Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

BJszakért aug. 30. Creative Commons License 10812

gepesz

Szakmai honlapomon megtalálható email címem, kérem, határozatát elküldeni szíveskedjen, annak ismeretében  (tények) a jogszabályok szerint PONTOSAN tájékoztatom rehab gazdasági szakértőként, mit kell tenni, hogyan, hol, vagy nem kell tenni, miért. mi mit jelent,....

Egyébként itt a 4) pontban bővebb információt kap az ott olvasható jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett, de esete (határozat-tény) ismeretében személyre szóló tájékoztatást adok:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

Évszakok aug. 29. Creative Commons License 10811

mithogyan

Így van, én már akkor betöltöttem az 57-et, rokkantsági ellátást kapok.

Előzmény: mithogyan (10809)
camberra55 aug. 29. Creative Commons License 10810

jól tudod

Előzmény: mithogyan (10809)
mithogyan aug. 29. Creative Commons License 10809

Azért vagyok rehab. ellátott, mert 2011. december 31-ig nem töltöttem be az 57. életévemet.

Azoknak a III. csop. rokkantnyugdíjasoknak, akik a fenti időpontig betöltötték az 57. életévüket rokkantsági ellátásként folyósították tovább a korábbi ellátásukat és nyilatkozniuk sem kellett, hogy kérik az újbóli felülvizsgálatukat.

Cáfoljatok, ha nem így van, akkor fel kell frissítenem az emlékezetem (vagyis a törvény §-ait), mert ez már régen volt téma. 

Előzmény: hagyma boly (10803)
mrkovács aug. 29. Creative Commons License 10808

Rehab járadékosoknál nincsen "behívás" saját magának kell kérni az érintettnek. Ha lejár a járadék,utánna nincsen jövedelem.

A többi részt a barátom példáján kereszetül szemléltetném.Nála a lejárat dátuma 2014.jul.31.volt.Azzal a jogos gondolattal h ne maradjon ellátás nélkül,már áprilisban bedta az új igényt (elmagyarázta az ügyintézőnek a helyzetet azt h miért kezdi ilyen korán,az ráíratta vele a papírra h álapotrosszabbodás).A nyomtatványra ráírta h a folyósítás első napja 2014.aug.1.

Már 3 hét múlva meg is kapta az időpontot (én úgy sejtem ez az állapotrosszabbodás jelölés miatt történt) Májusban már meg volt az eredmény (c2).Igen ám de mivel 60 nap volt a régi ellátásból el lett utasítva,annak ellenére h megjelölte azt a napot amelytől kéri az ellátást.Telefonos beszélgetés után kiderült (ügyintézővel) lényegében 30 nappal a lejárt előtt fogadja el az illetékes szerv az igényt.Visszament egy hónap múlva ,már a konkrét eredménnyel (c2), újra beadta, 3 hét múlva megkapta a határozatot a konkrét összeggel.

Én ennek ellenére is azt javaslom a még hátralévő rehab járadékosoknak (szerintem már kevesen vannak) minél hamarabb adják be! Önöknek konkrétan pedig azt,kezdjék el most,mint a példa is mutatja ezzel csak nyerni lehet.

Előzmény: gepesz (10807)
gepesz aug. 29. Creative Commons License 10807

Tisztelt BJ szakért!

A nejem nevében kérdezgetek, mert más lassan el jön az idő, hogy konkrétan foglalkoznunk kell a dologgal.

Rehabilitációs járadékot kap. 

Itt van egy furcsaság. A határozatban lévő dátumokat nem értjük.

Rehabilitációs járadék:

2011.09.29.-tól      2014.11.30.-ig.

Felülvizsgálat ideje:       2015.03. hó.

A köztes 4 hónapra vagy addig még be nem hívják kap majd ellátást?

A másik kérdés, hogy mikor kell kérni, illetve mikor kell beadni az orvosi papírokat, a felülvizsgálathoz?

Köszönöm a választ. 

A mail címe nem publikus. Az orvosi diagnózist itt nem szeretném közzé tenni.

fabing1kukacgmail.kom

Előzmény: BJszakért (10805)
camberra55 aug. 29. Creative Commons License 10806

Nem tudom miért soroltak a 3.cs.-ba ugyanis a bechterew.-kórt amire 6 éve kapom a biol. kezl. nem vették bele a betegségek közzé, azt csa a határozat aljára írták oda,csak az a betegség lett volna 80%.nem lehetett fellebezni.

egyébként Békés m.lakom,majd mindenről beszámolok nektek!

Előzmény: hagyma boly (10803)
BJszakért aug. 29. Creative Commons License 10805

ONYF: Tájékoztató a nyugdíj-adategyeztetésről
2014. augusztus 28. Forrás: Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság
https://hirkozpont.magyarorszag.hu/sajtokozlemenyek/onyf_20140828.html

lanygyos aug. 29. Creative Commons License 10804

Camberra55!

Köszönöm,drukkolunk! Melyik megyében élsz? üdv.

hagyma boly aug. 29. Creative Commons License 10803

Kedves mithogyan!

Nem azért vagy rehab. ellátott mert "fiatal vagy" ha nem a III. cs. rokkantak oda tartoznak. Ha I cs. rokkant lettél volna  akkor most rokkantsági ellátásban részesülnél.

Szép és egészegesebb napokat kívánok mindenkinek !

Előzmény: mithogyan (10799)
camberra55 aug. 28. Creative Commons License 10802

Végleges voltam 2011.-ben lettem le%-va csak 21 nappal később volt a szülinapom, mint az 54.eseknek.Nekem is kérni kellett az önkéntes vizsgálatot.

Előzmény: lanygyos (10800)
mithogyan aug. 28. Creative Commons License 10801

Ha jól értelmezem, nagy pech volt Neked, hogy 2012. január 1-jén nem töltötted be az 57. életévedet, ezért nyilatkoznod kellett, hogy kéred a felülvizsgálatod. Ugye?

Előzmény: camberra55 (10797)
lanygyos aug. 28. Creative Commons License 10800

Camberra55!

Komplexre hivnak vissza??? Vagy más oka van a visszahivásnak? (esetleg állapot rosszabbodás?) kösz'üdv

mithogyan aug. 28. Creative Commons License 10799

A rehab. járadékosoknak kell új igényt beadni, a rehab. ellátottnak nem. Ha kellett volna, akkor már több, mint másfél éve nem kapnék ellátást. III. csop. rokk. nyugdíjasból "fordították át" az ellátásom az új törvény alapján rehabilitációs ellátássá, mert még "fiatal" vagyok. Állapotrosszabbodásra nem adom be, majd hívnak aztán láthatják. :-(

Előzmény: andi005 (10793)
szívbeteg55 aug. 28. Creative Commons License 10798

Heves megyében.Köszönöm a válaszod,valószínű,hogy sokáig kell várnom az eredményre.Nem kéne türelmetlenkednem tudom,mert csak magamnak ártok vele.

Előzmény: bandolesa (10791)
camberra55 aug. 28. Creative Commons License 10797

Köszönöm előre is a szurkolást,úgy gondolom ebben az elmebeteg világban erre van szükség, mert a törvényt ma már nem azért alkotják,hogy minden egyes emberre vonatkozzon a betartása.Sajnos féltenem kell azt a nyűves 46 000.Ft.ellátást is 32év munk. után,pedig törvény szerint nem kellene tartanom tőle.Ilyen a világ! Ez a folyamat nem az utóbbi 4 év termése,ez már érett vagy 10 éve,ezek "csak" pontot tettek az íre! Majd beszámolok mindenről!

Előzmény: Ruth22 (10796)
Ruth22 aug. 28. Creative Commons License 10796

Kedves Camberra55,

meséld majd el légyszíves...

szurkolunk.

Előzmény: camberra55 (10794)
andi005 aug. 27. Creative Commons License 10795

Hát a nyugdíj előtt állók esetében ez már tényleg molesztálás!

Előzmény: camberra55 (10794)
camberra55 aug. 27. Creative Commons License 10794

Visszahívják,én is rehab ell.vagyok,jan.töltöm a 60 évet,2011.-ben rokkantottak le véglegesre,mégis mennem kell szept 5.-én.Nem örülök,mert ez már kimeríti a molesztálást!

Előzmény: andi005 (10793)
andi005 aug. 27. Creative Commons License 10793

Ha rehab.ellátáson vagy akkor már nem hívnak be felülvizsgálatra szerintem.

Legalábbis én úgy tudom,hogy ha romlik  az állapotod,akkor Te kell beadd a rosszabbodást, amúgy addig kapod az ellátást,amennyi időre megállapították.

Előzmény: mithogyan (10784)
Ruth22 aug. 27. Creative Commons License 10792

Baranya

Előzmény: 560707 (10790)
bandolesa aug. 26. Creative Commons License 10791

Attól is függ hol laksz, a helyi bíróság leterheltsége is számít.

Egy évig simán eltarthat az ügy intézése.

Ahogy megkapták 30.-napon belül kell kezelésbe venni.

Előzmény: szívbeteg55 (10783)
560707 aug. 26. Creative Commons License 10790

Ruth te megyik megyében laksz?

Előzmény: Ruth22 (10789)
Ruth22 aug. 26. Creative Commons License 10789

Helyzet ugyanaz, 2012.01.01.-től III. csoportból rehabilitációs ellátott lettem.

Nem tudom, írtam-e, de én a megye központból kaptam ilyet, hogy menjek be, mert új álláslehetőségek nyílnak.

Azelőtt, 2008-tól soha sem kaptam ilyet.

Telefonáltam, egy titkárnő vette fel. Kérdeztem; hogy visznek oda, kifizetik-e, ha odavitetem magam... Szó szót követett, rájött, hogy nem tudok utazni. Ja, akkor ne menjek. Ez csak egy ismertető lesz az állásról. Rákérdeztem mi a neve, hogy felírom. Mondja: nem kell, ő már felírt engem. Mondom, azért szeretném, nehogy baj legyen belőle.

A biztonság kedvéért a levél aláírójának küldtem a saját e-mailjára is, meg a központira is, hogy hivatkozva XY-nal ekkor-akkor történt telefonbeszélgetésre, ha mégis be kell mennem, küldjön értesítést. Nem kaptam.

Bementem a helyi (városban lakom) munkaügyi központba, - még ilyet nem hallottak, hogy a megyeszékhelyre kérték volna be a rehab-ellátottakat. Keddenként jön ki a szakértő, megkérdezik, és felhívnak, ha van valami, vagy írnak e-mailt. Azóta sem...

Előzmény: 560707 (10785)
mithogyan aug. 25. Creative Commons License 10788

Nem visszaküldésről van szó! Személyes megjelenésről.

Előzmény: 560707 (10787)
560707 aug. 25. Creative Commons License 10787

Köszi a gyors választ.

Ugy látom, hogy akkor végül is nem kötelező nekik visszaküldeni. Biztos nincs elég munkájuk, előre dolgoznak.

Üdvözöllek

Előzmény: mithogyan (10786)
mithogyan aug. 25. Creative Commons License 10786

Azért is írtam, hogy vajon más megyében is van-e ilyen. Elvileg ez egy tájékoztató levél, amelyben közlik, hogy nyilvántartásuk szerint komplex felülvizsgálatra váró, rehabilitációs ellátásban részesülő ügyfélként szerepelek és a céljuk, hogy megismertessenek az RSZSZ-nél folyó foglalkozási rehabilitációs munkával és a lehetőségekkel, melyet felkínálnak számomra (rehab. tanácsadás, önéletrajz készítés, munkára felkészítő tréning). Viszont a tájékoztató végén ott volt, hogy keressem fel a lakóhelyemhez legközelebb eső Rehab. Szakig. Szervet. Kérték az utolsó orvosi szakvéleményt és határozatot és a jelenlegi ellátásomról a zöld igazolást. Ezeket nem másolták le, de az utolsó szakorvosi papírjaimat igen. Ebből láthatják, hogy tart még az orvosi "rehabilitáció".

Szóval úgy éreztem kötelező elmennem, mert együttműködőnek KELL lennem. 

Előzmény: 560707 (10785)
560707 aug. 25. Creative Commons License 10785

Mit küldtek "Minthogyan" ?!

Tudod én is fejér megyei vagyok, s én is 2013 májustól várom a "behívót" Szintén IIII. csoportos voltam. Nekem eddig még nem küldtek semmit. Ezt még nem is hallottam senkitől, hogy ilyet küldözgetnek. Mi akar ez lenni, hisz honnan tudhatnák, hogy milyen egészségi állapotban vagy, egyáltalán, hogy tudsz-e dolgozni.

Még miket találnak ki nem tudom. Csak csodálkozom.

Üdvözöllek !

Előzmény: mithogyan (10784)
mithogyan aug. 25. Creative Commons License 10784

Még mindig felülvizsgálatra váró volt III. csop. rokkantból átfordított rehab. ellátásban részesülő vagyok. Kaptam egy "behívót" a RSZSZ-től, melyben felajánlják munkaerő-piaci szolgáltatásaikat. Felvették az adataimat, iskolai végzettségeimet, kértek orvosi kontroll papírokat és alá kellett írni egy nyilatkozatot, hogy nyilvántartásba vettek rehabilitációs szolgáltatás kérőként. Megint lett egy kis sárga könyvecském, mint anno, mikor rehabilitációs járadékos voltam. 

Végül is nem bánom, mert arra a következtetésre jutottam, hogy ettől is függhet, mikor hívnak be felülvizsgálatra.

szívbeteg55 aug. 25. Creative Commons License 10783

Azt nem tudja valaki véletlenül,hogy mikor kapok értesítést a Munkaügyi Bíróságról,hogy kezelésbe vették az ügyemet?Hány hónap múlva,esetleg egy év is kell hozzá?