Keresés

Részletes keresés

e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2016
Hmmm! Végül is ügyesen megoldotta! Új ötlet a videóval,tettszett!
Előzmény: Ijász (2014)
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2015
Az "Alma" nem esett messze a fájától! :)
Ijász Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2014
Sok-sok fejezetet kellett rögzíteni ehhez a trükkhöz, meg titokban távirányítani, de azért ezt is el lehet szúrni (stop gombot ki kellett volna operálni a távirányítóból).
Előzmény: e.n.c.i (2013)
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2013
Nagyon kínos a technika ördöge!
De azért csak kivágja valahogy magát ez a fiú! :)
wings&baton Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2012
bocs az elütésekért,remélem azért a lényeg átmegy...
Előzmény: wings&baton (2010)
ovits Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2011
Megelőztél.



Mindig ez a háttérfény volt a műsorban? Engem rendkívül zavar, mert állandóan lefelé irányítja a tekintetem.
Előzmény: Ijász (2008)
wings&baton Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2010
Ha megkeresed a "mentalisták honlapjait,akkor rájössz,hogy mind gyakorló bűvés,távola mentállis sérültek fgalmától.Itt csak az a gusztustalan,hogy a műsorban ez abszolút nem lett közölve,sőt tagadva volt.És ez már csak azért is hülyeség,mert fent vannak a honlapok a neten!
Előzmény: Coccotti (2004)
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2009
Biztos? Nem lehetett valami vegyi (Ali) :) trükk?

Bár tényleg a víz a legbiztosabb megoldás! :)
Előzmény: Ijász (2008)
Ijász Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2008

Nem volt nehéz: az összesben víz volt.

Előzmény: e.n.c.i (2007)
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2007
Ittak a... (medve" bőrére! :)
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2006
Ilyet mondani a "druszádról"? :)
Előzmény: Törölt nick (2005)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2005
Sztem ez egy nagy hülyeség.uri geller pff
Coccotti Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2004
Nekem az az érzésem,  ez a műsor arra jó, hogy néhány mentálisan sérült nyilvánosságot kaphasson.
qwer1234 Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2003
Ismét egy naplós gyerek a sztárvendég.
mozila Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2002
jut eszembe...kezdodik a musor
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2001
Szia!


Jut eszembe! :)

"szeretnék én is egyszer úgy kaszálni a nevemmel mint Geller."

Ki mint vet,úgy arat! :) !!!!

(remélem nem haragszol a poénért!

Üdv: ABC ;)
Előzmény: Törölt nick (2000)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2000
Szia!

Még hogy csaló? Mentalista. Az üzlet az üzlet, szeretnék én is egyszer úgy kaszálni a nevemmel mint Geller. De még nincs eurósítva, alighanem menetközben gellert kapott a projekt ! :D
Előzmény: _vs120_ (1999)
_vs120_ Creative Commons License 2008.05.10 0 0 1999
Megmondom a választ:
- Egyetlen értelmes magyarázata van annak, hogy Uri Geller nevét adta immár a sokadik országban egy csaláshoz: önmaga is CSALÓ.
Előzmény: wings&baton (1996)
wings&baton Creative Commons License 2008.05.10 0 0 1998
Ez már volt?Christian Panthera honlapja:http://www.christianpanthera.hu/ Danny Blue:http://magicblog.freeblog.hu/archives/2008/02/25/Danny_Blue/
wings&baton Creative Commons License 2008.05.10 0 0 1997
A link:http://ufoesparacikkek.gportal.hu/gindex.php?pg=22556005&nid=4361631 A Hihetetlen májusi számában jelent meg a cikk.
Előzmény: wings&baton (1996)
wings&baton Creative Commons License 2008.05.10 0 0 1996
Ez már volt?"A Wikipédia szerint a mentalizmus egy ősi előadó-művészeti ág,gyakorlói a mentalisták olyan előadóművészek,akik éleselméjüségüket használják arra,hogy a hipnózis,vagy a szuggesztió alapelveivel a gondolatolvasás,a pszichokinézis, a prekogníció ,telepátia,vagy az elmekontroll illúzióját keltsék.

A fent felsorolt parapszicológiai képességek reálisak és léteznek,de nem a kiválasztott című műsor alatt ! Érdemes a fenti konkrét meghatározás utolsó két szavára figyelni! „Illúzióját keltsék”! Vagyis egyetlen mentalista sem állítja,hogy képes belelátni az elménkbe,tárgyakat mozgatni az elme erejével,vagy bármilyen módon utazni az időben. Akik ezt meg tudják tenni azokat a parafenomén jelzővel illetjük. De akkor kik is azok a mentalisták,akik a TV 2 kiválasztott című műsorában szerepelnek,hogy Uri Geller utódjai legyenek ? A műsorral a legnagyobb baj az,hogy a benne szereplők tagadják bűvész létüket,és azt állítják különleges képességek birtokában vannak. A hazugság műsorában szereplő 10 mentalista nem mondhatja magáról,hogy bűvészek,nem árulhatják el magukról. Egy bűvész előadása után a nézők azt kérdezik maguktól: Vajon,hogy a csudába csinálta ? Hogy vert át bennünket ? Míg egy mentalista felbukkanása esetén kétségkívül,óhatatlanul felmerül bennük,hogy a bűvészmutatványok segítségével parajelenségek illúzióját keltsék. A műsor készítői és kiötlői tehát úgy gondolták Uri Geller utódját nem a parafenomének,hanem a mentalisták között kell keresni ! Parafenomének léteznek,akiknek tudása és képessége valóban különleges és valódi,miért nem onnan keresnek utódot ?Szomorúnak és elkeserítőnek tartom,hogy a világszerte ismert parafenomén a nevét adta egy ilyen szánalmas produkcióhoz. Nagyon dicséretes Uri Gellernek az a szándéka,hogy több ezer embert kíván leszoktatni a dohányzásról,de az már egyáltalán nem,hogy hozzájárul egy bűvész-mentalista mutatványsorozathoz ! Tehát a TV2 kiválasztott című műsorában látott produkciók nem egyszerű csalások,hanem parapszichológia képességek illúzióját keltő titkolt hazugságok. Olyan szemfényvesztések,amelyek ugyan meggyőzik a nézőket a produkciók hitelességéről,mégis csaláson és hazugságokon alapulnak. Mostanra már az is kiderült,hogy a produkciók alatt olyan mentalista bűvészeszközöket alkalmaznak,amely hitelessé varázsolja a swoh-t! Eszközök és szerkezetek tucatjai bizonyítják,hogy egy palástolt szemfényvesztés zajlik az egész műsoridő alatt,amit persze nem kötnek az orrunkra,mivel akkor senki sem hinné el a mutatvány hitelességét,így azt mindenki bűvésztrükknek asszociálná. A kiválasztott című műsorban szereplő emberek többsége bűvész,nem pedig parafenomén ! A mentalizmus a bűvészet egy ága,annak semmi köze sincs a különleges képességekhez ! Nem értem,hogy Uri Geller hogyan adhatta nevét egy ilyen csaláshoz ? A kiválasztott című műsor egy jól megszervezett és összejátszott hazugságsorozaton alapul. A műsor alatt ugyan történtek parajelenségek,amelyek Uri Gellernek köszönhetők,hiszen ő nem mentalista. Kanálhajlítás,órák elindítása,gondolatolvasás. Vagyis a pszichokinézis és a telepátia nagyon jól működött,sőt ezt bizonyítják a tévénézők személyes élményei is ! A 10 mentalista viszont közönséges bűvész,akiknek eszközöket biztosítottak a szemfényvesztés elkövetésére. Létezik tehát a bűvész,aki bevallottan „csal”,a mentalista,aki szintén bűvész,de szeretné elhitetni velünk,hogy ez „több mint csalás” ,és a parafenomén ,aki azt állítja magáról,hogy egyáltalán nem csal,hiszen birtokában van mindazon képességeknek,amelynek az első két csoport tagjai csak az illúzióját akarják kelteni ! James Randi a világ talán legismertebb szkeptikusa ,20 esztendő alatt nem tudta úgy lejáratni a parajelenségeket,mint most Uri geller a több országban bemutatott Kiválasztott című műsorával ! A kiválasztott című műsornak így most csupán szórakoztató jellege van,hogy növelje a csatorna nézettségét. Azért tanulhatunk a parapszichológiáról akkor is,ha azt mentalisták követik el. Az illúzió ugyanis közel áll a valósághoz még akkor is,ha az mégsem az ! Kövessük hát figyelemmel,bár ezt szívesebben tenném,ha nem mentalisták,hanem parafenomének lennének a porondon ! Jó szórakozást !
"
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.10 0 0 1995
Az út rövidebb, mint gondolnád
És hosszabb, mint gondolnád..."

Mennyire igaz!

Főleg így,hogy én mint "útkereső" (!),az egyik fáról (kvadralikus) a másik fára (oktális fa),uglálok!
S,nem tudom eldönteni,hogy "pont" a "tér" melyik "síkján " van a helyem! :(
Előzmény: Törölt nick (1992)
/dev/null Creative Commons License 2008.05.10 0 0 1994
Emlékeztetőül, a "bizonyítás"-ra pastéztam be, tehát akkor és úgy nem volt off.
Sajnos az a tömény fa ostobaság kicsit kevés bizonyítás helyett...
Előzmény: Törölt nick (1988)
ferapont Creative Commons License 2008.05.10 0 0 1993

A rádióújság szerint május 24-én a TV2-n már nem a Kiválasztott lesz, úgyhogy márcsak két részben láthatjuk a mentalistákat.

Jövő szombaton megtudjuk ki lesza Kiválasztott, onnantól kezdve a nyertes a névjegykártyájára azt is ráírhatja, hogy X.Y mentalista-bűvész-illuzionista, Uri Geller utóda, a Kiválasztott?

 

Mert a Megasztár óta az ott fellépőket  a sajtóban mindenki egyszerűen megasztárolja, a Csillag születik óta az ott szereplők egyszerűen kiscsillagok lettek,

a jövő szombati döntő óta pedig nemes egyszerűséggel a döntősök szerényen csak úgy lesznek aposztrofálva, hogy a Kiválasztottak?

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.09 0 0 1992
"Találjam ki, ki is az igazi mester?
Sajnos nem tudom."

Válasz lentebb.

"A biblia szerint az „utolsó időkben” lelkekre vadászó nagy álmesterek ,kik nagy jeleket,és csodákat tesznek,hitetik el az emberekkel,hogy ők az igaziak!"

Na, és ki az, aki ezt majd el tudja dönteni?

"A valódi mester miről ismerhető meg? Egy szóról, vagy talán egy mozdulatról, talán a hallgatásról?"

"Megnyilatkozás
Amikor új tanítvány jelentkezett a Mesternél, általában a következő oktatásban részesült:
- Ismered azt a személyt, aki egész életedben kitart melletted?
- Ki az?
- Te. És tudod a választ összes lehetséges kérdésedre?
- Mi az?
- Te. És kitalálod-e, hogy mi a megoldás minden egyes problémádra?
- Nem, szabad a gazda.
- Te."

Annyit tennék hozzá, hogy végső soron nincs más (mester sem), csak te.
Az út rövidebb, mint gondolnád
És hosszabb, mint gondolnád...
Előzmény: e.n.c.i (1991)
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.09 0 0 1991

Mindenkinek egy mestere lehet, és van. Kitalálod? :)"



Találjam ki, ki is az igazi mester?

Sajnos nem tudom.

A biblia szerint az „utolsó időkben” lelkekre vadászó nagy álmesterek ,kik nagy jeleket,és csodákat tesznek,hitetik el az emberekkel,hogy ők az igaziak!

(A kiválasztott- talán asszociál is rá! )


Pedig sokszor hazugok,megsemmisítők,és érték rombolók.

Én, mivel csak tanulni szerettem volna tőletek,így a „mester” szó jelentéséből értelemszerűen a mesterembert,tanítót,okítót értettem.
Mert szerény véleményem szerint mindenkiből lehet tanító. Ugyanakkor,ha jó tanító,akkor egyben jó tanítvány is.

A valódi mester miről ismerhető meg? Egy szóról, vagy talán egy mozdulatról, talán a hallgatásról?
Talán olyan, mint egy pohár tiszta víz?
Nem tudom!
Előzmény: Törölt nick (1989)
astronom Creative Commons License 2008.05.08 0 0 1990
Éppen a tartalmán, a konkrét mondatokon próbáltam vitatkozni, amikor azt mondtam, hogy a modern tudománynak nem találsz egyetlen olyan képviselőjét sem, aki azt állítaná, amit Detlefsen szeretne beadni az olvasóinak.
Ergo: Detlefsen baromságokat beszél.

Ha azok a néhányan, akik elgondolkodnak rajta, tudnak ilyet mondani, bárkitől szívesen veszem.
Tőled nem kérem, mert rólad tudom, hogy nem tudsz ilyet mondani.
Előzmény: Törölt nick (1988)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.08 0 0 1989
"Nagyon jó mestereim voltatok!"

Keményen beszólok :)
Mindenkinek egy mestere lehet, és van. Kitalálod? :)
Előzmény: e.n.c.i (1987)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.08 0 0 1988
"..minek írsz be ilyen feneségeket, ha utána azon siránkozol, hogy semmi közöd hozzá?"

Neked lehet hogy az. Néhányan elgondolkodtak rajta.
Ezen felül pedig nem az a kérdés, MIT veszel TE siránkozásnak, hanem az, hogy miért azt, amit...
Én annyit mondtam, hogy velem nincs értelme vitatkoznod, mert nem én írtam. Vitatkozz inkább a tartalmán, a konkrét mondatokon.
Bár ez kissé off lesz..

Emlékeztetőül, a "bizonyítás"-ra pastéztam be, tehát akkor és úgy nem volt off.
Előzmény: astronom (1986)
astronom Creative Commons License 2008.05.08 0 0 1986
Erre egyszer válaszoltam, de Ápoló kartács kényes ízlését valamiért bántotta.

Az volt a lényege, hogy minek írsz be ilyen feneségeket, ha utána azon siránkozol, hogy semmi közöd hozzá?
Előzmény: Törölt nick (1979)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!