Keresés

Részletes keresés

Peppers Creative Commons License 2009.06.04 0 0 542
Itt azt kell megérteni, hogy egy Lakers "győztes" renoméja nem Shaqen vagy Bryanten múlik. Ez a franchise lassan 60 éve "bajnok", ez egy generációkon átívelő történet.
Előzmény: smartdrive (538)
Peppers Creative Commons License 2009.06.04 0 0 541

Ami a motivációt illeti, az valóban nem oly módon egyértelmű, ahogy például a tavalyi Boston vagy a pár éve bajnokságokat nyert Detroit esetében egyértelmű volt.

 

Ezekhez a csapatokhoz képest a Lakers tényleg hisztis óriáscsecsemők gyülekezete.

 

Viszont a maguk infantilis módján motiváltnak vélem őket, és könnyen lehet, hogy kihisztizik maguknak ezt a bajonki címet. :)

Előzmény: Bazska (534)
Peppers Creative Commons License 2009.06.04 0 0 540

Te nyilván sokkal többet nézed; amit én látok az Orlandóból, annak alapján ugrott be a "sludgeball" kifejezés. Persze, nem hiszem, hogy minden idők legszutymákosabb döntőjét, a '94-es Houston-NY derbisorozatot alul fogják múlni. :)

Előzmény: Bazska (534)
smartdrive Creative Commons License 2009.06.04 0 0 539
(konkrétan az jut eszembe Shaqről, hogy lepattant a másik partra Jordan elől, hogy legalább döntőt játszhasson, akkor meg elkezdte Malone szopatni. meg kellett várnia, amíg belekerül egy generációs vákuumba)
Előzmény: smartdrive (538)
smartdrive Creative Commons License 2009.06.04 0 0 538
Shaq az én szememben nem olyan emblematikus figura, hogy automatikusan a "győztes" szó jusson eszembe róla. Az idei Lakersről meg kb. semmi nem jut eszembe, erre próbáltam utalni.
Előzmény: Peppers (533)
Bazska Creative Commons License 2009.06.04 0 0 537
Shaq Twitteren:
That's right, I am saying it today and today only, I want Kobe Bryant to get number 4, spread da word...
perempe Creative Commons License 2009.06.04 0 0 536
A Magic támadójátékáról: szerintem a török a kulcsjátékosuk, meg ott van Howard, és Lewis is tud kintről dobni.

A Lakersnek nincs irányítója, így őket nem kedvelem, nem csak Bryantot utálom. Számomra egy Jazz vagy Celtics sokkal nézhetőbb kosárlabdát játszik. Aki nézte az alapszakasz meccseit, megért.
Előzmény: Bazska (534)
air Creative Commons License 2009.06.04 0 0 535

Sose esett nehezemre, hogy egyetértsek veled. :)

 

Valószinűleg kisebbségben vagyok, de én erre a döntőre vártam... :)

Remélem a bíráskodás nem lesz olyan szar, mont a CLE-ORL sorozatban... /évek óta az egyik legalacsonyabb szinvonalú bíráskodás volt ami konferenciadöntőben előfordult./

 

Én a Magic-nek szurkolok, de akkor sem leszek szomorú, ha Phil Jackson végre lepipálja Red Auerbachot, illetve Bryant O'Neal nélkül nyer gyűrűt.

/Bár az idei Shaq fénykorára emlékeztetett./

Előzmény: Bazska (534)
Bazska Creative Commons License 2009.06.04 0 0 534
Nem tudom, nekem erről a Lakersről sok dolog jut eszembe, de az, hogy olyan igazán motiváltak lennének, az túl sokszor nem.

A jó védekezés nagy százalékban motiváció kérdése, ehhez képest időnként a Rockets és a Nuggets ellen is átjáróház volt a Los Angeles-i palánk alatt.

Ezen felül volt nem egy meccsük a fenti két csapat ellen, amikor csak kitették a mezt a parkettára.

A Magic kétségtelenül egyszerű játékot játszik, de szerintem nagyon sok szép és a mai generációnak furcsa dologgal érnek el sikereket.

Gyorsan járatják a labdát, folyamatosan mozgatják a védelmet a be- és kipasszokkal, tökéletesre csiszolva játsszák a pick-and-popot és mindezt a kezdőirányítójuk nélkül teszik.

Ha a Lakersnek jó napja van, gyönyörűen képesek játszani, talán szebben, mint bárki ma a ligában, de az Orlando nincs sokkal lemaradva.
Előzmény: Peppers (533)
Peppers Creative Commons License 2009.06.03 0 0 533

Azért csak óvatosan. Egyrészt a Lakers nem húsz évvel ezelőtt lett legutóbb bajnok, és döntőt sem tizenöt éve játszott legutóbb. Ráadásul a tapasztalatuk és tudásuk mellett a motivációjuk is kiemelkedő. Oké, az én szívembe ez a mostani Lakers-gárda sosem fogja belopni magát, de ha az Orlando-féle sludgeballal bajnokságot lehet nyerni, akkor valószínűleg még szomorúbb leszek.

Előzmény: smartdrive (530)
Ciani Creative Commons License 2009.06.03 0 0 532
BSPN-t okkal nem olvasok (csak Simmonst :) Na jó, lehet, annyira nem követtem én a szakértői írásokat a tavalyi döntő előtt (sem), inkább arra emlékszem, hogy a Suns fórumokon, mi volt a közvélekedés, persze ott meg utálják a Lakerst :)
Előzmény: _Danna_ (524)
smartdrive Creative Commons License 2009.06.03 0 0 531
a képrejtvényt senki? pedig nem nehéz
smartdrive Creative Commons License 2009.06.03 0 0 530
nem viccnek szántam. mintha átaludtak volna 20 évet, úgy adják elő, hogy A Lakers, hát az nyilván az esélyes most is


Előzmény: Peppers (529)
Peppers Creative Commons License 2009.06.03 0 0 529

(Ez persze vicces, de valahogy Magic Johson az a játékos, akiről ma, ötven évesen is el tudom képzelni, hogy alkotna valamit a pályán, ellentétben például Jordannel.

 

Persze, ez is nyilván fantázia, semmi több. Egyedül Chamberlain volt az a játékos, akinek a visszatéréséről 50-55 éves korában is rendszeresen röppentek fel pletykák, sőt, ha minden igaz, volt ilyen konkrét kezdeményezés is, de nem lett belőle semmi.)

Előzmény: smartdrive (528)
smartdrive Creative Commons License 2009.06.03 0 0 528
Magic Johnson is játszik?
paradiddle Creative Commons License 2009.06.03 0 0 527
Az orlando lesz a bajnok ;)
Peppers Creative Commons License 2009.06.03 0 0 526

Döntőben egy Boston ellen favorizálni egy Lakerst, ahhoz úgy alapból kellő idegrendszer szükséges. :) Avagy tudatlanság, persze.

 

Az analisták, újságírók tavaly beleszaladtak ebbe a hibába. Csúnya pofáraesés lett a vége, ami után volt is önvizsgálat rendesen:  http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=80102834&t=9137800

 

De azért egy Orlando ellen ki favorizálna mást, mint egy Lakerst? Legalábbis ez a biztonsági tét, az Orlando győzelme pedig az elképzelhető meglepetés kategória.

Előzmény: aranyláz (525)
aranyláz Creative Commons License 2009.06.03 0 0 525
Mondhat bárki bármit, nem látom be mitől lenne esélyesebb a Lakers. Legfeljebb a hazai pálya miatt, de a Magic már megmutatta, hogy bárhol képes nyerni, szóval ez se igazán döntő. De nem baj, leírták őket már a Boston, majd a Cavs ellen is :)
Aztán majd most is jönnek a nagyokosok, hogy rosszak voltak a matchupok :DDD
mármint a Lakersnek :P
_Danna_ Creative Commons License 2009.06.02 0 0 524
Tavaly az ESPN szakértői közült 10-ből 9, de lehet h 10 is nekik adta a döntőt. Ezekből azt hiszem 1 vagy 2 adta 7 meccsen nekik, az összes többi 5 vagy 6 meccsen.
Előzmény: Ciani (522)
smartdrive Creative Commons License 2009.06.02 0 0 523
addig temetjük az NBA-t, míg egyszercsak visszatér Jordan
Ciani Creative Commons License 2009.06.02 0 0 522
Tavaly miért? Szerintem ott eléggé megoszlottak a vélemények, hogy ki az esélyes, most egyértelműen a Lakers (bár én se vagyok elájulva tőlük, tényleg elég közepes az idei felhozatal).
Előzmény: Peppers (520)
perempe Creative Commons License 2009.06.02 0 0 521
Peppers Creative Commons License 2009.06.02 0 0 520

A wishlistemet félsiker koronázta. :)

 

Kicsit meglepődtem a Lakers döntőbe jutásán. Ugyanazt a "Fakers" kosárlabdát játsszák, mint már évek óta, ehhez képest az Orlando mostanság a "real deal"-nek tűnik. Papíron ettől még az LA az esélyes; persze papíron tavaly is azok voltak.

Előzmény: Peppers (479)
aranyláz Creative Commons License 2009.06.01 0 0 519
:-) de még menyire!
Előzmény: smartdrive (510)
smartdrive Creative Commons License 2009.05.31 0 0 518
Peppers Creative Commons License 2009.05.31 0 0 517
Stern egyébként sosem fog nyugdíjba menni? Már húsz éve is megtehette volna...
Előzmény: smartdrive (516)
smartdrive Creative Commons License 2009.05.31 0 0 516
jaj szegény Mr. Stern, mi lesz így az NBA-vel... :(
perempe Creative Commons License 2009.05.31 0 0 515
Az Orlando döntőbe jutott, kiosztották az Adidas Witness sapkáit.
Előzmény: perempe (511)
perempe Creative Commons License 2009.05.31 0 0 514
A nézettségről (1974-2008)

Segíteni lehet "kedvenc" csapatokat egy bizonyos határig (pl. Lakerst King, majd később Denver ellen) a nagyobb nézettség miatt, mindenki bevételt akar maximalizálni. Asszem az ESPN-en volt olyan kérdés, hogy nézted-e tovább a mesterek tornáját, ha nem szerepel jól Tiger. (NBA sztárok vs. foul trouble?)
Előzmény: Rukawa (512)
Jay-X Creative Commons License 2009.05.30 0 0 513
Ma este eldől :)
Előzmény: Rukawa (512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!