rokkant parkolóval, mivel a közelben sem parkoló, sem mozgássérült parkoló nincs, pedig kérelmeztem. A közterület felügyelet simán megvágott 10 000 ft-ra, mert a járdán álltunk, és 1,5 métert nem hagytunk szabadon, jelzem az egész járda 1,5 méter, csak onnan tudok hazamenni, mert nem tudok járni. Beküldtem az orvosi papírjaimat, betelefonáltam, erre kapaszkodjatok meg, hogy mit mondott a közterület felügyelő. Akkor maradjak otthon, mert mi lesz, ha arra jön egy babakocsi, ha kijövök a lakásból, szabálysértést követek
el, és legközelebb, ha meglátnak, mint "visszaesőt" még többre fognak büntetni.
Továbbküldték a rendőrségnek az ügyet, akik bekérték a jövedelemigazolását a férjemnek, ápolási díjon van, 26 500 ft, erre való tekintettel 30 000-re emelték a büntetést. Kifogást nyújtottam be, mivel nem tudok járni, és csak innen tud a férjem a liftig eltámogatni. Elment az ügy a bíróságig. Erre mit írt a bírónő?
Nem elég alapos a kifogásom.
Könyörgöm, akkor mi lenne az alapos kifogás????
A férjemet közmunkára kötelezte a rendőrség, addig heverhetek, ne menjek ki wc-re ne igyak egy pohár vizet, megvárhatom, amíg hazaér. Persze ezt tudták a rendőrségen is, de a törvény, az törvény. Az embertelenség meg embertelenség.
Elment a férjem közhasznú munkára, előtte orvosi vizsgálat van, persze fizetős, és képzeljétek, több ember is volt, aki szabálysértő, mert rokkant kártyával parkolt valahol. Ilyen "komoly" "visszaeső" bűnözőket fog a pécsi rendőrség. Mondjuk, hogy siralmas, hol tartanak az "egészséges" "emberek". Joguk van ehhez és meg is teszik.

ezsuzsa1 2014.03.31 17:34:41 © 9369

Én évek óta nem foglalkozom politikával, de most elmegyek szavazni. Meg akarom köszöni, hogy belöktek az árokba.