Keresés

Részletes keresés

satya4 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 204

Szia Bergli van címed ahol lehet ilyen fólia tömlőt venni, van egész nagy is?Gyorsan elfogyasztotta sajnos kb 10perc alatt ha jól emlékszem, bár az időtartamra nem emlékszem pontosan, nem most volt.

bergli Creative Commons License 2011.01.09 0 0 203

Helló.Bocs csak nemvolt netem.Ha érdekell még a gázszákot fóliagyártónál lehet venni fólia tömlő néven.Már énis néztem de majd ugyis csak tavasztól kisérletezek ujra a témával.Menyit fogyasztott a 300-as moci?

Előzmény: satya4 (202)
satya4 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 202
Előzmény: bergli (199)
satya4 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 201

A szívócsőbe vezettem be a pillangószelep elé.

Előzmény: satya4 (200)
satya4 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 200

Próbaképpen indítottam csak, nem hajtott meg semmit, ilyen gázzsákot lehet kapni valahol?

bergli Creative Commons License 2010.12.19 0 0 199

szia.És mit hajtott a motor?Hogy indult?Hogyan vezetted bele?Tárolni gázzsákban a legegyszerübb azaz fólia tömlőben.

satya4 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 198

Sziasztok én  hordóban próbáltam ki ezt a biogázos rendszert, működtettem vele egy 300ccm-es motort, ment gond nélkül, most azon gondolkozok hogy a rég nem használt emésztönket alakítom át digester-nek, csak kérdés mivel szigeteljem le, és hogy mibe hol tároljam a gázt?Mindenképp generátoros rendszerben gondolkodom, kipufogógáz hőcserélőt is kéne építeni hozzá, hogy jobb legyen a hatásfok.

bergli Creative Commons License 2010.11.26 0 0 197

Üdv.Miujság gázosok?Nagyon leált a lendület:((.

luftburger Creative Commons License 2010.11.17 0 0 196

Nyilvános. 

Előzmény: bergli (195)
bergli Creative Commons License 2010.11.17 0 0 195

Szia tedd nyilvánossá az imélcimed mert valaki akar segiteni!!Üdv Csaba

Előzmény: luftburger (194)
luftburger Creative Commons License 2010.11.16 0 0 194

Tudnál belinkelni egypár szerinted jó tervet? Ha te szigetelnéd mivel és kábé milyen vastag szigetelőanyaggal próbálkoznál? létezik olyan anyag amelyik hőszigetelni és vizszigetelni is tud egyben? Mielőtt bekapcsolódtam volna elolvastam az összes hozzászólást és erbe hozzászólásában szemet szúrt a rágcsálók elleni védelem (mármint nehogy kilyukasztják a hőszigetelést a föld alatt). Ez mivel tőrténhet? Mármint a védelem? Asszem egy hozzászóláshoz kicsit túl sok kérdés De nem megy a vonatunk.

Előzmény: euzsol (189)
bergli Creative Commons License 2010.11.16 0 0 193

Nemértek a kőmüvesmunkához ezért nemis ugy tervezek:)).Csináltatni meg drága merthiszen ha minderre pézem lenne talán nemis biogázoznék.Egy tehenészetbe dolgozom néha(mostis) őket például nemérdekli ijesmi pedig aból a kb 150 tehenből biztos kijönne párködméter gáz:)).Meg lóvé is lenne rá pár milla.De akinek enyi pézevan inkább másra költ.

Előzmény: luftburger (191)
luftburger Creative Commons License 2010.11.16 0 0 192

A gázt bojlerba szánnám. Nincsenek illúzióim a vezetékes gáz minőségéről, meg vagyok győződve, hogy valamilyen faramuci módon rontják a fűtőértékét, mert úgy is lehet árat emelni hogy nem az árát emeljük a gáznak hanem a minőségéből csippantunk. A főldgáz 90-95 %-os metán kéne legyen a digeszterben pedig ha elérném a 70%-ot akkor az már majdnem itt lenne a malverzációiknak köszönhetően.

Előzmény: euzsol (189)
luftburger Creative Commons License 2010.11.16 0 0 191

Természetesen szemályesen szeretnék épiteni, csak a zsalu nem kis probléma. Irtam egy kinai gyártónak ár és miegymás után tudakozódva de árat nem tudtam meg. A zsalujuk és természetesen a technológiájuk eladását összekötik egy hétnapos Kinában lezajlandó tanfolyammal mármint a know-how elsajátitásával. És itt félbe is szakadt a levelezés, pedig továbbra is nagyon birizgálja a fantáziám.

Előzmény: bergli (187)
bergli Creative Commons License 2010.11.16 0 0 190

Hát igen,ezt nekedkell tudni.Én tanyán lakom messze mindenhez,hállisten.Ráadásul szeretem ezt a kisérletezést,fejlesztgetést csak nekemis elkell jutnom arra a szintre hogy lássam tényleg érdemes e,hogy mekkora dolgot lehet ebből kihozni.Mert ha tul sok időt igényel a fojamatosság fentartása,nembiztos hogy megéri.Azpedig hogy hálózatra viszatápláljak megse fordult a fejembe mert erre nincs anyagi lehetőségem.Igy énis bizonytalan vagyok de egyenlőre nemadom fel!!Szerintem tese tedd de ezt csakis tetudod!.

Előzmény: euzsol (188)
euzsol Creative Commons License 2010.11.16 0 0 189

Üdv köreinkben! Hasonló cipőben járunk, én is új vagyok a témában, tervezgetek, fontolgatok. A digiszterekkel kapcsolatban, biztosan jobban jársz egy házilag készített, földbe süllyesztett betonfalú tartállyal, elég sok terv kering a neten.

 

Fontos a szigetelés és a fűtés. Mire szeretnéd használni a gázt? Én pl a gázkazánnak és a gázbojlernek termelnék elsősorban, aztán ha jól működik még egy generátor is szóbajöhetne. De egyenlőre bizonytalan vagyok a mostani lakhelyem miatt :(

Előzmény: luftburger (186)
euzsol Creative Commons License 2010.11.16 0 0 188

Bergli, figyelj az arányokra, a tiszta zöld nagyon nehezen indul meg és nem is jó a termelése. Lejjebb leírta erbe, hogy mi a tökéletes arány. Kell is a zöld és a túl sok sem jó.

 

Kicsit letettem a családi házas rendszerről, pedig lehet hogy nem kellene. Igazából félek a megmaradt végterméktől, nem tudnám raktározni. Vagy a szomszédok miatt lenne kellemetlen a folyamatos trágyaszag. Apránként továbbadni rajta pedig, nem egyszerű.

 

Viszont nagyon jó lenne mentesülni a gázfüggéstől, de tartok tőle, hogy túl nagy fába vágnám a fejszémet és van egy olyan érzésem, hogy sosincs vége ennek a fejlesztésnek, ha egyszer elkezdeném.

 

Ha lenne egy tanyám és földem nem gondolkodnék egy percig sem, de most nem tudom mi tévő legyek?

Előzmény: bergli (187)
bergli Creative Commons License 2010.11.15 0 0 187

szia.Nemértem mér akarsz venni fermentáló tartájt?Mértnem inkább csinálsz?Nekemis ojasmi az elképzelésem tartáj ügyben csak kicsit továbbgondoltam..Én kisérletezem vele egy ideje de idáig nembirtam füteni mostmeg azért nemfütöm mert nemérek rá ráfigyelni.Öszeraktam egy kisérletet tisztán zöldből kb 1,5-hete  és nemakar beindulni de ha desznyótrágyával csináltamvolna már rég termelne.

Előzmény: luftburger (186)
luftburger Creative Commons License 2010.11.14 0 0 186

Sziasztok, új vagyok itt, de a biogáz már régóta dédelgetett álmom. Nekem a főldbe süllyesztett kinai-indiai megoldás a szimpatikusabb és valahogy ebben az irányban is gondolkodom. A nyugaton gyártott digesztereket horribilis árakon forgalmazzák és nincsenek családbarát (5-15 m3) méretek sem. Ez irányban számitok társatok lenni.

euzsol Creative Commons License 2010.11.12 0 0 185

Köszönönjük! Igen, mindenki jól van :) Igen, sajnos a gázrendszernél kötelező állítani a gyújtáson elvileg, na meg a CO2.

 

Nem egyszerű fejszébe vágtuk a fejszénket. Bár én most elég keveset fogok tudni ezzel foglalkozni sajnos. Jönnek az új projektek ...

Előzmény: bergli (184)
bergli Creative Commons License 2010.11.11 0 0 184

Gratula a lányhoz reméljük mindenki jólvan?!Az én lányom már 4-éves elmult(öregszem).

 

Na igen megy a motor de csak ha bemelegyszik benzinen és utána már megy.De,gyenge mint a harmat de ha több gázt adok rögtön lefullad söt ha kicsit de csak éppen fékezek rajta a főtengejnél szinte röktön leáll..ÁÁáá nemértem már ezt!!:-((((Benzinen erös.Még fogok a másik motron kompresziót növelni meg szerintem annak állitható a gyujtása is majd meglátjuk..Én nemtom,eléggé jól értek a motorokhoz de már kezdek tanácstalan lenni,mert ha enyire érzékeny a gáz levegő keverékre,mert nagyon az szinte csak egy fordulatszámtartományba megy akkor pl: ha generátort hajt és kap egy nemvárt terhelést szinte azonnal lefog állni nemhogy jobban pörögne..Nagyon nagyon utban van a co2!!!!!!!!

Előzmény: euzsolt (183)
euzsolt Creative Commons License 2010.11.11 0 0 183

Fejlemény van nálam is, megszületett a kislányom :)

 

Szuper, hogy a karburálás sikerült :) Ez nagyon bíztatóan hangzik. Az áramfelhasználás egy érdekes dolog, elviekben szerintem, ha betáplálsz x W-ot, akkor az x alatti mennyiségig nem fog pörögni az óra, de ki kellene próbálni. Hogy visszafelé nem pörög az szinte biztos :)

 

A vízgőz tunningos motor szerintem nagyon megkomplikálja a dolgot, ha egy kicsit több széndioxidot kap, sokkal könnyebben befulladhat. Olvastam erről régebben, de szerintem, ha a gázban levő vízet nem csapatjuk le, az bőven elég lehet.

 

 

Előzmény: bergli (182)
bergli Creative Commons License 2010.11.05 0 0 182

Üdv.Nálam fejleményvan,sikerült a bekarburálás?stabilan megy a kismoci.De egyenlőre enyi majd eztán jön a terhelésen járatás stb.Még átkell alakitanom a szivócsonkot.Elgondolkodtam meg utánanéztem kicsit és lehet hogy hozzácsapok egy vizgőzbefecskendezést is,erről nincs tapasztalata valakinek?

 

Erbe:Akkor kérdeznék a vill.szerelésről.Nenevess ki mert nemértek hozzá!Ha csak egyszerüen hozzácsapom a hálózati áramhoz a generátor által termelt áramot persze mondjuk párszáz vattról van szó és nemkapcsolom le a bejövő elmü-t mitörténik??Köszönöm!

bergli Creative Commons License 2010.11.04 0 0 181

Miujság emberek?Valami fejlemény?Kisérlet?

euzsol Creative Commons License 2010.11.02 0 0 180
Tehát ez egy éves kivetítés ha jól értem. Nekem pedig mindent pont az ötödével kell számolnom. Viszont így napi 30-40 kiló anyagot kellene beöntenem és ugyanennyi anyagot kapnék. Nekem kb a fele méretű a ház és egyenlőre csak fűtésre használnám, szóval pont elég lenne. Nem is hangzik rosszul.
Előzmény: erbe (177)
erbe Creative Commons License 2010.11.02 0 0 179
Földbe ásott duplafalú betongömb közte hőszigeteléssel. A belsőbe beleágyazva padlófűtéscső spirál. Gáztárolás fölötte felfújódó 20 m3 fóliakupolával amit szél ellen kis pavilon véd.
Előzmény: bergli (178)
bergli Creative Commons License 2010.11.02 0 0 178
És miből lettvolna a zagytartáj?Hogyakartad fütenI,csőkigyó?
Előzmény: erbe (177)
erbe Creative Commons License 2010.11.02 0 0 177
Nem tudom. Utána kellene nézni, különböző alapanyagokra kiszámolgatni.
Egyébként elég sokat kiad. A tervezett 25 köbméter zagytérfogatú erjesztőm téli időben annyit termelt volna, hogy kifűti a 2*77 m2 lakást, +megtermelt volna kétszer annyi áramot, mint az éves felhasználás. Közben megevett volna 17 tonna szárazanyagtartalmú gizgazt. Frissen vágva ez évi ~85 tonna zöldség. Egy parasztgazdaságnak végeredményben nem is sok. Néhány lónak, tehénnek több szénát, szalmát kellett behordani egykor.
Előzmény: euzsol (175)
euzsol Creative Commons License 2010.11.02 0 0 176
Tudjátok révén, hogy teljes mértékben a gáztól függünk, legalábbis mi igen (gázbojler, gázkazán) kicsit rettegek attól, hogy mikor nyögik be, hogy egyik napról a másikra a duplájába fog kerülni. Pont mint a devizahiteleseknél. Hála az égnek ebbe mi nem csöppentünk bele, de egy gázválságba sem szeretnénk. Így is rettenet már az ára.
euzsol Creative Commons License 2010.11.02 0 0 175
Szóval elmaradt az átállás? Engem eléggé érdekelne. Tegyük fel egy 5 m3-es mezofil rendszer, mennyi gázt tudna előállítani havonta? És milyen gyakran kell utántölteni, illetve leengedni és mennyivel? Tudom, hogy ez eltérő is lehet keveréktől függően.
Előzmény: erbe (174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!